MILL CREEK DISTANCE CLASSIC
5K
Overall Finish List
March 02, 2014
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Chaz Regano Boardman OH 614 21 M 1 Top Fin 21:50.71 7:03/M
2 Marik Rogenski Youngstown OH 654 13 M 2 Top Fin 22:08.71 7:08/M
3 Steve Lengel Hermitage PA 630 56 M 3 Top Fin 22:11.47 7:09/M
4 Edwin Figueroa Lowellville OH 643 20 M 1 20-24 23:14.33 7:30/M
5 Tim Green Mcdonald OH 501 51 M 1 50-54 23:22.73 7:32/M
6 Caitlin Glenn Lisbon OH 629 25 F 1 Top Fin 23:40.71 7:38/M
7 John Novicky Youngstown OH 550 33 M 1 30-34 25:08.46 8:06/M
8 Mitch Radella Cranberry Twp PA 565 48 M 1 45-49 25:12.21 8:08/M
9 Joel Mcburney Mineral Ridge OH 604 43 M 1 40-44 25:37.70 8:16/M
10 Frank Lattanzio Youngstown OH 516 21 M 2 20-24 26:17.21 8:29/M
11 Steve Hoffmaster Poland OH 595 45 M 2 45-49 26:19.59 8:29/M
12 Danielle Buzzacco Canfield OH 627 18 F 2 Top Fin 26:56.97 8:41/M
13 Robert Clark Boardman OH 596 54 M 2 50-54 27:19.47 8:49/M
14 Tony Di Stefano Youngstown OH 558 47 M 3 45-49 27:38.82 8:55/M
15 Ali Prologo 649 18 F 3 Top Fin 27:43.32 8:56/M
16 Katelyn Tondo-Steele Mcdonald OH 641 24 F 1 20-24 27:57.92 9:01/M
17 Tim Huston Boardman OH 513 33 M 2 30-34 28:07.36 9:04/M
18 Tom Koskinen Salem OH 518 42 M 2 40-44 28:26.72 9:10/M
19 Michael Cupp Austintown OH 583 36 M 1 35-39 28:37.22 9:14/M
20 Larry Koval Warren OH 519 66 M 1 65-99 28:58.35 9:21/M
21 Joe Molnar Warren OH 589 57 M 1 55-59 29:19.97 9:27/M
22 John Bunka Aurora OH 659 55 M 2 55-59 29:28.40 9:30/M
23 Pamela Schiavone Warren OH 536 52 F 1 50-54 29:31.71 9:31/M
24 Casey Annico Poland OH 529 32 M 3 30-34 29:38.29 9:34/M
25 Tripi Robert West Farmington OH 653 51 M 3 50-54 29:46.52 9:36/M
26 Gregory Huang Canfield OH 576 34 M 4 30-34 29:56.17 9:39/M
27 Boone Weatherly Aliquippa PA 577 59 M 3 55-59 30:16.17 9:46/M
28 Brian Frederick Youngstown OH 599 50 M 4 50-54 30:20.47 9:47/M
29 Jamie Rollo Poland OH 623 25 F 1 25-29 30:23.71 9:48/M
30 Michael Miller Lisbon OH 587 46 M 4 45-49 30:33.72 9:51/M
31 Tiffany Gallo Salem OH 586 32 F 1 30-34 30:33.78 9:51/M
32 Dan Kidd Boardman OH 612 26 M 1 25-29 30:48.85 9:56/M
33 Katie Hively Boardman OH 503 34 F 2 30-34 30:50.82 9:57/M
34 David Getway Sharpsville PA 546 47 M 5 45-49 30:53.14 9:58/M
35 Laura Lytle Farmdale OH 537 45 F 1 45-49 30:54.16 9:58/M
36 Donna Danko Austintown OH 557 47 F 2 45-49 31:05.98 10:02/M
37 Renee Bodden Canfield OH 545 56 F 1 55-59 31:10.10 10:03/M
38 Rich Morgan 644 62 M 1 60-64 31:15.21 10:05/M
39 Jeff DeWall Escondido CA 655 31 M 5 30-34 31:15.97 10:05/M
40 Harry Green Aliquippa PA 556 67 M 2 65-99 31:17.65 10:05/M
41 John Antonossi Ellwood City PA 566 69 M 3 65-99 31:21.73 10:07/M
42 Dan Gardner Aurora OH 563 23 M 3 20-24 31:22.34 10:07/M
43 Maria Thomas New Castle PA 574 35 F 1 35-39 31:44.72 10:14/M
44 Andra Lamarca Boardman OH 505 28 F 2 25-29 31:50.21 10:16/M
45 Eugene Mcclain Monaca PA 592 62 M 2 60-64 31:55.14 10:18/M
46 Malorie Hardy Cleveland OH 657 31 F 3 30-34 32:15.92 10:24/M
47 Heather Leskanic Grove City PA 628 41 F 1 40-44 32:18.98 10:25/M
48 Robert Steele Mcdonald OH 642 55 M 4 55-59 32:34.85 10:30/M
49 Don Straub Hollidaysburg PA 632 51 M 5 50-54 32:50.70 10:35/M
50 Thomas Dugan Youngstown OH 534 55 M 5 55-59 32:51.95 10:36/M
51 Wesley Walsh Edinburg PA 624 14 M 1 1-14 33:11.63 10:42/M
52 Margo Wright Chester WV 597 28 F 3 25-29 33:15.57 10:44/M
53 Emily Olmstead Youngstown OH 651 28 F 4 25-29 33:19.23 10:45/M
54 Veronica Call Butler PA 542 39 F 2 35-39 33:21.29 10:45/M
55 Marian Minich Hermitage PA 631 60 F 1 60-99 33:32.38 10:49/M
56 Dana Patrick Austintown OH 506 26 F 5 25-29 33:44.17 10:53/M
57 David Patrick Austintown OH 507 26 M 2 25-29 33:45.73 10:53/M
58 Robert Carter Newton Falls OH 523 35 M 2 35-39 33:55.46 10:56/M
59 Daniel Wakefield Youngstown OH 544 32 M 6 30-34 34:10.78 11:01/M
60 Kris Cole Canfield OH 573 36 F 3 35-39 34:11.23 11:02/M
61 Michael Evatz Canfield OH 554 31 M 7 30-34 34:15.18 11:03/M
62 Isaac Smith Avon OH 543 33 M 8 30-34 34:25.47 11:06/M
63 Marty Gardner Aurora OH 562 51 M 6 50-54 34:25.98 11:06/M
64 Sharon Glidden 648 58 F 2 55-59 34:27.52 11:07/M
65 Heather Kovach 647 26 F 6 25-29 34:27.73 11:07/M
66 Sherree May Ellwood City PA 593 56 F 3 55-59 34:35.73 11:09/M
67 Kara Upthegrove Boardman OH 535 28 F 7 25-29 34:45.48 11:13/M
68 Panzy Eldridge Youngstown OH 625 47 F 3 45-49 35:02.64 11:18/M
69 Laura Jarvis Poland OH 578 37 F 4 35-39 35:14.28 11:22/M
70 Kim Franke Campbell OH 527 40 F 2 40-44 35:30.34 11:27/M
71 Yvonne Lipinsky Boardman OH 622 54 F 2 50-54 35:55.31 11:35/M
72 Alexis Kaleda 646 12 F 1 1-14 36:08.41 11:39/M
73 Kelly Cage Mcdonald OH 584 41 F 3 40-44 36:16.47 11:42/M
74 Melinda Lazazzera Canfield OH 658 43 F 4 40-44 36:18.71 11:43/M
75 Carolyn Barry Hubbard OH 512 53 F 3 50-54 36:33.95 11:47/M
76 Natalie Lariccia Canfield OH 581 36 F 5 35-39 36:42.18 11:50/M
77 William Sal Alliance OH 652 76 M 4 65-99 36:50.99 11:53/M
78 Candace Rivera Boardman OH 524 34 F 4 30-34 36:51.62 11:53/M
79 Lori Smith Lisbon OH 552 45 F 4 45-49 36:58.73 11:55/M
80 Bob Mcvey Hermitage PA 609 61 M 3 60-64 37:11.73 12:00/M
81 Rachelle Fair Canfield OH 637 20 F 2 20-24 37:56.46 12:14/M
82 Don Hyde 600 60 M 4 60-64 38:21.98 12:22/M
83 Todd Dubasik Mcdonald OH 585 40 M 3 40-44 38:23.28 12:23/M
84 Laurie Flowers Boardman OH 620 54 F 4 50-54 38:43.92 12:29/M
85 Jan Slosser Lowellville OH 564 52 F 5 50-54 38:46.74 12:30/M
86 Jim Stambolia Warren OH 608 56 M 6 55-59 38:57.66 12:34/M
87 Nicole Young Columbiana OH 521 33 F 5 30-34 39:03.99 12:36/M
88 John Petersal Southington OH 650 76 M 5 65-99 39:27.99 12:44/M
89 Bart Gilmore Cortland OH 656 49 M 6 45-49 39:35.18 12:46/M
90 Kimberly Ruble Farmdale OH 605 51 F 6 50-54 39:37.99 12:47/M
91 Jenna Modelski Poland OH 606 31 F 6 30-34 40:17.75 13:00/M
92 Ashley Hill Mineral Ridge OH 607 25 F 8 25-29 40:17.99 13:00/M
93 Amy Demarco Austintown OH 626 34 F 7 30-34 40:19.44 13:00/M
94 Brianne Riblet Youngstown OH 561 34 F 8 30-34 40:19.44 13:00/M
95 Christa Coleman-Ng Boardman OH 619 41 F 5 40-44 40:54.49 13:12/M
96 David Standley Farmdale OH 156 59 M 7 55-59 40:54.51 13:12/M
97 Karen Westfall Boardman OH 634 52 F 7 50-54 41:33.67 13:24/M
98 Linda Dugan Youngstown OH 82 53 F 8 50-54 42:09.20 13:36/M
99 Mimi Vass Boardman OH 618 29 F 9 25-29 42:33.69 13:44/M
100 Nancy Layko Boardman OH 621 53 F 9 50-54 42:56.39 13:51/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Roshni Di Stefano Youngstown OH 559 38 F 6 35-39 43:06.85 13:54/M
102 Ray Vanderpool Cortland OH 22 71 M 6 65-99 43:40.50 14:05/M
103 Jessica Foor Poland OH 502 34 F 9 30-34 43:41.49 14:05/M
104 Anthony Secrest Austintown OH 572 30 M 9 30-34 43:44.50 14:06/M
105 Kelley Secrest Austintown OH 571 29 F 10 25-29 43:44.75 14:06/M
106 Karissa Kilgore Export PA 638 28 F 11 25-29 43:58.84 14:11/M
107 Rick Blair Boardman OH 509 10 M 2 1-14 44:07.10 14:14/M
108 Sarah Jenyk Youngstown OH 547 29 F 12 25-29 44:18.50 14:17/M
109 Lorilyn Shandor New Middletown OH 530 33 F 10 30-34 44:34.43 14:23/M
110 Sally Jones Poland OH 510 64 F 2 60-99 44:52.98 14:28/M
111 Bonnie Laska Poland OH 531 22 F 3 20-24 45:39.72 14:44/M
112 Susan Thomas New Castle PA 580 34 F 11 30-34 45:51.84 14:47/M
113 Mimi Kim Boardman OH 617 57 F 4 55-59 46:47.93 15:05/M
114 Gia Marra Hubbard OH 568 49 F 5 45-49 47:39.66 15:22/M
115 Brianna Carter Newton Falls OH 522 33 F 12 30-34 48:32.16 15:39/M
116 Sarah Minoff Sharpsville PA 549 33 F 13 30-34 48:50.23 15:45/M
117 Dee Banks Youngstown OH 594 65 F 3 60-99 49:53.75 16:05/M
118 Susan Casey Youngstown OH 601 61 F 4 60-99 54:55.21 17:43/M