ST. JOSEPH'S LIBERTY 5K
Overall Finish List
July 07, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
5K RUN / WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Nicholas Schill Lucinda PA 1313 17 M 1 Top Fin 18:45.66 6:03/M
2 Ean King East Brady PA 1347 40 M 1 40-49 18:54.22 6:06/M
3 Zach Shekell Clarion PA 1345 33 M 1 30-39 19:06.16 6:10/M
4 Noah Schill Lucinda PA 1314 17 M 1 15-19 19:26.16 6:16/M
5 Don Cunningham 1836 15 M 2 15-19 19:43.84 6:22/M
6 Nate Datko Shippenville PA 1338 17 M 3 15-19 20:06.61 6:29/M
7 Frankie Weber 1954 18 M 4 15-19 20:43.40 6:41/M
8 Sara Lander 1876 24 F 1 Top Fin 21:03.66 6:47/M
9 Tony Ruth Seneca PA 1323 57 M 1 50-59 21:33.16 6:57/M
10 Braden Rankin Summerville PA 1335 15 M 5 15-19 21:54.40 7:04/M
11 Tamara Lerch Shippenville PA 1319 47 F 1 40-49 22:15.14 7:11/M
12 Troy Edgehouse Brunswick OH 1342 36 M 2 30-39 22:21.32 7:13/M
13 Kalynne Ziegler 1958 16 F 1 15-19 22:24.47 7:14/M
14 Alex Cussins 1840 16 M 6 15-19 23:19.93 7:31/M
15 Gabriella Fleming Clarion PA 1309 16 F 2 15-19 23:25.41 7:33/M
16 Hannah Rittenhouse Brookville PA 1324 18 F 3 15-19 23:57.39 7:44/M
17 Al Lander 1848 66 M 1 60-69 24:15.88 7:49/M
18 Arthur Beers Oil City PA 1310 50 M 2 50-59 24:52.65 8:01/M
19 Rich Lane Clarion PA 1332 57 M 3 50-59 24:53.62 8:02/M
20 Braden Pierce Shippenville PA 1331 11 M 1 1-14 25:12.16 8:08/M
21 Madelyn Schmader Brookville PA 1330 13 F 1 1-14 25:14.69 8:08/M
22 Rachel Bauer Worthington PA 1326 14 F 2 1-14 25:14.89 8:08/M
23 Jim Baumcratz 1542 48 M 2 40-49 26:16.89 8:28/M
24 Jessica Troup 1953 38 F 1 30-39 26:17.41 8:29/M
25 Gabriel Fair Leeper PA 1334 11 M 2 1-14 26:20.92 8:30/M
26 Meghan Linsted Titusville PA 1320 31 F 2 30-39 26:25.60 8:31/M
27 Mason Gourley Clarion PA 1349 11 M 3 1-14 26:32.10 8:34/M
28 Bobbie Mays 1880 50 F 1 50-59 27:33.32 8:53/M
29 Nicole Fair Leeper PA 1333 13 F 3 1-14 27:35.95 8:54/M
30 Renee Bodden 1817 60 F 1 60-69 27:38.81 8:55/M
31 Kylie Disney Leeper PA 1311 12 F 4 1-14 27:43.66 8:56/M
32 Raven Cunningham 1839 10 F 5 1-14 27:44.41 8:57/M
33 Ricky Rapp 1935 41 M 3 40-49 27:57.10 9:01/M
34 Adam Rapp 1912 43 M 4 40-49 28:11.55 9:05/M
35 Eric Wielock 1956 23 M 1 20-29 28:18.67 9:08/M
36 Ava Best Lucinda PA 1328 11 F 6 1-14 28:52.80 9:19/M
37 Blaise Cunningham 1835 12 M 4 1-14 29:04.61 9:23/M
38 Chad Troup 1952 39 M 3 30-39 29:07.49 9:24/M
39 Frank Rapp 1917 70 M 1 70-99 29:09.89 9:24/M
40 Stacy Hastings 1845 36 F 3 30-39 29:24.14 9:29/M
41 Kylan Clark 1821 10 M 5 1-14 29:30.32 9:31/M
42 Joe Forman Monaca PA 1340 37 M 4 30-39 29:37.55 9:33/M
43 Wendy Smail 1950 36 F 4 30-39 30:07.41 9:43/M
44 Sara Forman Monaca PA 1339 35 F 5 30-39 30:14.58 9:45/M
45 Cristin Sayers 1947 37 F 6 30-39 30:16.19 9:46/M
46 Melia Baumcratz 1699 13 F 7 1-14 30:50.91 9:57/M
47 Maddie Homan Lucinda PA 1312 14 F 8 1-14 30:50.92 9:57/M
48 Anna Hoover Shippenville PA 1321 11 F 9 1-14 31:56.16 10:18/M
49 Greg Smathers Clarion PA 1337 58 M 4 50-59 32:36.16 10:31/M
50 Hayden Snyder Brookville PA 1325 20 M 2 20-29 33:05.92 10:40/M
51 Ashlyn Clark 1818 8 F 10 1-14 33:06.13 10:41/M
52 Dan Clark 1819 42 M 5 40-49 33:06.34 10:41/M
53 Holly Gourley Clarion PA 1348 39 F 7 30-39 33:12.25 10:43/M
54 Stacy Ginkel Knox PA 1350 44 F 2 40-49 34:31.98 11:08/M
55 Diane Griebel 1843 58 F 2 50-59 34:51.26 11:15/M
56 Jean Schill 1948 51 F 3 50-59 35:00.61 11:17/M
57 Maddie Schill 1949 16 F 4 15-19 35:01.16 11:18/M
58 Annette Wielock 1955 55 F 4 50-59 35:07.15 11:20/M
59 Gabe Anderson Lucinda PA 1962 10 M 6 1-14 35:50.17 11:34/M
60 Mike Anderson Lucinda PA 1961 45 M 6 40-49 35:50.64 11:34/M
61 Bridget Osterried 1911 26 F 1 20-29 36:09.73 11:40/M
62 Leesa Knight 1847 60 F 2 60-69 36:10.42 11:40/M
63 David Roth, Jr. 1946 8 M 7 1-14 36:35.42 11:48/M
64 Colleen Roth 1943 41 F 3 40-49 36:36.92 11:48/M
65 Missie Rankin Summerville PA 1336 41 F 4 40-49 36:38.17 11:49/M
66 Mercedes Cunningham 1838 13 F 11 1-14 37:11.67 12:00/M
67 Emily Cunningham 1837 49 F 5 40-49 38:05.80 12:17/M
68 Melanie Franks Brunswick OH 1341 37 F 8 30-39 38:59.48 12:35/M
69 Jadyn Reisinger Lucinda PA 1327 10 F 12 1-14 40:08.61 12:57/M
70 Abby Best Lucinda PA 1329 10 F 13 1-14 40:09.17 12:57/M
71 Richard Rapp 1920 72 M 2 70-99 40:14.42 12:59/M
72 Lisa McCune Wilmerding PA 1316 55 F 5 50-59 40:15.92 12:59/M
73 Jean Baumcratz 1540 45 F 6 40-49 40:46.25 13:09/M
74 Anna Smerkar 1951 64 F 3 60-69 41:11.27 13:17/M
75 David Roth 1944 43 M 7 40-49 44:21.50 14:18/M
76 Marge Bauer Lucinda PA 1315 0 F 1 0- 0 44:21.81 14:18/M
77 Lauren Roth 1945 10 F 14 1-14 44:21.92 14:18/M
78 Jill Foys Lickingville PA 1318 49 F 7 40-49 44:24.42 14:19/M
79 Jimmy Foys Lickingville PA 1317 52 M 5 50-59 44:25.25 14:20/M
80 Julie Hockman 1846 58 F 6 50-59 46:13.41 14:55/M
81 Deanna Miller Knox PA 1343 42 F 8 40-49 46:39.22 15:03/M
82 Julie Rogers Knox PA 1344 67 F 4 60-69 46:52.85 15:07/M
83 Robert Wielock 1957 55 M 6 50-59 47:18.45 15:15/M
84 Brye Anderson Lucinda PA 1960 6 F 15 1-14 47:49.58 15:25/M
85 Melissa Anderson Lucinda PA 1959 48 F 9 40-49 47:51.92 15:26/M
86 Kristin Clark 1820 41 F 10 40-49 48:43.65 15:43/M
87 James Cunningham Clarion PA 1322 50 M 7 50-59 49:00.88 15:48/M
88 Michelle Baumcratz 1762 20 F 2 20-29 49:07.56 15:51/M
89 Megan Baumcratz 1614 17 F 5 15-19 49:07.96 15:51/M
90 Edie Lander 1850 63 F 5 60-69 53:41.14 17:19/M
91 Bill Lander 1849 66 M 2 60-69 53:41.55 17:19/M
92 Unknown Partic. 1963 1963 0 M 1 0- 0 54:07.86 17:27/M
93 Meagan Neely Lucinda PA 1964 36 F 9 30-39 54:08.28 17:28/M
94 Cindy Siler Ney OH 1346 59 F 7 50-59 54:11.12 17:29/M