NORTH AREA XC CHAMPIONSHIP VARSITY
Overall Finish List
October 12, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Max Rottmann BLESSED TRINITY 1347 8 M 10:05.72 6:02/M
2 Jp Byrnes BLESSED TRINITY 1334 8 M 10:14.98 6:08/M
3 Joe Harmanos ST. GREGORY 1540 8 M 10:18.48 6:10/M
4 Anthony Ferraro AQUINAS 643 7 M 10:31.66 6:18/M
5 Tom Zentner ST. GREGORY 1543 8 M 10:31.85 6:18/M
6 Maxwell Hamilton ST. JAMES 1562 8 M 10:32.23 6:18/M
7 Cross Vento BLESSED TRINITY 1350 8 M 10:36.31 6:21/M
8 Sean Dewey BLESSED TRINITY 1337 8 M 10:45.48 6:26/M
9 Canaan Sauers ST. GREGORY 1542 7 M 10:55.89 6:32/M
10 Matt Graper BLESSED TRINITY 1340 8 M 11:03.63 6:37/M
11 Aidan Herman BLESSED TRINITY 1342 8 M 11:14.98 6:44/M
12 Cameron Fettis BLESSED TRINITY 1338 7 M 11:17.45 6:45/M
13 Joey Vojtas ST. KILIAN 1515 7 M 11:19.69 6:47/M
14 Rosario Alessandro ST. KILIAN 1504 8 M 11:23.15 6:49/M
15 Peter Sweeney ST. JAMES 1563 8 M 11:34.74 6:56/M
16 John Caliguiri BLESSED TRINITY 1335 7 M 11:38.73 6:58/M
17 Tommy Schafale ST. KILIAN 1512 7 M 11:39.61 6:59/M
18 Connor Walker SEELOS 1280 8 M 11:52.63 7:06/M
19 Anthony Spalvieri ST. KILIAN 1514 8 M 11:52.98 7:06/M
20 Brendan Maddigan SEELOS 1276 8 M 11:55.48 7:08/M
21 Nicholas Robertson HOLY CROSS 1420 8 M 11:56.91 7:09/M
22 Brendan Donnelly SEELOS 1275 7 M 12:00.73 7:11/M
23 Sean Harlan AQUINAS 644 7 M 12:05.64 7:14/M
24 Tyler Cannon BLESSED TRINITY 1336 8 M 12:07.67 7:15/M
25 Aidan Hicks ST. KILIAN 1506 7 M 12:12.35 7:18/M
26 Elijah Vangura AQUINAS 652 8 M 12:21.10 7:24/M
27 Eion Mckernan ST. KILIAN 1510 8 M 12:23.15 7:25/M
28 Joseph Heller BLESSED TRINITY 1341 8 M 12:23.35 7:25/M
29 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 1339 7 M 12:26.73 7:27/M
30 Travis Shaffer BUTLER CATHOLIC 1368 7 M 12:39.23 7:34/M
31 Ian Stanton HOLY CROSS 1422 7 M 12:47.48 7:39/M
32 Dylan Paulson ST. GREGORY 1541 8 M 12:49.43 7:40/M
33 Ian Donnelly ST. VITUS 2442 6 M 12:55.98 7:44/M
34 Sam Buchanan ST. GREGORY 1539 8 M 13:00.48 7:47/M
35 Justin Kontul ST. KILIAN 1508 7 M 13:01.73 7:48/M
36 Erik Schneider BLESSED TRINITY 1348 8 M 13:04.20 7:49/M
37 Dillon Maddigan SEELOS 1277 8 M 13:07.98 7:51/M
38 Max Noullet BLESSED TRINITY 1345 8 M 13:10.23 7:53/M
39 Liam Shields BLESSED TRINITY 1349 8 M 13:16.41 7:57/M
40 Anthony Kunsak ST. KILIAN 1509 7 M 13:20.92 7:59/M
41 Anthony Canzian AQUINAS 653 8 M 13:21.13 8:00/M
42 Ben Tarquinio AQUINAS 645 8 M 13:40.45 8:11/M
43 Jonathan Allen ST. GREGORY 1538 8 M 13:49.78 8:16/M
44 Brady Wolff HOLY CROSS 1424 7 M 13:57.72 8:21/M
45 Nicholas Martocci HOLY CROSS 1417 8 M 14:13.48 8:31/M
46 Grayson Mizuk HOLY CROSS 1418 7 M 14:13.73 8:31/M
47 Dominic Talarico SEELOS 1279 8 M 14:33.67 8:43/M
48 Justin Katz BLESSED TRINITY 1344 7 M 14:43.82 8:49/M
49 Oliver Joseph ST. KILIAN 1507 8 M 15:18.98 9:10/M
50 Logan Mlecko SEELOS 1278 7 M 15:45.64 9:26/M
51 Nathaniel Tomlinson ST. VITUS 2500 7 M 16:53.94 10:07/M
52 Xander Hill BLESSED TRINITY 1343 8 M 17:18.19 10:22/M
53 Kameron Russell NORTHSIDE CATHOLIC 1438 7 M 17:18.39 10:22/M
54 Colin Dorcy BUTLER CATHOLIC 1367 7 M 17:24.50 10:25/M
55 Gabriel Paredes ST. KILIAN 1511 7 M 20:40.72 12:23/M
56 Anthony Ricciardelli HOLY CROSS 1419 8 M 21:17.32 12:45/M
57 Andrew Fontana HOLY CROSS 1415 8 M 21:31.95 12:53/M
58 David Thomas HOLY CROSS 1423 7 M 21:37.23 12:57/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Julia Zalenski ST. KILIAN 1503 8 F 11:06.40 6:39/M
2 Grace Lazzara SEELOS 1265 7 F 11:18.16 6:46/M
3 Anna Waskiewicz BLESSED TRINITY 1333 8 F 11:31.16 6:54/M
4 Madison Cigna BLESSED TRINITY 1328 8 F 11:34.21 6:56/M
5 Gia Ierullo SSPP 1595 8 F 11:46.84 7:03/M
6 Ariel Orr ST. KILIAN 1500 7 F 11:47.45 7:03/M
7 Alexis Abbett CDTCA 1379 7 F 11:50.69 7:05/M
8 Ella Butterfield ST. GREGORY 1537 8 F 11:54.96 7:08/M
9 Mary Narvett SEELOS 1270 7 F 11:59.23 7:11/M
10 Hannah Sahr BLESSED TRINITY 1314 6 F 12:02.91 7:12/M
11 Claire Stevens BLESSED TRINITY 1332 8 F 12:03.52 7:13/M
12 Alexandra Gongas ST. KILIAN 1498 7 F 12:03.94 7:13/M
13 Lauren Mihm SEELOS 1269 7 F 12:14.48 7:20/M
14 Cheyenne Sahr BLESSED TRINITY 1330 7 F 12:14.73 7:20/M
15 Lily Hynds AQUINAS 641 8 F 12:19.98 7:23/M
16 Lauren Macdonald SEELOS 1266 8 F 12:24.98 7:26/M
17 Emily Fisher BLESSED TRINITY 1329 7 F 12:40.74 7:35/M
18 Lily Karsman SEELOS 1264 7 F 12:40.95 7:35/M
19 Molly Burke ST. KILIAN 1497 7 F 12:46.23 7:39/M
20 Emma Mccosby SEELOS 1268 7 F 12:54.18 7:43/M
21 Mia Grisafi SSPP 1594 8 F 13:00.24 7:47/M
22 Emily Veazey AQUINAS 640 7 F 13:05.18 7:50/M
23 Kyleigh Nagy ST. JAMES 1561 8 F 13:10.44 7:53/M
24 Samantha Bainbridge BLESSED TRINITY 1326 8 F 13:17.99 7:57/M
25 Caroline Beck ST. JAMES 1558 8 F 13:31.61 8:06/M
26 Larkin Brown ALPHA 1454 7 F 13:34.86 8:07/M
27 Julia Martin SEELOS 1267 8 F 13:38.73 8:10/M
28 Megan Becker SEELOS 1263 7 F 13:43.20 8:13/M
29 Chiara Sloboda BUTLER CATHOLIC 1365 8 F 13:48.48 8:16/M
30 Mary Grace Gauntner ST. JAMES 1559 7 F 13:59.52 8:22/M
31 Marie Harless HOLY CROSS 1413 8 F 14:10.89 8:29/M
32 Kaitlyn Darcy CDTCA 1380 7 F 14:13.93 8:31/M
33 Skyler Byrnes BLESSED TRINITY 1327 7 F 14:20.43 8:35/M
34 Elaina Donahue ST. KILIAN 1485 5 F 14:20.73 8:35/M
35 Iris Doty CDTCA 1381 7 F 15:09.24 9:04/M
36 Colleen Fitzpatrick ALPHA 1455 7 F 15:12.48 9:06/M
37 Hannah Bedeck ALPHA 1453 8 F 15:18.16 9:10/M
38 Bella Glevicky ST. JAMES 1560 7 F 15:43.48 9:25/M
39 Madeline Slayton BLESSED TRINITY 1331 7 F 16:13.67 9:43/M
40 Lauren Lamer CDTCA 1383 8 F 16:47.89 10:03/M
41 Abigail Stalder AQUINAS 642 7 F 16:54.96 10:07/M
42 Alessandra Starke CDTCA 1384 8 F 17:13.50 10:19/M
43 Gina Palladino ALPHA 1456 8 F 17:49.19 10:40/M
44 Alectra Russell NORTHSIDE CATHOLIC 1436 8 F 22:36.49 13:32/M