BUD SHUSTER RUN FOR YOUR LIFE RACES
Age Group Results
April 22, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
1 MILE HEAT 1
Female 9 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bryce Conway 386 9 17 8:54.23 8:54/M
Female 12 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alyssa Bell 269 14 7 6:51.97 6:51/M
2 Abigail Bell 268 12 11 7:39.86 7:39/M
Female 19 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharon Weaver Roaring Spring PA 384 22 15 8:15.68 8:15/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennifer Bonin Duncansville PA 360 37 6 6:45.14 6:45/M
Male 9 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Lieb 265 11 8 7:21.73 7:21/M
2 Gavin Bell 267 10 12 8:05.96 8:05/M
3 Camden Filer 264 10 14 8:09.98 8:09/M
4 Thomas Sutt 382 10 16 8:27.11 8:27/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Zachary Lonsinger 369 26 2 5:50.89 5:50/M
2 Justin LaMantia 365 25 13 8:06.98 8:06/M
Male 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Balouris 275 31 1 5:04.72 5:04/M
2 Corey Pincherri 266 32 4 6:05.48 6:05/M
3 Jeffrey Runk Duncansville PA 262 34 5 6:22.95 6:22/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Daniel Molliver Duncansville PA 379 39 9 7:31.32 7:31/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jason Sutt Altoona PA 381 46 3 6:03.45 6:03/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Hess 363 55 10 7:36.98 7:36/M
2 MILE RUN
Female OVERALL 2 MILE RUN Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tess Martin 827 17 6 13:15.22 6:38/M
Female 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Finley Rhodes 837 0 31 15:29.93 7:45/M
2 Adelaide Rhodes 838 0 32 15:30.12 7:45/M
Female 6 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kamryn Lear 846 8 150 23:09.91 11:35/M
2 Madigan Kephart 652 6 162 25:47.29 12:54/M
Female 9 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Abigail Herncane 485 11 17 14:31.46 7:16/M
2 Bella Vent 808 9 41 16:08.14 8:04/M
3 Abigail Steiner 811 11 42 16:08.34 8:04/M
4 Emma Hayer 815 10 46 16:12.98 8:06/M
5 Lauren Stevenson 805 10 88 18:13.98 9:07/M
6 Chloe Stoehr 845 11 94 18:24.98 9:12/M
7 Madison Alexy 795 11 116 19:48.69 9:54/M
8 Ava Mayer 828 9 153 23:17.98 11:39/M
9 Melissa McKee 801 11 164 26:16.19 13:08/M
10 Cecilia Fedesco 792 10 165 26:51.99 13:26/M
Female 12 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Elise Abbott 396 14 28 15:06.88 7:33/M
2 Seddy Clapper 791 12 36 15:49.88 7:55/M
3 Makenna Bauer 442 13 40 15:57.34 7:59/M
4 Brooke Thomas 843 12 52 16:31.72 8:16/M
5 Kiersten Williams 794 12 81 17:48.22 8:54/M
6 Sydney Lear 818 12 89 18:15.23 9:08/M
7 Alison Hatajik 812 12 90 18:17.10 9:09/M
8 Kylee Wisor 840 14 98 18:47.61 9:24/M
9 Alexis Shepler 800 14 132 21:14.98 10:37/M
10 Lauryn Conway 814 12 138 21:33.98 10:47/M
11 Ella Hunter 851 12 143 21:58.48 10:59/M
Female 15 to 18
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hannah Merriman 830 15 11 14:09.31 7:05/M
2 Nora Van Horn 834 16 25 15:00.96 7:30/M
3 Maria Lobeira Ortega 826 16 37 15:55.48 7:58/M
4 Sydney Lingenfelter 656 17 63 16:45.56 8:23/M
5 Taylor Berardi 445 18 130 20:50.40 10:25/M
6 Carrisa Fedesco 793 15 161 24:40.98 12:20/M
Female 19 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Allison Clark 457 23 57 16:36.59 8:18/M
2 Vanessa Estrada 470 23 92 18:18.23 9:09/M
3 Catherine McNally 659 23 128 20:40.16 10:20/M
4 Katie Foor 473 22 142 21:46.31 10:53/M
5 Nicole Dengler Pittsburgh PA 467 23 159 23:32.68 11:46/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anna Balouris 813 28 38 15:55.92 7:58/M
2 Taylor Leen 825 26 54 16:33.55 8:17/M
3 Aubrey Saccol 679 29 74 17:39.66 8:50/M
4 Erika Fronauer 474 29 121 20:02.71 10:01/M
5 Jerica Wills 769 28 136 21:19.45 10:40/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nikki Hetrick 489 34 30 15:24.23 7:42/M
2 Kristin Johnson 498 34 45 16:11.60 8:06/M
3 Sarah Dean 462 33 49 16:20.72 8:10/M
4 Lauren Wharton 766 33 59 16:38.82 8:19/M
5 Rachel Pincherri 675 33 80 17:47.41 8:54/M
6 Cristy Colledge 459 31 87 18:10.41 9:05/M
7 Kristin Pincherri 743 31 103 19:02.23 9:31/M
8 Stephanie Huber 496 32 140 21:42.87 10:51/M
9 Angela Gochnour 476 33 141 21:46.31 10:53/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelli Vent 807 38 39 15:55.93 7:58/M
2 Lisa Salaymal-Strohman 832 35 60 16:39.63 8:20/M
3 Kosie Shepherd-Poraela 746 38 76 17:40.66 8:50/M
4 Jodie Albarano 398 39 85 17:59.98 9:00/M
5 Nicole Ickes 497 36 111 19:26.86 9:43/M
6 Megan Browell 450 36 113 19:27.87 9:44/M
7 Shelby Hott 493 36 114 19:31.98 9:46/M
8 Melissa Coho 458 38 117 19:57.62 9:59/M
9 Julie Nardozza 820 36 119 20:02.10 10:01/M
10 Nicole Snyder 747 38 124 20:17.73 10:09/M
11 Kelly Lieb 780 37 127 20:37.56 10:19/M
12 Crystal Christopher Everett PA 456 36 145 22:20.68 11:10/M
13 Heather Lightner 804 37 151 23:11.24 11:36/M
14 Erin Fouse 823 38 155 23:23.52 11:42/M
15 Kim Fedesco 471 38 166 27:07.24 13:34/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julie Hanlon 483 41 51 16:28.72 8:14/M
2 Kelly Bottenfield 448 44 56 16:35.73 8:18/M
3 Wanda Vanish 764 43 70 17:23.20 8:42/M
4 Cindy Wright 775 40 95 18:29.73 9:15/M
5 Jennifer Brown 451 42 104 19:05.69 9:33/M
6 Kathy Lingenfelter 781 44 106 19:10.57 9:35/M
7 Kimberly Merritts 661 41 112 19:27.87 9:44/M
8 Rachel Stoltz 833 42 156 23:24.73 11:42/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kristie Bauer 441 45 47 16:12.98 8:06/M
2 Jill Sutt Altoona PA 749 46 79 17:46.38 8:53/M
3 Robin Brantner 842 46 84 17:54.73 8:57/M
4 Bonnie Robison 782 46 99 18:50.23 9:25/M
5 Ronnell Nader 667 46 107 19:10.78 9:35/M
6 Terry Tomory 750 48 129 20:42.46 10:21/M
7 Jennifer Keagy 799 47 152 23:17.65 11:39/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anita Bowers 449 50 58 16:36.79 8:18/M
2 Christine Hess 487 51 110 19:17.88 9:39/M
3 Debra Bender Altoona PA 444 50 123 20:13.31 10:07/M
4 Debbie Riggin 802 50 154 23:20.48 11:40/M
5 Leanne Dengler 466 50 158 23:32.68 11:46/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Linda Wible Altoona PA 806 59 100 18:59.99 9:30/M
2 Carolyn Donaldson 841 55 109 19:12.98 9:36/M
3 Sherry Phillips 674 59 115 19:35.37 9:48/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alane Adams 397 61 97 18:44.73 9:22/M
2 Sandy Boob 447 63 118 20:01.89 10:01/M
3 Jolene Kopriva 653 63 122 20:04.23 10:02/M
4 Tina Honkus 492 60 146 22:29.73 11:15/M
Female 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nancy Demangone 465 65 125 20:19.21 10:10/M
2 Chris Wagner 765 67 144 22:17.65 11:09/M
3 Janet Baker 400 65 168 27:17.24 13:39/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Eleanor Nash 669 78 169 28:24.35 14:12/M
Male OVERALL 2 MILE RUN Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 James Rimmey State College PA 677 28 1 12:02.97 6:01/M
Male 6 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Vince Albarano 399 7 82 17:51.48 8:56/M
2 Joe Hanlon Gallitzin PA 482 8 148 22:36.48 11:18/M
Male 9 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brady Steiner 819 10 19 14:40.42 7:20/M
2 Eli Wisor 771 11 22 14:51.43 7:26/M
3 Ben Johnson 816 10 65 16:47.98 8:24/M
4 Ethan Karageanes 810 11 86 18:02.23 9:01/M
5 Jack Steiner 809 11 93 18:19.73 9:10/M
6 Derek Wright 776 11 157 23:29.43 11:45/M
Male 12 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Aydan Summers 784 13 5 13:11.37 6:36/M
2 Jack Dixon 848 13 26 15:02.80 7:31/M
3 Noah Mayer 829 13 134 21:17.74 10:39/M
Male 15 to 18
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Avery McGinnis 658 17 2 12:35.37 6:18/M
2 Bryce Bauer 440 17 34 15:41.98 7:51/M
Male 19 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jonah Salyards 783 21 4 13:08.10 6:34/M
2 Warren Peters 673 24 9 13:56.89 6:58/M
3 Ricky Burgan 453 24 10 14:01.18 7:01/M
4 Eric Houghton Imperial PA 494 24 20 14:50.42 7:25/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jake Burnosky 454 29 14 14:24.73 7:12/M
2 Alan Orolin 671 29 73 17:33.24 8:47/M
3 Jonathan Meehan 660 28 91 18:18.12 9:09/M
4 Grant Wills 768 29 137 21:20.23 10:40/M
5 Kyle DeGennaro 464 25 170 28:43.74 14:22/M
Male 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Josh Hetrick 488 34 3 13:05.72 6:33/M
2 Matt Leaper 654 34 53 16:32.73 8:16/M
3 Jose Garcia Ortega 475 33 126 20:33.47 10:17/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Eric Black Altoona PA 446 38 7 13:30.22 6:45/M
2 Bryan Hammond 478 36 13 14:23.11 7:12/M
3 Andrew Little 657 38 24 14:57.71 7:29/M
4 Jason Hendricks 779 37 50 16:23.47 8:12/M
5 Dan Peters 831 39 62 16:44.23 8:22/M
6 Jason Fouse 824 37 64 16:47.40 8:24/M
7 Dave Holtz 490 35 72 17:26.64 8:43/M
8 T.K. Dean 463 38 75 17:40.47 8:50/M
9 Ryan Strohman 748 39 167 27:09.26 13:35/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dennis Wisor 770 43 12 14:16.42 7:08/M
2 Brian Vanish Altoona PA 763 40 15 14:25.97 7:13/M
3 Ben Harader Altoona PA 484 43 23 14:52.72 7:26/M
4 Donnie Rhodes 836 40 33 15:30.48 7:45/M
5 Andrew Herncane Altoona PA 486 44 66 16:49.20 8:25/M
6 Harold Clapper 790 43 67 16:52.28 8:26/M
7 Tom Worthington 774 41 68 17:11.20 8:36/M
8 Bill Hall 479 42 78 17:46.18 8:53/M
9 Scott Auker Altoona PA 797 42 105 19:08.73 9:34/M
10 Steve Nader 668 42 108 19:11.38 9:36/M
11 Tom Fedesco, Jr. 472 41 131 20:55.23 10:28/M
12 Matt Clapper 850 40 139 21:42.73 10:51/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tyler Pepper 672 46 8 13:48.36 6:54/M
2 Carl Musselman 666 49 29 15:13.22 7:37/M
3 Anthony Mikesic Martinburg PA 663 45 35 15:44.37 7:52/M
4 Ryan McKee 803 45 102 19:00.98 9:30/M
5 Casey Kephart Altoona PA 796 47 163 25:47.50 12:54/M
Male 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ziad Kaoury 844 53 21 14:51.43 7:26/M
2 Grove Dixon 849 54 43 16:09.16 8:05/M
3 Derin Moore 665 51 48 16:18.73 8:09/M
4 Carl Swope 785 53 61 16:40.65 8:20/M
5 Steve Willett 839 54 83 17:51.89 8:56/M
6 Ed Hovan 798 50 133 21:16.23 10:38/M
7 Doug Hanlon Gallitzin PA 481 51 147 22:36.36 11:18/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dave Miller 664 56 16 14:27.80 7:14/M
2 Marvin Conerly Pembroke Pines FL 460 56 27 15:03.42 7:32/M
3 William Buck 452 58 71 17:25.16 8:43/M
4 Gary Honkus 491 59 96 18:35.42 9:18/M
5 Bert Altmanshoefer 80 57 171 33:42.10 16:51/M
Male 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Rick Eichelberger 469 62 18 14:33.48 7:17/M
2 Rocco Scalzi 680 63 69 17:17.11 8:39/M
3 Dave Despot 468 61 101 19:00.21 9:30/M
Male 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gene Hall 480 69 44 16:10.59 8:05/M
2 Brad Westhafer 835 65 77 17:42.30 8:51/M
3 Terry Householder Duncansville PA 495 66 160 24:08.29 12:04/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Stump 821 75 55 16:35.58 8:18/M
2 Bill Berkheimer 822 71 120 20:02.48 10:01/M
3 David Ollman 670 75 135 21:18.99 10:39/M
4 James Woomer 773 72 149 23:03.20 11:32/M
2 MILE WALK
Female OVERALL 2 MILE WALK Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Donna Stoltz 49 57 1 21:16.23 10:38/M
Female 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ali Dixon 89 0 33 28:10.24 14:05/M
Female 1 to 5
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Morrison George 14 4 73 37:16.75 18:38/M
2 Melanie George 13 2 74 37:16.85 18:38/M
Female 6 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Madeline Sutt 51 8 64 35:04.17 17:32/M
Female 9 to 11
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Adison Ventura 73 11 6 24:37.48 12:19/M
2 Lorelai Harker 17 9 8 25:06.24 12:33/M
3 Erin Cummings 75 11 11 26:04.00 13:02/M
4 Samantha Shoemaker 74 11 12 26:04.41 13:02/M
Female 19 to 24
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily King 84 22 35 28:12.12 14:06/M
2 Alyssa Geisbrecht Hollidaysburg PA 88 24 51 33:40.62 16:50/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Megan Borlie 82 27 52 33:40.62 16:50/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Liz Kuhn 25 32 26 27:43.99 13:52/M
2 Amber Settlemyer 23 33 32 28:09.91 14:05/M
3 Tanyaca Moser Altoona PA 60 34 43 30:15.19 15:08/M
4 Sarah Palazzi 66 30 46 32:12.83 16:06/M
5 Nicole Barrett 87 30 53 33:40.64 16:50/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sally Hoover 22 35 23 27:43.67 13:52/M
2 Joree George 12 35 72 37:16.45 18:38/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dawn Christman 58 40 17 26:38.98 13:19/M
2 Melody Pepple 61 42 18 26:39.60 13:20/M
3 Mandy Gildea 81 44 19 26:49.59 13:25/M
4 Jen Canaan 6 44 22 27:43.67 13:52/M
5 Shelli VanOrman 54 42 25 27:43.74 13:52/M
6 Charlene Crawford 10 41 31 28:09.24 14:05/M
7 Beth Hainsey 57 43 36 28:33.47 14:17/M
8 Lori Kratzer Duncansville PA 85 41 50 33:40.22 16:50/M
9 Lynn Sutton 53 40 55 33:41.46 16:51/M
10 Susan Mikesic 32 43 65 35:10.82 17:35/M
11 Rachael Riggleman 43 43 67 36:51.68 18:26/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lori Ventura 72 49 7 24:41.59 12:21/M
2 Lisa Smith 1 47 46 44 32:04.69 16:02/M
3 Heidi Beebe 4 49 49 32:56.96 16:28/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Teresa Krug 24 51 13 26:04.99 13:02/M
2 Glynis Sherry 45 51 27 27:51.36 13:56/M
3 Kelli Hileman 21 53 28 27:51.74 13:56/M
4 Virginia Dixon 86 51 29 28:05.99 14:03/M
5 Jill Walters 55 54 47 32:40.89 16:20/M
6 Patty McGraw 29 53 48 32:40.99 16:20/M
7 Brenda Kelly 63 50 57 33:43.25 16:52/M
8 Michelle Zitsch 56 50 59 33:52.28 16:56/M
9 Jean McElheny 28 51 62 34:57.26 17:29/M
10 Karen Stehley 48 51 66 36:51.67 18:26/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lisa Appleby 2 56 3 23:33.70 11:47/M
2 Bobbi Bollinger Altoona PA 5 58 5 24:35.74 12:18/M
3 Karen Claar 7 56 24 27:43.68 13:52/M
4 Becky Rettig 76 59 41 30:02.19 15:01/M
5 Brenda Quarry 41 56 69 36:57.94 18:29/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Debbie Ritchey 44 63 21 27:41.19 13:51/M
2 Monica Petre 68 60 38 29:00.50 14:30/M
3 Cindy Pincherri 39 64 40 29:53.99 14:57/M
4 Marcia Adams 1 63 54 33:41.45 16:51/M
5 Kathy Woods 65 63 56 33:42.89 16:51/M
6 Deb Patterson 37 62 63 34:57.86 17:29/M
7 Sherry Merritts 30 60 68 36:51.68 18:26/M
Female 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sharon Logan 26 69 2 22:47.34 11:24/M
2 Susie Gildea 15 67 14 26:05.42 13:03/M
3 Susan Oswald 36 66 15 26:05.42 13:03/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marmie Pheasant 38 81 42 30:03.21 15:02/M
2 Barbara Mikesic 31 70 70 37:05.68 18:33/M
Male OVERALL 2 MILE WALK Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stewart McClelland 27 61 4 24:30.66 12:15/M
Male 6 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicholas Sutt 52 7 60 34:56.25 17:28/M
Male 12 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cameron Christman 78 13 16 26:35.12 13:18/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 E Ertuc 83 29 34 28:11.71 14:06/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Justin George 62 35 75 37:19.78 18:40/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kevin Harker 16 41 9 25:07.45 12:34/M
2 Chad Christman 79 42 30 28:07.65 14:04/M
3 Erik Messner 67 43 58 33:47.16 16:54/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Heiss 20 48 61 34:57.26 17:29/M
Male 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Imler 59 51 10 25:38.58 12:49/M
2 Terry Baker 3 54 45 32:04.99 16:02/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ray Rettig 77 58 37 28:55.21 14:28/M
Male 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Conte 8 67 20 27:33.49 13:47/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gary Rhodes 42 76 39 29:08.23 14:34/M
2 Bill Stonebraker 50 77 71 37:06.87 18:33/M
1 MILE HEAT 2
Female 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 kATE aLTMANSHOEFER 388 17 1 7:49.23 7:49/M
2 Jayme Rhodes 389 33 5 8:38.65 8:38/M
3 Grace Brown 380 13 6 8:39.23 8:39/M
4 Emily Longstreth 368 13 9 10:29.44 10:29/M
5 Kristianna Dick 279 10 10 10:56.23 10:56/M
6 Rebekah Dick 280 10 11 10:58.10 10:58/M
7 Chrissy Hendricks 361 38 12 11:27.63 11:27/M
Male 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brandon Zitsch 261 24 2 8:09.23 8:09/M
2 Drew Banks 271 11 3 8:36.19 8:36/M
3 Cohen Hemminger 273 11 4 8:37.22 8:37/M
4 William Campbell 263 69 7 8:53.57 8:53/M
5 David Leeper 367 64 8 9:28.48 9:28/M
6 Killian Hendricks 362 6 13 11:27.83 11:27/M
1 MILE HEAT 3
Female 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cali Bainey 272 12 1 9:08.91 9:08/M
2 Betsy Snyder 278 43 3 9:27.40 9:27/M
3 Lily Jodon 274 11 6 9:54.84 9:54/M
4 Jessica Taylor 383 25 7 10:21.68 10:21/M
5 Angeline Leeper 366 62 8 10:50.19 10:50/M
6 Emily Altmanshofer 387 18 9 11:07.48 11:07/M
7 Christine Burkey 301 42 10 11:11.53 11:11/M
8 Anna Barnes 356 5 11 11:50.19 11:50/M
9 Ava Barnes 357 2 15 12:13.14 12:13/M
10 Addison Malligan 377 4 17 12:29.85 12:29/M
11 Ngan Nguyen 302 17 18 13:46.90 13:46/M
Male 0-99
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Snyder 277 11 2 9:23.94 9:23/M
2 Kevin Andrew Bell 359 31 4 9:29.36 9:29/M
3 Joshua McClelland 276 33 5 9:54.73 9:54/M
4 John Becker 358 59 12 11:50.59 11:50/M
5 Colin Padamonsky 385 10 13 11:51.99 11:51/M
6 Mark Barnes 270 38 14 12:12.94 12:12/M
7 David Malligan Altoona PA 378 33 16 12:29.43 12:29/M