WEXFORD RAM RUN 5K
5K
Overall Finish List
October 06, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Max Hudak Gibsonia PA 2369 17 M 1 Top Fin 18:46.16 6:03/M
2 Aidan Tegtmeier 673 16 M 2 Top Fin 19:45.30 6:22/M
3 Ken Onishi 674 38 M 3 Top Fin 19:47.79 6:23/M
4 Douglas Basinski Pittsburgh PA 1854 48 M 1 Top Fin 20:05.89 6:29/M
5 Brian Wentling 2339 15 M 1 12-15 20:12.41 6:31/M
6 Tammy Slusser Monroeville PA 2205 54 F 1 Top Fin 20:21.55 6:34/M
7 Brady Hunkele Mars PA 2009 11 M 1 9-11 20:51.80 6:44/M
8 Heather Hudak Gibsonia PA 2370 46 F 2 Top Fin 20:53.67 6:44/M
9 Carolyn Williams Gibsonia PA 2286 15 F 3 Top Fin 21:14.55 6:51/M
10 Carson Kopp 2323 15 M 2 12-15 21:22.16 6:54/M
11 Justin Gliptis Wexford PA 1975 39 M 1 30-39 21:32.96 6:57/M
12 Steven Smith Mars PA 2215 48 M 2 Top Fin 21:33.36 6:57/M
13 Kristen Berger 2346 53 F 1 Top Fin 22:02.25 7:06/M
14 Dickson Goulart Wexford PA 1977 47 M 3 Top Fin 22:12.80 7:10/M
15 Kevin Berger 2347 54 M 1 50-59 22:28.89 7:15/M
16 Kelen Landa 2384 9 M 2 9-11 23:15.40 7:30/M
17 Bennett Ferraro 2320 10 M 3 9-11 23:16.30 7:30/M
18 Lee Guo Wexford PA 1984 44 M 1 40-49 23:36.74 7:37/M
19 Bobby Johnston Pittsburgh PA 2019 37 M 2 30-39 24:06.10 7:46/M
20 Luke Schanken Mars PA 2173 36 M 3 30-39 24:06.19 7:46/M
21 Chase Ogden Wexford PA 2128 11 M 4 9-11 24:23.61 7:52/M
22 Alex Bywalski Gibsonia PA 1898 12 M 3 12-15 24:26.73 7:53/M
23 Kristen Justus Wexford PA 2028 38 F 1 30-39 24:34.66 7:55/M
24 Greta Kuzilla Gibsonia PA 2049 34 F 2 30-39 24:35.47 7:56/M
25 Jeff Wright Wexford PA 2313 38 M 4 30-39 24:42.80 7:58/M
26 Keatyn Landa 2381 38 F 3 30-39 24:46.88 7:59/M
27 Terrilyn Tomaszewski Cranberry Twp PA 2243 38 F 4 30-39 24:57.22 8:03/M
28 Juliana Hunkele Mars PA 2010 8 F 1 1- 8 25:18.76 8:10/M
29 John Karpacs Pittsburgh PA 2364 55 M 2 50-59 25:29.73 8:13/M
30 Darla Ferraro 2319 40 F 2 Top Fin 25:33.98 8:15/M
31 Mia Bywalski Gibsonia PA 1901 43 F 3 Top Fin 25:44.18 8:18/M
32 Max Kohser 2342 11 M 5 9-11 25:51.54 8:20/M
33 Chen Onishi 694 36 F 5 30-39 25:55.16 8:22/M
34 Noah Mendelovich Wexford PA 2375 10 M 6 9-11 25:55.30 8:22/M
35 Maurry Mendelovich Wexford PA 2374 43 M 2 40-49 25:59.16 8:23/M
36 Suzette Cappola 659 42 F 1 40-49 26:07.15 8:25/M
37 Grace Frederick Gibsonia PA 1959 8 F 2 1- 8 26:20.92 8:30/M
38 Sarah Frederick Gibsonia PA 1960 33 F 6 30-39 26:21.74 8:30/M
39 Matt Tomaszewski Cranberry Twp PA 2241 40 M 3 40-49 27:09.55 8:45/M
40 Ella Davis Wexford PA 1924 10 F 1 9-11 27:21.81 8:49/M
41 Jason Capizzi Bridgeville PA 1902 36 M 5 30-39 27:25.27 8:51/M
42 Kim Williams Gibsonia PA 2288 53 F 1 50-59 27:59.17 9:02/M
43 Griffin Long Wexford PA 2072 8 M 1 1- 8 28:04.74 9:03/M
44 Stacey Long Wexford PA 2075 43 F 2 40-49 28:10.16 9:05/M
45 Caroline Zancosky Gibsonia PA 2316 10 F 2 9-11 28:17.77 9:07/M
46 Anjelica Smith 2351 12 F 1 12-15 28:24.66 9:10/M
47 Robert Johnston Mars PA 2020 66 M 1 60-99 28:56.30 9:20/M
48 Taylor Smith Wexford PA 2216 34 F 7 30-39 29:22.27 9:28/M
49 Andrew Scherrah Gibsonia PA 2176 11 M 7 9-11 30:12.65 9:45/M
50 Madison Tomaszewski Cranberry Twp PA 2239 9 F 3 9-11 30:13.66 9:45/M
51 Liz Scherrah Gibsonia PA 2178 39 F 8 30-39 30:14.69 9:45/M
52 Owen Long Wexford PA 2074 11 M 8 9-11 30:57.11 9:59/M
53 Don Slusser Monroeville PA 2204 67 M 2 60-99 30:57.30 9:59/M
54 Damian Ivanov Wexford PA 2012 13 M 4 12-15 30:58.92 9:59/M
55 Marcie Morris 2350 11 F 4 9-11 30:58.98 9:59/M
56 Nathan Long Wexford PA 2073 43 M 4 40-49 31:01.41 10:00/M
57 Nyejah Ressler Gibsonia PA 2151 8 M 2 1- 8 31:02.17 10:01/M
58 Ryan Priore Wexford PA 2140 40 M 5 40-49 31:02.31 10:01/M
59 Michelle Ressler Gibsonia PA 2150 40 F 3 40-49 31:02.42 10:01/M
60 Jeremy Himes Pittsburgh PA 1998 44 M 6 40-49 31:03.29 10:01/M
61 Tim Carl Mars PA 1903 38 M 6 30-39 31:04.17 10:01/M
62 Brian Sproul Pittsburgh PA 2383 41 M 7 40-49 31:04.24 10:01/M
63 Sachidananda Shetty Pittsburgh PA 2197 45 M 8 40-49 31:05.17 10:02/M
64 Kari Nejak-Bowen Wexford PA 2126 44 F 4 40-49 31:33.96 10:11/M
65 Drew Van Tromp Wexford PA 2250 6 M 3 1- 8 32:05.86 10:21/M
66 Justin Van Tromp Wexford PA 2251 37 M 7 30-39 32:07.27 10:22/M
67 Dre Sy Monaca PA 2233 37 F 9 30-39 32:11.10 10:23/M
68 Richard Forsten Gibsonia PA 1953 56 M 3 50-59 33:45.24 10:53/M
69 Chris Davis Wexford PA 1923 47 M 9 40-49 34:02.55 10:59/M
70 Kevin Mcgoun Carnegie PA 2096 65 M 3 60-99 34:10.23 11:01/M
71 Aria Bywalski Gibsonia PA 1899 7 F 3 1- 8 35:30.30 11:27/M
72 WHO ARE YOU 2348 2348 0 M 1 0- 0 35:30.67 11:27/M
73 Ethan Lindblad Monroeville PA 2067 12 M 5 12-15 35:42.28 11:31/M
74 Ava Mckenney Wexford PA 2107 10 F 5 9-11 35:55.81 11:35/M
75 Victoria Mckenney Wexford PA 2110 41 F 5 40-49 36:05.61 11:38/M
76 Jade Ogden Wexford PA 2129 9 F 6 9-11 36:50.46 11:53/M
77 Micky Yoder Wexford PA 2379 8 M 4 1- 8 37:30.18 12:06/M
78 Neeva Zancosky Gibsonia PA 2318 11 F 7 9-11 37:34.11 12:07/M
79 Jeffrey Zancosky Gibsonia PA 2317 46 M 10 40-49 37:34.72 12:07/M
80 Grant Bruna Pittsburgh PA 1888 5 M 5 1- 8 37:44.63 12:10/M
81 Keira Mckenney Wexford PA 2109 6 F 4 1- 8 38:18.51 12:21/M
82 James Mckenney Wexford PA 2108 47 M 11 40-49 38:18.65 12:21/M
83 Li Ogden Wexford PA 2130 51 F 2 50-59 38:35.18 12:27/M
84 Nadejda Todorova Wexford PA 2238 45 F 6 40-49 38:35.79 12:27/M
85 Gavin Mangel Gibsonia PA 2376 8 M 6 1- 8 39:33.31 12:45/M
86 Layla Bailey Wexford PA 1847 6 F 5 1- 8 39:41.92 12:48/M
87 Rekha Bailey Wexford PA 1848 40 F 7 40-49 39:43.61 12:49/M
88 Gina Mangel Gibsonia PA 2377 44 F 8 40-49 39:44.56 12:49/M
89 Margary Yoder Wexford PA 2380 6 F 6 1- 8 39:45.80 12:49/M
90 Tyler Gregorio Wexford PA 1983 3 M 7 1- 8 45:47.56 14:46/M
91 Chase Kpsher 2344 7 M 8 1- 8 51:50.65 16:43/M
92 Michael Yoder Wexford PA 2378 46 M 12 40-49 54:30.96 17:35/M
93 Veli Yoder Wexford PA 2382 6 M 9 1- 8 54:40.32 17:38/M
94 Hope Kosher 2343 4 F 7 1- 8 54:47.83 17:40/M