PUNXSUTAWNEY MAHONING SHADOW SHUFFLE
Overall Finish List
October 13, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
HALF MARATHON
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 John Rheaume 470 37 M 1 Top Fin 1:26:38.2 6:37/M
2 Doug Craft 478 57 M 2 Top Fin 1:31:43.0 7:00/M
3 Noah Bowser 477 21 M 3 Top Fin 1:31:58.6 7:01/M
4 John Armstrong Grove City PA 402 53 M 1 51-60 1:33:19.5 7:07/M
5 Kim Hohman 468 41 F 1 Top Fin 1:33:20.6 7:07/M
6 Jonathan Cunkelman Homer Center PA 412 47 M 1 41-50 1:33:51.6 7:10/M
7 Steven Nichols Grove City PA 439 47 M 2 41-50 1:39:50.5 7:37/M
8 Drew Walther 474 60 M 2 51-60 1:41:24.6 7:44/M
9 Dena Taylor Punxsutawney PA 463 71 F 2 Top Fin 1:44:43.1 8:00/M
10 Camie Greenblatt Punxsutawney PA 425 39 F 3 Top Fin 1:46:04.1 8:06/M
11 Rebecca Dudek 473 22 F 1 1-30 1:46:06.4 8:06/M
12 Randall Bond 471 51 M 3 51-60 1:46:33.7 8:08/M
13 Tony Battaglia Punxsutawney PA 403 53 M 4 51-60 1:47:01.1 8:10/M
14 Angela Pollock Marion Center PA 444 35 F 1 31-40 1:47:17.7 8:11/M
15 Dan Price Mechanicsburg PA 446 35 M 1 31-40 1:47:26.1 8:12/M
16 Randy Shaffer 469 60 M 5 51-60 1:49:24.6 8:21/M
17 Ron Burket Philipsburg PA 408 58 M 6 51-60 1:49:37.3 8:22/M
18 Rebecca Evans Staunton VA 417 35 F 2 31-40 1:51:10.8 8:29/M
19 Dan Fitzpatrick Pittsburgh PA 421 25 M 1 1-30 1:51:28.5 8:31/M
20 Shane Brunazzi Boston PA 407 38 M 2 31-40 1:52:42.7 8:36/M
21 Chris Felgar Punxsutawney PA 419 50 F 1 41-50 1:53:20.5 8:39/M
22 Evelyn Gill Marion Center PA 424 43 F 2 41-50 1:57:24.8 8:58/M
23 Chris Pabian Allison Park PA 441 42 M 3 41-50 1:58:35.9 9:03/M
24 Holly Cardillo Pittsburgh PA 409 24 F 2 1-30 1:58:41.3 9:04/M
25 Shelley Muth Du Bois PA 438 45 F 3 41-50 2:01:02.5 9:14/M
26 Francis Oaks Westover PA 440 47 M 4 41-50 2:03:43.8 9:27/M
27 Thomas Mangan Pittsburgh PA 433 51 M 7 51-60 2:05:25.9 9:34/M
28 Nicole Long Home PA 432 40 F 3 31-40 2:05:40.3 9:36/M
29 Lauren Douglas-Ricks Pittsburgh PA 416 36 F 4 31-40 2:06:21.8 9:39/M
30 Michelle Resnick Pittsburgh PA 448 36 F 5 31-40 2:06:22.2 9:39/M
31 Jason Smith Greenock PA 455 47 M 5 41-50 2:06:57.1 9:41/M
32 Gina Dansak North Huntingdon P 413 37 F 6 31-40 2:07:36.7 9:44/M
33 Eric Sokol Lower Burrell PA 458 49 M 6 41-50 2:09:31.3 9:53/M
34 Heather Riese Pittsburgh PA 449 46 F 4 41-50 2:11:04.0 10:00/M
35 Steven White Punxsutawney PA 466 64 M 1 61-99 2:11:06.1 10:00/M
36 Robert Thiem Pittsburgh PA 464 55 M 8 51-60 2:14:14.2 10:15/M
37 Jackie Andrulonis Du Bois PA 401 54 F 1 51-60 2:15:17.2 10:20/M
38 Sarah Kitchen Indiana PA 431 31 F 7 31-40 2:16:10.5 10:24/M
39 Amy Sokol Lower Burrell PA 457 49 F 5 41-50 2:18:44.5 10:35/M
40 Gary Reinhart Punxsutawney PA 447 58 M 9 51-60 2:19:06.3 10:37/M
41 Heather Tate 481 46 F 6 41-50 2:21:23.8 10:48/M
42 John Ropelewski Zelienople PA 451 47 M 7 41-50 2:32:28.3 11:38/M
43 Danielle White Creekside PA 465 36 F 8 31-40 2:48:02.0 12:50/M
44 Matt McKinney 480 27 M 2 1-30 2:49:22.0 12:56/M
45 Leah Steetle Indiana PA 460 26 F 3 1-30 2:54:18.0 13:18/M
46 Nicole McCullough Indiana PA 434 25 F 4 1-30 2:54:19.0 13:18/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Roar Michelsen Carlisle PA 435 52 M 1 Top Fin 47:10.2 7:36/M
2 Kristen Scott Pittsburgh PA 452 34 F 1 Top Fin 47:59.1 7:44/M
3 Thorbjoern Michelsen Carlisle PA 436 58 M 2 Top Fin 49:16.7 7:57/M
4 Doug Sette Du Bois PA 453 51 M 3 Top Fin 50:48.4 8:12/M
5 Sunny Yehl Bradford PA 467 30 F 2 Top Fin 53:13.4 8:35/M
6 Kevin Roberts Titusville PA 484 45 M 1 41-50 54:33.4 8:48/M
7 Jayla Andrulonis 479 23 F 3 Top Fin 58:32.6 9:26/M
8 William Crater Dubois PA 411 70 M 1 61-99 1:00:28.7 9:45/M
9 Crystal Folmar Luthersburg PA 422 51 F 1 51-60 1:01:59.0 10:00/M
10 Kyle Boozer Rossiter PA 405 29 M 1 1-30 1:03:24.3 10:14/M
11 Brett Boozer Rossiter PA 404 25 M 2 1-30 1:04:54.6 10:28/M
12 Jared Hoeh Reynoldsville PA 426 47 M 2 41-50 1:05:17.9 10:32/M
13 Katie Donald Punxsutawney PA 415 31 F 1 31-40 1:05:31.6 10:34/M
14 Erica Pollock Marion Center PA 445 33 F 2 31-40 1:05:41.3 10:36/M
15 Sharon Stewart Sprankle Mills PA 462 56 F 2 51-60 1:06:54.4 10:47/M
16 Mary Beth Rine Homer City PA 450 54 F 3 51-60 1:21:08.8 13:05/M
17 Tony Kovatch 485 67 M 2 61-99 1:30:12.2 14:33/M
18 Mary Horner Clearfield PA 429 45 F 1 41-50 1:34:51.6 15:18/M
19 Jenny Smith Glen Campbell PA 456 50 F 2 41-50 1:50:42.0 17:51/M
20 Christine Pearce Rossiter PA 442 50 F 3 41-50 1:50:42.5 17:51/M
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Connor Gibson Indiana PA 423 25 M 1 Top Fin 20:12.3 6:31/M
2 George W Phillips Northern Cambria P 443 51 M 2 Top Fin 23:00.9 7:25/M
3 Taylor Dailey 483 12 F 1 Top Fin 25:24.6 8:12/M
4 Beau Caldwell 482 39 M 3 Top Fin 25:33.8 8:15/M
5 Matt Koppenhaver 487 33 M 1 31-40 28:30.9 9:12/M
6 Elijah Hollopeter Big Run PA 427 37 M 2 31-40 28:37.4 9:14/M
7 Bernie Dishonq-MacKanick 476 73 F 2 Top Fin 28:38.9 9:14/M
8 Shane Hollopeter Big Run PA 428 34 M 3 31-40 30:57.7 9:59/M
9 Jason Humble Worthville PA 430 29 M 1 1-30 34:47.9 11:13/M
10 Steven Sprankle Mahaffey PA 459 40 M 4 31-40 35:11.8 11:21/M
11 Janet Stewart Creekside PA 461 55 F 3 Top Fin 35:15.8 11:22/M
12 Birdie Farrell Punxsutawney PA 418 82 F 1 61-99 37:16.5 12:01/M
13 Sherry Walther 475 57 F 1 51-60 42:41.0 13:46/M
14 Laura Deet 486 46 F 1 41-50 44:43.4 14:25/M
15 Gary Harrold 472 74 M 1 61-99 45:07.6 14:33/M