TSTCA XC MEET AA/A BOYS
AA BOYS
Overall Finish List
October 17, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Jack Aulbach BLACKHAWK 141 12 M 16:52.74 5:26/M
2 Lucas Pajak RINGGOLD 1080 11 M 16:58.49 5:28/M
3 Anthony Litrenta NEW CASTLE 719 12 M 17:24.57 5:37/M
4 Logan Maust UNIONTOWN 1424 12 M 17:26.29 5:37/M
5 Ethan Gamble RINGGOLD 1069 12 M 17:26.59 5:37/M
6 Brendan Kopich LAUREL HIGHLANDS 574 12 M 17:33.48 5:40/M
7 Kirk Stewart SOUTH PARK 1324 11 M 17:41.82 5:42/M
8 Ben Daerr RINGGOLD 1065 11 M 17:45.57 5:44/M
9 Jonah Miller NEW CASTLE 720 11 M 17:45.78 5:44/M
10 Aaron Elm MCKEESPORT 608 10 M 18:02.82 5:49/M
11 Ryan Hunyadi NEW CASTLE 716 12 M 18:03.47 5:49/M
12 Braden Zukowski KNOCH 567 12 M 18:03.57 5:49/M
13 Cj Thimons HIGHLANDS 497 12 M 18:07.94 5:51/M
14 Aaron Plyler KNOCH 560 12 M 18:09.76 5:51/M
15 Gavyn Hansotte NEW CASTLE 715 11 M 18:12.20 5:52/M
16 Nathan Lucy UNIONTOWN 1420 11 M 18:17.66 5:54/M
17 Lorenzo Zeni RINGGOLD 1090 10 M 18:23.79 5:56/M
18 Leyton Maust UNIONTOWN 1423 9 M 18:27.50 5:57/M
19 Brandon Hebda UNIONTOWN 1413 10 M 18:33.51 5:59/M
20 Issac Meeder LAUREL HIGHLANDS 577 11 M 18:34.51 5:59/M
21 Isaac King NEW CASTLE 717 12 M 18:34.52 5:59/M
22 Zach Cozza N CATHOLIC BOYS 813 10 M 18:34.71 5:59/M
23 Joe Harmanos N CATHOLIC BOYS 814 9 M 18:35.52 6:00/M
24 Daniel Deal KNOCH 551 11 M 18:39.40 6:01/M
25 Alex Eitner UNIONTOWN 1410 12 M 18:43.32 6:02/M
26 Aiden Klik NEW CASTLE 718 11 M 18:44.30 6:03/M
27 Tanner Uphold UNIONTOWN 1428 9 M 18:53.23 6:05/M
28 Dalton Grimes UNIONTOWN 1411 10 M 18:55.24 6:06/M
29 Samuel Jubin UNIONTOWN 1416 11 M 18:56.57 6:06/M
30 Nolan Finkbeiner BLACKHAWK 144 11 M 18:58.50 6:07/M
31 Nick Whaley RINGGOLD 1089 10 M 19:00.72 6:08/M
32 Mark Ragan KEYSTONE OAKS 504 12 M 19:06.23 6:10/M
33 Joe Casteel LAUREL HIGHLANDS 569 11 M 19:08.91 6:10/M
34 Luke Klutschkowski KNOCH 557 11 M 19:10.52 6:11/M
35 Ethan Wymer KNOCH 566 11 M 19:10.92 6:11/M
36 Titan Livingood UNIONTOWN 1418 10 M 19:11.33 6:11/M
37 Elijah Johnson WEST MIFFLIN 2745 10 M 19:16.32 6:13/M
38 Zack Snyder ELIZABETH FORWARD 324 12 M 19:17.32 6:13/M
39 Kaiden Smith THOMAS JEFFERSON 1367 11 M 19:18.57 6:14/M
40 Owen Schessler N CATHOLIC BOYS 827 9 M 19:21.49 6:15/M
41 Aiden Gernot RINGGOLD 1070 10 M 19:22.86 6:15/M
42 Brett Lemansky LAUREL HIGHLANDS 575 11 M 19:22.92 6:15/M
43 Stephen Frost ELIZABETH FORWARD 310 12 M 19:28.57 6:17/M
44 Kyler Bender THOMAS JEFFERSON 1350 10 M 19:28.83 6:17/M
45 Gabe Snyder THOMAS JEFFERSON 1368 11 M 19:32.69 6:18/M
46 John Clacko UNIONTOWN 1408 11 M 19:38.32 6:20/M
47 Luke Henderson BELLE VERNON 105 9 M 19:39.81 6:20/M
48 Bryce Eddy HIGHLANDS 488 12 M 19:41.57 6:21/M
49 Ben Capozzi N CATHOLIC BOYS 812 10 M 19:42.32 6:21/M
50 Tyler Meeder LAUREL HIGHLANDS 578 11 M 19:48.71 6:23/M
51 Reese O'leary BLACKHAWK 153 12 M 19:53.80 6:25/M
52 Graeme O'leary BLACKHAWK 152 12 M 19:55.83 6:25/M
53 David Molisee RINGGOLD 1078 9 M 20:00.57 6:27/M
54 Holden Stallsmith KNOCH 562 12 M 20:01.10 6:27/M
55 Shane Burkholder RINGGOLD 1064 11 M 20:04.77 6:28/M
56 Aaron Adamo NEW CASTLE 708 12 M 20:07.22 6:29/M
57 Ian Wilhelm WEST MIFFLIN 2752 12 M 20:09.50 6:30/M
58 Jacob Fisher MCKEESPORT 609 10 M 20:09.85 6:30/M
59 William Crytzer KNOCH 550 12 M 20:13.83 6:31/M
60 Wesley Buhite DERRY 296 12 M 20:14.33 6:32/M
61 Christian Guinto-Brody ELIZABETH FORWARD 312 11 M 20:15.56 6:32/M
62 Evan Krut BLACKHAWK 147 11 M 20:17.20 6:33/M
63 Noah Lehner BELLE VERNON 108 10 M 20:20.33 6:34/M
64 Caleb Rullo DERRY 302 12 M 20:27.37 6:36/M
65 Cody Rouse HIGHLANDS 493 12 M 20:31.24 6:37/M
66 Christian Michaels WEST MIFFLIN 2746 11 M 20:31.58 6:37/M
67 Aidan Thellman BLACKHAWK 158 9 M 20:32.60 6:37/M
68 Zander Mckeel BLACKHAWK 149 12 M 20:35.33 6:38/M
69 Lucas Witt HIGHLANDS 500 12 M 20:35.51 6:38/M
70 Jonathan Davis WAYNESBURG 1499 12 M 20:37.74 6:39/M
71 Ryan Vanverth LAUREL HIGHLANDS 588 11 M 20:37.94 6:39/M
72 Nolan Piotrowski MCKEESPORT 612 11 M 20:39.57 6:40/M
73 Zachary Baker N CATHOLIC BOYS 809 11 M 20:46.37 6:42/M
74 Sam Lowery BLACKHAWK 148 12 M 20:52.83 6:44/M
75 Max Miller BLACKHAWK 150 12 M 21:04.77 6:48/M
76 Ethan Papa BLACKHAWK 154 9 M 21:06.80 6:48/M
77 Logan Miller LAUREL HIGHLANDS 579 11 M 21:08.42 6:49/M
78 Chase Godfrey HIGHLANDS 489 12 M 21:09.23 6:49/M
79 Tommy Zentner N CATHOLIC BOYS 832 10 M 21:13.87 6:51/M
80 Jake Buhite DERRY 295 12 M 21:16.34 6:52/M
81 Ian Majetic THOMAS JEFFERSON 1358 11 M 21:17.15 6:52/M
82 Mark Brown LAUREL HIGHLANDS 568 11 M 21:19.58 6:53/M
83 Vincent Lombardi RINGGOLD 1076 12 M 21:19.80 6:53/M
84 Tim Roos N CATHOLIC BOYS 825 12 M 21:30.38 6:56/M
85 Phillip Stevens HIGHLANDS 495 12 M 21:30.39 6:56/M
86 Luke Thurner THOMAS JEFFERSON 1371 11 M 21:31.19 6:56/M
87 Aiden Pell WAYNESBURG 2704 9 M 21:34.24 6:57/M
88 Brandyn Findish DERRY 299 12 M 21:37.49 6:58/M
89 Mark Shenuda BELLE VERNON 112 10 M 21:45.47 7:01/M
90 Dominic Bottino RINGGOLD 1063 12 M 21:49.83 7:02/M
91 Matthew Kail THOMAS JEFFERSON 1356 11 M 21:53.33 7:04/M
92 Ryan Michaels ELIZABETH FORWARD 321 12 M 21:56.32 7:05/M
93 Grant Clarke KEYSTONE OAKS 502 11 M 22:13.86 7:10/M
94 Jacob Nicola LAUREL HIGHLANDS 580 11 M 22:15.55 7:11/M
95 Dan Medved SOUTH PARK 1320 12 M 22:15.56 7:11/M
96 Cam Miller BELLE VERNON 109 11 M 22:20.42 7:12/M
97 Josh Bennett SOUTH PARK 1313 11 M 22:25.58 7:14/M
98 Doug Joseph N CATHOLIC BOYS 817 10 M 22:29.74 7:15/M
99 Chris Russel WEST MIFFLIN 2749 9 M 22:32.10 7:16/M
100 Tyler Coulter ELIZABETH FORWARD 306 12 M 22:37.68 7:18/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Adam Zalenski N CATHOLIC BOYS 830 12 M 22:40.80 7:19/M
102 Jacob Short DERRY 304 11 M 23:04.33 7:26/M
103 Hayden Pressell BELLE VERNON 110 10 M 23:07.85 7:27/M
104 Tyler Lemansky SOUTH PARK 1319 9 M 23:08.86 7:28/M
105 David Gahagan SOUTH PARK 1318 9 M 23:08.96 7:28/M
106 Kory Sanchez WEST MIFFLIN 2750 11 M 23:11.41 7:29/M
107 Ronald Ratliff HIGHLANDS 492 10 M 23:16.33 7:30/M
108 Andrew Schafale N CATHOLIC BOYS 826 12 M 23:26.83 7:34/M
109 Gavin Fragello BELLE VERNON 101 10 M 23:38.41 7:37/M
110 Ashton Pollack WAYNESBURG 2707 10 M 23:46.79 7:40/M
111 Marco Peccon LAUREL HIGHLANDS 581 9 M 23:49.13 7:41/M
112 Aidan Stella THOMAS JEFFERSON 1370 9 M 24:02.83 7:45/M
113 Tristen Seger DERRY 303 11 M 24:10.74 7:48/M
114 Ryan Desrosiers WAYNESBURG 1500 11 M 24:14.33 7:49/M
115 Ajay Mankey WAYNESBURG 2701 9 M 24:30.26 7:54/M
116 Elijah Wanzo MCKEESPORT 618 11 M 24:36.85 7:56/M
117 Kyle Pester WAYNESBURG 2706 9 M 24:57.30 8:03/M
118 Ben Bollman N CATHOLIC BOYS 810 10 M 25:10.53 8:07/M
119 Aaron Bowden SOUTH PARK 1314 9 M 25:27.41 8:13/M
120 Dillom Diamond BELLE VERNON 100 10 M 25:39.83 8:16/M
121 Tommy Thornton ELIZABETH FORWARD 325 10 M 25:42.58 8:17/M
122 Benjamin Bossart MCKEESPORT 607 11 M 25:43.58 8:18/M
123 Kodi Mccall ELIZABETH FORWARD 319 12 M 27:50.46 8:59/M
124 Dante Delverme LAUREL HIGHLANDS 571 11 M 27:59.40 9:02/M
125 Jacob Taliana HIGHLANDS 496 12 M 28:12.23 9:06/M
126 Enzo Ranallo SOUTH PARK 1323 9 M 29:44.26 9:35/M