APOLLO RACE TO THE MOON NIGHT RACE
5K
Overall Finish List
July 02, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Shane Brunazzi Boston PA 159 35 M 1 Top Fin 23:24.12 7:33/M
2 Alexis Caldwell Leechburg PA 160 13 F 1 Top Fin 24:12.58 7:48/M
3 Ashley Worst Apollo PA 249 20 F 2 Top Fin 24:22.29 7:52/M
4 Matthew Hooks Leechburg PA 191 36 M 2 Top Fin 25:14.12 8:08/M
5 Rj Mell Leechburg PA 206 24 M 3 Top Fin 25:17.87 8:09/M
6 Kristen Kessler Freedom PA 197 26 F 3 Top Fin 25:20.53 8:10/M
7 Chris Myers Leechburg PA 207 49 M 4 Top Fin 26:06.25 8:25/M
8 Damany Lewis PA 202 37 M 1 30-39 26:27.87 8:32/M
9 Shawn L Favero New Kensington PA 177 42 M 1 40-49 26:33.12 8:34/M
10 David Galo Vandergrift PA 184 46 M 2 40-49 26:36.83 8:35/M
11 Lucas Hause Warren OH 188 11 M 1 1-14 26:46.37 8:38/M
12 Logan Hartley California PA 186 9 M 2 1-14 26:48.25 8:39/M
13 J.Gary Sutton Pittsburgh PA 230 60 M 1 60-99 26:50.68 8:39/M
14 Chloe Galo Vandergrift PA 183 14 F 4 Top Fin 26:57.80 8:42/M
15 Erin Bollinger North Huntingdon P 155 12 F 1 1-14 26:58.63 8:42/M
16 Tom Hartley California PA 245 42 M 3 40-49 27:13.90 8:47/M
17 James Bush Pittsburgh PA 255 58 M 1 50-59 27:17.99 8:48/M
18 Logan Corbett delmont PA 267 9 M 3 1-14 27:19.37 8:49/M
19 Amanda Bauer Murrysville PA 268 35 F 1 30-39 27:19.38 8:49/M
20 Jordan Andrews Elyria OH 151 33 M 2 30-39 27:28.57 8:52/M
21 Jill Conroy New Kensington PA 168 57 F 1 50-59 27:44.46 8:57/M
22 Rick Conroy New Kensington PA 169 65 M 2 60-99 27:44.86 8:57/M
23 Lara Webster Apollo PA 231 16 F 1 15-19 28:30.57 9:12/M
24 Paul Webster Apollo PA 232 51 M 2 50-59 28:39.51 9:15/M
25 David Gabrielcik Avonmore PA 181 51 M 3 50-59 29:02.56 9:22/M
26 Stephanie Gabrielcik Avonmore PA 182 22 F 1 20-29 29:10.77 9:25/M
27 Joannie Nedwreski Ebensburg PA 246 49 F 1 40-49 29:37.83 9:33/M
28 Craig Fullmer Lower Burrell PA 180 32 M 3 30-39 29:47.25 9:36/M
29 Richard Custer Verona PA 173 61 M 3 60-99 30:07.28 9:43/M
30 David Rearick Apollo PA 218 33 M 4 30-39 30:09.25 9:44/M
31 Gary Bollinger North Huntingdon P 156 51 M 4 50-59 30:11.33 9:44/M
32 Jessica Hydock New Kensington PA 192 20 F 2 20-29 30:34.16 9:52/M
33 Denise Caldwell Leechburg PA 161 44 F 2 40-49 30:35.30 9:52/M
34 Cindy Smietana Spring Church PA 252 54 F 2 50-59 30:48.38 9:56/M
35 Tanner Hause Warren OH 189 11 M 4 1-14 31:02.62 10:01/M
36 Tim Caldwell West Leechburg PA 256 42 M 4 40-49 31:19.37 10:06/M
37 Brianne Brown Vandergrift PA 158 44 F 3 40-49 32:08.37 10:22/M
38 Landon Clark Apollo PA 164 11 M 5 1-14 32:25.76 10:27/M
39 Jessica Wofford Rockville MD 253 23 F 3 20-29 32:58.86 10:38/M
40 Tracey Smith Philadelphia PA 227 29 F 4 20-29 33:18.56 10:45/M
41 Michele Belak Delmont PA 153 52 F 3 50-59 33:26.32 10:47/M
42 Meghan Hartley California PA 187 11 F 2 1-14 33:27.13 10:47/M
43 Julie Zeyzus Export PA 241 44 F 4 40-49 33:33.50 10:49/M
44 Michelle Neace Apollo PA 208 48 F 5 40-49 33:39.88 10:51/M
45 Jody Claypool Saltsburg PA 165 53 F 4 50-59 33:40.99 10:52/M
46 Danielle White Indiana PA 236 33 F 2 30-39 34:20.34 11:05/M
47 Kelli Higgins Apollo PA 190 36 F 3 30-39 34:20.96 11:05/M
48 Flanna Soliday Irwin PA 228 35 F 4 30-39 34:51.63 11:15/M
49 Andrea Kereszturi West Leechburg PA 254 45 F 6 40-49 35:00.13 11:17/M
50 Nancy Smith Oakdale PA 226 61 F 1 60-99 35:10.88 11:21/M
51 Lindsay Andrews Elyria OH 152 33 F 5 30-39 35:26.77 11:26/M
52 Christen Rearick Apollo PA 217 29 F 5 20-29 35:45.13 11:32/M
53 David White Nortrh Apollo PA 237 66 M 4 60-99 35:57.38 11:36/M
54 Brenda Sperski Leechburg PA 229 48 F 7 40-49 36:10.38 11:40/M
55 Brooke Egley Spring Church PA 176 35 F 6 30-39 36:17.56 11:42/M
56 Conner Bollinger North Huntingdon P 154 11 M 6 1-14 36:48.94 11:52/M
57 Grant Klingensmith Vandergrift PA 198 9 M 7 1-14 36:58.48 11:55/M
58 Frank Rootner West Leechburg PA 259 47 M 5 40-49 37:01.54 11:56/M
59 Joshua Roofner Leechburg PA 221 11 M 8 1-14 37:23.73 12:04/M
60 Mason Caldwell Leechburg PA 162 10 M 9 1-14 37:23.88 12:04/M
61 Zachary Poydence Apollo PA 214 15 M 1 15-19 38:05.30 12:17/M
62 Carla Johnson Brackenridge PA 195 40 F 8 40-49 38:34.47 12:26/M
63 Linda A Woods New Kensington PA 238 63 F 2 60-99 39:50.70 12:51/M
64 Tony Parfitt Cheswick PA 212 48 M 6 40-49 40:27.38 13:03/M
65 Gina Parfitt Cheswick PA 209 8 F 3 1-14 40:28.38 13:03/M
66 Michelle Parfitt Cheswick PA 211 44 F 9 40-49 40:30.39 13:04/M
67 John Clugston Clarksburg PA 251 50 M 5 50-59 41:05.88 13:15/M
68 Meghan Alberti Springdale PA 257 12 F 4 1-14 42:06.17 13:35/M
69 Lisa Fergun Apollo PA 248 46 F 10 40-49 42:12.88 13:37/M
70 Ryder Alberti Springdale PA 150 7 M 10 1-14 42:12.89 13:37/M
71 Micki Alberti Springdale PA 149 40 F 11 40-49 42:14.55 13:37/M
72 David Weighton Greensburg PA 233 58 M 6 50-59 42:29.25 13:42/M
73 Jolena Poydence Apollo PA 213 41 F 12 40-49 42:36.79 13:45/M
74 Mark Brocious Apollo PA 157 51 M 7 50-59 42:36.79 13:45/M
75 Glenn Costa Vandergrift PA 171 55 M 8 50-59 42:46.13 13:48/M
76 Marcia Costa Vandergrift PA 172 54 F 5 50-59 42:46.38 13:48/M
77 Kellee Leasure Vandergrift PA 200 35 F 7 30-39 42:57.54 13:51/M
78 Dawn Cochran Kittanning PA 166 47 F 13 40-49 42:57.95 13:51/M
79 Margaret Cook North Huntingdon P 170 74 F 3 60-99 43:17.48 13:58/M
80 Corrin Linkes Leechburg PA 203 35 F 8 30-39 43:37.29 14:04/M
81 Paul Woods New Kensington PA 239 64 M 5 60-99 44:32.67 14:22/M
82 Linda Gault Bradfordbradford P 185 62 F 4 60-99 44:38.88 14:24/M
83 Marilee Madison Leechburg PA 204 26 F 6 20-29 48:37.94 15:41/M
84 Gene Jeffries Saltsburg PA 193 55 M 9 50-59 49:47.56 16:04/M
85 Susan Jeffries Saltsburg PA 194 55 F 6 50-59 49:48.14 16:04/M
86 Kathy Oxenreiter Saltsburg PA 250 61 F 5 60-99 49:58.61 16:07/M
87 Betsy White North Apollo PA 235 64 F 6 60-99 50:03.69 16:09/M
88 Cindy Shaner Export PA 224 59 F 7 50-59 50:04.89 16:09/M
89 Lori Shane Valencia PA 223 54 F 8 50-59 50:18.33 16:14/M
90 Elaine Zarichnak New Kensington PA 240 65 F 7 60-99 52:34.89 16:57/M
91 Donna Salvaterra Vandergrift PA 222 63 F 8 60-99 52:37.50 16:58/M
92 Sherri Klingensmith Apollo PA 261 37 F 9 30-39 53:05.16 17:07/M
93 Jocelyn Debick saltsburg PA 269 43 F 14 40-49 53:05.77 17:07/M
94 Lee Rainey Vandergrift PA 216 68 M 6 60-99 53:15.52 17:11/M
95 Jessie Rainey Vandergrift PA 215 66 F 9 60-99 53:15.72 17:11/M
96 Tara Cellitti Apollo PA 163 27 F 7 20-29 53:35.49 17:17/M
97 Hailey Klingensmith Vandergrift PA 199 8 F 5 1-14 54:23.14 17:33/M
98 Michael Cochran Kittanning PA 167 57 M 10 50-59 54:24.61 17:33/M
99 Shawn Leasure Vandergrift PA 201 47 M 7 40-49 54:44.56 17:39/M
100 Karen Eberle New Kensington PA 174 0 F 1 0- 0 55:55.13 18:02/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Ashley White New Kensington PA 234 27 F 8 20-29 55:55.39 18:02/M
102 Mary Beth Eberle New Kensington PA 175 52 F 9 50-59 56:29.89 18:13/M
103 Chris Floyd East Vandergrift P 178 75 F 10 60-99 56:30.36 18:14/M
104 Don Marco West Leechburg PA 270 69 M 7 60-99 1:03:07.89 20:22/M
105 John Olson West Leechburg PA 247 0 M 1 0- 0 1:03:08.15 20:22/M
106 Kristin Achhammer Lower Burrell PA 148 40 F 15 40-49 1:07:11.32 21:40/M
107 Sherri Siford Vandergrift PA 225 40 F 16 40-49 1:07:11.64 21:40/M