CP INVITE ELEMENTARY MILE
BOYS
Overall Finish List
September 16, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Quinn McKnight GROVE CITY 324 6 M 7:57.50 5:53/M
2 Dalton Wenner CRANBERRY 176 4 M 8:18.86 6:09/M
3 Orie Hepler CRANBERRY 170 6 M 8:32.78 6:19/M
4 Kyler Barnett COCHRANTON 921 6 M 8:47.60 6:30/M
5 Elijah Brosius CRANBERRY 169 5 M 8:52.84 6:34/M
6 Rogan Runyon JAMESTOWN 495 5 M 9:15.45 6:51/M
7 Joaquin Zendejas COMMODORE PERRY 72 6 M 9:30.86 7:02/M
8 Abram Deep WILMINGTON 910 5 M 9:32.31 7:04/M
9 Ryder Tervo WILMINGTON 914 4 M 9:32.72 7:04/M
10 Chase Melat CRANBERRY 172 5 M 9:33.11 7:04/M
11 Dane Wenner CRANBERRY 177 5 M 9:36.85 7:07/M
12 Danner Babcock JAMESTOWN 497 5 M 9:37.86 7:07/M
13 Miles Jenny GROVE CITY 317 2 M 9:44.35 7:13/M
14 Justin Barger GROVE CITY 301 5 M 9:51.11 7:18/M
15 Tate Papey MERCER 628 4 M 9:56.60 7:21/M
16 Ira Graham GROVE CITY 309 4 M 10:02.65 7:26/M
17 Keegan Kirkwood OIL CITY 919 4 M 10:06.60 7:29/M
18 Kael McLaughlin REYNOLDS 725 0 M 10:07.57 7:30/M
19 Trenton Bell COMMODORE PERRY 57 6 M 10:09.35 7:31/M
20 Ethan Kapp CRANBERRY 171 5 M 10:10.36 7:32/M
21 Josh Stevenson ROCKY GROVE 767 6 M 10:10.61 7:32/M
22 Lucas Kelly GROVE CITY 322 3 M 10:14.52 7:35/M
23 Cooper Rilery JAMESTOWN 506 6 M 10:22.35 7:41/M
24 Dillon Hamilton ROCKY GROVE 762 4 M 10:30.96 7:47/M
25 Brodrick Cratty GROVE CITY 304 2 M 10:32.81 7:48/M
26 Mariner Perry CRANBERRY 174 4 M 10:34.45 7:50/M
27 Isaac Williams REYNOLDS 730 0 M 10:38.60 7:53/M
28 Cody Hart REYNOLDS 723 0 M 10:38.74 7:53/M
29 Peyton Mayer JAMESTOWN 503 6 M 10:41.59 7:55/M
30 Aidan Woyt JAMESTOWN 507 6 M 10:43.44 7:56/M
31 Tully Caiazza WILMINGTON 911 4 M 10:49.39 8:01/M
32 Brady Nagel COMMODORE PERRY 67 5 M 10:57.42 8:07/M
33 Theron O'Brien REYNOLDS 727 0 M 11:06.36 8:13/M
34 Colt Smith JAMESTOWN 504 6 M 11:06.85 8:13/M
35 Seth Mellring CRANBERRY 173 6 M 11:09.50 8:16/M
36 Kyle Osborn GROVE CITY 332 2 M 11:09.51 8:16/M
37 Trent Millison JAMESTOWN 508 6 M 11:10.92 8:16/M
38 Nolan Barger GROVE CITY 303 3 M 11:12.35 8:18/M
39 Seth Ault COCHRANTON 916 4 M 11:13.56 8:19/M
40 Caleb Wiley GROVE CITY 341 3 M 11:17.49 8:21/M
41 Mason Barger GROVE CITY 302 4 M 11:40.75 8:39/M
42 Gage Gilmore COMMODORE PERRY 59 6 M 11:42.18 8:40/M
43 Tegan Lutz COMMODORE PERRY 64 5 M 11:45.36 8:42/M
44 Marcus Kelly GROVE CITY 321 6 M 11:48.35 8:44/M
45 Cole Geibel COMMODORE PERRY 58 5 M 11:51.82 8:47/M
46 Ernest Latzoo KENNEDY CATHOLIC 527 5 M 12:00.55 8:53/M
47 Micah St John LAKEVIEW 923 4 M 12:00.61 8:53/M
48 Will Mueller GROVE CITY 331 6 M 12:21.38 9:09/M
49 Remington Artman JAMESTOWN 502 6 M 12:26.32 9:13/M
50 Easton Mozes COMMODORE PERRY 66 6 M 12:28.78 9:14/M
51 Brady Cadman JAMESTOWN 494 5 M 12:32.49 9:17/M
52 Erik Mitchell GROVE CITY 328 3 M 12:34.10 9:19/M
53 Alex Moreira WILMINGTON 912 5 M 12:34.50 9:19/M
54 Calvin Jenny GROVE CITY 316 0 M 12:37.59 9:21/M
55 Quinten Boozell ROCKY GROVE 922 5 M 13:16.21 9:50/M
56 Joseph Cook JAMESTOWN 509 6 M 13:47.88 10:13/M
57 Luke Kocher COMMODORE PERRY 62 5 M 13:56.31 10:19/M
58 Isaac Filer GROVE CITY 307 6 M 14:01.66 10:23/M
59 Lukah Shawgo GROVE CITY 338 0 M 14:09.28 10:29/M
60 Maunish Jani GROVE CITY 315 4 M 14:20.49 10:37/M
61 Blayne Mariacher JAMESTOWN 505 6 M 14:23.86 10:39/M
62 Justin Lyon COCHRANTON 915 6 M 14:34.81 10:47/M
63 Carter Loeblein 918 5 M 14:42.36 10:53/M
64 Sam Mitchell GROVE CITY 329 2 M 14:48.11 10:58/M
65 Cade Guthrie COMMODORE PERRY 74 6 M 16:10.11 11:59/M
66 Jonathan House GROVE CITY 312 1 M 17:38.62 13:04/M