LEETONIA XC SERIES RACE #1 5K
5K
Age Group Results
July 21, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
Female OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 McKinsie Klim Youngstown OH 394 22 2 19:14.3 6:12/M
2 natalia novicky Youngstown OH 255 16 13 26:10.2 8:26/M
3 Tracy Hartwick Beaver Falls PA 392 33 16 27:24.7 8:50/M
Female 1 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lorelai Phillips Salem OH 398 12 19 29:42.2 9:35/M
2 kylene clark Youngstown OH 252 10 27 41:08.9 13:16/M
3 riley Piver Youngstown OH 249 11 31 42:30.4 13:43/M
Female 15 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gala Gibson Naples FL 390 15 17 29:03.2 9:22/M
2 faith Kaneck Leetonia OH 257 15 25 36:25.4 11:45/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Downey East Palestine OH 389 29 28 41:11.7 13:17/M
2 Alyssa Batzli Salem OH 386 28 35 50:37.1 16:20/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Leslie Brownfield Lisbon OH 388 31 20 30:02.7 9:41/M
2 Sunny Brick East Palestine OH 387 34 30 41:49.6 13:29/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Heather Marshall Columbiana OH 396 45 37 55:26.1 17:53/M
Female 60 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 esther bellos Columbiana OH 251 75 36 55:24.6 17:52/M
2 Susan Simpson Leetonia OH 400 64 38 55:28.1 17:54/M
Male OVERALL 5K Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erik Reed 261 29 1 17:12.1 5:33/M
2 Nicholas Gliha Lakewood OH 244 25 3 19:17.4 6:13/M
3 Jeremy Miller 258 17 4 20:06.6 6:29/M
Male 1 to 14
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 citniglia giovanni Canfield OH 259 14 5 20:33.2 6:38/M
2 Luke Reynolds Leetonia OH 243 13 8 22:38.0 7:18/M
3 nate burnell Columbiana OH 248 14 12 25:05.7 8:05/M
4 Patrick Bryan Salem OH 245 13 21 30:22.7 9:48/M
5 Johnathan Simpson Leetonia OH 399 13 34 46:54.3 15:08/M
Male 15 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicholas Krusely Washingtonville OH 246 17 6 21:02.0 6:47/M
2 Damien Phillips Salem OH 397 16 9 23:27.9 7:34/M
3 peyton piver Camp Dennison OH 250 16 26 40:32.8 13:05/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Travis Barcey Salem OH 385 22 33 44:36.0 14:23/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brian Grant Columbiana OH 256 45 7 22:10.5 7:09/M
2 Neal Bayless Leetonia OH 247 42 10 23:36.1 7:37/M
3 John Hancock Beloit OH 391 44 11 24:49.6 8:00/M
4 mark kujala Hubbard OH 262 47 18 29:39.6 9:34/M
5 Dennis Klaustermeyer Salem OH 393 48 23 33:26.4 10:47/M
6 Calvin Marshall Columbiana OH 395 48 29 41:36.2 13:25/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 joe novicky Youngstown OH 254 58 24 35:57.2 11:36/M
Male 60 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Gallot Canfield OH 241 60 14 26:21.8 8:30/M
2 steve clary Salem OH 260 60 15 26:44.3 8:37/M
3 John Ursu Salem OH 913 60 22 32:00.4 10:19/M
4 Phillip Silliman Columbiana OH 253 72 32 43:13.4 13:56/M