WAADA CHAMPIONSHIPS
Overall Finish List
October 02, 2018
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Connor Pivirotto PLUM 1985 8 M 10:58.99 5:54/M
2 Anders Bordoy KISKI 1846 8 M 11:06.87 5:58/M
3 Drew Kozuch GREATER LATROBE 826 8 M 11:16.32 6:03/M
4 Antonio Tuttoilmondo HEMPFIELD (7) 1071 8 M 11:25.62 6:08/M
5 Kyle Christian INDIANA 1814 8 M 11:26.31 6:09/M
6 Buddy Young GREATER LATROBE 923 8 M 11:31.66 6:12/M
7 Jon Berzonsky INDIANA 1206 8 M 11:36.78 6:14/M
8 Nathan Mienke PLUM 1981 8 M 11:36.98 6:14/M
9 Nathan Roth GREATER LATROBE 915 8 M 11:45.68 6:19/M
10 Will Berzonsky INDIANA 1209 8 M 11:45.87 6:19/M
11 Lucas Kapusta HEMPFIELD (7) 970 8 M 11:47.74 6:20/M
12 James Richburg INDIANA 1839 8 M 11:55.51 6:24/M
13 Koen Fulton GREATER LATROBE 820 8 M 11:59.81 6:27/M
14 Andrew SAnsonetti PENN TRAFFORD 1956 7 M 12:00.43 6:27/M
15 Seth Basinger CONNELLSVILLE 506 8 M 12:03.57 6:29/M
16 Wyatt Krogh KISKI 1856 7 M 12:04.89 6:29/M
17 Noah Wilson NORWIN 1944 7 M 12:07.12 6:31/M
18 Ben Sebring INDIANA 1840 8 M 12:10.58 6:32/M
19 Gino Piraino FRANKLIN REGIONAL 756 8 M 12:13.35 6:34/M
20 Nate Campbell NORWIN 1886 7 M 12:14.38 6:35/M
21 Joseph Layman CONNELLSVILLE 552 8 M 12:14.55 6:35/M
22 Alex Scullio PENN TRAFFORD 1957 8 M 12:18.48 6:37/M
23 Nolan Ryan NORWIN 1930 7 M 12:20.13 6:38/M
24 Dylan Kane PLUM 1975 8 M 12:20.31 6:38/M
25 Primo Brodt-Jenkins GATEWAY 796 8 M 12:21.24 6:38/M
26 Logan Irvin NORWIN 1909 7 M 12:22.16 6:39/M
27 Daniel Codeluppi GATEWAY 800 8 M 12:25.33 6:41/M
28 August Lawrence GREENSBURG CENTRAL 930 8 M 12:28.40 6:42/M
29 Colin Swope HEMPFIELD (7) 998 8 M 12:29.18 6:43/M
30 Seth Weaver INDIANA 1844 8 M 12:29.62 6:43/M
31 Donovan Boller HEMPFIELD (7) 941 8 M 12:30.61 6:43/M
32 Gabe Powell PLUM 1986 7 M 12:36.16 6:46/M
33 Austin Molinaro CONNELLSVILLE 714 8 M 12:36.59 6:46/M
34 Nino Walker PLUM 1998 7 M 12:36.62 6:46/M
35 Aiden Bunker FRANKLIN REGIONAL 734 8 M 12:41.86 6:49/M
36 Macon Bishop FRANKLIN REGIONAL 727 8 M 12:50.49 6:54/M
37 Daniel Lenze INDIANA 1825 9 M 12:53.52 6:56/M
38 Hunter Heinack KISKI 1854 7 M 12:55.36 6:57/M
39 Ethan Kish CONNELLSVILLE 535 8 M 12:58.83 6:58/M
40 Tyler Miller HEMPFIELD (7) 980 8 M 13:01.27 7:00/M
41 Owen DeMatt HEMPFIELD (7) 959 8 M 13:01.61 7:00/M
42 Dominic Falcon HEMPFIELD (7) 960 8 M 13:01.86 7:00/M
43 Chuck Karadus CONNELLSVILLE 534 8 M 13:01.87 7:00/M
44 Anthony Aquino PENN TRAFFORD 1946 7 M 13:02.29 7:00/M
45 Nathan Kociela FRANKLIN REGIONAL 743 7 M 13:03.15 7:01/M
46 Jackson Genicola NORWIN 1902 7 M 13:03.49 7:01/M
47 Jason Buczak KISKI 1847 7 M 13:04.11 7:02/M
48 Brady Johnson NORWIN 1912 8 M 13:07.42 7:03/M
49 Andres Breauchy NORWIN 1881 8 M 13:08.61 7:04/M
50 Ben Perry FRANKLIN REGIONAL 755 7 M 13:13.50 7:06/M
51 Keegan Murtha GREENSBURG SALEM 2486 8 M 13:17.21 7:08/M
52 Daniel Dausey GATEWAY 801 8 M 13:18.79 7:09/M
53 Jace Beam GATEWAY 794 7 M 13:22.29 7:11/M
54 Cole Kemmerer PLUM 1976 7 M 13:25.58 7:13/M
55 Dylan Klenoshek FRANKLIN REGIONAL 741 8 M 13:25.78 7:13/M
56 Dominic Hackenberg PENN TRAFFORD 1952 8 M 13:27.83 7:14/M
57 Ben Zavatchan CONNELLSVILLE 726 8 M 13:28.60 7:14/M
58 Dylan Popies FRANKLIN REGIONAL 757 8 M 13:29.60 7:15/M
59 Chase Bonson PENN TRAFFORD 1949 8 M 13:30.60 7:15/M
60 Caleb Custer KISKI 1848 8 M 13:30.66 7:15/M
61 Anthony Detore GREATER LATROBE 818 8 M 13:31.48 7:16/M
62 Bill Erdely GREENSBURG CENTRAL 929 8 M 13:33.52 7:17/M
63 Noah Moffa PENN TRAFFORD 1954 7 M 13:44.72 7:23/M
64 Nate Beninati PLUM 1963 8 M 13:55.77 7:29/M
65 Ryan Grabowski PENN TRAFFORD 1951 8 M 13:57.99 7:30/M
66 Owen Washburn GREATER LATROBE 920 7 M 14:06.22 7:35/M
67 Hunter Webb GREENSBURG SALEM 2490 7 M 14:11.50 7:38/M
68 Zachary George KISKI 1850 8 M 14:11.90 7:38/M
69 Forest Peterson GREENSBURG SALEM 2487 8 M 14:15.00 7:40/M
70 Geoffrey Burkhardt-Nagy GATEWAY 798 7 M 14:16.28 7:40/M
71 Byron Christie GATEWAY 799 7 M 14:16.81 7:40/M
72 Dylan Brooks CONNELLSVILLE 507 8 M 14:20.22 7:42/M
73 Anthony Austerlitz GATEWAY 793 7 M 16:17.50 8:45/M
74 Ben Petnuch GREENSBURG CENTRAL 932 7 M 16:30.47 8:52/M
75 Gabe Myers GREENSBURG CENTRAL 931 7 M 16:46.30 9:01/M
76 Evan Stasko GREENSBURG CENTRAL 933 7 M 17:07.32 9:12/M
77 Sam Orazio GREATER LATROBE 858 7 M 17:12.32 9:15/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Eliza Miller KISKI 1859 7 F 12:02.53 6:28/M
2 Clara Herr GREATER LATROBE 822 7 F 12:32.12 6:44/M
3 Yana Noronha INDIANA 1833 7 F 12:44.28 6:51/M
4 Maddie Bevaqua PLUM 1964 8 F 12:44.52 6:51/M
5 Olivia Schrag KISKI 1864 8 F 12:48.98 6:53/M
6 Emma Jiancristoforo NORWIN 1911 8 F 12:51.27 6:55/M
7 Marina Grado GATEWAY 805 8 F 12:51.63 6:55/M
8 Rosemary Gaydos NORWIN 1901 7 F 12:56.52 6:57/M
9 Julia Snider HEMPFIELD (7) 988 8 F 12:56.92 6:57/M
10 Madison Shirrell-Brown HEMPFIELD (7) 987 8 F 12:57.53 6:58/M
11 Paityn Blakley FRANKLIN REGIONAL 730 8 F 12:58.15 6:58/M
12 Cydney Blahovec HEMPFIELD (7) 939 8 F 13:01.20 7:00/M
13 Jaydyn Ball INDIANA 1185 7 F 13:09.24 7:04/M
14 Kali Shanta PLUM 1992 8 F 13:09.90 7:04/M
15 Lindsay Lopez FRANKLIN REGIONAL 747 7 F 13:13.67 7:06/M
16 Angelina Brush FRANKLIN REGIONAL 733 7 F 13:15.87 7:07/M
17 Ava Palamone FRANKLIN REGIONAL 754 7 F 13:20.58 7:10/M
18 Amelia Faust PLUM 1969 7 F 13:20.92 7:10/M
19 Bridget Yaniga FRANKLIN REGIONAL 789 7 F 13:25.85 7:13/M
20 Hailey Depkon PLUM 1967 7 F 13:25.92 7:13/M
21 Elle Snyder GREATER LATROBE 916 7 F 13:29.38 7:15/M
22 Anna Little NORWIN 1918 8 F 13:29.68 7:15/M
23 Ashley Laukus NORWIN 1916 8 F 13:31.70 7:16/M
24 Emma Grim INDIANA 1820 8 F 13:32.52 7:17/M
25 Julia Walko NORWIN 1940 7 F 13:34.26 7:18/M
26 Ashley Smith GREENSBURG SALEM 2488 8 F 13:40.37 7:21/M
27 Grace Semow HEMPFIELD (7) 984 7 F 13:41.51 7:21/M
28 Emma Forrester HEMPFIELD (7) 964 8 F 13:42.97 7:22/M
29 Laurel Uhlinger GREENSBURG SALEM 2489 8 F 13:51.26 7:27/M
30 Makayla Kuzmin GREATER LATROBE 846 8 F 13:55.90 7:29/M
31 Morgan Holmes GATEWAY 808 8 F 13:56.70 7:29/M
32 Casey Rose Colcombe NORWIN 1891 7 F 14:00.11 7:32/M
33 Amelia Barilla PENN TRAFFORD 1947 7 F 14:01.38 7:32/M
34 Hayden Kraynick GREATER LATROBE 843 8 F 14:03.19 7:33/M
35 Gabriella Sukay GREATER LATROBE 917 8 F 14:03.57 7:33/M
36 Kayla Williams GREATER LATROBE 921 7 F 14:05.82 7:34/M
37 Cameron Dawson GREENSBURG SALEM 2482 7 F 14:06.42 7:35/M
38 Sarah Harper GATEWAY 807 8 F 14:07.66 7:35/M
39 Ashley Schaffner GATEWAY 809 8 F 14:07.82 7:35/M
40 Ellie Hecker KISKI 1853 7 F 14:09.30 7:36/M
41 Bella Brozeski NORWIN 1884 8 F 14:10.48 7:37/M
42 Elizabeth Borgia FRANKLIN REGIONAL 732 8 F 14:12.92 7:38/M
43 Peyton Heisler HEMPFIELD (7) 966 7 F 14:15.79 7:40/M
44 Avery Massaro GREATER LATROBE 857 8 F 14:16.41 7:40/M
45 Molly Gillott CONNELLSVILLE 525 7 F 14:19.96 7:42/M
46 Brooke Cain McKEESPORT 1868 7 F 14:21.73 7:43/M
47 Sara Flynn HEMPFIELD (7) 962 8 F 14:26.30 7:46/M
48 Alana Tensuan FRANKLIN REGIONAL 776 8 F 14:29.78 7:47/M
49 Rachel Leo GREENSBURG SALEM 2485 8 F 14:30.81 7:48/M
50 Ashlynn Branan INDIANA 1625 7 F 14:32.36 7:49/M
51 Cami Noll McKEESPORT 1870 8 F 14:32.50 7:49/M
52 Mackenzie Brokaw NORWIN 1883 7 F 14:33.37 7:49/M
53 Cecily Brown CONNELLSVILLE 508 8 F 14:33.98 7:49/M
54 Belinda Liu INDIANA 1827 8 F 14:36.82 7:51/M
55 Marissa DeNezza GREENSBURG SALEM 2483 7 F 14:38.11 7:52/M
56 Brooke Lindstrom CONNELLSVILLE 561 8 F 14:38.24 7:52/M
57 Ella Lape CONNELLSVILLE 536 7 F 14:38.50 7:52/M
58 Magdalene McPoyle CONNELLSVILLE 713 7 F 14:41.79 7:54/M
59 Emily Madey INDIANA 1831 8 F 14:45.83 7:56/M
60 Kara Broskin INDIANA 1811 7 F 14:54.90 8:01/M
61 Hannah Dickun KISKI 1849 7 F 14:56.75 8:02/M
62 Ava Jordan-Egnot CONNELLSVILLE 528 8 F 15:03.24 8:05/M
63 Isabella Ondish KISKI 1861 7 F 15:03.75 8:05/M
64 Jocelyn Gratchic CONNELLSVILLE 527 8 F 15:17.52 8:13/M
65 Autumn Tavaglione McKEESPORT 1872 8 F 15:20.98 8:15/M
66 Gabriella Spena PENN TRAFFORD 1958 7 F 15:21.39 8:15/M
67 Alyssa Paulone PENN TRAFFORD 1955 7 F 15:25.25 8:17/M
68 Emma Killmeyer PLUM 1977 8 F 15:26.27 8:18/M
69 Miranda Donnelly GREENSBURG CENTRAL 928 8 F 15:36.68 8:23/M
70 Madison Krofcheck GREENSBURG SALEM 2484 8 F 15:41.79 8:26/M
71 Angelina Shirey KISKI 1865 7 F 15:43.42 8:27/M
72 Amanda Bobish PENN TRAFFORD 1948 7 F 15:51.99 8:31/M
73 Allison Huffman PENN TRAFFORD 1953 7 F 15:56.87 8:34/M
74 Aurelia Seidling GATEWAY 810 8 F 15:59.33 8:36/M
75 Madilyn Shingle PLUM 1993 7 F 16:05.39 8:39/M
76 Abriona Anderson GREENSBURG SALEM 2481 7 F 16:23.55 8:48/M
77 Lyndsey Bifano GATEWAY 795 7 F 16:45.42 9:00/M
78 Ellie Althof GREENSBURG CENTRAL 924 8 F 17:04.30 9:11/M
79 Audrey Elliot GATEWAY 804 7 F 17:22.72 9:20/M
80 Anastasia Joyner PLUM 1974 8 F 17:33.54 9:26/M
81 Emma Kate Angelo GREENSBURG CENTRAL 925 8 F 17:35.66 9:27/M
82 Jolie Wendler PENN TRAFFORD 1959 7 F 18:36.54 10:00/M
83 Bailey Brown GREENSBURG CENTRAL 927 8 F 20:33.34 11:03/M
84 Jenna Cottom McKEESPORT 1869 7 F 20:33.82 11:03/M
85 Lydia Bailey GREENSBURG CENTRAL 926 8 F 20:40.67 11:07/M
86 Erin Driscoll PENN TRAFFORD 1950 7 F 21:33.76 11:35/M
87 Elizabeth Swanger McKEESPORT 1871 7 F 25:18.16 13:36/M