Female 12 to 13
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 3 Maddie Gagnon 709 13 1 4:57.90 1 0:19.00 1 14:39.60 1 0:18.10 2 10:24.40 30:39.00
2 4 Alaina Hicks 715 12 4 5:33.50 2 0:22.50 2 14:47.60 5 0:26.00 1 10:12.20 31:21.80
3 7 Eliza Matusek 718 12 2 5:28.10 3 0:27.20 3 15:52.30 9 0:34.70 3 11:19.30 33:41.60
4 10 Elizabeth Hunkele 766 12 8 5:57.40 4 0:28.20 7 16:29.60 6 0:26.70 4 12:10.90 35:32.80
5 12 Bryn Carney 716 12 6 5:54.00 6 0:30.10 8 16:32.80 2 0:19.10 5 12:30.50 35:46.50
6 13 Rachel Smith 710 13 5 5:53.00 7 0:36.90 4 16:13.60 8 0:33.00 7 13:12.80 36:29.30
7 14 Sydney Perry 720 12 9 6:03.20 5 0:28.70 5 16:24.10 4 0:23.10 8 13:27.00 36:46.10
8 17 Julia Gagnon 714 12 11 7:28.10 8 0:38.70 6 16:26.80 7 0:29.10 6 12:33.90 37:36.60
9 22 Eva Carney 717 12 10 6:20.00 11 1:22.30 9 17:30.40 3 0:22.00 10 14:25.00 39:59.70
10 24 Maddy Navarra 765 13 3 5:33.30 10 0:54.30 11 19:06.10 11 1:04.50 9 14:16.50 40:54.70
11 25 Gianna Rotelli 719 12 7 5:56.40 9 0:44.60 10 17:36.40 10 0:45.70 11 15:58.60 41:01.70
Female 14 to 16
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 11 Hailey Poe 706 14 1 4:21.20 3 0:37.60 1 15:10.20 1 0:15.10 1 15:22.20 35:46.30
2 16 Ansley Haught 707 14 2 4:22.10 1 0:21.20 3 16:05.60 4 0:32.70 2 16:01.10 37:22.70
3 23 Chloe Roy 705 14 4 5:15.90 2 0:24.40 2 15:47.70 3 0:25.30 3 18:25.30 40:18.60
4 26 Claire Williams 702 16 3 4:28.40 4 0:50.90 4 18:36.60 2 0:21.70 4 19:43.10 44:00.70
Male 12 to 13
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 2 Zac Baker 713 13 1 4:58.40 1 0:19.90 1 13:36.70 6 0:27.10 3 10:34.90 29:57.00
2 5 Noah Petersen 722 12 4 5:42.30 4 0:30.40 2 14:32.90 5 0:26.30 4 11:29.70 32:41.60
3 6 Owen Schessler 723 12 3 5:37.90 5 0:30.50 4 15:42.10 4 0:23.30 2 10:33.90 32:47.70
4 8 Joseph Harmanos 727 12 2 5:19.50 3 0:30.20 3 15:28.90 8 0:38.90 7 11:49.70 33:47.20
5 9 Brock Kitterman 724 12 5 6:00.10 7 0:59.90 5 15:49.50 1 0:15.50 5 11:42.90 34:47.90
6 18 Ryan Steigerwald 726 12 8 7:22.50 6 0:39.50 6 17:38.80 7 0:37.40 6 11:43.80 38:02.00
7 19 Bobby Dicks 711 13 9 7:59.50 9 1:33.70 8 18:11.80 3 0:18.00 1 10:33.60 38:36.60
8 21 Ben Capozzi 721 12 7 6:50.30 2 0:26.80 7 17:50.00 2 0:17.80 8 13:37.30 39:02.20
9 27 Christian Brunsgaard 712 13 6 6:14.60 8 1:00.60 9 22:04.10 9 1:08.20 9 18:43.80 49:11.30
Male 14 to 16
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Zach Leachman 704 15 1 4:14.30 1 0:19.10 1 11:55.10 1 0:15.90 1 11:29.80 28:14.20
2 15 Mitchell Brethauer 703 16 2 5:01.40 3 0:30.90 2 14:40.90 2 0:16.10 2 16:18.00 36:47.30
3 20 Carson Brethauer 708 14 3 6:03.80 2 0:30.00 3 15:22.30 3 0:18.60 3 16:31.40 38:46.10
HEAT 2
Female 8 to 9
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Abby Poe 748 8 1 3:55.30 1 0:33.90 1 6:14.10 4 0:17.80 1 8:46.90 19:48.00
2 4 Brielle Proffitt 747 8 4 5:12.50 2 0:41.70 2 6:44.40 1 0:15.20 3 9:32.00 22:25.80
3 7 Madeline Gullion 777 8 2 4:43.20 5 0:58.40 4 7:49.30 2 0:16.70 2 9:27.30 23:14.90
4 16 Annamaria Samuels 742 9 3 5:04.20 6 1:21.30 3 7:33.40 5 0:20.70 5 11:28.90 25:48.50
5 22 Antonella Samuels 751 8 6 6:04.90 7 1:25.30 5 8:42.00 7 0:24.80 4 11:25.90 28:02.90
6 25 Alexa Plaui 781 9 5 5:30.80 8 1:41.30 6 9:10.10 8 0:47.70 7 13:35.90 30:45.80
7 27 Riley Perry 746 8 8 6:49.20 3 0:54.50 7 10:35.80 6 0:23.50 8 14:31.90 33:14.90
8 31 Natalie Morris 749 8 7 6:11.80 4 0:57.00 8 15:00.70 3 0:16.90 6 12:11.10 34:37.50
Female 10 to 11
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 11 Zoe Poe 728 11 1 3:45.80 3 0:45.60 3 11:52.80 1 0:15.50 3 7:46.80 24:26.50
2 12 Angelina Hunkele 767 10 4 4:38.40 2 0:35.60 1 11:14.10 7 0:33.40 1 7:34.30 24:35.80
3 15 Alexandra Gongas 736 10 2 4:29.70 1 0:26.10 2 11:38.50 6 0:33.10 4 8:25.00 25:32.40
4 18 Sydney Birchard 735 10 3 4:31.80 5 0:57.20 5 13:23.80 3 0:21.80 2 7:42.90 26:57.50
5 23 Ella Butterfield 729 11 5 4:44.30 4 0:46.30 4 12:25.40 5 0:22.50 5 9:58.40 28:16.90
6 29 Carly Bett 737 10 6 4:48.30 6 1:19.90 6 16:04.60 2 0:21.40 6 11:30.20 34:04.40
7 33 Cloe Peterson 773 10 7 6:26.40 7 1:34.20 7 20:00.00 4 0:22.40 7 13:10.90 41:33.90
Male 8 to 9
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 2 Cooper Bedilion 753 8 1 4:10.70 3 0:43.90 2 6:20.10 1 0:13.70 6 10:18.90 21:47.30
2 5 Liam Carney 743 9 4 5:34.10 2 0:43.90 1 5:53.20 4 0:20.40 5 10:01.50 22:33.10
3 6 Keelin Schessler 744 9 3 4:52.20 4 0:51.10 4 7:20.00 5 0:23.00 4 9:17.00 22:43.30
4 9 Lorenzo Rotelli 754 8 6 6:53.90 5 0:55.20 5 7:47.50 2 0:15.30 1 7:59.30 23:51.20
5 14 Brady Hunkele 768 8 8 9:10.90 1 0:29.70 3 6:51.60 3 0:19.80 2 8:07.40 24:59.40
6 17 Max Colangelo 755 8 7 7:08.40 8 1:34.70 7 8:16.80 6 0:26.70 3 9:00.40 26:27.00
7 19 Gabriel Anderson 745 9 2 4:20.40 7 1:32.30 6 8:08.30 8 0:36.30 8 12:30.40 27:07.70
8 21 Charles Dickey 752 8 5 6:03.90 6 1:06.70 8 8:54.90 7 0:30.30 7 10:50.90 27:26.70
Male 10 to 11
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 3 Layne Haught 732 11 1 3:36.10 4 0:31.60 4 10:23.80 7 0:28.80 1 7:07.90 22:08.20
2 8 Samuel Hersick 731 11 4 4:22.60 2 0:23.10 3 10:16.00 8 0:31.90 2 7:44.00 23:17.60
3 10 Ben Keefer 739 10 3 4:08.90 1 0:21.40 5 11:26.00 3 0:24.10 4 7:49.90 24:10.30
4 13 Samuel West 740 10 6 4:30.20 3 0:29.70 6 11:37.10 9 0:34.20 3 7:45.80 24:57.00
5 20 Austin Conforti 741 10 8 5:29.00 9 1:17.70 2 7:59.60 6 0:28.20 8 11:57.50 27:12.00
6 24 Angelo Samuels 730 11 5 4:23.10 6 0:58.60 7 12:32.60 1 0:14.30 7 10:30.30 28:38.90
7 26 Eric Poplavsky 734 11 7 4:40.20 10 1:26.90 8 14:14.20 10 0:44.90 5 10:03.80 31:10.00
8 28 Andrew Plaui 780 11 9 7:07.10 7 1:08.90 9 14:34.30 4 0:25.10 6 10:14.00 33:29.40
9 30 Pikalo Vitaliy 776 10 2 3:54.30 8 1:17.30 1 7:46.40 2 0:19.50 10 21:16.00 34:33.50
10 32 Edward Kharkovski 738 10 10 7:09.30 5 0:45.10 10 14:52.10 5 0:25.80 9 15:19.90 38:32.20
HEAT 3
Female 6 to 7
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 4 Anna Morris 758 6 1 4:35.10 1 0:58.30 1 20:35.80 1 0:19.50 1 5:03.30 31:32.00
Male 6 to 7
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Tabari Morgan 757 7 1 2:50.60 2 0:46.00 2 6:28.10 1 0:14.50 1 4:29.20 14:48.40
2 2 David Poe 759 6 2 3:56.90 1 0:40.20 1 5:54.00 2 0:22.90 2 4:41.30 15:35.30
3 3 Jackson Shields 756 7 3 4:49.20 3 1:32.60 3 8:37.40 3 0:27.20 3 4:47.60 20:14.00
HEAT 4
Female 1 to 5
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 Maddie Bedilion 779 5 2 3:25.90 1 0:41.30 3 4:22.10 1 0:23.20 2 2:49.00 11:41.50
2 2 Aislyn Schessler 762 5 1 3:13.50 2 1:13.10 2 3:57.30 4 0:38.80 1 2:46.90 11:49.60
3 3 Sienna Shields 763 5 4 3:37.90 4 1:42.20 5 5:33.40 3 0:29.50 3 3:22.90 14:45.90
4 4 Bryn Anderson 764 4 6 3:56.90 5 1:54.60 4 4:46.10 5 0:44.70 4 3:58.40 15:20.70
5 5 Jenna Dickey 761 5 5 3:45.10 3 1:31.60 6 5:52.70 2 0:26.90 5 4:05.80 15:42.10
6 6 Anabel Glatzhofer 760 5 3 3:32.40 1 0:03.70 6 16:24.30 20:00.40
HEAT 5
Male 0 and under
Overall ------- SWIM ------- -------- T-1 -------- ------- BIKE ------- -------- T-2 -------- -------- RUN -------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time
1 1 TEAM ZACKRIFICERS 770 0 2 3:07.00 1 0:13.70 2 8:48.80 1 0:11.50 2 5:53.70 18:14.70
2 2 TEAM ALPACAS 784 0 1 3:00.10 3 0:15.00 3 9:04.60 4 0:13.70 4 6:54.40 19:27.80
3 3 TEAM MUDDY MONSTERS 772 0 6 3:41.80 5 0:17.20 5 9:24.70 6 0:15.00 3 6:36.90 20:15.60
4 4 TEAM GULLION 778 0 4 3:27.90 6 0:17.50 1 8:23.10 3 0:13.60 7 8:00.90 20:23.00
5 5 TEAM SAM 2 PLUS CLOE 785 0 3 3:27.30 4 0:16.30 4 9:23.20 5 0:13.90 5 7:21.70 20:42.40
6 6 TEAM RSE 775 0 10 4:09.00 11 10:44.30 12 17:55.80 22:18.50
7 7 TEAM TURTLES 783 0 7 3:57.60 9 0:19.40 6 10:08.90 7 0:15.10 6 8:00.30 22:41.30
8 8 TEAM ZAROTUK 769 0 5 3:29.40 8 0:18.10 10 14:14.10 10 0:24.30 1 4:58.70 23:24.60
9 9 TEAM GONGAS 771 0 9 4:00.80 12 11:04.30 11 8:51.30 23:37.50
10 10 TEAM HUNKELE 786 0 11 4:25.30 10 0:20.00 7 11:17.10 2 0:12.40 10 8:36.90 24:51.70
11 11 TEAM MARS 774 0 12 4:53.50 2 0:14.80 8 12:40.60 8 0:16.40 8 8:02.10 26:07.40
12 12 TEAM CHARKOVSKI 782 0 8 4:00.10 7 0:17.80 9 13:07.90 9 0:17.20 9 8:29.00 26:12.00