VA PRESEASON INVITE VARSITY
Overall Finish List
August 18, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Pajak THOMAS MORE 387 7 M 10:34.34 5:41/M
2 Jp Byrnes BLESSED TRINITY 288 8 M 11:02.68 5:56/M
3 Joseph Harmanos ST. GREGORY 165 0 M 11:08.81 5:59/M
4 Owen Schessler ST. KILIAN 129 0 M 11:10.81 6:00/M
5 Sean Aiken SHANNON'S SPEEDSTER 477 8 M 11:16.89 6:03/M
6 Ramaniah Karamcheti JFK 196 8 M 11:18.30 6:05/M
7 Max Rottmann BLESSED TRINITY 297 8 M 11:31.31 6:12/M
8 Ryan Steigerwald GET FIT FAMILIES 513 0 M 11:46.55 6:20/M
9 andrew barrett ST. GABRIELS 1230 M 12:06.39 6:30/M
10 Canaan Sauers ST. GREGORY 167 0 M 12:10.56 6:32/M
11 Layne Haught GET FIT FAMILIES 504 0 M 12:11.09 6:33/M
12 Cross Vento BLESSED TRINITY 300 8 M 12:12.44 6:34/M
13 Matthew Lonergan THOMAS MORE 385 7 M 12:31.07 6:44/M
14 Aidan Herman BLESSED TRINITY 293 8 M 12:34.94 6:45/M
15 Tommy Schafale ST. KILIAN 158 0 M 12:40.47 6:49/M
16 Noah Reaoch SHANNON'S SPEEDSTER 496 8 M 12:46.58 6:52/M
17 Joey Vojtas ST. KILIAN 127 0 M 12:53.96 6:56/M
18 Aidan Hicks ST. KILIAN 126 0 M 12:57.44 6:58/M
19 Cameron Fettis BLESSED TRINITY 285 7 M 13:04.34 7:02/M
20 Anthony Spalvieri ST. KILIAN 125 0 M 13:04.61 7:02/M
21 Lucas Hollenbeck SHANNON'S SPEEDSTER 489 8 M 13:13.97 7:06/M
22 Jack Gibilisco SHANNON'S SPEEDSTER 484 8 M 13:27.84 7:14/M
23 Jack Billick THOMAS MORE 383 7 M 13:29.91 7:15/M
24 Rosario Alessandro ST. KILIAN 124 0 M 13:30.42 7:15/M
25 Max Regan BLESSED TRINITY 296 8 M 13:31.86 7:16/M
26 Anand Karamcheti JFK 195 7 M 13:32.29 7:17/M
27 Tom Zentner ST. GREGORY 170 0 M 13:34.19 7:18/M
28 Cian Clements SHANNON'S SPEEDSTER 482 7 M 13:37.26 7:19/M
29 Michael Wagner SHANNON'S SPEEDSTER 501 8 M 13:42.89 7:22/M
30 Brendan Donnelly SEELOS ACADEMY 459 0 M 13:43.21 7:22/M
31 Max Tiriobo ST. GABRIELS 1231 0 M 13:43.22 7:22/M
32 Braden Annapolen SHANNON'S SPEEDSTER 478 7 M 13:47.04 7:25/M
33 John Caliguiri BLESSED TRINITY 284 7 M 13:51.22 7:27/M
34 Will Rodina SHANNON'S SPEEDSTER 498 8 M 13:51.55 7:27/M
35 Matt Graper BLESSED TRINITY 291 8 M 13:53.10 7:28/M
36 Joseph Heller BLESSED TRINITY 292 8 M 14:17.43 7:41/M
37 Logan Baxter SHANNON'S SPEEDSTER 479 8 M 14:18.59 7:41/M
38 Chris Smith ALPHA 476 8 M 14:25.78 7:45/M
39 Bryce Bestic ASSUMPTION 230 7 M 14:27.11 7:46/M
40 Ben Papson JFK 194 7 M 14:34.43 7:50/M
41 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 286 7 M 14:35.84 7:50/M
42 Sam Buchanan ST. GREGORY 164 0 M 14:37.70 7:52/M
43 Kyle Hayden SHANNON'S SPEEDSTER 486 8 M 14:42.54 7:54/M
44 Erik Schneider BLESSED TRINITY 298 8 M 14:50.30 7:58/M
45 Anthony Ratkiewicz JFK 197 8 M 14:52.83 8:00/M
46 Drew Schneider SHANNON'S SPEEDSTER 499 7 M 15:10.43 8:09/M
47 Dylan Paulson ST. GREGORY 159 0 M 15:12.47 8:10/M
48 Max Noullet BLESSED TRINITY 295 8 M 15:21.90 8:15/M
49 Mica Lee SHANNON'S SPEEDSTER 491 7 M 15:24.28 8:17/M
50 Lucas Clement SHANNON'S SPEEDSTER 481 7 M 15:26.03 8:18/M
51 Brady Wolff HOLY CROSS 107 7 M 15:32.13 8:21/M
52 Anthony Kunsak ST. KILIAN 128 0 M 15:40.57 8:25/M
53 Liam Shields BLESSED TRINITY 299 8 M 15:44.81 8:28/M
54 Noah Young THOMAS MORE 356 6 M 15:46.95 8:29/M
55 Oliver Joseph ST. KILIAN 144 0 M 15:51.77 8:31/M
56 Justin Katz BLESSED TRINITY 287 7 M 15:55.83 8:33/M
57 Nick Strother SHANNON'S SPEEDSTER 500 8 M 16:00.64 8:36/M
58 Conner Metzler SHANNON'S SPEEDSTER 493 8 M 16:12.65 8:43/M
59 Michael Murphy THOMAS MORE 386 7 M 16:45.53 9:00/M
60 dane schmidt GET FIT FAMILIES 506 0 M 16:49.65 9:02/M
61 Brayden Staranko THOMAS MORE 382 8 M 16:58.07 9:07/M
62 Nicholas Martocci HOLY CROSS 103 8 M 17:24.04 9:21/M
63 Tyler Collins HOLY CROSS 105 7 M 17:48.79 9:34/M
64 Kameron Russell ASSUMPTION 229 7 M 17:53.90 9:37/M
65 Josh Rodina SHANNON'S SPEEDSTER 497 7 M 18:22.40 9:52/M
66 Logan Mlecko SEELOS ACADEMY 462 0 M 18:28.70 9:56/M
67 Gabriel Paredes ST. KILIAN 143 0 M 19:21.54 10:24/M
68 Xander Hill BLESSED TRINITY 294 8 M 19:30.86 10:29/M
69 Andrew Fontana HOLY CROSS 101 8 M 25:29.25 13:42/M
70 Anthony Ricciardelli HOLY CROSS 104 8 M 26:32.29 14:16/M
71 David Thomas HOLY CROSS 106 7 M 26:40.04 14:20/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Julia Zalenski ST. KILIAN 134 0 F 11:57.24 6:25/M
2 Abby Kreber GET FIT FAMILIES 511 0 F 11:58.47 6:26/M
3 Grace Lazzara SEELOS ACADEMY 449 0 F 12:25.48 6:41/M
4 Cheyenne Sahr BLESSED TRINITY 257 7 F 12:54.79 6:56/M
5 Madison Cigna BLESSED TRINITY 260 8 F 13:08.43 7:04/M
6 Anna Minick THOMAS MORE 372 8 F 13:14.84 7:07/M
7 Anna Waskiewicz BLESSED TRINITY 262 8 F 13:28.63 7:14/M
8 Katie Kastelic JFK 200 7 F 13:36.95 7:19/M
9 Ella Butterfield ST. GREGORY 171 0 F 13:38.64 7:20/M
10 Meghan Pohl ST. KILIAN 130 0 F 13:40.34 7:21/M
11 Gabriella Cozza THOMAS MORE 367 8 F 13:44.28 7:23/M
12 Molly Burke ST. KILIAN 132 0 F 13:51.52 7:27/M
13 Danielle Tomley THOMAS MORE 381 7 F 13:53.96 7:28/M
14 Abby Spalvieri ST. KILIAN 133 0 F 14:01.98 7:32/M
15 Riley Kuhar ST. KILIAN 142 0 F 14:03.93 7:33/M
16 Mary Narvett SEELOS ACADEMY 454 0 F 14:05.60 7:34/M
17 Miranda Groll SHANNON'S SPEEDSTER 485 8 F 14:24.11 7:45/M
18 Sophia Kozar ST. GABRIELS 1245 0 F 14:26.30 7:46/M
19 Maura Schorr ST. GABRIELS 1247 0 F 14:30.54 7:48/M
20 Gia Ierullo SSPP 190 0 F 14:39.31 7:53/M
21 Ava Vavro ST. GABRIELS 1232 0 F 14:44.20 7:55/M
22 Caroline Beck ST. JAMES 303 8 F 14:50.80 7:58/M
23 Kyleigh Nagy ST. JAMES 302 8 F 14:51.17 7:59/M
24 Claire Stevens BLESSED TRINITY 261 8 F 14:56.38 8:02/M
25 Sophie Miller SHANNON'S SPEEDSTER 495 8 F 14:57.10 8:02/M
26 Lily Karsman SEELOS ACADEMY 448 0 F 14:59.59 8:03/M
27 Katie Smith THOMAS MORE 380 7 F 15:02.21 8:05/M
28 Maura Farmerie THOMAS MORE 368 8 F 15:04.49 8:06/M
29 Eva Kulbago THOMAS MORE 377 7 F 15:06.61 8:07/M
30 Jordan Lyden SHANNON'S SPEEDSTER 492 8 F 15:26.14 8:18/M
31 Emily Veazey AQUINAS 502 7 F 15:26.56 8:18/M
32 Kara Day ST. GABRIELS 1235 0 F 15:28.29 8:19/M
33 Kaitlyn Darcy CDTCA 216 7 F 15:39.56 8:25/M
34 Emily Fisher BLESSED TRINITY 256 7 F 15:47.41 8:29/M
35 Emma Mccosby SEELOS ACADEMY 452 0 F 15:55.63 8:33/M
36 Emma Brown SHANNON'S SPEEDSTER 480 8 F 15:57.19 8:35/M
37 Morgan O'Brien ST. GABRIELS 1234 0 F 16:02.13 8:37/M
38 Lauren Macdonald SEELOS ACADEMY 450 0 F 16:15.33 8:44/M
39 Katie Miller SHANNON'S SPEEDSTER 494 8 F 16:58.07 9:07/M
40 Catherina Simon THOMAS MORE 379 7 F 16:59.33 9:08/M
41 Elizabeth Barone THOMAS MORE 376 7 F 17:17.43 9:18/M
42 Bella Glevicky ST. JAMES 304 8 F 17:47.39 9:34/M
43 Iris Doty CDTCA 213 7 F 17:47.78 9:34/M
44 Maggie Mcgrath THOMAS MORE 371 8 F 17:49.64 9:35/M
45 Colleen Fitzpatrick ALPHA 474 7 F 18:33.53 9:58/M
46 Grace Young THOMAS MORE 374 8 F 18:34.10 9:59/M
47 Alexa Meyer ST. GABRIELS 1233 0 F 18:47.01 10:06/M
48 Marie Harless HOLY CROSS 102 8 F 20:20.16 10:56/M
49 Bella White SEELOS ACADEMY 457 0 F 20:42.06 11:08/M
50 Annelies Palombi THOMAS MORE 390 7 F 20:49.26 11:12/M
51 Ireland Hezlep SHANNON'S SPEEDSTER 488 8 F 21:00.84 11:17/M
52 Emma Hezlep SHANNON'S SPEEDSTER 487 7 F 21:05.79 11:20/M
53 Gina Palladino ALPHA 475 8 F 21:06.05 11:21/M
54 Alexandra Sepcic SEELOS ACADEMY 455 0 F 21:30.63 11:34/M
55 Lauren Lamer CDTCA 214 8 F 21:33.23 11:35/M
56 Lauren Eddy SHANNON'S SPEEDSTER 483 7 F 21:58.83 11:49/M
57 Alectra Russell ASSUMPTION 231 8 F 24:09.03 12:59/M