PINE RUN PARK XC MEET VARSITY
Overall Finish List
September 13, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Giacomo Lepore SEELOS ACADEMY 84 7 M 11:39.10 6:22/M
2 Layne Haught GET FIT FAMILIES 193 8 M 11:54.25 6:30/M
3 Everett Sargent ST PHILIP 355 7 M 12:15.84 6:42/M
4 Michael Braun BUTLER CATHOLIC 156 7 M 12:19.84 6:44/M
5 Donnie Schubert BLESSED TRINITY 140 7 M 12:31.60 6:50/M
6 Cam Fettis BLESSED TRINITY 136 8 M 12:42.94 6:56/M
7 Carter Robertson HOLY CROSS 227 7 M 12:59.76 7:06/M
8 Charlie Colantonio ST PHILIP 353 8 M 13:02.34 7:07/M
9 Adam Ohayon AQUINAS 23 8 M 13:10.25 7:12/M
10 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 143 7 M 13:17.24 7:16/M
11 John Caliguiri BLESSED TRINITY 135 8 M 13:21.56 7:18/M
12 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 137 8 M 13:21.75 7:18/M
13 Brody Dunn SEELOS ACADEMY 80 7 M 13:33.46 7:24/M
14 Brady Wolff HOLY CROSS 232 8 M 13:44.50 7:30/M
15 Ian Stanton HOLY CROSS 229 8 M 13:48.60 7:32/M
16 Calvin Vento BLESSED TRINITY 142 7 M 14:11.34 7:45/M
17 Jack White SEELOS ACADEMY 90 7 M 14:28.34 7:54/M
18 Brendan Donnelly SEELOS ACADEMY 79 8 M 14:47.48 8:05/M
19 Grayson Mizuk HOLY CROSS 226 8 M 14:52.19 8:07/M
20 John Pontello SEELOS ACADEMY 87 7 M 14:53.34 8:08/M
21 Andrew Taschner HOLY CROSS 230 8 M 14:54.26 8:09/M
22 Will Stickman ST PHILIP 356 8 M 15:01.34 8:12/M
23 Vincent Moncheck SEELOS ACADEMY 86 7 M 15:25.18 8:25/M
24 Michael Liguori AQUINAS 22 8 M 15:26.97 8:26/M
25 Niccola Johns SEELOS ACADEMY 82 7 M 15:40.32 8:34/M
26 Jack Ryan HOLY CROSS 228 7 M 16:15.52 8:53/M
27 Xavier West ST JAMES 297 7 M 16:19.34 8:55/M
28 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 141 7 M 16:20.59 8:56/M
29 Nasi Edgos ST PHILIP 354 8 M 16:40.59 9:06/M
30 Andrew Stepanow SEELOS ACADEMY 89 7 M 16:50.33 9:12/M
31 Logan Mlecko SEELOS ACADEMY 85 8 M 17:31.94 9:34/M
32 Justin Katz BLESSED TRINITY 138 8 M 17:32.75 9:35/M
33 Thomas Kunz SEELOS ACADEMY 83 7 M 17:37.47 9:38/M
34 Matthew Radermacher SEELOS ACADEMY 88 8 M 18:34.77 10:09/M
35 Samuel Mcgowan BLESSED TRINITY 139 7 M 18:40.52 10:12/M
36 Colin Dorcy BUTLER CATHOLIC 157 8 M 19:02.59 10:24/M
37 Tyler Collins HOLY CROSS 225 8 M 20:43.80 11:19/M
38 Michael Horton ST GREGORY 324 7 M 23:26.33 12:48/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Siena Cozza GET FIT FAMILIES 190 0 F 12:22.84 6:45/M
2 Grace Lazzara SEELOS ACADEMY 72 8 F 12:47.67 6:59/M
3 Alexis Abbett CDTCA 169 8 F 12:49.30 7:00/M
4 Gianna Vangura AQUINAS 20 7 F 12:53.34 7:02/M
5 Rachel Boehm ST PHILIP 352 7 F 13:38.84 7:27/M
6 Lauren Mihm SEELOS ACADEMY 76 8 F 13:47.45 7:32/M
7 Libby Gallick ST JAMES 294 7 F 13:49.30 7:33/M
8 Cheyenne Sahr BLESSED TRINITY 131 8 F 13:52.57 7:35/M
9 Hannah Sahr BLESSED TRINITY 132 7 F 14:00.17 7:39/M
10 Mary Narvett SEELOS ACADEMY 77 8 F 14:26.30 7:53/M
11 Emily Veazey AQUINAS 21 8 F 14:26.38 7:53/M
12 Margaret Mary Sweeney ST JAMES 296 7 F 14:50.33 8:06/M
13 Lily Karsman SEELOS ACADEMY 71 8 F 15:24.63 8:25/M
14 Kaitlyn Darcy CDTCA 171 8 F 15:25.37 8:25/M
15 Katherine Dudkowski SEELOS ACADEMY 69 7 F 15:50.93 8:39/M
16 Mary Grace Gauntner ST JAMES 295 8 F 15:53.62 8:41/M
17 Katherine Repasky AQUINAS 17 7 F 16:06.71 8:48/M
18 Madeline Slayton BLESSED TRINITY 133 8 F 16:22.98 8:57/M
19 Megan Mclaughlin SEELOS ACADEMY 75 7 F 16:36.84 9:04/M
20 Colleen Fitzpatrick ALPHA 277 8 F 17:41.88 9:40/M
21 Krisanda Kessler NORTHSIDE CATHOLIC 251 8 F 17:42.58 9:40/M
22 Sophia Suffoleto AQUINAS 19 7 F 17:56.34 9:48/M
23 Emily Mclaughlin SEELOS ACADEMY 74 7 F 18:08.96 9:55/M
24 Megan Becker SEELOS ACADEMY 68 8 F 18:17.84 9:59/M
25 Maura Fugh BLESSED TRINITY 130 7 F 18:50.58 10:17/M
26 Fallon Bright ALPHA 276 7 F 19:04.71 10:25/M
27 Emma Blackburn CDTCA 170 7 F 19:24.59 10:36/M
28 Abigail Stalder AQUINAS 18 8 F 19:45.59 10:48/M
29 Abby Feczko ST JAMES 293 7 F 20:16.83 11:04/M
30 Isabella Recchi AQUINAS 16 7 F 20:53.93 11:25/M
31 Rebecca Trelles NORTHSIDE CATHOLIC 252 7 F 26:46.83 14:38/M