BARNESVILLE RAILS TO TRAILS 5K
Overall Finish List
June 25, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K RUN
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Cedric Robinson 320 25 M 1 Top Fin 16:24.70 5:17/M
2 Casey Morrison 269 23 M 2 Top Fin 18:46.57 6:03/M
3 Michael Kosek St. Clairsville OH 224 39 M 3 Top Fin 19:17.44 6:13/M
4 Sean McCrate Barnesville OH 247 46 M 1 Top Fin 19:32.42 6:18/M
5 Matt Bateman 296 15 M 1 1-15 19:47.46 6:23/M
6 Ryan Lewton 301 19 M 1 16-19 19:50.77 6:24/M
7 Christine Lewis Bridgeport OH 126 39 F 1 Top Fin 19:51.97 6:24/M
8 Rich Sandala 171 54 M 2 Top Fin 19:59.20 6:27/M
9 Donnie Morris Wheeling WV 150 42 M 3 Top Fin 20:08.46 6:30/M
10 Thomas Karrasch Wheeling WV 110 38 M 1 35-39 20:13.92 6:31/M
11 Carl Kondrach 122 44 M 1 40-44 20:33.62 6:38/M
12 Jason Leech Cadiz OH 268 37 M 2 35-39 20:34.96 6:38/M
13 Eric Leech Cadiz OH 267 14 M 2 1-15 20:39.00 6:40/M
14 Keith Fulton Saint Clairsville 77 40 M 2 40-44 20:39.37 6:40/M
15 Tim Hertel Akron OH 90 45 M 1 45-49 20:43.71 6:41/M
16 Felicity Smith 183 25 F 2 Top Fin 21:10.43 6:50/M
17 Blake Waller 204 14 M 3 1-15 21:31.50 6:56/M
18 Nicole Deziel New Haven CT 263 39 F 3 Top Fin 21:35.97 6:58/M
19 Brittnie Lockhart Claysville PA 128 27 F 1 25-29 21:40.22 6:59/M
20 Hannah Kemp Bethesda OH 112 15 F 1 1-15 21:50.22 7:03/M
21 Joe Allen 4 66 M 1 65-99 21:51.17 7:03/M
22 Gavin Moore Ladys Island SC 148 8 M 4 1-15 22:05.46 7:07/M
23 Angela Rehbein Wheeling WV 168 36 F 1 35-39 22:07.96 7:08/M
24 Summer Jenkins 105 38 F 2 35-39 22:16.95 7:11/M
25 Sarah "D-Square Donley 57 33 F 1 30-34 22:22.24 7:13/M
26 Logan Dodd 54 11 M 5 1-15 22:26.33 7:14/M
27 Patrick Velas Barnesville OH 248 49 M 2 45-49 22:45.46 7:20/M
28 Nikkol Zanes Rayland OH 252 35 F 3 35-39 22:47.42 7:21/M
29 Hunter Midcap 237 15 M 6 1-15 22:50.13 7:22/M
30 C J Gerber Columbus OH 265 21 M 1 20-24 22:50.69 7:22/M
31 Terry Smith 184 26 M 1 25-29 22:53.46 7:23/M
32 Jacob Fast 225 21 M 2 20-24 22:55.66 7:24/M
33 Gary Chabala 282 63 M 1 60-64 22:59.35 7:25/M
34 Bruce Harris Weirton WV 246 62 M 2 60-64 23:07.46 7:27/M
35 Iming Chang 271 24 M 3 20-24 23:17.17 7:31/M
36 Nick Sparachane 278 24 M 4 20-24 23:20.21 7:32/M
37 Courtney Pedersen Bloomingdale OH 266 29 F 2 25-29 23:26.16 7:34/M
38 George Kepreos 115 58 M 1 55-59 23:48.43 7:41/M
39 Cade Leasure Barnesville OH 125 18 M 2 16-19 23:54.00 7:43/M
40 Travis Johnson 289 31 M 1 30-34 23:57.46 7:44/M
41 Darrick Phillips 159 23 M 5 20-24 24:09.16 7:47/M
42 Casey Carpenter 28 9 M 7 1-15 24:11.22 7:48/M
43 Shawnee Arbaugh Jewett OH 6 42 F 1 Top Fin 24:23.46 7:52/M
44 Dj Butler Barnesville OH 24 43 M 3 40-44 24:32.96 7:55/M
45 Dony Midcap 238 54 M 1 50-54 24:42.63 7:58/M
46 Rick Shimble 177 52 M 2 50-54 24:46.46 7:59/M
47 Megan Bateman 297 16 F 1 16-19 24:47.34 8:00/M
48 Kathryn Isaly Clarington OH 101 34 F 2 30-34 24:58.83 8:03/M
49 Casi Dibetta 51 12 F 2 1-15 25:08.48 8:06/M
50 Steven Chabala 284 39 M 3 35-39 25:09.96 8:07/M
51 Carrie Davis Caldwell OH 47 37 F 4 35-39 25:18.90 8:10/M
52 Jeffrey Smith St. Clairsville OH 260 41 M 4 40-44 25:24.21 8:12/M
53 Paul Alig 309 42 M 5 40-44 25:24.64 8:12/M
54 Samantha Layton 291 9 F 3 1-15 25:29.41 8:13/M
55 Danielle Stewart Bethesda OH 194 29 F 3 25-29 25:33.47 8:15/M
56 Miles Layton 292 46 M 3 45-49 25:33.87 8:15/M
57 Jerry Pittman 161 56 M 2 55-59 25:34.46 8:15/M
58 Riley Helmick 87 14 F 4 1-15 25:39.71 8:16/M
59 Helen Short Logan OH 179 41 F 2 Top Fin 25:43.71 8:18/M
60 Missy Foraker Bethesda OH 71 44 F 3 Top Fin 25:47.61 8:19/M
61 Kevin Kanzigg 108 55 M 3 55-59 25:50.62 8:20/M
62 Pat Calmbacher 25 58 M 4 55-59 25:53.21 8:21/M
63 Carrie Perrell Washington PA 158 52 F 1 50-54 26:00.46 8:23/M
64 Elizabeth Steward-Betts Kimbolton OH 192 40 F 1 40-44 26:01.14 8:24/M
65 Jason Steed Barnesville OH 189 38 M 4 35-39 26:01.74 8:24/M
66 Eric Storm 277 23 M 6 20-24 26:04.62 8:25/M
67 John Vavra 223 63 M 3 60-64 26:08.69 8:26/M
68 Alonna Ackerman 270 23 F 1 20-24 26:20.46 8:30/M
69 Ashley Colvin Salesville OH 38 28 F 4 25-29 26:32.15 8:34/M
70 Jenny Helmick 86 41 F 2 40-44 26:37.50 8:35/M
71 Blake Allen 319 26 M 2 25-29 26:47.54 8:38/M
72 Jeff Sciulli Sheffield Lake OH 175 49 M 4 45-49 26:52.38 8:40/M
73 Angelica Schultze Wheeling WV 262 26 F 5 25-29 26:52.76 8:40/M
74 Jonathan Kemp Bethesda OH 113 12 M 8 1-15 27:02.59 8:43/M
75 Mike Dibetta 52 45 M 5 45-49 27:04.50 8:44/M
76 Kaylee Gallagher 311 21 F 2 20-24 27:11.37 8:46/M
77 Phyllis Reed 167 66 F 1 65-99 27:17.14 8:48/M
78 Robin Jefferis 102 51 F 2 50-54 27:23.46 8:50/M
79 Patrick Geamlich 80 53 M 3 50-54 27:43.46 8:56/M
80 Isaac Thompson 231 13 M 9 1-15 27:44.10 8:57/M
81 Howard Wise 213 66 M 2 65-99 27:47.37 8:58/M
82 Donna Moore 299 53 F 3 50-54 27:53.13 9:00/M
83 Richard Klempa Bellaire OH 119 63 M 4 60-64 27:56.63 9:01/M
84 Colton Dunseith Sardinia OH 60 20 M 7 20-24 28:09.46 9:05/M
85 David Lord 302 38 M 5 35-39 28:10.91 9:05/M
86 Annalynn McCreary 229 12 F 5 1-15 28:22.80 9:09/M
87 Melissa Dodd 55 38 F 5 35-39 28:26.90 9:10/M
88 Jennifer Kriechbaum 315 44 F 3 40-44 28:42.94 9:15/M
89 Stephen Schumacher Woodsfield OH 174 56 M 5 55-59 29:00.71 9:21/M
90 Nancy Mccabe-Day Moundsville WV 133 45 F 1 45-49 29:04.21 9:23/M
91 Kristen Wallace Jerusalem OH 250 43 F 4 40-44 29:11.40 9:25/M
92 Shawn Bruce Belmont OH 249 53 M 4 50-54 29:11.64 9:25/M
93 Kathy Warfield 207 50 F 4 50-54 29:25.50 9:29/M
94 Gerhard Schultze 226 24 M 8 20-24 29:27.96 9:30/M
95 Aaron Carpenter 27 29 M 3 25-29 29:37.83 9:33/M
96 Dan Snider 272 38 M 6 35-39 29:44.26 9:35/M
97 Avery Black Cambridge OH 14 10 F 6 1-15 29:50.88 9:37/M
98 Debbie Black Cambridge OH 15 53 F 5 50-54 29:50.88 9:37/M
99 Mickey Speaker Wheeling WV 185 45 F 2 45-49 29:53.46 9:38/M
100 Jen Fulton 286 38 F 6 35-39 30:06.44 9:43/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Amanda Kastrevec Shadyside OH 111 36 F 7 35-39 30:15.66 9:45/M
102 Jeff Hill Wheeling WV 93 47 M 6 45-49 30:22.46 9:48/M
103 Delana Jenkins 104 9 F 7 1-15 30:23.27 9:48/M
104 Alesa Lotozynski 300 36 F 8 35-39 30:39.21 9:53/M
105 Devin Crumbaker Barnesville OH 42 9 M 10 1-15 30:41.46 9:54/M
106 Brittany Stephens Salesville OH 190 27 F 6 25-29 30:51.46 9:57/M
107 Marie West Wheeling WV 209 32 F 3 30-34 30:59.95 10:00/M
108 Chang Wanct New Haven CT 264 23 F 3 20-24 31:03.85 10:01/M
109 Connie Rich 305 61 F 1 60-64 31:57.67 10:18/M
110 April Swain Parkersburg WV 243 32 F 4 30-34 32:05.46 10:21/M
111 Ashley Hockenberry 295 27 F 7 25-29 32:12.21 10:23/M
112 Kristine Midcap Wheeling WV 253 46 F 3 45-49 32:50.44 10:35/M
113 Stephanie Plumly 163 33 F 5 30-34 33:08.62 10:41/M
114 Debbie Bloomfield 17 41 F 5 40-44 33:40.29 10:52/M
115 Blake Headen Wheeling WV 83 49 M 7 45-49 33:53.17 10:56/M
116 Teresa Waller 206 43 F 6 40-44 33:55.72 10:56/M
117 Kelsie Waller 205 10 F 8 1-15 33:55.81 10:56/M
118 Faythe Friday 306 35 F 9 35-39 33:58.68 10:57/M
119 Debra Czap 43 59 F 1 55-59 34:36.70 11:10/M
120 Val Dobbs 303 18 F 2 16-19 34:47.46 11:13/M
121 Jim Slack 182 67 M 3 65-99 35:00.63 11:17/M
122 Emma Wilson barnesville OH 251 11 F 9 1-15 35:08.80 11:20/M
123 Debbie Dutton Bridgeport OH 255 57 F 2 55-59 35:27.56 11:26/M
124 Hannah Shottis 304 27 F 8 25-29 35:28.76 11:26/M
125 Jake Hill Wheeling WV 92 11 M 11 1-15 35:29.40 11:27/M
126 Kaylee Karrasch Wheeling WV 109 11 F 10 1-15 35:38.87 11:30/M
127 mike Wallace 245 42 M 6 40-44 35:47.71 11:33/M
128 Tony Zimmerman Wellsburg WV 219 45 M 8 45-49 35:49.62 11:33/M
129 Tyler Kosek 221 6 M 12 1-15 35:51.83 11:34/M
130 Ella Fulton Saint Clairsville 76 7 F 11 1-15 35:55.46 11:35/M
131 Jim Farrell 66 74 M 4 65-99 36:08.21 11:39/M
132 Andrea Barthel Sardinia OH 8 19 F 3 16-19 36:31.61 11:47/M
133 Heather Kovacs Barnesville OH 123 35 F 10 35-39 36:31.72 11:47/M
134 Robert Layton 290 9 M 13 1-15 36:43.90 11:51/M
135 Jeanne Davis 48 53 F 6 50-54 37:30.89 12:06/M
136 Cherrie Cowan Parkersburg WV 41 60 F 2 60-64 38:37.64 12:27/M
137 Jeff Gallaher 78 59 M 6 55-59 39:10.21 12:38/M
138 Chelce Deroam Barnesville OH 50 28 F 9 25-29 39:52.98 12:52/M
139 Ella Jane Custer 222 86 F 2 65-99 40:30.96 13:04/M
140 Vivian Bloomfield 18 13 F 12 1-15 41:04.93 13:15/M
141 Tammy Whitsell 232 0 F 1 0- 0 41:50.84 13:30/M
142 Cole Bloomfield 16 10 M 14 1-15 43:45.60 14:07/M
143 Leiann Cline Dillonvale OH 36 58 F 3 55-59 44:14.46 14:16/M
144 Tom Schumaher woodsfield OH 261 58 M 7 55-59 44:31.34 14:22/M
145 Jeremy Clark 276 39 M 7 35-39 44:35.22 14:23/M
146 Melissa Fuchs Belmont OH 74 45 F 4 45-49 44:53.69 14:29/M
147 Stacy Phillips 160 43 F 7 40-44 47:14.86 15:14/M
148 Stacie Frame Cambridge OH 72 45 F 5 45-49 47:18.71 15:15/M
149 Abie Kinney Woodsfield OH 116 9 F 13 1-15 51:20.28 16:34/M
150 Iris Kinney 316 6 F 14 1-15 51:32.42 16:37/M
HEAVYWEIGHTS
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Ryan Mccullough Wheeling WV 135 35 M 1 Top Fin 21:43.83 7:00/M
2 Nathan Jones 107 32 M 2 Top Fin 23:11.21 7:29/M
3 Gregory Stevens Jr St Clairsville OH 191 43 M 3 Top Fin 24:30.92 7:54/M
4 Coy Sudvary 196 39 M 1 0-99 26:34.21 8:34/M
5 Bridget Allar 3 35 F 1 Top Fin 26:49.39 8:39/M
6 Patricia Everhart Jewett OH 65 35 F 2 Top Fin 27:35.12 8:54/M
7 Wendi Wentzell-Cuc Wheeling WV 208 33 F 3 Top Fin 31:53.78 10:17/M
8 Tim Snyder 293 53 M 2 0-99 34:11.20 11:02/M
9 Trevor Friday 307 38 M 3 0-99 35:09.15 11:20/M
10 Bridget Brooks Flushing OH 21 36 F 1 0-99 35:41.53 11:31/M
11 Donna Donley Bridgeport OH 56 55 F 2 0-99 38:24.20 12:23/M
12 Cathryn Stanley 187 42 F 3 0-99 39:31.72 12:45/M
13 Tracie Hertel Akron OH 91 46 F 4 0-99 45:10.46 14:34/M
5K WALKERS
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Gary Bennett 13 48 M 1 Top Fin 25:19.81 8:10/M
2 Keith Pryor Knoxville TN 166 40 M 2 Top Fin 25:50.87 8:20/M
3 Robert Whitney 211 52 M 3 Top Fin 28:09.95 9:05/M
4 John Fitzgerald Belmont OH 67 52 M 1 Top Fin 30:58.43 9:59/M
5 Kathy Ervin 62 49 F 1 Top Fin 31:04.94 10:01/M
6 Mike Jones 280 57 M 2 Top Fin 31:46.84 10:15/M
7 Mindy Thornburg 198 34 F 2 Top Fin 33:40.21 10:52/M
8 Brenda Colvin 39 57 F 3 Top Fin 33:45.21 10:53/M
9 Jim Ortt Kimbolton OH 239 71 M 3 Top Fin 34:00.93 10:58/M
10 Geralyn Hemmann 88 60 F 1 Top Fin 36:18.68 11:43/M
11 Jody Swiger 285 39 F 1 30-39 37:09.96 11:59/M
12 Mary Jones 281 56 F 2 Top Fin 37:45.96 12:11/M
13 Rich Bogard 19 48 M 1 40-49 37:47.44 12:11/M
14 Judy Stasser 188 63 F 3 Top Fin 37:58.53 12:15/M
15 Susie Hinerman Glen Easton WV 95 50 F 1 50-59 38:27.96 12:24/M
16 Ken Hissam Benwood WV 254 57 M 1 50-59 38:33.61 12:26/M
17 Richard Respole 169 64 M 1 60-64 39:24.35 12:43/M
18 Amanda Cefus Dillonvale OH 30 22 F 1 20-29 39:30.21 12:45/M
19 Michael Turkaly 200 70 M 1 65-99 39:45.33 12:49/M
20 Rose Gray 233 59 F 2 50-59 39:45.46 12:49/M
21 Rollie Woods 215 79 M 2 65-99 39:57.22 12:53/M
22 Crystal Lorimor 129 41 F 1 40-49 39:58.46 12:54/M
23 Owen Mcswords 139 13 M 1 13-19 40:30.21 13:04/M
24 Bridget Holskey 96 59 F 3 50-59 40:34.38 13:05/M
25 Anthony Mcswords 138 48 M 2 40-49 40:37.46 13:06/M
26 Jennifer Knight Powhatan Point OH 121 36 F 2 30-39 40:49.14 13:10/M
27 Renee Parrish 154 44 F 2 40-49 40:49.14 13:10/M
28 Hannah Krechbaum 313 22 F 2 20-29 40:49.71 13:10/M
29 Cindy Foose 220 64 F 1 60-64 40:51.64 13:11/M
30 Terri Eartiwine Belmont OH 259 48 F 3 40-49 40:55.95 13:12/M
31 Melissa Kemp 114 48 F 4 40-49 41:06.21 13:15/M
32 Carol Clary-Donley Saint Clairsville 35 38 F 3 30-39 41:18.96 13:19/M
33 Karen Mercer Saint Clairsville 142 41 F 5 40-49 41:28.13 13:23/M
34 Ada Davis Valley Grove WV 46 61 F 2 60-64 41:35.72 13:25/M
35 Jill Drengacs Rayland OH 59 33 F 4 30-39 41:35.96 13:25/M
36 Lori Dobrovich Bridgeport OH 53 54 F 4 50-59 41:36.46 13:25/M
37 Linda Coleman Wheeling WV 37 63 F 3 60-64 41:44.20 13:28/M
38 Jeff Cefus Dillonvale OH 32 49 M 3 40-49 41:54.21 13:31/M
39 Jeannie Miller 145 62 F 4 60-64 42:03.67 13:34/M
40 Debbie Frye 228 55 F 5 50-59 42:08.35 13:35/M
41 Barb Cefus Dillonvale OH 31 46 F 6 40-49 42:14.21 13:37/M
42 Makenzie Lucas 230 10 F 1 1-12 42:21.69 13:40/M
43 Kristy Hendersot 89 42 F 7 40-49 42:21.69 13:40/M
44 Nikki Stewart Belmont OH 195 35 F 5 30-39 42:34.43 13:44/M
45 Stan Czyzewski 44 74 M 3 65-99 42:35.22 13:44/M
46 Adam Stewart Columbus OH 193 38 M 1 30-39 42:35.22 13:44/M
47 Nancy Barry Wheeling WV 7 64 F 5 60-64 42:36.50 13:45/M
48 Jeanene Estep 64 53 F 6 50-59 42:45.93 13:47/M
49 Betsy Rinkes 170 58 F 7 50-59 42:48.36 13:48/M
50 Carly Schafer 314 21 F 3 20-29 43:53.28 14:09/M
51 Kimmie Hinerman Morgantown WV 94 25 F 4 20-29 43:54.91 14:10/M
52 Edie Fuller 75 64 F 6 60-64 43:56.54 14:10/M
53 Rachel Justice 288 41 F 8 40-49 44:17.88 14:17/M
54 Melanie Vargo 202 33 F 6 30-39 44:25.63 14:20/M
55 Amanda Kinney Woodsfield OH 117 34 F 7 30-39 44:37.44 14:24/M
56 Alice Hunkler 322 58 F 8 50-59 44:41.58 14:25/M
57 Baylee Scililli 294 10 F 2 1-12 44:43.71 14:25/M
58 Susan Sciulli Sheffield Lake OH 176 49 F 9 40-49 44:44.46 14:26/M
59 James Fitzsimmons 69 85 M 4 65-99 44:45.92 14:26/M
60 jESSICA bAKER 321 25 F 5 20-29 44:47.55 14:27/M
61 Kaitlyn Clary Saint Clairsville 34 12 F 3 1-12 44:47.55 14:27/M
62 Michele Menefee Belmont OH 141 50 F 9 50-59 44:52.47 14:28/M
63 Mary Chabala 283 63 F 7 60-64 44:58.21 14:30/M
64 Amy Latham Bethesda OH 256 44 F 10 40-49 46:00.46 14:50/M
65 Betsy Phillips 310 37 F 8 30-39 46:01.46 14:51/M
66 Amy Griffin 312 37 F 9 30-39 46:01.81 14:51/M
67 Jill Zwick 308 37 F 10 30-39 46:01.90 14:51/M
68 Amanda Griffith 275 34 F 11 30-39 46:07.31 14:53/M
69 Caitlyn Burkhart 23 26 F 6 20-29 46:14.96 14:55/M
70 Jagger Knight Powhatan Point OH 120 13 M 2 13-19 46:38.25 15:03/M
71 Jill Jefferis-Jack Powhatan Point OH 103 38 F 12 30-39 46:38.51 15:03/M
72 Zane Mcswords 140 15 M 3 13-19 46:38.68 15:03/M
73 Connie Flood 70 58 F 10 50-59 46:50.39 15:06/M
74 Brooke Adams 1 31 F 13 30-39 46:50.71 15:06/M
75 Marianne Clark 33 55 F 11 50-59 46:58.59 15:09/M
76 Jeremy Kinney Woodsfield OH 118 33 M 2 30-39 47:16.71 15:15/M
77 Andrew Grimm 235 21 M 1 20-29 47:18.96 15:15/M
78 Gabbi Kondrach barnesville OH 258 0 F 1 0- 0 47:25.71 15:18/M
79 Barbara Mcfarland Bellaire OH 136 61 F 8 60-64 47:26.98 15:18/M
80 Scott Simonton 180 49 M 4 40-49 47:29.84 15:19/M
81 Lisa Clark 318 46 F 11 40-49 47:57.71 15:28/M
82 Kady Mcclure Fairmont WV 134 9 F 4 1-12 47:59.72 15:29/M
83 Mary Zimmerman Wellsburg WV 218 39 F 14 30-39 48:04.30 15:30/M
84 Ashley Howell Fairmont WV 97 29 F 7 20-29 48:31.91 15:39/M
85 Liza Spence 186 37 F 15 30-39 48:59.21 15:48/M
86 Robert Meriwether 143 47 M 5 40-49 49:04.21 15:50/M
87 Penny Tindall 317 33 F 16 30-39 49:20.96 15:55/M
88 Candy Jones Parkersburg WV 106 62 F 9 60-64 49:41.81 16:02/M
89 Penny Belon-Bonds Martins Ferry OH 11 53 F 12 50-59 50:17.21 16:13/M
90 Syndi Kondrach 236 10 F 5 1-12 51:18.21 16:33/M
91 Jim Sinoski 181 60 M 2 60-64 51:31.16 16:37/M
92 Lisa Howell New Martinsville W 98 50 F 13 50-59 51:32.71 16:37/M
93 Susan Walker Cambridge OH 203 51 F 14 50-59 51:47.38 16:42/M
94 Viola Moore Quaker City OH 149 51 F 15 50-59 51:48.61 16:43/M
95 Kelli Magda Columbus OH 242 20 F 8 20-29 51:56.39 16:45/M
96 Kathy Batts 10 51 F 16 50-59 51:59.70 16:46/M
97 Catherine Darling 45 45 F 12 40-49 52:23.84 16:54/M
98 Barbara Fitzsimmons 68 82 F 1 65-99 53:03.22 17:07/M
99 Fran Steed Barnesville OH 257 39 F 17 30-39 53:51.71 17:22/M
100 Janet Heller Shadyside OH 84 41 F 13 40-49 53:51.72 17:22/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Andrea Geilinger 279 43 F 14 40-49 53:52.17 17:23/M
102 Lisa Francis 73 51 F 17 50-59 54:18.21 17:31/M
103 Tina Pittman 162 51 F 18 50-59 54:21.92 17:32/M
104 Teresa Sudduth Columbus OH 241 20 F 9 20-29 54:26.86 17:34/M
105 Nylah Wycuff Columbus OH 240 20 F 10 20-29 54:26.99 17:34/M
106 Jessica Wells 273 42 F 15 40-49 55:24.95 17:52/M
107 Loretta Gallaher 79 58 F 19 50-59 55:50.64 18:01/M
108 Frances Eikleberry 61 73 F 2 65-99 1:08:42.21 22:10/M
109 Nancy Carnes 26 73 F 3 65-99 1:08:44.22 22:10/M
110 Mary Pratz 164 63 F 10 60-64 1:08:44.46 22:10/M
4TH-12TH WALKERS
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Nancy Moczek Valley Grove WV 147 43 F 1 0-99 34:00.93 10:58/M
2 Natasha Hribal 99 29 F 2 0-99 34:01.46 10:58/M
3 Suzanne Wojtasek Bridgeport OH 214 48 F 3 0-99 34:20.80 11:05/M
4 Terry "Legend” Whitecotton 210 62 M 1 0-99 34:55.19 11:16/M
5 Jerry Goodwin 298 60 M 2 0-99 35:09.85 11:20/M
6 Sarah Gibeaut Bethesda OH 81 37 F 4 0-99 35:27.21 11:26/M
7 George "Hammer” Macek 130 64 M 3 0-99 35:42.76 11:31/M
8 Kelley Murdock Washington PA 244 33 F 5 0-99 35:44.81 11:32/M
9 Jenna Cook Glen Dale WV 40 31 F 6 0-99 36:00.84 11:37/M
10 Rachael Tullius Lowell OH 199 32 F 7 0-99 36:03.21 11:38/M
11 Michael Carpenter 29 56 M 4 0-99 36:07.14 11:39/M
12 Mark Nicholson 152 58 M 5 0-99 36:18.21 11:43/M
13 Joseph Morris 151 37 M 6 0-99 36:24.61 11:45/M
14 Matt Grimm 234 19 M 7 0-99 36:38.45 11:49/M
15 Drew Brown 22 69 M 8 0-99 36:42.46 11:50/M
16 Nicole Larue Wheeling WV 124 32 F 8 0-99 36:44.21 11:51/M
17 Nancy Goff 82 39 F 9 0-99 36:44.64 11:51/M
18 Elmer Borsos 20 61 M 9 0-99 37:37.63 12:08/M
CANINE DIVISION
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Sherri Alig Barton OH 2 47 F 1 0-99 35:52.21 11:34/M
2 Glen & "Shelby” Vargo 201 31 M 1 0-99 44:25.21 14:20/M
3 Alex Wells 274 11 M 2 0-99 55:45.73 17:59/M