COMMODORE PERRY INVITE ELEMENTARY
Overall Finish List
September 15, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Dalton Wenner CRANBERRY 105 5 M 8:00.24 6:09/M
2 MJ Pottinger GROVE CITY 766 6 M 8:04.91 6:12/M
3 Elijah Brosius CRANBERRY 81 6 M 8:38.53 6:38/M
4 Lincoln Kier MAPLEWOOD 158 6 M 8:49.91 6:47/M
5 Rogan Runyon JAMESTOWN 423 6 M 8:50.52 6:48/M
6 Bryce Jenkins LAKEVIEW 2995 0 M 9:05.39 6:59/M
7 Danner Babcock JAMESTOWN 424 6 M 9:09.42 7:02/M
8 Chase Melat CRANBERRY 96 6 M 9:11.67 7:04/M
9 Ethan Kapp CRANBERRY 94 6 M 9:18.61 7:09/M
10 Gerardo Hernadez REYNOLDS 524 5 M 9:21.45 7:12/M
11 Kyle Osborn GROVE CITY 759 3 M 9:30.42 7:18/M
12 Dane Wenner CRANBERRY 106 6 M 9:33.67 7:21/M
13 Harrison Saltrick GROVE CITY 774 5 M 9:35.93 7:22/M
14 Wayland Waite REYNOLDS 526 5 M 9:37.32 7:24/M
15 Jake Dunkle TRINITY 535 0 M 9:42.17 7:28/M
16 Tate Papay MERCER 1253 5 M 9:42.18 7:28/M
17 Mariner Perry CRANBERRY 100 5 M 9:47.92 7:32/M
18 Miles Jenny GROVE CITY 723 3 M 9:48.12 7:32/M
19 Nicholas Savolskis GROVE CITY 787 6 M 9:51.81 7:35/M
20 Jack Wells GROVE CITY 797 3 M 9:52.42 7:35/M
21 Ben Godfrey MERCER 1250 5 M 9:56.87 7:38/M
22 Duncan Mayer JAMESTOWN 435 5 M 9:58.94 7:40/M
23 Ira Graham GROVE CITY 704 5 M 10:02.57 7:43/M
24 Abram Deep WILMINGTON 569 6 M 10:02.77 7:43/M
25 Tyler Dunkle TRINITY 5 0 M 10:05.62 7:45/M
26 Justin Barger GROVE CITY 684 6 M 10:07.66 7:47/M
27 Louie DeJulia REYNOLDS 516 6 M 10:08.42 7:48/M
28 Levi Miller REYNOLDS 515 6 M 10:10.68 7:49/M
29 Dillon Pottinger GROVE CITY 765 4 M 10:11.53 7:50/M
30 Issac Williams REYNOLDS 525 5 M 10:14.58 7:52/M
31 Derek Douglas SHARON 2801 6 M 10:19.27 7:56/M
32 Nick Fromm SHARON 2993 0 M 10:22.93 7:58/M
33 Coen Fertig SHARON 1505 4 M 10:28.82 8:03/M
34 Sam Shaffer CRANBERRY 103 6 M 10:35.67 8:08/M
35 John Schepp MERCER 995 6 M 10:46.32 8:17/M
36 Cameron Hickman TRINITY 258 0 M 10:49.17 8:19/M
37 Elias Fox CRANBERRY 87 4 M 10:49.79 8:19/M
38 Lucas Kelly GROVE CITY 729 3 M 10:52.42 8:22/M
39 Meica Burneisen CRANBERRY 83 4 M 10:52.42 8:22/M
40 Kael McLaughlin REYNOLDS 518 6 M 10:56.67 8:25/M
41 Ben Flockerzi MERCER 1249 5 M 10:59.14 8:27/M
42 Benjamin Burk MAPLEWOOD 159 4 M 11:00.78 8:28/M
43 Cody Hart REYNOLDS 523 5 M 11:02.17 8:29/M
44 Kellen Foore REYNOLDS 521 5 M 11:05.42 8:32/M
45 Ethan Christie MERCER 1000 5 M 11:09.92 8:35/M
46 Nolan Barger GROVE CITY 683 4 M 11:10.92 8:35/M
47 Connor Geiger REYNOLDS 517 6 M 11:11.67 8:36/M
48 Seth Alt COCHRANTON 2994 0 M 11:17.42 8:41/M
49 Mason Barger GROVE CITY 685 5 M 11:23.15 8:45/M
50 Carson Christie MERCER 1261 4 M 11:26.42 8:48/M
51 Gavin Ryhal 1285 4 M 11:27.93 8:48/M
52 Chase Allen MERCER 985 6 M 11:28.34 8:49/M
53 Collin Buckwalter WILMINGTON 578 6 M 11:28.93 8:49/M
54 Calvin Jenny GROVE CITY 724 1 M 11:28.93 8:49/M
55 Mcah St John LAKEVIEW 2997 5 M 11:40.93 8:58/M
56 Caleb Wiley GROVE CITY 802 4 M 11:42.67 9:00/M
57 John Graham JAMESTOWN 432 5 M 11:44.63 9:02/M
58 Dominic Gioan WILMINGTON 584 4 M 11:53.18 9:08/M
59 Marshall Novak REYNOLDS 522 5 M 11:57.43 9:12/M
60 Brady James MERCER 990 6 M 12:12.75 9:23/M
61 Wiley Campbell WILMINGTON 577 3 M 12:13.15 9:24/M
62 Lucas Savolskis GROVE CITY 788 4 M 12:14.92 9:25/M
63 Jake Lasko MERCER 1252 5 M 12:20.33 9:29/M
64 Max Davis HICKORY 214 4 M 12:24.92 9:32/M
65 Peyton Ryhal 1286 6 M 12:26.88 9:34/M
66 Jude Osborn GROVE CITY 761 0 M 12:35.43 9:41/M
67 Garrett Lauer HICKORY 213 4 M 12:37.28 9:42/M
68 Jace Angermeier MERCER 986 6 M 13:04.61 10:03/M
69 Christian Thieleman GROVE CITY 792 6 M 13:30.72 10:23/M
70 Zander Proper MAPLEWOOD 157 4 M 13:35.18 10:27/M
71 Matthew Schimp SHARON 2832 4 M 13:45.37 10:35/M
72 Greyden Gustus REYNOLDS 520 5 M 13:56.93 10:43/M
73 Ozzy Cook COMMODORE PERRY 142 0 M 15:06.43 11:37/M
74 Luke Shawgo GROVE CITY 781 1 M 15:25.63 11:52/M
75 Cole Buchanan WILMINGTON 575 4 M 15:28.82 11:54/M
76 Joseph Stella MERCER 997 6 M 15:39.68 12:02/M
77 Jaycie Headley WILMINGTON 582 4 M 16:41.44 12:50/M
78 John House GROVE CITY 717 2 M 17:26.38 13:25/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Karis McElhaney JAMESTOWN 419 6 F 8:44.63 6:43/M
2 Shauna Pillar MAPLEWOOD 162 6 F 8:59.87 6:55/M
3 Darien Wenner CRANBERRY 107 4 F 9:30.92 7:18/M
4 Anna Slagle GROVE CITY 785 6 F 9:31.63 7:19/M
5 Kayla Hanna CRANBERRY 89 6 F 9:53.31 7:36/M
6 Lizzy Koffler TRINITY 536 0 F 10:12.42 7:51/M
7 Karleigh Shaffer CRANBERRY 102 6 F 10:15.60 7:53/M
8 Maeve Fertig SHARON 1493 F 10:20.17 7:57/M
9 Amelia Fromm SHARON 2807 3 F 10:30.43 8:05/M
10 Addison McElhinny CONNEAUT 146 5 F 10:34.10 8:08/M
11 Anna Allen MERCER 999 5 F 10:44.67 8:15/M
12 Laura Slagle MAPLEWOOD 161 6 F 10:45.42 8:16/M
13 Ava Hannon GROVE CITY 709 5 F 10:59.67 8:27/M
14 Sohpia Hart JAMESTOWN 430 5 F 10:59.92 8:27/M
15 Olivia Angelo TRINITY 540 0 F 11:00.68 8:28/M
16 Camille Turner CONNEAUT 1267 6 F 11:06.42 8:32/M
17 Brooklyn Beighley HICKORY 211 5 F 11:13.61 8:38/M
18 MacKenzie Shoup CRANBERRY 104 5 F 11:19.14 8:42/M
19 Caylen Makola TRINITY 553 0 F 11:22.17 8:45/M
20 Navy Perry CRANBERRY 101 4 F 11:24.42 8:46/M
21 Ashlynn Heckathorn MERCER 989 6 F 11:24.86 8:46/M
22 Maddie Finley MERCER 987 6 F 11:29.76 8:50/M
23 Josephine Jones GROVE CITY 728 5 F 11:29.76 8:50/M
24 Kelsey Hanna CRANBERRY 90 6 F 11:31.40 8:52/M
25 Briella Osborn GROVE CITY 760 1 F 11:35.86 8:55/M
26 Madison Osborn GROVE CITY 758 4 F 11:40.53 8:58/M
27 Ashlynn Horvath HICKORY 215 4 F 11:47.50 9:04/M
28 Adrianna DeJulia REYNOLDS 529 5 F 11:53.99 9:08/M
29 Lizzy House GROVE CITY 716 4 F 11:55.18 9:10/M
30 Rhinn Post MAPLEWOOD 160 6 F 11:58.68 9:12/M
31 Miranda Biles JAMESTOWN 420 6 F 12:02.37 9:15/M
32 Maggie Jewell MERCER 1251 5 F 12:03.67 9:16/M
33 Alayna Cadman JAMESTOWN 427 5 F 12:04.61 9:17/M
34 Maddie Moore MERCER 993 6 F 12:07.43 9:19/M
35 Adrianna Heckathorn MERCER 1266 3 F 12:10.30 9:22/M
36 Ainsley Baldwin MERCER 1258 4 F 12:15.61 9:25/M
37 Ella Vernam MERCER 998 6 F 12:16.22 9:26/M
38 Chloe Makola TRINITY 544 0 F 12:18.76 9:28/M
39 Madison Michael GROVE CITY 739 3 F 12:19.17 9:28/M
40 Madison Hickman TRINITY 537 0 F 12:19.68 9:28/M
41 Annie Rowe MERCER 1255 5 F 12:20.14 9:29/M
42 Megan Woge MAPLEWOOD 163 6 F 12:21.58 9:30/M
43 Emily Blough MERCER 1260 4 F 12:21.93 9:30/M
44 Rachel Fischer JAMESTOWN 428 5 F 12:34.63 9:40/M
45 Meghan Vance HICKORY 217 5 F 12:38.68 9:43/M
46 Audrey Lawrence MERCER 1265 4 F 12:40.73 9:45/M
47 Viera Mott HICKORY 212 5 F 12:41.93 9:45/M
48 Zofia Earp CRANBERRY 85 5 F 12:42.68 9:46/M
49 Lexi Smalley MERCER 1257 5 F 12:44.93 9:48/M
50 Khloe Krahe GROVE CITY 731 4 F 12:48.42 9:51/M
51 Caroline Jackson GROVE CITY 720 3 F 12:52.59 9:54/M
52 Emma Roach GROVE CITY 770 6 F 12:56.88 9:57/M
53 Gabby Arujo REYNOLDS 528 5 F 12:57.28 9:58/M
54 Kallie Mong CRANBERRY 98 5 F 13:05.83 10:04/M
55 Vada Brosius CRANBERRY 82 4 F 13:07.26 10:05/M
56 Claire Calla SHARON 2803 5 F 13:07.93 10:05/M
57 Audra Thomas JAMESTOWN 429 5 F 13:20.14 10:15/M
58 Elena Garland CRANBERRY 88 5 F 13:32.68 10:25/M
59 Lainie Jarzenske ROCKY GROVE 2996 6 F 13:44.35 10:34/M
60 Amelia Jackson GROVE CITY 719 5 F 13:49.84 10:38/M
61 Ketelyn Kapp CRANBERRY 95 4 F 14:11.66 10:55/M
62 Darrian Gilson HICKORY 216 4 F 14:19.63 11:01/M
63 Alaina Delorenzo MERCER 1263 4 F 14:40.93 11:17/M
64 Lauren Wry CRANBERRY 108 5 F 14:44.18 11:20/M
65 Sky Mietus CRANBERRY 92 6 F 15:10.68 11:40/M
66 Natalia Lewis WILMINGTON 576 4 F 16:35.65 12:45/M
67 Mallory Webker REYNOLDS 527 5 F 17:05.84 13:08/M
68 Ella Fisher CRANBERRY 86 5 F 17:44.44 13:38/M