ALTOONA MT. LION INVITE JV
Overall Finish List
September 15, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Andrew Donlan ALTOONA 13 10 M 19:17.16 6:13/M
2 Cooper D'angelo ALTOONA 12 12 M 19:34.91 6:19/M
3 Gage Reid ALTOONA 41 12 M 19:36.41 6:19/M
4 Isaac Kratzer ALTOONA 31 9 M 19:39.28 6:20/M
5 Brendan Knott ALTOONA 30 9 M 19:40.29 6:21/M
6 Aydan Summers ALTOONA 46 10 M 19:40.65 6:21/M
7 Braeden Ferguson ALTOONA 17 9 M 19:53.33 6:25/M
8 Dylan Kurtz MIFFLIN COUNTY 857 10 M 19:56.77 6:26/M
9 Robert Kuykendall MIFFLIN COUNTY 859 11 M 20:02.55 6:28/M
10 George Boutiller ALTOONA 7 9 M 20:13.20 6:31/M
11 Mason Laudermilch MIFFLIN COUNTY 860 11 M 20:14.90 6:32/M
12 Jay Rice TYRONE 1451 10 M 20:30.29 6:37/M
13 Aidan Rispoli ALTOONA 44 11 M 20:30.66 6:37/M
14 Josiah Yearick MIFFLIN COUNTY 879 10 M 20:40.59 6:40/M
15 Marcus Osmolinski ALTOONA 38 11 M 20:45.54 6:42/M
16 Jason Miller ALTOONA 36 10 M 20:49.99 6:43/M
17 Trevor Morris HOLLIDAYSBURG 2337 12 M 20:51.83 6:44/M
18 Andrew Carini ALTOONA 9 10 M 20:53.15 6:44/M
19 Mitchell Bianconi ALTOONA 5 9 M 20:53.86 6:44/M
20 Tyler Stohon FOREST HILLS 191 9 M 21:03.29 6:47/M
21 Trey Talko PENN CAMBRIA 1328 9 M 21:18.25 6:52/M
22 Mason Lowery HOLLIDAYSBURG 2346 9 M 21:20.10 6:53/M
23 Nate Scritchfield BEDFORD 68 9 M 21:22.54 6:54/M
24 Paul Mullen PENN CAMBRIA 1319 12 M 21:32.35 6:57/M
25 Zach Buck PENN CAMBRIA 1301 12 M 21:35.41 6:58/M
26 Shree Pericherla HOLLIDAYSBURG 2348 9 M 21:36.23 6:58/M
27 Nick Leberfinger ALTOONA 34 10 M 21:42.65 7:00/M
28 Evan Sigel BEDFORD 70 9 M 21:51.90 7:03/M
29 Luke Trumpbour HOLLIDAYSBURG 2338 12 M 22:00.60 7:06/M
30 Jonathan Hung SHADYSIDE 1402 12 M 22:22.34 7:13/M
31 Adam Elder HOLLIDAYSBURG 2340 11 M 22:27.84 7:15/M
32 Josh Lee PENN CAMBRIA 1314 11 M 22:28.40 7:15/M
33 Shane Katrancha FOREST HILLS 168 10 M 22:28.85 7:15/M
34 Michael Vasbinder FOREST HILLS 196 11 M 22:33.66 7:16/M
35 Jacob Zimmerman LIGONIER VALLEY 761 12 M 22:34.13 7:17/M
36 Salvatore Tiricave PENN CAMBRIA 1329 9 M 22:34.65 7:17/M
37 Wade Plowman UNITED 2323 9 M 22:34.75 7:17/M
38 Ethan Shilcosky FOREST HILLS 185 9 M 22:34.79 7:17/M
39 Rory Quigley TYRONE 1449 10 M 22:39.40 7:18/M
40 Carson Ikner ALTOONA 26 10 M 22:43.28 7:20/M
41 Josh Krise PENN CAMBRIA 1313 12 M 22:50.15 7:22/M
42 Hunter Bonsell ALTOONA 6 10 M 23:00.16 7:25/M
43 Thomas Hockensmith FOREST HILLS 165 11 M 23:00.41 7:25/M
44 Aniket Kumta SHADYSIDE 1403 11 M 23:22.55 7:32/M
45 Xavier Sibold HOLLIDAYSBURG 2349 9 M 23:23.36 7:33/M
46 Chase Proudfit PENN CAMBRIA 1325 12 M 23:26.61 7:34/M
47 Donovan Cornell PENN CAMBRIA 1304 9 M 23:27.17 7:34/M
48 Matteo Secomandi SHADYSIDE 1419 12 M 23:41.51 7:38/M
49 Ian Botteicher FOREST HILLS 151 9 M 23:41.86 7:38/M
50 Rj James SOMERSET 2297 9 M 23:45.91 7:40/M
51 Ahmer Shaikh SHADYSIDE 1420 11 M 23:58.15 7:44/M
52 Nolen Tyndall HOLLIDAYSBURG 2350 9 M 23:59.99 7:44/M
53 Michael Travato FOREST HILLS 194 12 M 24:03.15 7:45/M
54 Ben Raygor SOMERSET 2306 11 M 24:06.90 7:46/M
55 Elijah Livai PENN CAMBRIA 1316 10 M 24:08.12 7:47/M
56 Ashton Sipes TYRONE 1455 10 M 24:21.90 7:51/M
57 Zach Smythmyer PENN CAMBRIA 1327 10 M 24:25.20 7:53/M
58 Brian Mann GLENDALE 394 10 M 24:26.40 7:53/M
59 Aiden Hendricks MIFFLIN COUNTY 827 11 M 24:36.79 7:56/M
60 Alex Reuter SHADYSIDE 1415 11 M 24:39.41 7:57/M
61 Goran Ferlan LIGONIER VALLEY 740 12 M 24:40.65 7:57/M
62 Zeth Croft MARTINSBURG CENTRAL 765 12 M 24:50.62 8:01/M
63 Tony Mills SOMERSET 2304 10 M 24:51.65 8:01/M
64 Nathan Yon TYRONE 1457 10 M 25:31.40 8:14/M
65 Adam Williams SHADYSIDE 1425 12 M 25:47.15 8:19/M
66 Zane Croft MARTINSBURG CENTRAL 764 12 M 25:51.65 8:20/M
67 Mason Seftas LIGONIER VALLEY 757 10 M 25:59.38 8:23/M
68 Andrew Liu SHADYSIDE 1409 10 M 26:04.47 8:25/M
69 Chris Ritchey MARTINSBURG CENTRAL 776 11 M 26:20.36 8:30/M
70 Tyler Mallard HOLLIDAYSBURG 2336 12 M 26:48.36 8:39/M
71 Ethan Kish UNITED 2324 9 M 26:53.49 8:40/M
72 Thomas Roles GLENDALE 423 10 M 27:02.41 8:43/M
73 Samuel Yarger GLENDALE 705 10 M 27:15.41 8:47/M
74 Josh Platt PENN CAMBRIA 1324 9 M 28:42.82 9:15/M
75 Jaden Tornatore GLENDALE 676 12 M 29:05.83 9:23/M
76 Daniel Rowles GLENDALE 439 10 M 29:30.12 9:31/M
77 Alex Painter LIGONIER VALLEY 753 11 M 29:39.49 9:34/M
78 Aaron Humarang MIFFLIN COUNTY 834 10 M 29:44.55 9:35/M
79 John Sloey BELLWOOD ANTIS 102 10 M 29:51.47 9:38/M
80 Jaspal Sarkaria SHADYSIDE 1418 9 M 30:46.13 9:55/M
81 Mike Killinger BELLWOOD ANTIS 94 9 M 32:07.69 10:22/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Jill Montag FOREST HILLS 178 10 F 23:42.65 7:39/M
2 Kelly Prunzik OAKLAND CATHOLIC 994 9 F 23:45.31 7:40/M
3 Lianna Rishel OAKLAND CATHOLIC 996 10 F 24:23.21 7:52/M
4 Lila Lehman WESTMONT HILLTOP 1496 9 F 24:41.65 7:58/M
5 Ethena Conzemius OAKLAND CATHOLIC 899 9 F 24:46.40 7:59/M
6 Avery Reid ALTOONA 40 9 F 24:54.40 8:02/M
7 Rosalie Dipaola FOREST HILLS 156 11 F 25:09.66 8:07/M
8 Kurtz Katey FOREST HILLS 166 9 F 25:20.90 8:10/M
9 Hailey Murray MIFFLIN COUNTY 865 11 F 25:21.32 8:11/M
10 Macy Becker MIFFLIN COUNTY 778 12 F 25:22.13 8:11/M
11 Gia Walker OAKLAND CATHOLIC 998 10 F 25:30.41 8:14/M
12 Ella Maier OAKLAND CATHOLIC 991 9 F 25:36.41 8:15/M
13 Madison Blythe SAINT MARYS 1370 9 F 25:41.40 8:17/M
14 Ava Wilkins MIFFLIN COUNTY 878 9 F 25:52.40 8:21/M
15 Madison Zitney WESTMONT HILLTOP 2230 12 F 26:00.18 8:23/M
16 Kylee Wisor ALTOONA 52 11 F 26:02.41 8:24/M
17 Maddie Easterbrook FOREST HILLS 159 11 F 26:11.90 8:27/M
18 Raina Plutko ALTOONA 39 10 F 26:16.90 8:28/M
19 Karenna Kauffman ALTOONA 27 10 F 26:24.62 8:31/M
20 Emily Rentz ALTOONA 42 11 F 26:41.69 8:36/M
21 Magdalene Webb MIFFLIN COUNTY 877 11 F 26:55.49 8:41/M
22 Taryn Varner FOREST HILLS 195 10 F 26:59.40 8:42/M
23 Casey Kavanaugh OAKLAND CATHOLIC 987 12 F 27:08.66 8:45/M
24 Catherine Sparvero SHADYSIDE 1422 10 F 27:22.90 8:50/M
25 Karsten Russler MIFFLIN COUNTY 871 9 F 27:39.66 8:55/M
26 Alauna Feathers ALTOONA 16 12 F 27:41.27 8:56/M
27 Jenahvi Nedimyer ALTOONA 37 10 F 27:45.55 8:57/M
28 Autumn Maerkle OAKLAND CATHOLIC 989 10 F 27:46.90 8:57/M
29 Megan Joseph UNITED 2334 9 F 27:48.40 8:58/M
30 Aubrie Fike MIFFLIN COUNTY 803 9 F 28:01.55 9:02/M
31 Emily Henry ALTOONA 24 12 F 28:10.52 9:05/M
32 Gabby Maerkle OAKLAND CATHOLIC 990 12 F 28:23.33 9:09/M
33 Josephine Richardson OAKLAND CATHOLIC 995 9 F 28:26.63 9:10/M
34 Xinran Wang SHADYSIDE 1424 10 F 28:27.15 9:11/M
35 Maddison George ALTOONA 20 12 F 28:50.91 9:18/M
36 Xinru Yang SHADYSIDE 1426 10 F 28:51.36 9:18/M
37 Ella Sheedy LIGONIER VALLEY 758 9 F 29:05.83 9:23/M
38 Emily Akers UNITED 2328 11 F 29:08.87 9:24/M
39 Abby Painter LIGONIER VALLEY 752 9 F 29:12.90 9:25/M
40 Rylie Whitaker ALTOONA 49 10 F 29:28.48 9:30/M
41 Jaya Patel SHADYSIDE 1413 12 F 29:31.12 9:31/M
42 Bethany Conant FOREST HILLS 153 9 F 29:53.84 9:38/M
43 Maqdous Awan SOMERSET 2287 12 F 30:00.66 9:41/M
44 Rachel Unger MIFFLIN COUNTY 876 10 F 30:00.88 9:41/M
45 Megan Mcnelis OAKLAND CATHOLIC 992 10 F 30:19.66 9:47/M
46 Anna Kuntz JUNIATA VALLEY 720 9 F 30:24.65 9:48/M
47 Jade Misko PURCHASE LINE 1359 9 F 30:39.41 9:53/M
48 Molleigh Henderson LIGONIER VALLEY 744 11 F 30:41.44 9:54/M
49 Katie Raifsnider JUNIATA VALLEY 727 10 F 30:46.65 9:55/M
50 Maelyn Payne JUNIATA VALLEY 723 10 F 30:51.60 9:57/M
51 Mckenzie Mahler SOMERSET 2301 11 F 31:01.13 10:00/M
52 Amy Lorence SOMERSET 2299 11 F 31:01.83 10:00/M
53 Emma Jackman LIGONIER VALLEY 747 11 F 31:05.83 10:02/M
54 Anna Bergstedt OAKLAND CATHOLIC 895 12 F 31:06.71 10:02/M
55 Melanie Raifsnider JUNIATA VALLEY 728 12 F 31:14.62 10:05/M
56 Abigail Goss PURCHASE LINE 1352 9 F 32:02.40 10:20/M
57 Paige Glasgow GLENDALE 389 10 F 33:05.15 10:40/M
58 Shayla Graham BELLWOOD ANTIS 92 12 F 33:17.23 10:44/M
59 Nadine Neavling MIFFLIN COUNTY 866 9 F 34:42.66 11:12/M
60 Alexis Smith BISHOP McCORT 149 9 F 35:57.67 11:36/M
61 Lilly Yoder JUNIATA VALLEY 733 11 F 35:59.41 11:36/M
62 Trinity Weimer SOMERSET 2314 10 F 36:17.85 11:42/M
63 Abbie Ewing PURCHASE LINE 1349 12 F 36:35.16 11:48/M
64 Daeja Sanders SHADYSIDE 1417 12 F 37:09.40 11:59/M
65 Bridget Simpson JUNIATA VALLEY 732 9 F 37:34.39 12:07/M
66 Cynthia Baldwin BELLWOOD ANTIS 88 12 F 38:27.80 12:24/M
67 Meghan Smitherman BISHOP McCORT 150 11 F 38:36.75 12:27/M
68 Mckenna Proudfit PENN CAMBRIA 1326 10 F 39:09.24 12:38/M
69 Halily Miller LIGONIER VALLEY 749 9 F 45:06.00 14:33/M