ST AL HARVEST HOME TWILIGHT 5K
Overall Finish List
September 08, 2023
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Tom Petalino Sewickley PA 2309 56 M 1 Top Fin 18:41.27 6:02/M
2 Michael Grese Wexford PA 273 34 M 2 Top Fin 18:49.61 6:04/M
3 Jack Davison Baden PA 254 13 M 3 Top Fin 19:42.78 6:21/M
4 Caroline Sell Sewickley PA 2337 13 F 1 Top Fin 20:41.19 6:40/M
5 Isaac Vangura Gibsonia PA 2352 12 M 1 12-13 20:43.78 6:41/M
6 Ethan Hiserodt Wexford PA 829 13 M 2 12-13 21:03.26 6:47/M
7 Phil Corrie Cranberry Twp PA 155 38 M 1 30-39 21:09.54 6:49/M
8 Natalie Cruz Sewickley PA 251 39 F 2 Top Fin 21:25.28 6:55/M
9 Ellie Green Pittsburgh PA 269 11 F 3 Top Fin 21:35.28 6:58/M
10 Annie Puhalla Gibsonia PA 2312 13 F 1 12-13 21:45.39 7:01/M
11 Jacob Feigel Wexford PA 262 10 M 1 10-11 21:57.23 7:05/M
12 Richard Wallach Pittsburgh PA 2356 36 M 2 30-39 22:08.58 7:08/M
13 Charlie McSorley 2370 19 M 1 16-19 22:42.48 7:19/M
14 Luke Patterson Aquinas Academy 2305 11 M 2 10-11 22:43.90 7:20/M
15 Ron Becker 2369 53 M 1 Top Fin 22:51.80 7:22/M
16 Mark Likoudis Gibsonia PA 1967 67 M 2 Top Fin 23:01.54 7:25/M
17 Rylan Greene Wexford PA 272 13 M 3 12-13 23:15.95 7:30/M
18 Caitlin Rushlander Mars PA 2326 36 F 1 30-39 23:16.28 7:30/M
19 Brayden Bane Pittsburgh PA 65 11 M 3 10-11 23:44.75 7:39/M
20 Margaret Cole Wexford PA 152 40 F 1 Top Fin 23:51.53 7:42/M
21 Chase Karsman 2254 47 M 3 Top Fin 24:04.35 7:46/M
22 Eamonn Erdely Aquinas Academy 258 9 M 1 1- 9 24:06.45 7:46/M
23 Noah Malone Aquinas Academy 2293 8 M 2 1- 9 24:13.38 7:49/M
24 Garvin Whetzel Aquinas Academy 2360 11 M 4 10-11 24:15.79 7:49/M
25 Mirabella Davison Baden PA 255 9 F 1 1- 9 24:16.79 7:50/M
26 Moira Davenport Allison Park PA 253 51 F 2 Top Fin 24:18.24 7:50/M
27 Joe Malone 2292 39 M 3 30-39 24:18.25 7:50/M
28 Josh Loutsenhizer Gibsonia PA 1970 38 M 4 30-39 24:20.40 7:51/M
29 Erin McDowell 2270 45 F 3 Top Fin 24:28.18 7:54/M
30 Porter Case 2280 13 M 4 12-13 24:30.46 7:54/M
31 Cacilia Stairs 2251 27 F 1 20-29 24:41.78 7:58/M
32 Luke Dye 2263 7 M 3 1- 9 24:48.76 8:00/M
33 Kate Mulzet Gibsonia PA 2303 12 F 2 12-13 25:18.70 8:10/M
34 Katie Miller Mars PA 2299 12 F 3 12-13 25:18.70 8:10/M
35 John Austin Aquinas Academy 46 10 M 5 10-11 25:28.66 8:13/M
36 Alexandra Robinson Valencia PA 2320 11 F 1 10-11 25:30.50 8:14/M
37 Isaac Case 2283 41 M 1 40-49 25:36.53 8:15/M
38 Kenny Leckey Wexford PA 997 11 M 6 10-11 25:42.22 8:17/M
39 Jadyn Aslin Cranberry Twp PA 26 24 F 2 20-29 25:42.43 8:17/M
40 Owen Aslin Cranberry Twp PA 41 24 M 1 20-29 25:42.64 8:17/M
41 Mitch Radella Cranberry Twp PA 2314 58 M 1 50-59 25:46.40 8:19/M
42 Sydney Pasterick 2377 12 F 4 12-13 25:48.29 8:19/M
43 Danny Austin Aquinas Academy 43 8 M 4 1- 9 26:04.19 8:25/M
44 Eddie Jaworski Pittsburgh PA 960 9 M 5 1- 9 26:13.94 8:27/M
45 Kristen Leckey Wexford PA 999 41 F 1 40-49 26:29.29 8:33/M
46 Lillian Best Baden PA 72 15 F 1 14-15 26:31.98 8:33/M
47 Lauren Becker Gibsonia PA 71 15 F 2 14-15 26:32.17 8:34/M
48 Claire Karsman Seelos Academy 2253 12 F 5 12-13 26:47.42 8:38/M
49 Mia McDowell Seelos Academy 2269 14 F 3 14-15 26:47.78 8:38/M
50 Anthony Isacco 2272 43 M 2 40-49 26:56.74 8:41/M
51 Celeste Isacco 2273 42 F 2 40-49 26:56.74 8:41/M
52 Asher Boyd Wexford PA 140 13 M 5 12-13 27:17.42 8:48/M
53 Kaitlin Manjerovic Pittsburgh PA 2294 33 F 2 30-39 27:21.47 8:49/M
54 Bella Boyd Wexford PA 141 16 F 1 16-19 27:23.40 8:50/M
55 Maria Hiserodt Wexford PA 848 11 F 2 10-11 27:28.54 8:52/M
56 Hannah Snee Wexford PA 2344 9 F 2 1- 9 27:53.28 9:00/M
57 Samuel Case 2281 11 M 7 10-11 28:01.25 9:02/M
58 Grant Case 2282 6 M 6 1- 9 28:01.45 9:02/M
59 Morgan Kane Pittsburgh PA 977 12 F 6 12-13 28:15.47 9:07/M
60 Elena Farrah 2376 12 F 7 12-13 28:18.91 9:08/M
61 Nicole Loutsenhizer Gibsonia PA 2290 37 F 3 30-39 28:32.38 9:12/M
62 Mila Korch Aquinas Academy 988 8 F 3 1- 9 28:41.22 9:15/M
63 Megan Korch 2266 44 F 3 40-49 28:43.68 9:16/M
64 Annafrancesca Liberati Sewickley PA 1000 14 F 4 14-15 28:45.29 9:16/M
65 Addison Thiel Seelos Academy 2259 13 F 8 12-13 28:45.29 9:16/M
66 Lily Nanette 2277 0 F 1 0- 0 28:45.50 9:16/M
67 Kayla Keefer Baden PA 982 14 F 5 14-15 28:55.78 9:20/M
68 Cash Kozora Pittsburgh PA 989 9 M 7 1- 9 29:01.53 9:22/M
69 Matt Hiserodt Wexford PA 870 40 M 3 40-49 29:02.76 9:22/M
70 Katie Kozora Pittsburgh PA 990 44 F 4 40-49 29:03.16 9:22/M
71 David Dworsky 2267 74 M 1 70-99 29:16.28 9:26/M
72 Justin Greene Wexford PA 270 43 M 4 40-49 29:30.28 9:31/M
73 Doug Young 2250 65 M 1 60-69 29:30.78 9:31/M
74 David Zlocki 2378 39 M 5 30-39 29:31.53 9:31/M
75 Joe Austin 45 49 M 5 40-49 29:34.53 9:32/M
76 Monica Rudowski Pittsburgh PA 2325 32 F 4 30-39 29:47.20 9:36/M
77 Robert Boyd Wexford PA 143 46 M 6 40-49 30:28.54 9:50/M
78 Allie Kiley 2371 12 F 9 12-13 30:29.78 9:50/M
79 Mari Williams 2264 60 F 1 60-69 30:52.69 9:57/M
80 Ivan Saraiva Lexington KY 2331 41 M 7 40-49 30:53.29 9:58/M
81 Bennett Solarczyk Pittsburgh PA 2345 8 M 8 1- 9 31:05.78 10:02/M
82 Parker Skrastins Gibsonia PA 2341 11 M 8 10-11 31:17.83 10:05/M
83 Debra Sell Sewickley PA 2338 49 F 5 40-49 31:19.27 10:06/M
84 Madeline Sell Sewickley PA 2339 14 F 6 14-15 31:19.43 10:06/M
85 Ashton Horne 2255 9 F 4 1- 9 31:24.29 10:08/M
86 Dora Borges Belo Horizonte MG 75 67 F 2 60-69 31:29.79 10:09/M
87 Bryan Dye 2262 45 M 8 40-49 31:30.27 10:10/M
88 Kirk T. Mitchell Gibsonia PA 2302 64 M 2 60-69 31:52.98 10:17/M
89 George Pereira Wexford PA 2307 44 M 9 40-49 32:16.78 10:25/M
90 Teresa Jadhav 2375 39 F 5 30-39 32:31.71 10:29/M
91 Lexie Miller Mars PA 2300 11 F 3 10-11 32:36.28 10:31/M
92 Dennis Kremer Gibsonia PA 991 51 M 2 50-59 32:49.28 10:35/M
93 Julie Byrne Mars PA 150 41 F 6 40-49 32:52.79 10:36/M
94 Emma Keefer Baden PA 981 14 F 7 14-15 33:17.58 10:44/M
95 Isaac White Cranberry Twp PA 2362 9 M 9 1- 9 33:29.70 10:48/M
96 Magdalena Pyle Pittsburgh PA 2313 10 F 4 10-11 33:31.29 10:49/M
97 Hudson Feeney Wexford PA 259 11 M 9 10-11 33:39.88 10:51/M
98 Robert Kipp 2372 63 M 3 60-69 33:44.56 10:53/M
99 Nancy Luttrell Mars PA 2291 70 F 1 70-99 33:56.12 10:57/M
100 Tara Rotuna Monroeville PA 2323 52 F 1 50-59 33:56.29 10:57/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Megan Corrie Cranberry Twp PA 154 38 F 6 30-39 34:10.11 11:01/M
102 Katelyn Jacobs Pittsburgh PA 956 10 F 5 10-11 35:01.40 11:18/M
103 Liam Greene Wexford PA 271 10 M 10 10-11 36:57.22 11:55/M
104 Chad Jacobs Pittsburgh PA 955 47 M 10 40-49 37:22.99 12:03/M
105 Tracy Rafail Sewickley PA 2316 50 F 2 50-59 38:19.77 12:22/M
106 Peggy Hughes 2265 69 F 3 60-69 38:50.78 12:32/M
107 Autumn Jaras Gibsonia PA 957 9 F 5 1- 9 38:56.48 12:34/M
108 Clare Young 2285 21 F 3 20-29 39:26.52 12:43/M
109 Juliet Jaras Gibsonia PA 958 37 F 7 30-39 40:11.41 12:58/M
110 Martha Boyd Wexford PA 142 48 F 7 40-49 40:11.53 12:58/M
111 Sean Jaras Gibsonia PA 959 39 M 6 30-39 44:58.36 14:30/M
112 Charlie Kane Pittsburgh PA 974 9 F 6 1- 9 48:25.87 15:37/M
113 Judith Stanfield Pittsburgh PA 2346 82 F 2 70-99 49:18.48 15:54/M
114 Denise Tobolski Pittsburgh PA 2349 28 F 4 20-29 52:29.38 16:56/M
115 Joshua Tobolski Pittsburgh PA 2350 32 M 7 30-39 52:30.19 16:56/M
116 Carol Jessep Pittsburgh PA 962 58 F 3 50-59 54:20.42 17:32/M
117 Kirk Jessep Pittsburgh PA 963 53 M 3 50-59 54:20.42 17:32/M
118 Nayan Khanna Pittsburgh PA 984 26 F 5 20-29 55:58.52 18:03/M
119 Esther Crosby Pittsburgh PA 167 28 F 6 20-29 57:08.74 18:26/M
120 Cynthia Skundrich Wexford PA 2342 52 F 4 50-59 59:33.65 19:13/M
121 Emma Skundrich Wexford PA 2343 23 F 7 20-29 59:34.25 19:13/M