HARRISON INVITE 7TH GRADE
Overall Finish List
October 02, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Ryan Popp FORT COUCH 180 7 M 13:04.66 7:02/M
2 Ryan Priano BALDWIN 17 8 M 13:23.94 7:12/M
3 Andrew Hartung MELLON 266 8 M 13:39.76 7:20/M
4 Gavin Gerling PETERS TWP 315 7 M 13:44.24 7:23/M
5 Aaron Reddy MT LEBO - JEFFERSON 240 7 M 13:54.38 7:28/M
6 Nick Zundel MT LEBO - JEFFERSON 253 7 M 13:58.44 7:31/M
7 Charles Garlitz MT LEBO - JEFFERSON 223 7 M 13:59.29 7:31/M
8 Mack Fetty CANONSBURG 50 7 M 14:03.16 7:33/M
9 DEVIN MCCAULEY MELLON 273 7 M 14:09.77 7:36/M
10 John Miracle MELLON 276 7 M 14:27.27 7:46/M
11 Atlantic Rajakumar MELLON 280 7 M 14:46.67 7:56/M
12 Kobe Yuyi FORT COUCH 204 7 M 14:55.30 8:01/M
13 Shawn Khurana FORT COUCH 153 7 M 14:57.26 8:02/M
14 Arturo Gromo BALDWIN 5 8 M 14:57.47 8:02/M
15 Preston Garin PETERS TWP 314 7 M 14:57.68 8:02/M
16 Alex Swanson FORT COUCH 194 7 M 14:58.26 8:03/M
17 Sam Berger FORT COUCH 127 7 M 15:02.52 8:05/M
18 Eli Mandler FORT COUCH 167 7 M 15:03.57 8:05/M
19 Chris David ELIZABETH FORWARD 111 7 M 15:05.20 8:07/M
20 Michael Cargile FORT COUCH 130 7 M 15:21.27 8:15/M
21 Josh Drake PETERS TWP 309 7 M 15:22.51 8:16/M
22 Bennett Ziegler PETERS TWP 351 7 M 15:26.77 8:18/M
23 Tommy Goellner FORT COUCH 144 7 M 15:31.23 8:21/M
24 Aiden Davern MT LEBO - JEFFERSON 219 8 M 15:35.92 8:23/M
25 Sabastian Crosby CHARTIERS VALLEY 84 7 M 15:40.52 8:25/M
26 Dalton Phelps PETERS TWP 335 7 M 15:40.77 8:25/M
27 Gavin Serafini BALDWIN 18 8 M 15:43.85 8:27/M
28 Samuel Deibert MELLON 260 7 M 15:46.69 8:29/M
29 Logan Wells FORT COUCH 202 7 M 15:50.18 8:31/M
30 Ben Peterson CANONSBURG 63 7 M 15:54.25 8:33/M
31 MCClintock Tyler FORT COUCH 197 7 M 16:07.43 8:40/M
32 Saajin Laffin FORT COUCH 155 7 M 16:08.44 8:40/M
33 Micah Black FORT COUCH 128 7 M 16:15.27 8:44/M
34 Julian Cupp MELLON 258 7 M 16:18.99 8:46/M
35 Ryan Hyatt FORT COUCH 151 7 M 16:29.11 8:52/M
36 Aaron Peterson PETERS TWP 334 7 M 16:32.30 8:53/M
37 Joshua Ghil MELLON 263 7 M 16:33.27 8:54/M
38 Mark Rakach MELLON 281 7 M 16:39.27 8:57/M
39 Jake Federouch CHARTIERS VALLEY 86 7 M 16:53.98 9:05/M
40 Anderson Ploeger FORT COUCH 178 7 M 17:04.34 9:11/M
41 Rohan Mehta FORT COUCH 170 7 M 17:07.19 9:12/M
42 Lucas Gerlach FORT COUCH 141 7 M 17:08.42 9:13/M
43 Patrick Byerly CHARTIERS VALLEY 82 7 M 17:14.54 9:16/M
44 Hugh O'Neill PETERS TWP 331 7 M 17:20.65 9:19/M
45 Nathan Martin BETHEL PARK 34 7 M 17:35.70 9:27/M
46 Erik Hernandez KEYSTONE OAKS 207 7 M 17:36.27 9:28/M
47 Rocco Bain KEYSTONE OAKS 205 7 M 17:44.45 9:32/M
48 Luca Kraft CHARTIERS VALLEY 90 7 M 17:49.27 9:35/M
49 Isaiah Irwin Evans MELLON 270 7 M 17:58.18 9:40/M
50 Michael Switala CHARTIERS VALLEY 105 7 M 18:05.51 9:43/M
51 George Gombar FORT COUCH 145 7 M 18:08.26 9:45/M
52 Joey Stengel MELLON 284 7 M 18:25.91 9:54/M
53 Shresht Rawat FORT COUCH 183 7 M 18:26.11 9:55/M
54 Nolan Rosing CANONSBURG 67 7 M 18:29.26 9:56/M
55 Theodore Aumer FORT COUCH 123 7 M 18:31.12 9:57/M
56 John Tripodes FORT COUCH 196 7 M 18:41.27 10:03/M
57 Noah Lilja FORT COUCH 161 7 M 18:49.31 10:07/M
58 Garret Lindsey BETHEL PARK 32 7 M 18:55.41 10:10/M
59 Gustavo Vasconcellos-Neumann MT LEBO - JEFFERSON 248 7 M 18:55.61 10:10/M
60 Josh Anand FORT COUCH 122 7 M 19:07.76 10:17/M
61 Thomas Deely CANONSBURG 46 7 M 19:11.24 10:19/M
62 Ronald Slavonic BETHEL PARK 36 7 M 19:15.51 10:21/M
63 Alex Zimmerman PETERS TWP 352 7 M 19:17.27 10:22/M
64 Adin Teres FORT COUCH 195 7 M 19:19.26 10:23/M
65 Lucas Yero MELLON 291 7 M 19:23.63 10:25/M
66 Devin Kincaid WEST MIFFLIN 413 8 M 19:37.49 10:33/M
67 Ben Seewald FORT COUCH 190 7 M 19:49.44 10:39/M
68 Dominic Nardiello MELLON 278 7 M 20:16.76 10:54/M
69 Frederick Mach BETHEL PARK 33 7 M 20:21.52 10:56/M
70 Sam Romanias CHARTIERS VALLEY 100 7 M 20:30.54 11:01/M
71 Ben Neill MT LEBO - JEFFERSON 236 7 M 20:35.20 11:04/M
72 Matthew Opfer PETERS TWP 332 7 M 20:37.76 11:05/M
73 Ben Ross FORT COUCH 187 7 M 20:51.49 11:13/M
74 Spencer Maist BALDWIN 11 8 M 21:22.17 11:29/M
75 Jack Werzyn MT LEBO - JEFFERSON 251 7 M 21:27.78 11:32/M
76 Landon Hogle BALDWIN 8 8 M 21:32.99 11:35/M
77 Sam Weir CANONSBURG 73 7 M 21:56.14 11:48/M
78 Ben Waldron FORT COUCH 199 7 M 23:13.85 12:29/M
79 Liam Mulhern FORT COUCH 175 7 M 24:47.14 13:19/M
80 Drake Pattison FORT COUCH 177 7 M 29:03.85 15:37/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Annie Casturo MT LEBO - JEFFERSON 216 8 F 15:13.57 8:11/M
2 Morgan Wood CANONSBURG 75 7 F 16:04.21 8:38/M
3 Ryann Janosko ELIZABETH FORWARD 115 7 F 16:19.30 8:46/M
4 Madi Renda PETERS TWP 338 7 F 16:21.50 8:47/M
5 Ava Warzinski CHARTIERS VALLEY 106 7 F 16:38.30 8:57/M
6 Riley Moorehead FORT COUCH 173 7 F 16:41.63 8:58/M
7 Sophia Messerly PETERS TWP 327 7 F 16:42.41 8:59/M
8 Esther Ward MELLON 287 7 F 17:15.56 9:16/M
9 Sara Groninger FORT COUCH 146 7 F 17:22.80 9:20/M
10 Linnea Pilarski CANONSBURG 64 7 F 17:44.74 9:32/M
11 Kaitlyn Kuczinski CHARTIERS VALLEY 91 7 F 17:52.55 9:36/M
12 Gillian Ringling PETERS TWP 339 7 F 17:55.56 9:38/M
13 Olivia Barnes MELLON 255 7 F 17:58.52 9:40/M
14 Rylee Mihalko CHARTIERS VALLEY 95 7 F 18:13.38 9:48/M
15 Maddie Webb FORT COUCH 200 7 F 18:27.00 9:55/M
16 Sophia Lach KEYSTONE OAKS 211 7 F 18:29.21 9:56/M
17 Mackenna Pozza MELLON 279 7 F 18:51.94 10:08/M
18 Maddie Olivia FORT COUCH 176 7 F 18:57.43 10:11/M
19 Mia Marino FORT COUCH 168 7 F 19:01.10 10:13/M
20 Thea Hipolito MELLON 267 7 F 19:36.80 10:32/M
21 Samantha Wall PETERS TWP 347 7 F 19:38.89 10:33/M
22 Annabelle Helt CHARTIERS VALLEY 87 7 F 19:45.39 10:37/M
23 Maggie Francis TRINITY (7) 397 7 F 19:58.17 10:44/M
24 Heather Sharpe FORT COUCH 193 7 F 19:58.18 10:44/M
25 Madison Justice TRINITY (7) 400 7 F 20:01.26 10:46/M
26 Gianna Bowlin PETERS TWP 303 7 F 20:01.55 10:46/M
27 Esther Knight FORT COUCH 154 7 F 20:01.64 10:46/M
28 Morgan Snyder CHARTIERS VALLEY 103 7 F 20:02.65 10:46/M
29 Morgan Salerno CHARTIERS VALLEY 101 7 F 20:08.35 10:49/M
30 Karlie Enick PLEASANT HILLS 357 7 F 20:21.30 10:56/M
31 Essence Dreher FORT COUCH 136 7 F 20:29.73 11:01/M
32 Athena Chakos FORT COUCH 132 7 F 20:32.80 11:02/M
33 Chassity Church CANONSBURG 42 7 F 20:36.79 11:05/M
34 Hannah Crnkovich PETERS TWP 307 7 F 20:50.79 11:12/M
35 Giada Pitzarella PETERS TWP 336 7 F 20:58.77 11:16/M
36 Opal Miller FORT COUCH 172 7 F 20:58.97 11:16/M
37 Hannah Dell FORT COUCH 135 7 F 21:38.30 11:38/M
38 Jackie Sharp FORT COUCH 192 7 F 21:42.87 11:40/M
39 Brianne Baker TRINITY (7) 391 7 F 21:49.78 11:44/M
40 Helly Makadia FORT COUCH 166 7 F 21:56.29 11:48/M
41 Aurora Musisko ELIZABETH FORWARD 118 7 F 22:12.15 11:56/M
42 Patience Lewis RINGGOLD 384 7 F 22:16.63 11:58/M
43 Madee Rayburg PETERS TWP 337 7 F 22:17.24 11:59/M
44 Leah Obrien RINGGOLD 387 7 F 22:20.30 12:00/M
45 Nicole Gruber RINGGOLD 379 7 F 22:21.75 12:01/M
46 Leyla Kostik KEYSTONE OAKS 210 7 F 23:10.96 12:27/M
47 Alexa Buel CANONSBURG 41 7 F 23:12.18 12:28/M
48 Jenna Strohecker CANONSBURG 1076 0 F 23:36.20 12:41/M
49 Lily Hurst PLEASANT HILLS 363 7 F 23:44.50 12:46/M
50 Miranda Luketic WEST MIFFLIN 415 7 F 23:45.72 12:46/M
51 Maggie Kendall KEYSTONE OAKS 209 7 F 23:47.54 12:47/M
52 Alana Morse FORT COUCH 174 7 F 24:10.30 13:00/M
53 Rakshya Kafle BALDWIN 10 8 F 28:14.11 15:11/M
54 Cameron O'Rourke BALDWIN 15 9 F 28:17.45 15:12/M