MAHONING SHADOW SHUFFLE
Overall Finish List
October 08, 2016
Results By Miles of Smiles Timing Services
HALF MARATHON
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Jeremy Bochert Downingtown PA 44 36 M 1 Top Fin 1:21:14.6 6:12/M
2 Tony Battaglia Punxsutawney PA 42 51 M 2 Top Fin 1:45:25.4 8:03/M
3 Leonne Shaffer Brookville PA 277 34 F 1 Top Fin 1:47:55.6 8:14/M
4 Shane Brunazzi Boston PA 65 36 M 3 Top Fin 1:52:51.8 8:37/M
5 Francis Oaks Westover PA 269 45 M 1 41-50 1:54:02.1 8:42/M
6 Angela Pollock Marion Center PA 270 33 F 2 Top Fin 1:55:38.2 8:50/M
7 Christy Hoopes Rochester PA 231 32 F 3 Top Fin 1:57:04.4 8:56/M
8 Sarah Griffith Marion Center PA 208 34 F 1 31-40 1:57:22.8 8:58/M
9 Nicole Long 2105 38 F 2 31-40 1:58:10.5 9:01/M
10 Richard Britten Rochester Mills PA 57 52 M 1 51-60 1:59:25.4 9:07/M
11 Talisa Dimmick Curwensville PA 203 33 F 3 31-40 1:59:45.0 9:08/M
12 Robert Shick Kittanning PA 278 52 M 2 51-60 2:14:48.6 10:17/M
13 Meghan Farley Summerville PA 206 29 F 1 1-30 2:15:56.4 10:23/M
14 Yvonne Stokes Reynoldsville PA 281 49 F 1 41-50 2:17:55.5 10:32/M
15 Andrew Gero Leechburg PA 207 68 M 1 61-99 2:21:06.1 10:46/M
16 John Ropelewski Zelienople PA 275 45 M 2 41-50 2:21:10.3 10:47/M
17 Kim Mangan Pittsburgh PA 247 45 F 2 41-50 2:23:09.2 10:56/M
18 Jared Hoeh Reynoldsville PA 224 45 M 3 41-50 2:28:14.9 11:19/M
19 Stephanie Haas Moon Township PA 210 38 F 4 31-40 2:34:02.9 11:45/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Doug Craft 2115 55 M 1 Top Fin 43:39.7 7:02/M
2 Allen Clinger 2106 37 M 2 Top Fin 46:02.0 7:25/M
3 Kelli Richardson 2113 37 F 1 Top Fin 46:29.6 7:30/M
4 Jake Fyock 2116 18 M 3 Top Fin 48:43.5 7:51/M
5 Jim Brosias 2107 42 M 1 41-50 49:36.9 8:00/M
6 Matt Lantz 2109 47 M 2 41-50 50:40.2 8:10/M
7 Jordan Mesoraco 2111 23 M 1 1-30 55:20.1 8:55/M
8 Jason Batchen Kittanning PA 41 35 M 1 31-40 55:44.2 8:59/M
9 Terry Marshall Smicksburg PA 259 55 M 1 51-60 55:49.7 9:00/M
10 Candie McQuistan Homer City PA 263 57 F 2 Top Fin 58:40.8 9:28/M
11 Chris Richardson 2114 39 M 2 31-40 1:01:17.3 9:53/M
12 Christina Baker Reynoldsville PA 12 45 F 3 Top Fin 1:02:04.1 10:01/M
13 Alyson Dickey 2112 21 F 1 1-30 1:04:05.1 10:20/M
14 Gary Reinhart Punxsutawney PA 272 56 M 2 51-60 1:04:11.3 10:21/M
15 Shawna Burger Trafford PA 101 34 F 1 31-40 1:04:15.6 10:22/M
16 Katrien Haasbroek Morris Plains NJ 212 27 F 2 1-30 1:06:54.5 10:47/M
17 Ronda Clark Punxsutawney PA 201 58 F 1 51-60 1:16:41.7 12:22/M
18 Gary Harrold 2101 72 M 1 61-99 1:19:55.4 12:53/M
19 Mary Beth Rine Indiana PA 273 52 F 2 51-60 1:25:27.0 13:47/M
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Ethan Depew 2118 16 M 1 Top Fin 20:07.0 6:29/M
2 Bryan Seitz Indiana PA 276 25 M 2 Top Fin 23:08.5 7:28/M
3 Rebecca Maine Punxsutawney PA 243 25 F 1 Top Fin 23:45.7 7:40/M
4 Ala Small 2108 19 F 2 Top Fin 24:58.9 8:03/M
5 Juliann Boddorf 2110 20 F 3 Top Fin 25:00.3 8:04/M
6 Maresa Miller Punxsutawney PA 265 37 F 1 31-40 25:07.4 8:06/M
7 Abbey Stello Punxsutawney PA 280 12 F 1 1-30 27:12.0 8:46/M
8 Louise Maine Punxsutawney PA 242 51 F 1 51-60 27:28.0 8:52/M
9 John Wagoner 2104 39 M 3 Top Fin 30:33.7 9:51/M
10 Adam Bell 2103 38 M 1 31-40 33:14.2 10:43/M
11 Birdie Farrel 2117 80 F 1 61-99 38:22.6 12:23/M
12 Jennifer Bell 2102 38 F 2 31-40 38:45.4 12:30/M
13 Brenda Kromer Punxsutawney PA 240 33 F 3 31-40 42:08.8 13:35/M
14 Randy Kromer Punxsutawney PA 241 35 M 2 31-40 42:10.0 13:36/M
15 August Movinsky Hampton VA 266 5 M 1 1-30 50:55.7 16:25/M
16 Marlene Movinsky Hampton VA 268 47 F 1 41-50 50:57.2 16:26/M
17 Trent Brothers 2119 3 M 2 1-30 1:16:40.5 24:44/M