FRICK PARK INVITE VARSITY BOYS
VARSITY BOYS
Overall Finish List
September 21, 2014
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Jack Robinson CARLOW 825 8 M 1 0-99 9:59.33 6:14/M
2 William Gatti CARLOW 819 8 M 2 0-99 10:02.99 6:16/M
3 Brian Mcgaffin ST.BEDE 1352 8 M 3 0-99 10:06.27 6:19/M
4 Noah Black SACRED HEART 705 8 M 4 0-99 10:07.98 6:19/M
5 Sean Heintzleman WINCHESTER THURSTON 1739 7 M 5 0-99 10:08.86 6:20/M
6 Nate Black SACRED HEART 688 7 M 6 0-99 10:18.65 6:26/M
7 Kian Delaney WINCHESTER THURSTON 1748 8 M 7 0-99 10:23.72 6:29/M
8 Renne Cabacungan SACRED HEART 757 8 M 8 0-99 10:33.40 6:36/M
9 James Premozic EAST CATHOLIC 2096 7 M 9 0-99 10:38.81 6:39/M
10 Cary Lucchino SACRED HEART 775 8 M 10 0-99 10:40.31 6:40/M
11 Darius Watts SACRED HEART 813 8 M 11 0-99 10:43.20 6:42/M
12 Guy Beresteanu COMMUNITY DAY SCHOO 1763 8 M 12 0-99 10:43.63 6:42/M
13 Tom Maier ST.BEDE 1344 8 M 13 0-99 10:43.93 6:42/M
14 Michael Cooley ST.BERNADETTE 236 7 M 14 0-99 10:44.64 6:43/M
15 Kevin Salipante CARLOW 826 8 M 15 0-99 10:57.24 6:51/M
16 Christian Markiewicz EAST CATHOLIC 2090 7 M 16 0-99 11:01.83 6:53/M
17 Scott Routledge WINCHESTER THURSTON 1740 7 M 17 0-99 11:07.26 6:57/M
18 Jacob Brush ST.BERNADETTE 230 7 M 18 0-99 11:08.22 6:58/M
19 Josh Reder EAST CATHOLIC 2100 7 M 19 0-99 11:09.31 6:58/M
20 Nate Steitz ST.BEDE 1891 6 M 20 0-99 11:12.63 7:00/M
21 Henry Bump ST.EDMUND 2170 8 M 21 0-99 11:16.05 7:03/M
22 Jonah Green WINCHESTER THURSTON 1743 8 M 22 0-99 11:17.09 7:03/M
23 Lucas Spiro ST.EDMUND 2162 6 M 23 0-99 11:24.31 7:08/M
24 Martin Duffus EAST CATHOLIC 2075 7 M 24 0-99 11:24.91 7:08/M
25 Edwin Mcmanus SACRED HEART 777 8 M 25 0-99 11:31.48 7:12/M
26 Jimmy Bonacci EAST CATHOLIC 2063 7 M 26 0-99 11:32.12 7:13/M
27 Simon Hebert SACRED HEART 771 7 M 27 0-99 11:42.35 7:19/M
28 Anthony Ragan ST.THERESE 1761 6 M 28 0-99 11:42.58 7:19/M
29 Carl Bruning PGH URBAN CHRISTIAN 1707 7 M 29 0-99 11:55.69 7:27/M
30 Gus Robinson CARLOW 824 6 M 30 0-99 11:56.79 7:28/M
31 Lucas Dunaway MON YOUGH CATHOLIC 2234 8 M 31 0-99 11:57.29 7:28/M
32 Kobe Ward PGH URBAN CHRISTIAN 1709 8 M 32 0-99 11:57.72 7:28/M
33 Isaac Degenholtz ST.EDMUND 2165 7 M 33 0-99 12:01.67 7:31/M
34 Alex Miller MOSS 877 6 M 34 0-99 12:08.08 7:35/M
35 Charlie Harken CARLOW 820 8 M 35 0-99 12:10.01 7:36/M
36 Zachary Marzan WINCHESTER THURSTON 1744 8 M 36 0-99 12:15.90 7:39/M
37 Brian Dzuban ST.BERNADETTE 239 7 M 37 0-99 12:22.60 7:44/M
38 Avi Dernis COMMUNITY DAY SCHOO 1767 7 M 38 0-99 12:22.87 7:44/M
39 Trevor Naman ST.BERNADETTE 290 7 M 39 0-99 12:24.93 7:45/M
40 Joseph Cirilano CARLOW 816 7 M 40 0-99 12:26.47 7:46/M
41 Aaron Berger COMMUNITY DAY SCHOO 1766 7 M 41 0-99 12:27.84 7:47/M
42 Jimmy Moon ST.BERNADETTE 249 8 M 42 0-99 12:30.22 7:49/M
43 Johnny Stern CARLOW 828 7 M 43 0-99 12:30.48 7:49/M
44 Ian Blumberg COMMUNITY DAY SCHOO 1769 6 M 44 0-99 12:39.22 7:54/M
45 Ori Metzuyanim COMMUNITY DAY SCHOO 1764 8 M 45 0-99 12:41.26 7:56/M
46 Jonah Duch CARLOW 817 7 M 46 0-99 12:41.63 7:56/M
47 Burris Esplen EAST CATHOLIC 2078 7 M 47 0-99 12:41.99 7:56/M
48 Henry Shaver ST.BEDE 1882 6 M 48 0-99 12:47.96 7:59/M
49 Derek Johnson MOSS 876 7 M 49 0-99 12:51.96 8:02/M
50 Lucca Spence PGH URBAN CHRISTIAN 1708 8 M 50 0-99 12:52.23 8:03/M
51 Benji Himmel COMMUNITY DAY SCHOO 1768 6 M 51 0-99 12:55.98 8:04/M
52 Nathan Donner WINCHESTER THURSTON 1736 6 M 52 0-99 13:17.23 8:18/M
53 Tyler Niedermeyer SACRED HEART 780 6 M 53 0-99 13:18.97 8:19/M
54 Julen Coca-Knorr ECS 2119 6 M 54 0-99 13:22.03 8:21/M
55 Hooper Hanna ECS 2116 6 M 55 0-99 13:22.55 8:21/M
56 Jacob Warden CARLOW 829 8 M 56 0-99 13:30.43 8:26/M
57 Nate Bradich MON YOUGH CATHOLIC 2230 8 M 57 0-99 13:32.73 8:28/M
58 Carson Hawk ST.JOHN 2300 7 M 58 0-99 13:34.20 8:29/M
59 John Evans SACRED HEART 766 6 M 59 0-99 13:36.44 8:30/M
60 Noah Elste ST.EDMUND 2166 7 M 60 0-99 13:45.86 8:36/M
61 Tobias Zickmund ST.EDMUND 2164 6 M 61 0-99 13:48.33 8:38/M
62 John Schroeder CARLOW 827 6 M 62 0-99 13:56.29 8:43/M
63 Nick Korb ST.BEDE 1336 6 M 63 0-99 14:06.71 8:49/M
64 Zachary Wernert ST.BERNADETTE 297 7 M 64 0-99 14:09.09 8:51/M
65 Andy Patton ST.BEDE 1874 6 M 65 0-99 14:10.49 8:51/M
66 Alex Ribnicky ST.BEDE 1876 6 M 66 0-99 14:10.86 8:51/M
67 Gerald Stone MON YOUGH CATHOLIC 2238 8 M 67 0-99 14:18.87 8:56/M
68 Jacob Majors MON YOUGH CATHOLIC 2232 8 M 68 0-99 14:26.55 9:01/M
69 Landon Diberadin MON YOUGH CATHOLIC 2236 6 M 69 0-99 14:36.21 9:08/M
70 Josh Altmeyer MOSS 875 7 M 70 0-99 14:39.87 9:09/M
71 Anthony Gatti CARLOW 818 6 M 71 0-99 14:57.12 9:21/M
72 Lucas Zwastetzky ST.JOHN 1700 7 M 72 0-99 15:02.44 9:24/M
73 Phillip Osborn MON YOUGH CATHOLIC 2237 6 M 73 0-99 15:05.13 9:26/M
74 Nico Harken CARLOW 821 6 M 74 0-99 15:37.19 9:46/M
75 Ryan Gaydos MON YOUGH CATHOLIC 2233 8 M 75 0-99 15:53.07 9:56/M
76 Gavin Welsh ST.BERNADETTE 296 6 M 76 0-99 15:54.06 9:56/M
77 Alex Lott ECS 1771 7 M 77 0-99 17:28.24 10:55/M
78 Michie Moses ECS 1772 6 M 78 0-99 17:32.45 10:58/M
79 Jackson Majewski ST.BEDE 1348 6 M 79 0-99 21:13.11 13:16/M
80 Francis Constine ST.BEDE 1279 6 M 80 0-99 21:23.56 13:22/M