NORTH AREA XC CHAMPIONSHIP JV
Overall Finish List
October 12, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Groff SSPP 1931 6 M 10:28.95 6:16/M
2 Michael Braun BUTLER CATHOLIC 1362 6 M 10:42.95 6:24/M
3 Donald Schubert BLESSED TRINITY 1322 6 M 11:33.16 6:55/M
4 Declan Bartholomew HOLY CROSS 1407 6 M 11:41.45 7:00/M
5 Ben Kandravy BLESSED TRINITY 1319 5 M 11:45.35 7:02/M
6 Justin Peoples SEELOS 1258 5 M 11:58.12 7:10/M
7 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 1325 6 M 12:06.45 7:15/M
8 Geoffrey Measel ST. VITUS 2443 6 M 12:11.22 7:18/M
9 Patrick Horton ST. GREGORY 1535 5 M 12:11.35 7:18/M
10 Jude Rottmann BLESSED TRINITY 1321 5 M 12:20.45 7:23/M
11 Sebby Wolff HOLY CROSS 1412 5 M 12:23.14 7:25/M
12 Niklas Graper BLESSED TRINITY 1318 5 M 12:23.14 7:25/M
13 Lucca Grisafi SSPP 1915 6 M 12:36.12 7:33/M
14 Wesley Goshen SSPP 1599 5 M 12:36.70 7:33/M
15 Carter Robertson HOLY CROSS 1410 6 M 12:46.68 7:39/M
16 Santino Sloboda BUTLER CATHOLIC 1363 5 M 12:51.54 7:42/M
17 Angelo Amelio ALPHA 1451 5 M 12:59.93 7:46/M
18 Jonah Burchill AQUINAS 639 5 M 13:09.20 7:52/M
19 Jack T. White SEELOS 1262 6 M 13:14.95 7:55/M
20 Brody Quillin SSPP 1935 6 M 13:16.61 7:57/M
21 Nick Miller SSPP 1600 5 M 13:18.20 7:58/M
22 Calvin Vento BLESSED TRINITY 1324 6 M 13:42.95 8:12/M
23 Jack Ryan HOLY CROSS 1411 6 M 13:49.11 8:16/M
24 Jimmy Darcy CDTCA 1377 5 M 13:55.43 8:20/M
25 Patrick Richthammer AQUINAS 638 5 M 13:55.43 8:20/M
26 Will Gronsky SEELOS 1252 5 M 14:13.92 8:31/M
27 Michael Bridgeman BLESSED TRINITY 1316 6 M 14:16.18 8:33/M
28 Niccola Johns SEELOS 1254 6 M 14:23.70 8:37/M
29 Jack Samchuck SSPP 1943 6 M 14:25.34 8:38/M
30 Henry Buchanan ST. GREGORY 1532 5 M 14:29.20 8:40/M
31 Adam Byers ST. GREGORY 1533 5 M 14:38.57 8:46/M
32 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 1323 6 M 14:47.98 8:51/M
33 Logan Lowry NORTHSIDE CATHOLIC 1434 5 M 14:53.70 8:55/M
34 Xavier West ST. JAMES 1557 6 M 15:31.35 9:17/M
35 Owen Mckernan ST. KILIAN 1495 5 M 15:31.95 9:17/M
36 Cj Proch SEELOS 1259 5 M 15:56.30 9:32/M
37 Sam Mcgowan BLESSED TRINITY 1320 6 M 16:03.70 9:37/M
38 Thomas Kunz SEELOS 1255 6 M 16:32.29 9:54/M
39 Gannon Bowles SSPP 1900 6 M 16:48.45 10:04/M
40 Christopher Ramaley SEELOS 1260 5 M 17:03.38 10:13/M
41 Amir Hightower NORTHSIDE CATHOLIC 1429 4 M 17:27.45 10:27/M
42 Bennett Goshen SSPP 1901 6 M 17:36.75 10:32/M
43 Seamus Murphy HOLY CROSS 1409 5 M 18:07.55 10:51/M
44 John Giunta HOLY CROSS 1408 5 M 18:28.50 11:03/M
45 Aidan Flaherty BLESSED TRINITY 1317 5 M 18:35.96 11:08/M
46 Michael Horton ST. GREGORY 1534 6 M 19:02.48 11:24/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Claudia Ierullo SSPP 1590 6 F 11:37.70 6:57/M
2 Gianna Vangura AQUINAS 636 6 F 11:39.59 6:59/M
3 Emma Schupansky ALPHA 1450 5 F 11:57.20 7:09/M
4 Bridget Burke ST. KILIAN 1484 5 F 11:58.13 7:10/M
5 Grace Bond AQUINAS 621 6 F 12:09.95 7:17/M
6 Madeline Meeuf ST. KILIAN 1490 5 F 12:35.20 7:32/M
7 Abby Spalvieri ST. KILIAN 1494 6 F 12:39.70 7:34/M
8 Libby Gallick ST. JAMES 1553 6 F 12:44.58 7:37/M
9 Danica Purtell SSPP 1592 6 F 12:47.44 7:39/M
10 Claire Mcmann AQUINAS 635 6 F 12:49.46 7:40/M
11 Sarah Stevens BLESSED TRINITY 1315 5 F 12:50.46 7:41/M
12 Maria Depner ST. JAMES 1552 5 F 12:55.57 7:44/M
13 Rebecca Feczko SEELOS 1243 6 F 12:55.96 7:44/M
14 Charlotte Gauntner ST. JAMES 1554 5 F 13:07.96 7:51/M
15 Tessa Driehorst ST. KILIAN 1486 5 F 13:10.61 7:53/M
16 Gemma Spadecene CDTCA 1376 5 F 13:13.70 7:55/M
17 Veronica Ingros SSPP 1591 6 F 13:24.96 8:01/M
18 Nella Brkich SSPP 1585 5 F 13:28.90 8:04/M
19 Margaret Mary Sweeney ST. JAMES 1556 6 F 13:29.51 8:04/M
20 Katherine Repasky AQUINAS 637 6 F 13:38.21 8:10/M
21 Aundra Sheridan HOLY CROSS 1406 5 F 14:00.21 8:23/M
22 Cheyenne Smith ST. KILIAN 1493 5 F 14:01.44 8:24/M
23 Annabella Floyd ST. KILIAN 1488 6 F 14:11.64 8:30/M
24 Lillian Best SEELOS 1241 5 F 14:15.46 8:32/M
25 Riley Kuhar ST. KILIAN 1489 6 F 14:22.16 8:36/M
26 Madeline Silbaugh SSPP 1587 5 F 14:32.71 8:42/M
27 Madison Potoka BLESSED TRINITY 1312 6 F 14:36.59 8:45/M
28 Lissy Cornell BUTLER CATHOLIC 1360 5 F 14:40.21 8:47/M
29 Katherine Dudkowski SEELOS 1242 6 F 14:43.69 8:49/M
30 Elena Krummert BLESSED TRINITY 1311 5 F 14:47.37 8:51/M
31 Gianna Dibucci CDTCA 1372 5 F 14:59.55 8:58/M
32 Avery Orr ST. KILIAN 1491 6 F 15:02.18 9:00/M
33 Lauren Becker SEELOS 1240 5 F 15:05.21 9:02/M
34 Chloe Fettis BLESSED TRINITY 1308 5 F 15:15.44 9:08/M
35 Alexa Risdon SEELOS 1248 5 F 15:15.96 9:08/M
36 Emily Funka ALPHA 1449 6 F 15:25.71 9:14/M
37 Olivia Digiacomo CDTCA 1373 6 F 15:26.97 9:14/M
38 Keelin Schessler ST. KILIAN 1492 6 F 15:33.94 9:19/M
39 Elliot Keverline AQUINAS 622 5 F 15:46.71 9:26/M
40 Addison Johns BUTLER CATHOLIC 1361 5 F 15:47.54 9:27/M
41 Megan Mclaughlin SEELOS 1246 6 F 15:52.96 9:30/M
42 Breanna Rock BLESSED TRINITY 1313 5 F 15:58.93 9:34/M
43 Caitlyn Abbett CDTCA 1371 5 F 15:59.94 9:34/M
44 Naomi Sauers ST. GREGORY 1531 5 F 16:11.46 9:41/M
45 Julianna Geyer HOLY CROSS 1403 5 F 16:31.85 9:53/M
46 Rena Mastramico HOLY CROSS 1404 6 F 16:33.88 9:55/M
47 Mikaila Measel ST. VITUS 2440 5 F 16:41.19 9:59/M
48 Lucy Puhalla SEELOS 1247 6 F 16:59.21 10:10/M
49 Maura Fugh BLESSED TRINITY 1309 6 F 17:27.46 10:27/M
50 Emily Mclaughlin SEELOS 1245 6 F 17:54.60 10:43/M
51 Aniya Patxot ST. VITUS 2441 6 F 18:06.56 10:50/M
52 Morgan Mudge CDTCA 1375 6 F 18:11.96 10:53/M
53 Ella Hubbard BLESSED TRINITY 1310 6 F 18:26.71 11:02/M
54 Gabby Glevicky ST. JAMES 1555 5 F 18:45.84 11:14/M
55 Zoey Russell NORTHSIDE CATHOLIC 1431 4 F 18:46.53 11:14/M
56 Marissa Bridge NORTHSIDE CATHOLIC 1425 4 F 18:52.14 11:18/M
57 Abigail Bollman ST. KILIAN 1461 4 F 19:05.95 11:26/M
58 Isabella Yakich SSPP 1588 5 F 19:09.71 11:28/M
59 Fallon Bright ALPHA 1448 6 F 19:35.59 11:44/M
60 Andreanna Flanigan NORTHSIDE CATHOLIC 1427 4 F 21:14.21 12:43/M
61 Alessandra Starke CDTCA 1384 8 F 22:29.71 13:28/M