HARRISON INVITE SELECT
Overall Finish List
October 04, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Zachary Gallagher PETERS TWP 794 8 M 11:10.98 6:00/M
2 Abelardo Sobarzo UPPER ST CLAIR 547 8 M 11:20.22 6:06/M
3 Austin Marmol PETERS TWP 795 7 M 11:38.22 6:15/M
4 Maxwell Mandler UPPER ST CLAIR 520 8 M 11:45.21 6:19/M
5 Ryan Sarkett UPPER ST CLAIR 540 8 M 11:50.47 6:22/M
6 Anthony Abbot CANON MAC 591 8 M 11:51.72 6:22/M
7 Tyler DeRose PETERS TWP 796 8 M 11:59.89 6:27/M
8 Thomas Quinn JEFFERSON 659 8 M 12:03.73 6:29/M
9 Matthew Quinn JEFFERSON 658 8 M 12:04.16 6:29/M
10 Gabriel Snyder PLEASANT HILLS 724 8 M 12:13.47 6:34/M
11 Cole Jooste UPPER ST CLAIR 512 7 M 12:14.38 6:35/M
12 Joseph Markovitz UPPER ST CLAIR 522 8 M 12:16.59 6:36/M
13 Andrew Massucci PETERS TWP 797 7 M 12:16.97 6:36/M
14 Robert Winschel MELLON 780 8 M 12:18.24 6:37/M
15 Luke Rayman PLEASANT HILLS 721 8 M 12:21.91 6:38/M
16 Kaiden Smith PLEASANT HILLS 723 8 M 12:30.66 6:43/M
17 Benjamin Bacdayan UPPER ST CLAIR 483 8 M 12:30.68 6:43/M
18 Luca Attanucci PETERS TWP 799 8 M 12:30.97 6:43/M
19 Evan Sharek CANON MAC 609 8 M 12:31.90 6:44/M
20 Ethan Smelko PETERS TWP 798 8 M 12:35.40 6:46/M
21 Anthony DeNoon UPPER ST CLAIR 494 7 M 12:36.62 6:46/M
22 Carson Flynn CANON MAC 592 8 M 12:37.65 6:47/M
23 Trey Reichenfeld MELLON 772 8 M 12:37.86 6:47/M
24 Mikey Veltri TRINITY 419 8 M 12:40.29 6:49/M
25 Samuel Falbo MELLON 760 7 M 12:42.33 6:50/M
26 Nick Andreano PETERS TWP 800 7 M 12:43.47 6:50/M
27 Richard Allan PLEASANT HILLS 719 8 M 12:44.97 6:51/M
28 Jayce Tharnish MELLON 778 7 M 12:49.22 6:53/M
29 Reno Butelli ST. GABRIEL 842 0 M 12:51.47 6:55/M
30 Tyler Smith CANON MAC 578 7 M 12:51.70 6:55/M
31 Jake Narr BETHEL PARK 746 7 M 12:54.48 6:56/M
32 Josh Narr BETHEL PARK 747 7 M 13:00.65 6:59/M
33 Max Thomas CANON MAC 610 8 M 13:04.73 7:02/M
34 Tanner Kavalir JEFFERSON 661 7 M 13:04.95 7:02/M
35 Noah Peterson TRINITY 421 7 M 13:09.22 7:04/M
36 Aidan Van Duesen JEFFERSON 663 8 M 13:15.72 7:07/M
37 Sam Chrystal JEFFERSON 660 8 M 13:16.95 7:08/M
38 Jax Hraber JEFFERSON 662 7 M 13:18.38 7:09/M
39 Doron Wudkwych CANON MAC 581 7 M 13:18.59 7:09/M
40 Brendan Ridge BETHEL PARK 749 7 M 13:19.19 7:10/M
41 Elijah Franco MOON 157 8 M 13:22.66 7:11/M
42 Christian Mallon MELLON 764 7 M 13:23.47 7:12/M
43 Luke Pletz PLEASANT HILLS 720 8 M 13:27.16 7:14/M
44 Owen Hall JEFFERSON 664 8 M 13:29.61 7:15/M
45 Jack Sella PLEASANT HILLS 722 8 M 13:35.74 7:18/M
46 Clayton Cooper MOON 142 8 M 13:39.24 7:20/M
47 Luke Giger PLEASANT HILLS 725 7 M 13:39.42 7:20/M
48 Joseph Kranyak MOON 31 7 M 13:42.69 7:22/M
49 Ian Donehoo CANON MAC 594 8 M 13:46.72 7:24/M
50 Jackson Banes BETHEL PARK 740 8 M 13:48.98 7:25/M
51 Jake Garda ST. GABRIEL 845 0 M 13:50.42 7:26/M
52 Owen Hutchinson ST. GABRIEL 843 0 M 14:01.72 7:32/M
53 Liam Tena BETHEL PARK 752 8 M 14:02.97 7:33/M
54 John Yanosick MOON 59 7 M 14:03.72 7:33/M
55 Jack West MELLON 779 7 M 14:11.60 7:38/M
56 Kyle Sheffield MOON 239 8 M 14:12.73 7:38/M
57 Carlton (Pudge) Gbur MELLON 761 7 M 14:20.73 7:42/M
58 Adam Reyes BETHEL PARK 748 8 M 14:23.18 7:44/M
59 Preston Burgard TRINITY 416 8 M 14:35.39 7:50/M
60 Alex Williams BETHEL PARK 754 8 M 14:57.37 8:02/M
61 Eli Bash TRINITY 417 8 M 15:16.73 8:12/M
62 Owen Masry MOON 34 7 M 15:33.60 8:22/M
63 Sam Panian ST. GABRIEL 846 0 M 15:39.16 8:25/M
64 Daniel Goldbach ST. GABRIEL 847 0 M 15:57.23 8:35/M
65 Daniel Tayman MOON 53 7 M 16:09.73 8:41/M
66 Dax Kress TRINITY 423 7 M 16:10.95 8:42/M
67 Evan Petronka TRINITY 420 8 M 16:23.98 8:48/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Emily Carter BETHEL PARK 728 8 F 12:41.92 6:49/M
2 Andrea Kassa RINGGOLD 785 8 F 12:51.23 6:55/M
3 Madelyn Sellati BETHEL PARK 737 7 F 13:05.75 7:02/M
4 Macy Trax PETERS TWP 801 7 F 13:16.89 7:08/M
5 Lizzie McPeak PETERS TWP 802 7 F 13:17.68 7:08/M
6 Sydney Saba JEFFERSON 651 7 F 13:19.14 7:10/M
7 Rachel Skoczlas CANON MAC 589 8 F 13:30.43 7:15/M
8 Morgan Meddings UPPER ST CLAIR 466 8 F 13:33.36 7:17/M
9 Chloe LoCastro PETERS TWP 803 7 F 13:35.93 7:18/M
10 Lillian Leggat UPPER ST CLAIR 460 7 F 13:38.46 7:20/M
11 Claire Hoffman UPPER ST CLAIR 457 8 F 13:41.43 7:21/M
12 Danielle Duncan JEFFERSON 652 7 F 13:42.54 7:22/M
13 Deirdre Mannix UPPER ST CLAIR 464 8 F 13:44.59 7:23/M
14 Emily Rhodes UPPER ST CLAIR 470 8 F 13:55.68 7:29/M
15 Riley Sweet JEFFERSON 654 8 F 14:01.77 7:32/M
16 Isabella Primm JEFFERSON 655 8 F 14:01.90 7:32/M
17 Ava Prezioso JEFFERSON 653 8 F 14:09.18 7:36/M
18 Amanda Cetorelli JEFFERSON 657 8 F 14:10.43 7:37/M
19 Eden Kartofilis PETERS TWP 805 8 F 14:11.43 7:38/M
20 Katie Miller PETERS TWP 804 8 F 14:17.18 7:41/M
21 Anna Lucarelli ST. GABRIEL 849 0 F 14:23.68 7:44/M
22 Abby Joyce ST. GABRIEL 850 0 F 14:26.93 7:46/M
23 Sophia Shi UPPER ST CLAIR 474 8 F 14:32.23 7:49/M
24 Grace Hampton ST. GABRIEL 851 0 F 14:32.84 7:49/M
25 Julie Anderson MOON 63 8 F 14:34.18 7:50/M
26 Emma Toussaint MELLON 952 8 F 14:38.93 7:52/M
27 Maria Giarrusso JEFFERSON 656 8 F 14:39.58 7:53/M
28 Leigha Piazzi BETHEL PARK 736 8 F 14:42.64 7:54/M
29 Madison Fehr MOON 12 7 F 14:44.68 7:55/M
30 Sydney Hunter PETERS TWP 807 8 F 14:44.88 7:55/M
31 Kate McQuillan UPPER ST CLAIR 465 8 F 14:48.16 7:57/M
32 Riley Miller BETHEL PARK 735 7 F 14:50.62 7:58/M
33 Avery Tandon MELLON 951 8 F 14:51.84 7:59/M
34 Elizabeth Winschel MELLON 954 7 F 14:52.93 8:00/M
35 Annie Kita PETERS TWP 806 7 F 14:54.68 8:01/M
36 Ava Kozar ST. GABRIEL 852 0 F 14:57.37 8:02/M
37 Lillian Wertz MELLON 953 7 F 14:58.93 8:03/M
38 Lexi Twaddle CANON MAC 565 7 F 15:03.43 8:05/M
39 Katheryn Hart MELLON 949 8 F 15:06.10 8:07/M
40 Stella Loutsion CANON MAC 560 7 F 15:08.18 8:08/M
41 Bridget Cain MELLON 948 8 F 15:08.43 8:08/M
42 Emily Wilson CANON MAC 590 8 F 15:09.68 8:09/M
43 Kaitlyn Hughes BETHEL PARK 732 7 F 15:10.59 8:09/M
44 Lily Kane MELLON 950 7 F 15:10.79 8:09/M
45 Heather Stephenson MOON 29 7 F 15:11.79 8:10/M
46 Bree Hayes BETHEL PARK 730 8 F 15:18.35 8:14/M
47 Emma Walsh ST. GABRIEL 853 0 F 15:21.61 8:15/M
48 Kira Ley MOON 86 8 F 15:25.29 8:17/M
49 Selea Rodriguez MOON 94 8 F 15:42.18 8:26/M
50 Shelby Yonish BETHEL PARK 739 7 F 15:43.37 8:27/M
51 Abby Glivic CANON MAC 584 8 F 15:44.59 8:28/M
52 Kacie Carrier MOON 5 7 F 15:52.10 8:32/M
53 Jadine Vanderaar CANON MAC 588 8 F 15:55.93 8:33/M
54 Kayla Sauer CANON MAC 564 7 F 16:03.43 8:38/M
55 Alaina Hatton MOON 21 7 F 16:09.72 8:41/M
56 Erin Hampton ST. GABRIEL 854 0 F 16:43.41 8:59/M
57 Crystal Schuster RINGGOLD 784 8 F 17:08.81 9:13/M
58 Louisa Tiriobo ST. GABRIEL 855 0 F 17:45.24 9:33/M
59 Khristina Morris RINGGOLD 781 7 F 18:04.94 9:43/M
60 Sarah Middlemiss RINGGOLD 782 8 F 19:32.50 10:30/M
61 Kaitlyn Lusk RINGGOLD 786 8 F 19:33.73 10:31/M
62 Emily Rosenberg RINGGOLD 787 8 F 20:06.78 10:48/M