OIL CITY COLD MAN'S 5K 5K RUN
Overall Finish List
December 03, 2011
Results By Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Doug Basinski Pittsburgh 219 40 ***** M 40-49 18:04.5 5:50/M
2 HERB CRATTY ELLWOOD CITY PA 306 47 ***** M 40-49 18:29.3 5:58/M
3 Michael Sandrock Clintonville 280 47 ***** M 40-49 19:52.6 6:25/M
4 Gary Thompson Franklin 286 57 ***** M 50-59 20:12.5 6:31/M
5 TIM HERTEL Akron OH 317 41 1 M 40-49 20:43.5 6:41/M
6 Jeremy Lander Shippenville 251 27 1 M 20-29 21:34.1 6:57/M
7 BOB CLARK Butler PA 313 62 1 M 60-99 21:45.6 7:01/M
8 Corey Walters Oil City 294 21 2 M 20-29 21:54.6 7:04/M
9 Shane Brunazzi McKeesport PA 312 31 1 M 30-39 21:57.7 7:05/M
10 Matt Puleio Meadville 276 7 1 M 1-13 22:30.2 7:15/M
11 GARRETT GEIGER New Springfield OH 315 7 2 M 1-13 22:59.0 7:25/M
12 SHAWN GEIGER New Springfield OH 314 39 2 M 30-39 23:00.6 7:25/M
13 DERRIK HENDERSON Emlenton PA 318 54 1 M 50-59 23:30.4 7:35/M
14 William Crater Dubois 305 63 2 M 60-99 23:41.9 7:38/M
15 Scott Seeley SHIPPENVILLE PA 316 30 3 M 30-39 23:47.9 7:40/M
16 Alec Klapec Oil City 249 10 3 M 1-13 24:00.5 7:45/M
17 Lou Alaksin New Galilee 213 71 3 M 60-99 24:13.1 7:49/M
18 Ray Peterman Strongstown 269 43 2 M 40-49 24:49.0 8:00/M
19 BRENT MADER Titusville PA 321 42 3 M 40-49 24:50.6 8:01/M
20 Sara Brunazzi McKeesport PA 311 26 ***** F 20-29 25:10.5 8:07/M
21 SABRINE AGNEW Cranberry PA 319 34 ***** F 30-39 25:33.7 8:15/M
22 Monique Nellis Knox 267 32 ***** F 30-39 25:57.7 8:22/M
23 Heather Motter Oil City 266 38 1 F 30-39 26:00.1 8:23/M
24 JACK McDOWELL 323 69 4 M 60-99 26:29.6 8:33/M
25 Heather Walkowski Franklin 293 34 2 F 30-39 26:38.6 8:35/M
26 Jonathan Verhoff Oil City 289 16 1 M 14-19 26:39.9 8:36/M
27 JIM BENSON Oil City PA 308 73 5 M 60-99 26:49.5 8:39/M
28 Michelle Mehlburger Oil City 301 47 1 F 40-49 26:52.0 8:40/M
29 Chad Nellis Knox 268 33 4 M 30-39 27:13.2 8:47/M
30 Denise Brosius Oil City 226 56 1 F 50-59 27:23.1 8:50/M
31 Jessica Lauer Oil City 253 14 1 F 14-19 27:32.6 8:53/M
32 Michael Poff Oil City 274 36 5 M 30-39 27:52.8 8:59/M
33 Shelly Wade Grove City 291 33 3 F 30-39 27:58.8 9:01/M
34 Debra Grove Oil City 241 50 2 F 50-59 28:03.2 9:03/M
35 Mary McFarland Venus 260 50 3 F 50-59 28:05.3 9:04/M
36 Emily Haupt Franklin 304 24 1 F 20-29 28:21.6 9:09/M
37 Kim Peterman Strongstown 270 39 4 F 30-39 28:24.9 9:10/M
38 Jennifer Larkin Oil City 252 31 5 F 30-39 28:53.7 9:19/M
39 Betty Rice Centerville 278 60 1 F 60-99 29:18.0 9:27/M
40 Stephanie Swope Franklin 284 36 6 F 30-39 29:42.5 9:35/M
41 Zachary Jones Oil City 245 23 3 M 20-29 29:45.0 9:36/M
42 Andrea Barrett Franklin 218 27 2 F 20-29 30:09.3 9:44/M
43 DIXIE AGNEW Kennerdell PA 320 63 2 F 60-99 31:43.1 10:14/M
44 Donna Puleio Franklin 275 51 4 F 50-59 31:46.3 10:15/M
45 Sarah Huth Butler 244 30 7 F 30-39 32:04.5 10:21/M
46 Jonathan Cook Oil City 229 24 4 M 20-29 32:09.4 10:22/M
47 Kayla Telego Knox 303 17 2 F 14-19 32:38.2 10:32/M
48 Bethany Friel Oil City 239 12 1 F 1-13 32:40.3 10:32/M
49 Stacy Ginkel Knox 302 37 8 F 30-39 32:51.3 10:36/M
50 Terri See Centerville 281 49 2 F 40-49 33:35.4 10:50/M
51 Brooke Barnes Rouseville 217 0 1 F 0- 0 34:05.4 11:00/M
52 Kay Schettler Fryburg PA 322 61 3 F 60-99 34:17.8 11:04/M
53 PJ Winkler Franklin 299 16 2 M 14-19 34:34.1 11:09/M
54 Peter Winkler Franklin 300 58 2 M 50-59 34:35.4 11:09/M
55 Kathleen McCleary Emlenton 257 46 3 F 40-49 34:43.7 11:12/M
56 Katie Miesko Seneca 264 24 3 F 20-29 34:46.0 11:13/M
57 Amanda Swope Franklin 285 12 2 F 1-13 35:38.7 11:30/M
58 Michelle Burdick Titusville 227 47 4 F 40-49 36:02.3 11:37/M
59 Wendy McKain Kennerdell 261 47 5 F 40-49 36:23.7 11:44/M
60 Kimmie Copley Pleasantville 230 53 5 F 50-59 37:12.5 12:00/M
61 Cassidy Burris Cranberry 228 12 3 F 1-13 37:29.6 12:05/M
62 Brittney Whitling Cranberry 296 12 4 F 1-13 38:15.9 12:20/M
63 Pamala Mahle Kennerdell 254 52 6 F 50-59 38:46.2 12:30/M
64 Marissa Blair Franklin 222 12 5 F 1-13 39:15.5 12:40/M
65 Lori Vonada Venus 290 39 9 F 30-39 40:43.3 13:08/M
66 Kaitlyn Hanna Cranberry 242 12 6 F 1-13 44:00.3 14:12/M
67 Mikayla McFarland Seneca 259 12 7 F 1-13 44:01.4 14:12/M
68 Bandit Number 9001 9001 1 M 0- 0 44:02.8 14:12/M
69 Cheyenne Trauterman Oil City 287 13 8 F 1-13 45:32.3 14:41/M
70 Bandit Number 9002 9002 2 M 0- 0 46:50.1 15:06/M
71 Bandit Number 9003 9003 3 M 0- 0 46:50.4 15:06/M
72 Kaitlyn Bechtel Oil City 220 12 9 F 1-13 48:34.9 15:40/M
73 Hannah Dean Franklin 234 13 10 F 1-13 48:36.0 15:41/M
74 Olivia Rupp Seneca 279 12 11 F 1-13 49:49.3 16:04/M
75 Israel Tucker Seneca 288 12 12 F 1-13 49:49.6 16:04/M