EAST END CHAMPIONSHIPS VARSITY
Overall Finish List
October 08, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Blake Hammer EAST CATHOLIC 642 8 M 9:07.89 5:32/M
2 Eli Kite MARY OF NAZARETH 816 8 M 9:12.55 5:35/M
3 Aleff Teshome SACRED HEART 884 8 M 9:18.71 5:38/M
4 Patrick Scabora ST. ROSALIA / THERE 410 8 M 9:22.48 5:41/M
5 zack Karp MARY OF NAZARETH 813 7 M 9:37.46 5:50/M
6 Jake Signorella CARLOW 986 8 M 9:39.89 5:51/M
7 Enzo Figallo ST. BEDE 914 7 M 9:41.50 5:52/M
8 Julius DiSilvio SACRED HEART 882 8 M 9:43.48 5:53/M
9 Carlos Snyder CARLOW 987 8 M 9:45.21 5:55/M
10 Santiago Bradbury PUCS 990 6 M 9:50.70 5:58/M
11 Aaron Ragan ST. ROSALIA / THERE 411 7 M 9:55.18 6:01/M
12 Marco Basso SACRED HEART 877 6 M 9:56.73 6:01/M
13 AJ Mejalli MARY OF NAZARETH 817 6 M 9:58.67 6:02/M
14 Lamont Tomman SACRED HEART 878 6 M 9:59.48 6:03/M
15 Luke Rajakovich EAST CATHOLIC 654 8 M 10:00.00 6:04/M
16 Jasper Shelly ECS 681 7 M 10:11.06 6:10/M
17 Luke Lamatina WINCHESTER THURSTON 777 8 M 10:11.67 6:10/M
18 Massi Memoli CARLOW 984 8 M 10:21.65 6:16/M
19 Marcus Wahila ECS 689 6 M 10:22.89 6:17/M
20 Sam Kuzmishin WINCHESTER THURSTON 771 7 M 10:25.04 6:19/M
21 Peter Burke EAST CATHOLIC 651 6 M 10:28.79 6:21/M
22 Garett White ST. ROSALIA / THERE 412 6 M 10:29.21 6:21/M
23 Aaron Grant COMMUNITY DAY 405 7 M 10:32.47 6:23/M
24 Jeremiah Cessna SACRED HEART 873 6 M 10:44.00 6:30/M
25 Jonah Keller WINCHESTER THURSTON 776 8 M 10:45.27 6:31/M
26 Bobby Elder ST. BEDE 911 6 M 10:45.48 6:31/M
27 Christian Lewand SACRED HEART 881 6 M 10:46.74 6:32/M
28 Xander Bier ECS 683 6 M 10:47.77 6:32/M
29 Xavier Cyrus SACRED HEART 880 6 M 10:51.41 6:35/M
30 Jack Davenport ST. EDMUNDS 484 8 M 10:52.03 6:35/M
31 Seth Kunzman COMMUNITY DAY 403 8 M 10:55.70 6:37/M
32 Brian Salipante CARLOW 985 8 M 10:56.49 6:38/M
33 Christopher Cromer SACRED HEART 883 8 M 10:58.74 6:39/M
34 Jonah Rosenberg COMMUNITY DAY 402 7 M 10:59.27 6:39/M
35 Carter Regan-Organist ST. EDMUNDS 485 8 M 11:06.71 6:44/M
36 Wyatt Murphy ECS 680 7 M 11:07.74 6:44/M
37 Julian Westray CARLOW 988 8 M 11:08.33 6:45/M
38 Aaron Sinicki SACRED HEART 876 6 M 11:08.74 6:45/M
39 Ryan O'toole ST. BEDE 916 6 M 11:15.24 6:49/M
40 Will Szustak ECS 682 7 M 11:20.14 6:52/M
41 Dylan McNutt ECS 687 6 M 11:36.23 7:02/M
42 Joseph Evans CARLOW 976 7 M 11:38.77 7:03/M
43 Konrad Holland ECS 677 8 M 11:49.30 7:10/M
44 Colten Baker ECS 678 7 M 11:51.31 7:11/M
45 Julian Hebert CARLOW 977 7 M 11:52.74 7:12/M
46 Jacob Sassic ST. BEDE 919 6 M 11:53.72 7:12/M
47 Sam Rockwell WINCHESTER THURSTON 779 8 M 11:54.00 7:13/M
48 Dylan Folan ECS 679 7 M 11:54.66 7:13/M
49 Ben Azar ST. BEDE 909 8 M 11:56.82 7:14/M
50 Ryan Fayock CARLOW 972 6 M 12:03.73 7:18/M
51 Xander Busch EAST CATHOLIC 644 8 M 12:04.76 7:19/M
52 Jordan Premozic EAST CATHOLIC 639 8 M 12:04.77 7:19/M
53 Isaac Graham PUCS 992 6 M 12:09.63 7:22/M
54 Cruz Bradbury PUCS 989 7 M 12:11.45 7:23/M
55 Miles Hartlage ECS 685 6 M 12:11.66 7:23/M
56 Lucas Matos PUCS 993 6 M 12:13.89 7:24/M
57 Nathan Weinstein WINCHESTER THURSTON 767 6 M 12:18.74 7:27/M
58 Sidharth Sadashiv WINCHESTER THURSTON 773 7 M 12:25.47 7:32/M
59 orlando Watson MARY OF NAZARETH 811 7 M 12:29.35 7:34/M
60 Anthony Chaer CARLOW 982 8 M 12:41.17 7:41/M
61 Javier Drahnak WINCHESTER THURSTON 768 7 M 12:48.24 7:45/M
62 Francesco Porco EAST CATHOLIC 660 6 M 12:55.86 7:50/M
63 luke Normandy MARY OF NAZARETH 812 7 M 13:03.74 7:55/M
64 Milo Figallo ST. BEDE 913 6 M 13:05.82 7:56/M
65 Morris Turner ST. BEDE 920 7 M 13:07.24 7:57/M
66 Rory O'Driscoll ECS 688 6 M 13:08.45 7:58/M
67 Aiden Bradich MARY OF NAZARETH 818 7 M 13:33.49 8:13/M
68 Jack Anderson-Jussen ST. EDMUNDS 482 8 M 13:44.66 8:19/M
69 Quetzal Machado WINCHESTER THURSTON 772 7 M 13:48.74 8:22/M
70 Nolan Cynkar CARLOW 970 6 M 14:42.66 8:55/M
71 Jody Cianfano CARLOW 983 8 M 17:58.50 10:53/M
72 Cole Cohen CARLOW 971 6 M 18:41.48 11:19/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Anna Reynolds ST. BERNADETTE 613 8 F 10:15.49 6:13/M
2 Sarah Penrod ST. BERNADETTE 611 7 F 10:22.20 6:17/M
3 Halena Hill SACRED HEART 852 7 F 10:44.78 6:30/M
4 Molly Gatesman ST. JOHNS / JOES 806 7 F 11:03.24 6:42/M
5 Ellie Roush SACRED HEART 844 5 F 11:03.78 6:42/M
6 Ella Maier ST. BEDE 924 8 F 11:05.78 6:43/M
7 Caroline Malandra ST. BERNADETTE 606 7 F 11:06.87 6:44/M
8 Mitra Nourbakhsh WINCHESTER THURSTON 778 8 F 11:08.74 6:45/M
9 Eyoha Teshome SACRED HEART 847 6 F 11:12.21 6:47/M
10 Ella Bindewald PUCS 1619 6 F 11:14.65 6:48/M
11 Adela Holland ECS 664 7 F 11:14.78 6:48/M
12 Elena Peiffer EAST CATHOLIC 637 7 F 11:17.92 6:50/M
13 Anbby Patterson CARLOW 973 7 F 11:20.16 6:52/M
14 Maria Schroeder CARLOW 974 7 F 11:25.25 6:55/M
15 Emily Bonavita ST. BEDE 922 6 F 11:27.39 6:56/M
16 Lucy Warden ECS 666 7 F 11:27.50 6:56/M
17 Trinity Lockwood-Morris SACRED HEART 854 8 F 11:27.71 6:56/M
18 Christen Olson ST. ROSALIA / THERE 414 7 F 11:30.97 6:58/M
19 mary Sedlack MARY OF NAZARETH 814 7 F 11:32.79 6:59/M
20 Riley Kostandino EAST CATHOLIC 652 6 F 11:39.47 7:04/M
21 Sofi Baker ECS 662 8 F 11:59.41 7:16/M
22 Magdalena Murdock CARLOW 966 6 F 12:06.13 7:20/M
23 Tahara Reinherz HILLEL 633 6 F 12:15.41 7:25/M
24 Margot Haller SACRED HEART 850 7 F 12:21.16 7:29/M
25 Mia Wahila ECS 663 8 F 12:24.57 7:31/M
26 Julia Stern CARLOW 980 8 F 12:30.29 7:35/M
27 Rayna Schalles EAST CATHOLIC 653 6 F 12:31.54 7:35/M
28 Jenna Dougherty EAST CATHOLIC 636 5 F 12:32.55 7:36/M
29 Erin Klein COMMUNITY DAY 409 8 F 12:32.77 7:36/M
30 Eleanor Barth-Wu CARLOW 978 8 F 12:40.26 7:41/M
31 Lara Scherer ECS 665 7 F 12:41.49 7:41/M
32 Emily Rotondi WINCHESTER THURSTON 780 8 F 12:49.25 7:46/M
33 Grace Walsh CARLOW 975 7 F 12:58.41 7:52/M
34 Faith Whitley ST. ROSALIA / THERE 413 8 F 13:06.29 7:56/M
35 Becca Busch EAST CATHOLIC 645 4 F 13:13.22 8:01/M
36 Isabella Liu-Lopez SACRED HEART 848 7 F 13:17.29 8:03/M
37 Kyera O'Brien ST. BERNADETTE 609 8 F 13:17.30 8:03/M
38 Annabel Degenholtz ST. EDMUNDS 496 7 F 13:21.54 8:05/M
39 Carly Reitter EAST CATHOLIC 655 8 F 13:22.97 8:06/M
40 Dana Weber ST. ROSALIA / THERE 416 7 F 13:28.68 8:10/M
41 Grace Kaczmarek SACRED HEART 851 7 F 13:28.74 8:10/M
42 Sadie Marcoux CARLOW 964 6 F 13:29.69 8:10/M
43 Marigrace Murphy SACRED HEART 853 7 F 13:30.29 8:11/M
44 Elise Trautman EAST CATHOLIC 641 8 F 13:33.79 8:13/M
45 Matilda Murdock CARLOW 967 6 F 13:39.29 8:16/M
46 Sam Greiner WINCHESTER THURSTON 769 7 F 13:41.95 8:18/M
47 Alexandra Westray CARLOW 981 8 F 13:42.97 8:18/M
48 Maggie Messina ST. JOHNS / JOES 795 7 F 14:24.79 8:44/M
49 Sydney Sword CARLOW 969 6 F 14:51.80 9:00/M
50 Jenny Jackson COMMUNITY DAY 407 6 F 15:09.82 9:11/M
51 Kathryne Oakley ST. BEDE 928 6 F 15:30.79 9:24/M
52 Noa Solomon COMMUNITY DAY 406 6 F 15:35.50 9:27/M
53 Mary Kate Monroe ST. ROSALIA / THERE 415 7 F 16:05.40 9:45/M
54 Grace Zenkevich SACRED HEART 849 7 F 16:57.54 10:16/M
55 Alison Sinicki SACRED HEART 855 8 F 17:03.30 10:20/M
56 Bella Mitlo ST. BEDE 926 6 F 17:32.80 10:38/M