WAADA GIRLS CHAMPIONSHIP
GIRLS
Overall Finish List
October 01, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Eliza Miller KISKI 558 8 F 11:44.79 6:18/M
2 Rosemary Gaydos NORWIN 771 8 F 12:13.17 6:34/M
3 Julia Walko NORWIN 961 8 F 12:14.93 6:35/M
4 Clara Herr GREATER LATROBE 340 8 F 12:19.42 6:37/M
5 McKenna Jordan INDIANA 500 8 F 12:21.27 6:38/M
6 Annah Kunes MCKEESPORT 575 8 F 12:22.49 6:39/M
7 Laci Kingerski NORWIN 783 8 F 12:44.75 6:51/M
8 Ashlan Price G - SALEM 377 8 F 12:45.74 6:51/M
9 Casey Rose Colcombe NORWIN 596 8 F 12:45.76 6:51/M
10 Taylor Carr G - SALEM 368 8 F 12:46.16 6:52/M
11 Hailey Depkon OBLOCK (PLUM) 974 8 F 12:46.53 6:52/M
12 Carlie Goretzka NORWIN 775 7 F 12:46.82 6:52/M
13 Cora Drylie GREATER LATROBE 333 8 F 12:48.38 6:53/M
14 Amelia Barilla PENN TRAFFORD 1091 8 F 12:48.78 6:53/M
15 Grace Semow HEMPFIELD (7) 475 8 F 12:48.87 6:53/M
16 Tatiana Holt KISKI 555 8 F 12:49.39 6:53/M
17 Audra Fedor NORWIN 769 8 F 12:49.40 6:53/M
18 Jadyn Ball INDIANA 487 8 F 12:49.53 6:53/M
19 Alicia Weimer HEMPFIELD (7) 483 8 F 12:57.52 6:58/M
20 Allison Dematt HEMPFIELD (7) 395 7 F 12:59.56 6:59/M
21 Emerson Skatell GREATER LATROBE 351 7 F 13:04.28 7:02/M
22 Avery Davis NORWIN 599 8 F 13:04.91 7:02/M
23 Amelia Faust OBLOCK (PLUM) 976 8 F 13:10.78 7:05/M
24 Jonah Althof GREENSBURG C CATHOL 360 7 F 13:13.28 7:06/M
25 Brianna Carr G - SALEM 367 7 F 13:14.56 7:07/M
26 Rachel Gill INDIANA 497 7 F 13:18.30 7:09/M
27 Ang Brush FRANKLIN REGIONAL 273 8 F 13:19.31 7:10/M
28 Kylie Klinger FRANKLIN REGIONAL 284 8 F 13:23.43 7:12/M
29 Eve Kuzneski INDIANA 537 7 F 13:25.88 7:13/M
30 Olivia Smith G - SALEM 380 7 F 13:31.68 7:16/M
31 Bridget Yaniga FRANKLIN REGIONAL 307 8 F 13:32.50 7:17/M
32 Daysha Thomas GREATER LATROBE 352 8 F 13:41.28 7:21/M
33 Ellie Hecker KISKI 553 8 F 13:41.57 7:21/M
34 Tessa Miller HEMPFIELD (7) 471 8 F 13:43.28 7:22/M
35 Reilly Sullivan KISKI 570 8 F 13:46.37 7:24/M
36 Ava Palamone FRANKLIN REGIONAL 292 8 F 13:49.40 7:26/M
37 Marissa DeNezza G - SALEM 370 8 F 13:51.78 7:27/M
38 Kate Bunker FRANKLIN REGIONAL 274 7 F 13:52.49 7:27/M
39 Emily Smith KISKI 567 7 F 13:52.89 7:27/M
40 Ava Strellec KISKI 569 7 F 13:54.78 7:28/M
41 Kyleigh Krisfalusi GREATER LATROBE 344 7 F 13:57.37 7:30/M
42 Jane Huss DERRY 269 7 F 13:57.78 7:30/M
43 Peyton Heisler HEMPFIELD (7) 463 8 F 13:57.78 7:30/M
44 Isabella Ondish KISKI 560 8 F 13:59.79 7:31/M
45 Kara Broskin INDIANA 489 8 F 14:02.36 7:33/M
46 Hadley Regalski FRANKLIN REGIONAL 297 7 F 14:09.11 7:36/M
47 Sarah Guinther GREATER LATROBE 338 7 F 14:12.53 7:38/M
48 Ella Lape CONNELLSVILLE 155 8 F 14:12.78 7:38/M
49 Magdalene McPoyle CONNELLSVILLE 173 8 F 14:14.28 7:39/M
50 Emma Tikey CONNELLSVILLE 265 8 F 14:15.72 7:40/M
51 Rylie Fordyce HEMPFIELD (7) 400 8 F 14:16.12 7:40/M
52 Ashlynn Branan INDIANA 488 8 F 14:18.53 7:41/M
53 Alaina Blend G - SALEM 366 8 F 14:20.36 7:42/M
54 Elizabeth Olsen INDIANA 541 8 F 14:30.34 7:48/M
55 Gabriella Spena PENN TRAFFORD 1746 8 F 14:36.67 7:51/M
56 Aubrey Spencer OBLOCK (PLUM) 995 7 F 14:37.12 7:52/M
57 Callie Kapusta FRANKLIN REGIONAL 281 7 F 14:37.77 7:52/M
58 Madilyn Shingle OBLOCK (PLUM) 994 8 F 14:38.12 7:52/M
59 Abbie Kunkleman GREATER LATROBE 345 7 F 14:38.38 7:52/M
60 Milana Yanniscoli HEMPFIELD (7) 485 7 F 14:57.35 8:02/M
61 Grace Byrne GATEWAY 313 7 F 14:57.44 8:02/M
62 Serena Carnahan OBLOCK (PLUM) 971 7 F 15:11.19 8:10/M
63 Raigan Keller CONNELLSVILLE 153 7 F 15:16.28 8:12/M
64 Grace Roedersheimer OBLOCK (PLUM) 992 7 F 15:36.97 8:23/M
65 Emily Cafasso PENN TRAFFORD 1191 7 F 15:52.21 8:32/M
66 Allison Huffman PENN TRAFFORD 1221 8 F 16:28.30 8:51/M
67 Molly Gillott CONNELLSVILLE 60 8 F 16:28.52 8:51/M
68 Amanda Bobish PENN TRAFFORD 1092 8 F 16:29.54 8:52/M
69 Tatum Olczac OBLOCK (PLUM) 988 7 F 16:46.52 9:01/M
70 Roni Miller GATEWAY 324 7 F 16:53.49 9:05/M
71 Jillian Attwood GATEWAY 308 7 F 16:55.95 9:06/M
72 Bella Rubby PENN TRAFFORD 1406 7 F 18:18.28 9:50/M
73 Cheyenne Gonzales CONNELLSVILLE 94 7 F 19:02.65 10:14/M
74 Nora Gillott CONNELLSVILLE 93 8 F 21:02.38 11:18/M