LAUREL XC MEET JR. HIGH
Overall Finish List
September 11, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ethan Krouse SHENANGO 158 8 M 10:29.6 6:10/M
2 Justin Johns LAUREL 123 8 M 10:30.7 6:11/M
3 Carter Kays SHENANGO 160 8 M 10:37.3 6:15/M
4 Nolan Earl SHENANGO 146 11 M 10:54.1 6:25/M
5 Elliott Grinnen RIVERSIDE 180 8 M 11:12.4 6:35/M
6 Logan Parsons LAUREL 125 8 M 11:36.2 6:49/M
7 Benjamin Daugherty LAUREL 127 7 M 11:36.4 6:49/M
8 Adam Pavovich SOUTHSIDE BEAVER 913 0 M 11:59.7 7:03/M
9 Trent Guerreri SOUTHSIDE BEAVER 912 0 M 12:00.2 7:04/M
10 Cameron Sickafuse SHENANGO 161 7 M 12:31.0 7:22/M
11 Tyler Wittmann SHENANGO 157 8 M 12:41.6 7:28/M
12 Jacob McVicker LAUREL 124 8 M 12:42.5 7:28/M
13 Zach Chrobek SHENANGO 156 8 M 12:42.8 7:28/M
14 Dante DiGiovne LAUREL 126 7 M 13:03.6 7:41/M
15 James Dong SHENANGO 159 8 M 13:38.6 8:01/M
16 Zach Both LAUREL 128 7 M 13:43.8 8:04/M
17 Tyler Valento SHENANGO 162 8 M 14:30.6 8:32/M
18 Owen Glover RIVERSIDE 214 7 M 15:04.6 8:52/M
19 Parker Jendysk UNION 910 0 M 15:48.0 9:18/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lexi Flurharty RIVERSIDE 184 7 F 10:41.2 6:17/M
2 Addison Kays SHENANGO 164 7 F 11:15.1 6:37/M
3 Morgan Pisula SHENANGO 167 8 F 11:55.2 7:01/M
4 Olivia Conaway SHENANGO 166 8 F 12:12.3 7:11/M
5 Sun Hileman LAUREL 131 7 F 12:17.6 7:14/M
6 Samantha Peterson SOUTHSIDE BEAVER 915 0 F 12:38.3 7:26/M
7 Ellia Kretz SHENANGO 163 8 F 12:44.7 7:29/M
8 Ava Conti LAUREL 129 8 F 13:31.4 7:57/M
9 Ashlyn D'Alessandro RIVERSIDE 182 7 F 13:35.4 7:59/M
10 Ava Weiz RIVERSIDE 183 7 F 14:11.0 8:21/M
11 JoJo Buckel SHENANGO 165 8 F 14:14.8 8:22/M
12 Kaitlin McCandless SOUTHSIDE BEAVER 916 0 F 15:09.8 8:55/M
13 Scarlett Balogh SHENANGO 169 8 F 15:19.0 9:01/M
14 Paige Harding LAUREL 130 7 F 15:34.4 9:09/M
15 Sianna Falk RIVERSIDE 173 7 F 15:53.2 9:21/M
16 Julia Sweger SOUTHSIDE BEAVER 917 0 F 19:08.1 11:15/M
17 Emily Patrick SOUTHSIDE BEAVER 914 0 F 19:08.3 11:15/M