GET FIT FAMILY REINDEER MILE
MILE
Age Group Results
December 09, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Female OVERALL MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julia Zalenski Saint Kilian 875 13 4 6:55.19 6:55/M
2 Ella Butterfield St. Gregory 322 13 8 7:22.86 7:22/M
3 Siena Varlotta 882 8 11 7:34.82 7:34/M
Female 5 to 6
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Beckley Haught 355 6 44 12:43.81 12:43/M
2 Emma Heinritz 359 6 46 13:40.31 13:40/M
Female 7 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Taylor Huttman 914 7 13 8:23.13 8:23/M
Female 9 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Madeline Huttman 911 9 16 8:49.57 8:49/M
2 Riley Perry 480 10 17 8:54.25 8:54/M
3 Emily Harmanos St. Gregory 352 9 19 9:02.13 9:02/M
4 Abby Heinritz 901 9 48 14:31.56 14:31/M
Female 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alexandra Gongas Saint Kilian 348 12 39 11:09.92 11:09/M
2 Megan Heinritz 902 12 43 11:34.28 11:34/M
Female 13 to 18
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bryn Carney Seneca Valley 325 14 21 9:09.75 9:09/M
2 Freya Davis 333 14 23 9:16.26 9:16/M
3 Eliza Matusek Mars 878 14 24 9:16.63 9:16/M
4 Sydney Perry Seneca Valley 481 14 25 9:16.63 9:16/M
5 Eva Carney Seneca Valley 326 14 26 9:17.25 9:17/M
6 Maddie Gagnon 894 15 27 9:17.83 9:17/M
7 Alaina Hicks North Catholic 362 14 28 9:17.95 9:17/M
8 Jessica Weis Seneca Valley 866 15 29 9:18.26 9:18/M
9 Abby Kreber 379 13 38 11:00.13 11:00/M
10 Miranda Wiggins 868 14 40 11:27.79 11:27/M
11 Lexi Snyder 857 14 41 11:28.10 11:28/M
12 Rachel Smith Seneca Valley 855 14 42 11:28.10 11:28/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennie Couch Freedom PA 331 38 33 10:21.26 10:21/M
2 Leigh Huttman 912 39 37 10:57.71 10:57/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Megan Haught 358 42 45 12:45.43 12:45/M
2 Katie Heinritz 360 40 47 13:40.31 13:40/M
3 Kit Heinritz 903 43 49 14:34.32 14:34/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Janet Mckinney 389 57 32 10:18.30 10:18/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ann Cheman 910 67 35 10:48.53 10:48/M
Male OVERALL MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 CJ Singelton 909 14 1 5:52.19 5:52/M
2 Zachary Baker North Catholic 113 15 2 6:06.19 6:06/M
3 Noah Petersen Seneca Valley 835 14 3 6:06.79 6:06/M
Male 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Max Radzvin Gibsonia PA 920 0 5 7:00.89 7:00/M
Male 5 to 6
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jackson Huttman 913 5 36 10:57.69 10:57/M
Male 9 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brady Hunkele 895 10 6 7:09.22 7:09/M
2 Hunter Petersen 834 10 14 8:40.57 8:40/M
3 Tabari Morgan 392 9 30 9:52.42 9:52/M
4 Noah Fisher 883 10 31 10:09.28 10:09/M
Male 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jimmie Couch 332 12 7 7:10.52 7:10/M
2 Julian Varlotta 881 11 9 7:23.61 7:23/M
3 Samuel West 200 867 12 18 8:55.56 8:55/M
Male 13 to 18
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sam Hersick 916 13 20 9:09.75 9:09/M
2 Ryan Steigerwald 858 14 22 9:13.37 9:13/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jonathan Carter 328 35 10 7:32.17 7:32/M
2 Joshua Schapiro 845 33 15 8:45.47 8:45/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Scott Baker 112 47 34 10:38.75 10:38/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Bruni 321 54 12 8:11.23 8:11/M