CANOE CREEK RACES
Overall Finish List
August 04, 2018
Results by Miles of Smiles Timing Services http:www.smileymiles.com
DUATHLON
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Randall Bowmaster 161 49 M 1Top Fin 3 15:22.70 21 1:09.20 1 37:28.80 10 0:42.60 5 23:31.90 1:18:15.20
2 Paul Straka 179 52 M 2Top Fin 4 15:33.30 4 0:38.20 3 39:34.00 5 0:39.00 3 22:31.80 1:18:56.30
3 Samuel Mills 176 22 M 3Top Fin 5 15:42.80 3 0:31.10 2 37:48.00 22 0:59.30 6 24:16.00 1:19:17.20
4 Zachary Conley 151 33 M 1 30-34 1 14:12.10 2 0:28.70 14 46:30.80 3 0:22.90 2 22:29.60 1:24:04.10
5 Barry Jacobs 178 60 M 1 60-64 7 16:11.90 24 1:17.00 4 40:51.40 24 1:10.80 8 25:42.40 1:25:13.50
6 Jeff Bartlett 171 53 M 1 50-54 2 14:35.20 7 0:42.00 17 50:19.40 2 0:22.50 1 21:05.30 1:27:04.40
7 Ronald Peschock II 175 43 M 1 40-44 6 15:48.90 10 0:49.50 15 47:22.00 16 0:51.80 4 23:24.20 1:28:16.40
8 Marty Klanchar 169 60 M 2 60-64 10 17:16.90 15 0:54.50 12 46:04.10 7 0:39.80 11 26:01.80 1:30:57.10
9 Charity Montag 159 44 F 1Top Fin 14 18:09.10 16 0:57.80 13 46:11.40 19 0:54.50 10 26:00.80 1:32:13.60
10 Paul Hinkle, Jr. 163 53 M 2 50-54 12 17:39.70 1 0:24.40 11 45:58.90 1 0:18.70 12 28:00.10 1:32:21.80
11 Dave Miller 152 57 M 1 55-59 13 18:03.20 27 1:25.30 8 44:33.20 21 0:58.70 13 28:02.20 1:33:02.60
12 Ricky Kruise 174 35 M 1 35-39 18 19:16.20 19 1:01.90 5 43:24.50 20 0:55.70 14 28:35.10 1:33:13.40
13 James Seitz 164 56 M 2 55-59 15 18:15.90 25 1:21.20 9 45:18.00 23 1:10.70 15 29:02.00 1:35:07.80
14 David Stein 156 43 M 2 40-44 17 18:55.10 23 1:15.80 6 43:47.20 26 1:14.90 18 31:41.30 1:36:54.30
15 Jim Adams 155 62 M 3 60-64 8 16:45.40 14 0:53.50 18 53:40.90 25 1:11.40 9 25:50.00 1:38:21.20
16 Daniel Hanlon 167 30 M 2 30-34 16 18:51.10 11 0:50.50 7 44:28.80 18 0:54.30 21 33:18.00 1:38:22.70
17 Tom Bollinger 154 62 M 4 60-64 9 16:46.10 17 1:00.20 23 59:45.90 6 0:39.10 7 25:29.90 1:43:41.20
18 P J Pfahler 173 40 M 3 40-44 19 19:45.50 22 1:10.90 16 48:37.50 15 0:50.40 24 34:50.00 1:45:14.30
19 Scott Auker 177 44 M 4 40-44 26 22:15.00 26 1:22.70 10 45:18.30 27 1:36.20 26 37:10.30 1:47:42.50
20 John Becker 166 60 M 5 60-64 22 20:12.20 18 1:00.70 19 55:30.50 11 0:46.00 20 32:54.50 1:50:23.90
21 Dave Madden 172 63 M 6 60-64 24 22:00.20 8 0:43.30 21 59:00.00 17 0:52.60 17 31:40.40 1:54:16.50
22 Brandon Zitsch 162 25 M 1 25-29 20 20:10.10 6 0:41.10 24 1:01:40.30 8 0:41.10 19 32:50.30 1:56:02.90
23 Thaddeus Zitsch 160 21 M 1 19-24 21 20:11.20 5 0:39.60 25 1:04:28.20 9 0:42.00 16 30:11.40 1:56:12.40
24 Lori Barger 170 43 F 2Top Fin 25 22:03.30 9 0:47.70 22 59:02.90 13 0:46.90 23 34:16.40 1:56:57.20
25 Jami Hall 158 49 F 3Top Fin 27 22:48.10 13 0:52.80 20 55:38.40 4 0:28.20 27 38:57.00 1:58:44.50
26 Jerry Rose 153 62 M 7 60-64 23 20:56.40 12 0:50.70 26 1:04:36.50 12 0:46.20 25 35:38.90 2:02:48.70
27 Daniel Molliver 168 40 M 5 40-44 11 17:37.60 20 1:06.20 27 1:10:10.50 14 0:48.60 22 34:07.70 2:03:50.60
TRIATHLON MEN
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Brian Lytle 276 38 M 1Top Fin 1 11:45.60 3 0:38.60 2 36:22.30 22 0:58.00 1 19:32.50 1:09:17.00
2 Chuck Kreger 274 48 M 2Top Fin 3 13:52.70 2 0:33.90 1 36:00.60 10 0:38.50 3 20:18.20 1:11:23.90
3 D Kunstbeck 277 21 M 3Top Fin 2 13:05.50 8 1:11.00 3 37:37.80 2 0:19.10 2 20:00.00 1:12:13.40
4 James Van Buren 208 53 M 1 50-54 6 15:01.40 5 0:44.70 4 37:55.50 17 0:47.70 7 23:27.40 1:17:56.70
5 Steve Keim 238 39 M 1 35-39 5 14:06.70 1 0:28.00 12 42:30.30 6 0:27.00 5 23:03.40 1:20:35.40
6 Erik Davis 253 37 M 2 35-39 23 20:43.10 9 1:11.00 6 38:37.70 7 0:31.10 4 20:34.00 1:21:36.90
7 Drew Swope 259 55 M 1 55-59 12 16:30.80 4 0:39.30 7 39:00.10 5 0:26.00 19 25:53.50 1:22:29.70
8 Jon Bilek 246 20 M 1 19-24 7 15:13.30 26 2:11.60 8 40:43.40 32 1:09.00 14 25:30.60 1:24:47.90
9 Buddy Hann 243 56 M 2 55-59 17 18:17.50 16 1:31.40 5 37:56.00 12 0:38.60 23 26:41.30 1:25:04.80
10 Scott Rinehart 217 53 M 2 50-54 14 17:36.50 6 0:48.40 9 41:38.70 1 0:13.20 12 25:14.60 1:25:31.40
11 joe Chichester 204 50 M 3 50-54 9 15:46.40 14 1:29.60 21 44:21.80 20 0:52.00 11 25:10.10 1:27:39.90
12 Tim Naylor 260 48 M 1 45-49 11 16:07.80 7 1:01.10 14 43:05.90 21 0:52.90 24 26:51.60 1:27:59.30
13 Brian Susko 207 38 M 3 35-39 15 18:01.40 32 2:29.10 13 42:37.10 37 1:23.80 10 25:06.90 1:29:38.30
14 Cedric Detry 267 36 M 4 35-39 10 15:59.70 20 1:45.10 18 44:01.20 13 0:41.20 27 27:12.50 1:29:39.70
15 Duane Kolar 212 41 M 1 40-44 13 17:35.30 13 1:19.00 17 43:52.60 18 0:48.00 22 26:35.00 1:30:09.90
16 Jake Burnosky 240 30 M 1 30-34 4 14:01.00 12 1:16.00 30 49:13.00 25 26:55.00 1:31:25.00
17 Gary Sliver 241 39 M 5 35-39 22 20:32.20 22 1:52.00 22 44:56.70 31 1:08.60 9 24:03.90 1:32:33.40
18 David DeGroote 235 60 M 1 60-64 25 20:47.30 10 1:11.60 20 44:18.40 15 0:43.10 20 26:12.20 1:33:12.60
19 Hans Derr 234 60 M 2 60-64 20 18:34.40 17 1:32.00 15 43:35.10 33 1:10.90 30 28:35.10 1:33:27.50
20 Patrick Neff 268 30 M 2 30-34 18 18:27.80 18 1:41.70 25 46:33.60 36 1:17.30 17 25:41.00 1:33:41.40
21 Brian McManigal Jr. 265 33 M 3 30-34 8 15:36.90 15 1:30.50 31 49:30.80 11 0:38.50 21 26:29.10 1:33:45.80
22 Michael Foreman 209 64 M 3 60-64 16 18:13.50 28 2:21.20 10 42:08.10 35 1:16.50 32 29:50.60 1:33:49.90
23 John Susan 206 41 M 2 40-44 33 24:16.40 19 1:42.00 11 42:21.40 14 0:42.60 13 25:24.60 1:34:27.00
24 Rich Harter 278 62 M 4 60-64 32 23:17.90 25 2:11.30 16 43:47.70 34 1:16.10 8 24:03.00 1:34:36.00
25 Matthew Pleva 233 40 M 3 40-44 36 26:48.20 31 2:28.20 19 44:01.40 19 0:50.50 6 23:03.60 1:37:11.90
26 Michael Robinson 269 52 M 4 50-54 31 23:07.40 34 2:40.50 23 45:06.90 30 1:07.80 16 25:32.90 1:37:35.50
27 Brad Beatty 266 22 M 2 19-24 24 20:47.00 32 49:53.00 29 27:59.83 1:38:39.83
28 Shane Cowher 215 38 M 6 35-39 26 21:36.30 21 1:50.70 27 47:39.40 25 0:59.20 26 27:04.80 1:39:10.40
29 Malcolm Hall 220 72 M 1 70-99 30 22:22.60 24 1:55.20 26 46:55.90 3 0:24.10 33 31:46.40 1:43:24.20
30 Terry Brown 210 45 M 2 45-49 21 19:50.00 11 1:12.20 28 48:04.70 27 1:02.20 37 34:32.40 1:44:41.50
31 Matthew Kuula 211 26 M 1 25-29 35 26:44.70 27 2:20.00 24 45:32.90 38 1:41.20 31 29:47.00 1:46:05.80
32 Stanley Hoover 203 31 M 4 30-34 19 18:31.40 23 1:54.60 33 51:20.30 26 0:59.20 38 36:08.10 1:48:53.60
33 Gene Hall 239 70 M 2 70-99 27 21:58.40 36 3:07.20 34 52:56.90 23 0:58.20 36 32:18.40 1:51:19.10
34 Shane Reffner 257 25 M 2 25-29 39 27:48.60 30 2:26.70 35 55:32.60 8 0:31.60 15 25:30.90 1:51:50.40
35 Brian Johnson 219 26 M 3 25-29 37 26:51.00 29 2:23.00 39 1:01:53.60 4 0:24.90 28 27:18.90 1:58:51.40
36 Steve Jury 254 53 M 5 50-54 38 26:58.30 37 3:09.50 29 48:39.40 40 2:20.50 40 38:48.60 1:59:56.30
37 John Stump 300 76 M 3 70-99 41 31:30.50 38 3:40.70 36 58:46.80 9 0:37.70 18 25:52.60 2:00:28.30
38 Brian Baker 213 60 M 5 60-64 40 28:11.80 33 2:29.90 37 1:01:50.80 28 1:02.80 34 31:59.00 2:05:34.30
39 Brent Baker 214 33 M 5 30-34 28 21:59.60 41 8:43.60 38 1:01:52.50 24 0:58.70 35 32:00.20 2:05:34.60
40 Mark Krause 216 58 M 3 55-59 29 22:10.20 40 6:39.90 40 1:02:08.30 39 2:06.30 39 36:31.60 2:09:36.30
41 Gary Rhodes 273 78 M 4 70-99 34 24:24.70 35 2:56.60 41 1:03:20.20 16 0:47.30 41 46:16.30 2:17:45.10
42 Richard Edkins 255 57 M 4 55-59 42 32:54.00 39 4:39.30 42 1:12:05.70 29 1:07.10 42 48:30.70 2:39:16.80
TRIATHLON WOMEN
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Deborah Battaglia 275 50 F 1Top Fin 3 13:18.40 1 0:21.30 1 39:26.00 3 0:25.60 2 23:38.40 1:17:09.70
2 Tina Kunstbeck 225 43 F 2Top Fin 7 15:46.00 2 0:49.10 2 40:18.10 12 0:46.60 1 22:56.30 1:20:36.10
3 Kristin Musselman 232 31 F 3Top Fin 2 13:14.10 3 0:52.90 5 44:43.10 8 0:39.90 5 24:59.00 1:24:29.00
4 Adrianne Vasey 245 39 F 1 35-39 1 12:25.10 4 1:02.80 4 44:16.10 7 0:37.90 9 26:53.30 1:25:15.20
5 Jenn Jacobs 264 37 F 2 35-39 5 13:57.60 5 1:08.20 3 42:21.80 22 1:26.10 11 27:12.40 1:26:06.10
6 Jenny Emerick 227 47 F 1 45-49 6 14:57.60 14 1:33.00 7 45:28.60 13 0:47.10 3 23:44.20 1:26:30.50
7 Lindsay Bumbarger 258 36 F 3 35-39 4 13:24.30 12 1:31.20 9 47:31.70 20 1:17.10 14 27:40.90 1:31:25.20
8 Kara Rhoa 244 31 F 1 30-34 11 17:02.80 10 1:22.20 12 47:54.40 10 0:41.40 8 25:58.60 1:32:59.40
9 Sarah Seitz 249 53 F 1 50-54 14 18:10.70 16 2:08.20 10 47:32.10 11 0:41.70 6 25:31.40 1:34:04.10
10 Hilary Yahner 226 36 F 4 35-39 12 17:25.00 15 1:54.50 13 49:38.10 5 0:31.90 13 27:32.20 1:37:01.70
11 Jen Misiura 222 37 F 5 35-39 15 19:45.80 9 1:20.60 6 44:50.10 6 0:33.10 17 31:04.50 1:37:34.10
12 Tiffany Stuckey 229 38 F 6 35-39 13 18:03.00 13 1:32.60 8 46:06.20 19 0:59.20 16 30:55.50 1:37:36.50
13 Rebecca Jacobs 252 52 F 2 50-54 17 20:43.50 7 1:12.60 11 47:39.30 17 0:52.70 10 27:11.80 1:37:39.90
14 Rachele Hale 263 20 F 1 19-24 10 17:01.60 22 3:11.30 16 52:01.40 18 0:55.30 4 24:36.90 1:37:46.50
15 Juliandra Durkin 261 27 F 1 25-29 9 16:52.30 6 1:10.10 14 50:16.70 21 1:18.40 15 29:28.00 1:39:05.50
16 Jane Grassadonia 251 57 F 1 55-59 22 24:42.70 17 2:11.90 15 51:44.90 23 1:21:35.90 1:48:34.00
17 Nicole Bauer 270 18 F 1 16-18 18 21:38.80 11 1:25.50 18 57:16.80 15 0:51.20 19 31:56.90 1:53:09.20
18 Becky Dadey 247 25 F 2 25-29 20 21:51.60 18 2:21.40 20 1:01:56.00 2 0:24.20 12 27:18.00 1:53:51.20
19 Makenzie Wilkinson 231 20 F 2 19-24 19 21:41.30 19 2:27.30 22 1:06:18.30 14 0:49.70 7 25:52.20 1:57:08.80
20 Susan Kuhn 272 58 F 2 55-59 16 20:13.80 21 3:09.50 19 1:01:36.20 4 0:27.40 20 33:24.80 1:58:51.70
21 Beth Hoffman 271 50 F 3 50-54 21 22:59.00 20 2:30.10 17 56:24.00 9 0:40.50 22 36:54.80 1:59:28.40
22 Kelsey Edkins 230 26 F 3 25-29 23 31:19.20 23 4:30.50 21 1:02:36.70 16 0:51.60 21 36:18.60 2:15:36.60
23 Arielle Webb 250 26 F 4 25-29 8 15:46.50 8 1:15.70 23 1:31:06.50 1 0:22.40 18 31:32.30 2:20:03.40
TRIATHLON TEAMS (W)
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Team Huber 201 30 F 1 0-99 2 18:45.80 3 0:43.20 1 42:53.70 3 0:47.20 1 26:40.20 1:29:50.10
2 Team Pheasant 262 30 M 1 0-99 3 19:17.40 2 0:26.60 2 51:16.40 1 0:12.10 2 31:19.10 1:42:31.60
3 Team Ortega 223 30 M 2 0-99 1 12:36.90 1 0:18.80 3 56:05.10 2 0:12.60 3 37:24.50 1:46:37.90
5K
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Ben Love 2261 14 M 1Top Fin 1 17:58.70 17:58.70
2 Rich Love 2250 53 M 1 50-54 2 18:05.10 18:05.10
3 Travis Kagarise 2303 38 M 1 35-39 3 18:45.80 18:45.80
4 Steve Myers 2273 42 M 1 40-44 4 18:47.70 18:47.70
5 Christopher Love 2262 14 M 1 12-14 5 19:12.30 19:12.30
6 August Anderson 2243 15 M 1 15-18 6 19:13.40 19:13.40
7 Noah Bowers 2245 17 M 2 15-18 7 19:18.40 19:18.40
8 Andrew Straka 2308 15 M 3 15-18 8 19:51.00 19:51.00
9 Tom Hallinan 2214 34 M 1 30-34 9 19:56.80 19:56.80
10 Rakesh Chopra 2294 44 M 2 40-44 10 20:16.20 20:16.20
11 Jenna Bartlett 2285 17 F 1Top Fin 11 22:11.60 22:11.60
12 Luke Adams 2284 16 M 4 15-18 12 23:01.10 23:01.10
13 Dennis Wisor 2275 45 M 1 45-49 13 23:08.40 23:08.40
14 Riley Myers 2301 15 M 5 15-18 14 23:11.00 23:11.00
15 Glenn Kagarise 2300 62 M 1 60-64 15 23:28.00 23:28.00
16 Steve Morrissey 2207 54 M 2 50-54 16 23:33.20 23:33.20
17 Bryan Hammond 2217 37 M 2 35-39 17 23:39.20 23:39.20
18 Joe Franco 2293 55 M 1 55-59 18 23:44.40 23:44.40
19 Randy Talpsy 2290 52 M 3 50-54 19 23:48.00 23:48.00
20 Ben Harader 2304 44 M 3 40-44 20 23:58.60 23:58.60
21 Scott Harding Jr 2267 18 M 6 15-18 21 24:30.30 24:30.30
22 Annie Clay 2236 43 F 1 40-44 22 24:32.30 24:32.30
23 Zach Winkler 2296 32 M 2 30-34 23 24:34.60 24:34.60
24 Ashley Futrell 2251 17 F 1 15-18 24 24:48.20 24:48.20
25 Tracy Orner 2222 40 F 2 40-44 25 24:51.20 24:51.20
26 Korey Boyer 2312 28 M 1 25-29 26 25:15.90 25:15.90
27 David S. Hess 2209 56 M 2 55-59 27 25:26.30 25:26.30
28 Joel Pheasant 2309 41 M 4 40-44 28 25:36.30 25:36.30
29 Carl Musselman 2208 50 M 4 50-54 29 25:37.50 25:37.50
30 Nikki Orsborne 2221 42 F 3 40-44 30 26:20.30 26:20.30
31 Jeanna Hann 2265 42 F 4 40-44 31 26:21.00 26:21.00
32 Derin Moore 2272 52 M 5 50-54 32 26:43.40 26:43.40
33 Anita Bowers 2252 51 F 1 50-54 33 26:45.20 26:45.20
34 Rebecca Seymour 2259 39 F 1 35-39 34 26:49.00 26:49.00
35 Doug Endler 2286 58 M 3 55-59 35 26:53.30 26:53.30
36 David Leeper 2249 65 M 1 65-69 36 27:01.10 27:01.10
37 Anthony Mikesic 2269 46 M 2 45-49 37 27:15.00 27:15.00
38 Merrilee Anderson 2239 45 F 1 45-49 38 27:15.70 27:15.70
39 Mike Rishel 2270 36 M 3 35-39 39 27:31.00 27:31.00
40 Adam Bergstein 2302 34 M 3 30-34 40 27:33.20 27:33.20
41 Rocco Scalzi 2291 64 M 2 60-64 41 27:40.00 27:40.00
42 Heather Shevchik O'Brie 2297 33 F 1 30-34 42 27:51.50 27:51.50
43 Diane Shoenberger 2234 39 F 2 35-39 43 27:57.00 27:57.00
44 Julie Rishel 2229 36 F 3 35-39 44 28:01.70 28:01.70
45 Kimberly Merritts 2204 42 F 5 40-44 45 28:05.90 28:05.90
46 Julie Pheasant 2307 39 F 4 35-39 46 28:39.60 28:39.60
47 Vincent Seymour 2282 9 M 1 9-11 47 28:44.50 28:44.50
48 Jessica Oswald 2254 37 F 5 35-39 48 29:06.10 29:06.10
49 Aubrey Saccol 2235 30 F 2 30-34 49 29:10.50 29:10.50
50 Kim Helsel 2310 46 F 2 45-49 50 29:16.60 29:16.60
51 Amy Beck 2266 47 F 3 45-49 51 29:21.70 29:21.70
52 Shelley Pleva 2220 36 F 6 35-39 52 29:30.30 29:30.30
53 Madalene Rutherford 2256 22 F 1 19-24 53 29:35.00 29:35.00
54 Donald Noel 2280 42 M 5 40-44 54 29:35.20 29:35.20
55 Mike Moss 2218 52 M 6 50-54 55 30:06.50 30:06.50
56 Ashleigh Williamson 2237 32 F 3 30-34 56 30:33.40 30:33.40
57 Kelly Bottenfield 2281 46 F 4 45-49 57 30:40.90 30:40.90
58 Albert McIntier 2216 35 M 4 35-39 58 30:48.00 30:48.00
59 Matt Leaper 2215 36 M 5 35-39 59 30:51.30 30:51.30
60 Tom Worthington II 2279 42 M 6 40-44 60 30:52.60 30:52.60
61 Jolene Kopriva 2224 64 F 1 60-64 61 31:01.50 31:01.50
62 Stephanie Galanick 2203 51 F 2 50-54 62 31:01.60 31:01.60
63 Brad Zearfoss 2211 55 M 4 55-59 63 31:02.40 31:02.40
64 David Ollman 2268 76 M 1 70-99 64 31:15.50 31:15.50
65 Christine Hess 2226 53 F 3 50-54 65 31:19.10 31:19.10
66 Dave Despot 2213 62 M 3 60-64 66 31:19.50 31:19.50
67 Elizabeth Heverly 2225 37 F 7 35-39 67 31:22.80 31:22.80
68 Gary Honkus 2276 60 M 4 60-64 68 31:32.30 31:32.30
69 Kevin Bell 2299 31 M 4 30-34 69 31:34.30 31:34.30
70 Megan Browell 2230 38 F 8 35-39 70 31:47.60 31:47.60
71 Emily Branson 2233 17 F 2 15-18 71 32:04.30 32:04.30
72 Katie McIntier 2255 35 F 9 35-39 72 32:19.40 32:19.40
73 Alane Adams 2202 62 F 2 60-64 73 32:22.10 32:22.10
74 James Kuhn 2305 59 M 5 55-59 74 32:28.00 32:28.00
75 Amanda Myers 2298 33 F 4 30-34 75 32:39.60 32:39.60
76 Emily Campbell 2232 14 F 1 12-14 76 32:53.70 32:53.70
77 Saphira Williams 2283 9 F 1 9-11 77 32:55.30 32:55.30
78 Angeline Leeper 2241 64 F 3 60-64 78 33:11.20 33:11.20
79 Sherry Phillips 2205 60 F 4 60-64 79 33:18.40 33:18.40
80 Bob Lykens 2244 68 M 2 65-69 80 33:25.40 33:25.40
81 Tina Honkus 2260 61 F 5 60-64 81 34:02.10 34:02.10
82 Meleah Lang 2287 12 F 2 12-14 82 34:06.00 34:06.00
83 Carol Nephew 2227 63 F 6 60-64 83 34:10.10 34:10.10
84 Debra Bender 2238 52 F 4 50-54 84 34:18.60 34:18.60
85 Kevin Winkler 2295 55 M 6 55-59 85 35:27.50 35:27.50
86 Danielle Raichle 2311 27 F 1 25-29 86 36:23.60 36:23.60
87 Chris Wagner 2231 68 F 1 65-69 87 36:44.20 36:44.20
88 Vicky Miller 2201 71 F 1 70-99 88 38:55.60 38:55.60
89 Terry Householder 2289 67 M 3 65-69 89 39:15.10 39:15.10
90 Bobbi Bollinger 2228 59 F 1 55-59 90 39:18.70 39:18.70
91 Christopher Kuhn 2306 24 M 1 19-24 91 41:02.30 41:02.30
92 James Woomer 2210 74 M 2 70-99 92 41:58.30 41:58.30
93 Jasmyne Garcia Ortega 2223 12 F 3 12-14 93 43:45.60 43:45.60
94 Cathy Householder 2288 63 F 7 60-64 94 44:45.10 44:45.10
2 MILE WALK
-Age Group-- - SEGMENT 1 - ---- T-1 ---- ---- BIKE ---- ---- T-2 ---- -- RUN/WALK -- Total
Place Name Bib Age Gend Pos Group Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 Donna Stoltz 512 58 F 1Top Fin 1 23:36.70 23:36.70
2 Emma Sliver 510 39 F 1 35-39 2 24:19.10 24:19.10
3 Lisa Appleby 513 58 F 1 55-59 3 26:05.90 26:05.90
4 Stewart McClelland 520 62 M 1Top Fin 4 26:06.50 26:06.50
5 Sherry Obert 539 62 F 1 60-64 5 26:56.50 26:56.50
6 William Obert 540 71 M 1 70-99 6 27:53.10 27:53.10
7 Robert Conte Sr 503 68 M 1 65-69 7 27:58.30 27:58.30
8 Susan Oswald 508 68 F 1 65-69 8 27:59.40 27:59.40
9 Jonathan Muss 534 52 M 1 50-54 9 28:48.80 28:48.80
10 Kathy Woods 529 64 F 2 60-64 10 29:04.00 29:04.00
11 Jean Conover 551 72 F 1 70-99 11 29:26.00 29:26.00
12 Ray Rettig 542 59 M 1 55-59 12 29:43.90 29:43.90
13 Jessica Cassarly 531 38 F 2 35-39 13 29:47.20 29:47.20
14 Brenda Lochner 530 67 F 2 65-69 14 29:47.30 29:47.30
15 Adella Melotti 501 67 F 3 65-69 15 29:49.30 29:49.30
16 Amy Moran 543 41 F 1 40-44 16 30:07.80 30:07.80
17 Debbie Leskowitz 504 59 F 2 55-59 17 30:16.50 30:16.50
18 Laurie McTigue 507 58 F 3 55-59 18 30:16.80 30:16.80
19 Olivia Rishel 549 8 F 1 6- 8 19 30:55.40 30:55.40
20 Darla Cox 515 47 F 1 45-49 20 32:27.90 32:27.90
21 Rick Cox 523 53 M 2 50-54 21 32:27.90 32:27.90
22 Becky Rettig 541 61 F 3 60-64 22 32:53.50 32:53.50
23 Marmie Pheasant 511 82 F 2 70-99 23 33:18.60 33:18.60
24 Sophia Moran 545 8 F 2 6- 8 24 33:42.10 33:42.10
25 Mike Moran 544 40 M 1 40-44 25 33:42.40 33:42.40
26 Christy Nau 532 35 F 3 35-39 26 33:50.60 33:50.60
27 Jim Winsor 524 66 M 2 65-69 27 34:09.60 34:09.60
28 Dan Baughman 536 38 M 1 35-39 28 34:31.50 34:31.50
29 Ty Rishel 550 6 M 1 6- 8 29 34:44.40 34:44.40
30 Terry Baker 548 55 M 2 55-59 30 34:57.00 34:57.00
31 Sawyer Baughman 538 6 M 2 6- 8 31 35:10.10 35:10.10
32 Christine Baughman 537 44 F 2 40-44 32 35:14.60 35:14.60
33 Scott Harding 526 45 M 1 45-49 33 35:22.40 35:22.40
34 Mary Ann Hanlon 547 52 F 1 50-54 34 35:45.20 35:45.20
35 Jennifer Hanlon 514 46 F 2 45-49 35 35:50.60 35:50.60
36 Peg Hanlon 505 73 F 3 70-99 36 35:51.00 35:51.00
37 Melissa Parshal 519 47 F 3 45-49 37 40:40.70 40:40.70
38 Sherry Hrzic 516 53 F 2 50-54 38 40:42.80 40:42.80
39 Stefanie Franks 525 47 F 4 45-49 39 40:43.50 40:43.50
40 Donna Quarry 506 79 F 4 70-99 40 40:56.60 40:56.60
41 Brenda Quarry 517 57 F 4 55-59 41 47:48.10 47:48.10
42 Nicole Snyder 509 40 F 3 40-44 42 58:34.00 58:34.00