FRICK PARK INVITE NOVICE BOYS

NOVICE BOYS

Overall Finish List

September 21, 2014


Results By Miles of Smiles Timing Services
                                                                                                               Total  
    Place    Name                              Team               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Pace  
      1    Sam Boyer                         PGH.URBAN CHRISTIAN  1704     3   M       1  0-99               5:35.63      6:59/M
      2    Jacob Sassic                      ST.BEDE              1878     3   M       2  0-99               5:53.24      7:21/M
      3    Aj Mejalli                        MON YOUGH CATHOLIC   2243     3   M       3  0-99               6:05.18      7:36/M
      4    Sebastian Zickmund                ST.EDMUND            2145     3   M       4  0-99               6:06.49      7:38/M
      5    Noah Amankulor                    ST.EDMUND            2141     2   M       5  0-99               6:13.65      7:46/M
      6    Braden Donovan                    MON YOUGH CATHOLIC   2250     3   M       6  0-99               6:14.62      7:48/M
      7    Zachary Bluemling                 ST.BERNADETTE         228     3   M       7  0-99               6:16.32      7:50/M
      8    Oscar Okonkwo                     ST.EDMUND            2142     2   M       8  0-99               6:26.93      8:03/M
      9    Evan Kwiecincki                   CARLOW                837     3   M       9  0-99               6:27.86      8:04/M
     10    Ryan Fayock                       CARLOW                833     3   M      10  0-99               6:30.06      8:08/M
     11    Adam Dzuban                       ST.BERNADETTE         238     2   M      11  0-99               6:35.60      8:14/M
     12    Campbell Tucker-Hill              ST.EDMUND            2143     3   M      12  0-99               6:39.47      8:19/M
     13    Patrick Malandra                  ST.BERNADETTE         247     2   M      13  0-99               6:41.50      8:21/M
     14    Jack Vandermolen                  PGH.URBAN CHRISTIAN  1775    3    M      14  0-99               6:46.03      8:28/M
     15    Emmerich Braham                   ST.EDMUND            2137     2   M      15  0-99               6:48.91      8:30/M
     16    Eli Desimone                      ST.EDMUND            2136     2   M      16  0-99               6:49.26      8:31/M
     17    Lukas Stead                       ST.ROSALIA            895     1   M      17  0-99               6:51.73      8:34/M
     18    Adam Zwastetzky                   ST.JOHN              2296     3   M      18  0-99               6:56.16      8:40/M
     19    Rory Odriscoll                   CARLOW                839     3   M      19  0-99               6:56.89      8:40/M
     20    Lucian Kite                       MON YOUGH CATHOLIC   2245     3   M      20  0-99               6:58.65      8:43/M
     21    David Depner                      EAST CATHOLIC        2071     1   M      21  0-99               7:01.93      8:46/M
     22    Erik Matthews                     EAST CATHOLIC        2091     3   M      22  0-99               7:02.80      8:48/M
     23    Edward Bowser                     ST.JOHN              2293     3   M      23  0-99               7:06.52      8:53/M
     24    Ji Little                         ECS                  1773    2    M      24  0-99               7:09.73      8:56/M
     25    Seth Dumblosky                    ST.THERESE           1751     2   M      25  0-99               7:19.37      9:09/M
     26    Aydan Bradich                     MON YOUGH CATHOLIC   2249     3   M      26  0-99               7:32.38      9:25/M
     27    Adam Friday                       CARLOW                834     3   M      27  0-99               7:36.76      9:30/M
     28    Andrew Fisher                     ST.ROSALIA            893     3   M      28  0-99               7:47.28      9:44/M
     29    Ethan Wilson                      ECS                  2124     3   M      29  0-99               7:52.54      9:50/M
     30    Michael Skeba                     ST.JOHN              2295     2   M      30  0-99               8:07.63     10:09/M
     31    Ben Freiwald                      EAST CATHOLIC        2081     2   M      31  0-99               8:13.53     10:16/M
     32    Patrick Dwyer                     ST.ROSALIA            892     3   M      32  0-99               8:19.21     10:24/M
     33    Henry Caruso                      ST.ROSALIA            896     1   M      33  0-99               8:23.45     10:29/M
     34    Robert Hatala                     ST.ROSALIA            894     2   M      34  0-99               8:38.33     10:48/M
     35    Landen Schweinberg,               EAST CATHOLIC        2107     3   M      35  0-99               8:59.17     11:14/M
     36    Brady Vrcic                       EAST CATHOLIC        2113     1   M      36  0-99               9:15.03     11:34/M
     37    Will Burke                        ST.BERNADETTE         234     1   M      37  0-99               9:24.33     11:45/M