BTA XC INVITE DEVELOPMENTAL
Overall Finish List
August 24, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Max Radzvin SEELOS ACADEMY 855 4 M 7:56.34 6:37/M
2 Nicholas Schindler SEELOS ACADEMY 857 4 M 8:10.98 6:48/M
3 Jack Steineman ST. KILIAN 748 4 M 8:17.98 6:54/M
4 Alexander Fellin ST THOMAS MORE 761 4 M 8:21.16 6:58/M
5 Tom Rottmann BLESSED TRINITY 42 4 M 8:30.13 7:05/M
6 Liam Jones ALPHA 662 4 M 8:34.22 7:08/M
7 Jack Davison SEELOS ACADEMY 803 4 M 8:42.98 7:15/M
8 Judah Sauers ST GREGORY 988 4 M 8:47.24 7:19/M
9 Everette Franchek GET FIT FAMILIES 88 4 M 8:52.24 7:23/M
10 Rylan Greene SEELOS ACADEMY 814 4 M 9:05.33 7:34/M
11 Gunner Kopriva SEELOS ACADEMY 825 4 M 9:05.96 7:34/M
12 Charlie McSorley CDTCA 74 0 M 9:06.75 7:35/M
13 Ethan Hiserodt SEELOS ACADEMY 818 4 M 9:08.39 7:37/M
14 Shane Sahr BLESSED TRINITY 45 4 M 9:09.20 7:38/M
15 J.J. Mccabe SEELOS ACADEMY 836 4 M 9:12.74 7:40/M
16 Drew Weifenbaugh BUTLER CATHOLIC 70 4 M 9:14.24 7:42/M
17 Jack Mondi ST. KILIAN 732 4 M 9:28.93 7:53/M
18 Jackson Chips ST. KILIAN 712 4 M 9:34.99 7:58/M
19 John Pensock ST THOMAS MORE 771 4 M 9:41.24 8:04/M
20 Andrew Spalvieri ST. KILIAN 746 4 M 9:46.49 8:08/M
21 Greyson Miller SSPP 889 4 M 9:47.74 8:09/M
22 Gabe Urban ST GREGORY 990 4 M 9:49.87 8:11/M
23 James Christian GET FIT FAMILIES 84 4 M 9:54.99 8:15/M
24 Caleb Sutton NORTHSIDE CATHOLIC 653 4 M 10:06.50 8:25/M
25 Jacob Birchok ST GREGORY 974 4 M 10:07.74 8:26/M
26 George Cataloglu ALPHA 658 4 M 10:11.24 8:29/M
27 William Yester ST THOMAS MORE 792 3 M 10:11.99 8:29/M
28 Matteo Scuillo ST ELIZABETH 687 4 M 10:21.43 8:38/M
29 Braydon Walsh SSPP 895 4 M 10:26.24 8:42/M
30 Kane Mckee ALPHA 665 4 M 10:26.81 8:42/M
31 Isacc Pilch ST THOMAS MORE 774 3 M 10:30.53 8:45/M
32 Raymond Sefscik ALPHA 669 4 M 10:34.20 8:48/M
33 Sam Lavrinc ST ELIZABETH 673 4 M 10:37.70 8:51/M
34 Jude Caliguiri BLESSED TRINITY 8 4 M 10:47.39 8:59/M
35 Shaun Jr. Guyton ST. KILIAN 721 4 M 10:49.27 9:01/M
36 Keegan Mckee ALPHA 666 4 M 10:49.88 9:01/M
37 Luke Daley ST THOMAS MORE 757 4 M 10:54.58 9:05/M
38 Jack Thacik ST THOMAS MORE 786 4 M 11:00.25 9:10/M
39 Matthew Mckenna ST THOMAS MORE 767 4 M 11:03.74 9:13/M
40 Ryan Sharpe HOLY CROSS 626 4 M 11:08.59 9:17/M
41 Santino Studeny HOLY CROSS 630 4 M 11:16.35 9:23/M
42 Aiden Kelly SSPP 881 4 M 11:16.96 9:23/M
43 Victor Montes SEELOS ACADEMY 846 4 M 11:19.99 9:26/M
44 Dylan Walsh SSPP 896 4 M 11:31.21 9:36/M
45 Emerson Ochtun SSPP 892 4 M 11:31.41 9:36/M
46 Anthony Frisco HOLY CROSS 610 4 M 11:36.89 9:40/M
47 Haylan Haught BLESSED TRINITY 20 4 M 11:40.36 9:43/M
48 Tabari Morgan GET FIT FAMILIES 94 4 M 11:41.16 9:44/M
49 Colin Miller BLESSED TRINITY 33 4 M 11:47.99 9:49/M
50 Alex Paredes ST. KILIAN 738 4 M 11:49.70 9:51/M
51 Isaiah Thomas HOLY CROSS 633 4 M 12:00.32 10:00/M
52 Nicholas Alvarex-Lavagnino ST. KILIAN 706 4 M 12:08.65 10:07/M
53 Jacob Liller SSPP 886 4 M 12:09.46 10:08/M
54 Jude Leddy ST JAMES 700 4 M 12:11.89 10:09/M
55 Mario Aziz Garcia-Casab ST ELIZABETH 677 4 M 12:17.50 10:14/M
56 Connor Mcclellan ST GREGORY 983 4 M 12:18.75 10:15/M
57 Joe Carbone SSPP 870 4 M 12:18.83 10:15/M
58 Rodrigo Perez-Vasquez HOLY CROSS 620 4 M 13:22.15 11:08/M
59 Kaden Matic SSPP 888 4 M 14:00.75 11:40/M
60 Levi Buchanan ST GREGORY 977 4 M 14:33.16 12:08/M
61 James Urban ST GREGORY 991 4 M 15:27.75 12:53/M
62 Nathan Mccormick BLESSED TRINITY 30 4 M 15:50.83 13:12/M
63 Lucas Porter ST GREGORY 986 4 M 16:01.67 13:21/M
64 Luke Bandura NORTHSIDE CATHOLIC 638 4 M 16:08.21 13:27/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Siena Varlotta GET FIT FAMILIES 602 4 F 8:32.50 7:07/M
2 Caroline Sell SEELOS ACADEMY 858 4 F 8:37.79 7:11/M
3 Anne Puhalla SEELOS ACADEMY 853 4 F 8:38.64 7:12/M
4 Madison Fellin ST THOMAS MORE 762 4 F 8:48.41 7:20/M
5 Madeline Sell SEELOS ACADEMY 859 4 F 9:15.46 7:43/M
6 Riley Kontul ST. KILIAN 724 4 F 9:15.54 7:43/M
7 Chelsea Geyer HOLY CROSS 612 4 F 9:16.60 7:43/M
8 Valentina Enos ST ELIZABETH 675 4 F 9:18.10 7:45/M
9 Jocelyn Long HOLY CROSS 616 4 F 9:19.72 7:46/M
10 Giada Scuillo ST ELIZABETH 686 4 F 9:20.95 7:47/M
11 Lily Narvett SEELOS ACADEMY 847 4 F 9:22.16 7:48/M
12 Aislyn Schessler ST. KILIAN 742 4 F 9:40.20 8:03/M
13 Lila Miros BLESSED TRINITY 36 4 F 9:40.62 8:03/M
14 Emily Stevens BLESSED TRINITY 49 4 F 9:40.81 8:03/M
15 Molly Mcgrath ST THOMAS MORE 766 3 F 9:44.50 8:07/M
16 Amber Wittkopp ST THOMAS MORE 790 2 F 9:45.55 8:08/M
17 Annaliese Duchi SEELOS ACADEMY 805 4 F 9:45.73 8:08/M
18 Kaylie Mitchell BLESSED TRINITY 38 4 F 9:51.23 8:13/M
19 Caroline Tatar BLESSED TRINITY 52 4 F 9:55.48 8:16/M
20 Macy Thiel BLESSED TRINITY 53 4 F 9:57.30 8:18/M
21 Kate Mulzet ALPHA 667 4 F 9:57.89 8:18/M
22 Morgan Kane ALPHA 663 4 F 9:58.53 8:18/M
23 Eve Wrabley HOLY CROSS 637 4 F 10:05.51 8:24/M
24 Vivienne Goshen SSPP 873 4 F 10:07.29 8:26/M
25 Callie Kandravy BLESSED TRINITY 23 4 F 10:07.49 8:26/M
26 Erin Burke ST. KILIAN 709 4 F 10:08.92 8:27/M
27 Tessa Liberati ALPHA 664 4 F 10:11.55 8:29/M
28 Fiona Oneill ST THOMAS MORE 769 4 F 10:23.18 8:39/M
29 Avery Straub BLESSED TRINITY 51 4 F 10:31.52 8:46/M
30 Elizabeth Delach ST THOMAS MORE 759 3 F 10:33.79 8:48/M
31 Leah Miros BLESSED TRINITY 35 4 F 10:36.49 8:50/M
32 Francesca Dambrogio ST THOMAS MORE 758 4 F 10:39.30 8:53/M
33 Addison Franchek GET FIT FAMILIES 87 4 F 10:39.51 8:53/M
34 Hannah Ripley ST THOMAS MORE 775 3 F 10:41.74 8:54/M
35 Kaitlyn Lindenfelser SEELOS ACADEMY 834 4 F 10:42.16 8:55/M
36 Jules Goshen SSPP 872 4 F 10:43.37 8:56/M
37 Tess Martin BLESSED TRINITY 29 4 F 10:44.56 8:57/M
38 Averie Tatko ST THOMAS MORE 785 3 F 10:47.47 8:59/M
39 Anna Morris ST. KILIAN 733 4 F 10:49.30 9:01/M
40 Emily Harmanos ST GREGORY 979 4 F 10:51.30 9:03/M
41 Chloe Dorcy BUTLER CATHOLIC 62 4 F 10:56.45 9:07/M
42 Payton Mcelravy ST. KILIAN 728 4 F 10:56.46 9:07/M
43 Lexie Miller SEELOS ACADEMY 842 4 F 10:56.80 9:07/M
44 Gina Talarico SEELOS ACADEMY 862 4 F 11:00.12 9:10/M
45 Annalise Good BLESSED TRINITY 17 4 F 11:06.12 9:15/M
46 Faith Simon ST THOMAS MORE 782 4 F 11:11.10 9:19/M
47 Peyton Hunt NORTHSIDE CATHOLIC 644 4 F 11:19.64 9:26/M
48 Molly Gaunter ST JAMES 697 4 F 11:32.29 9:37/M
49 Cameron Dorcy BUTLER CATHOLIC 61 4 F 11:33.29 9:38/M
50 Macaria Stall ST. KILIAN 747 4 F 11:34.52 9:38/M
51 Liliana Silvis ST THOMAS MORE 779 4 F 11:36.15 9:40/M
52 Nora Silvis ST THOMAS MORE 780 2 F 11:37.56 9:41/M
53 Abigail Mcclellan ST GREGORY 982 4 F 11:37.78 9:41/M
54 Abby Diamond HOLY CROSS 607 4 F 11:38.99 9:42/M
55 Alina Dudkowski SEELOS ACADEMY 808 4 F 11:46.13 9:48/M
56 Haley Wozetek ALPHA 671 4 F 11:46.34 9:48/M
57 Alexis Birchok ST GREGORY 899 4 F 11:47.55 9:49/M
58 Lila Martin BLESSED TRINITY 28 4 F 11:55.48 9:56/M
59 Gemma Silvis ST THOMAS MORE 778 1 F 11:59.97 9:59/M
60 Addison Thiel ST. KILIAN 750 4 F 12:08.10 10:07/M
61 Anna Wishart ST. KILIAN 753 4 F 12:12.55 10:10/M
62 Brielle Colafella ST. KILIAN 714 4 F 12:15.19 10:13/M
63 Chloe Boosel ST GREGORY 975 4 F 12:15.80 10:13/M
64 Kathryn Rechtorik HOLY CROSS 621 4 F 12:16.81 10:13/M
65 Sara Palmer ST GREGORY 984 4 F 12:20.87 10:17/M
66 Lydia Pierce ST GREGORY 985 4 F 12:21.65 10:18/M
67 Evalina Pesci ST THOMAS MORE 773 3 F 12:24.30 10:20/M
68 Leilani Mckee ST. KILIAN 729 4 F 12:27.97 10:23/M
69 Lauren Daley ST THOMAS MORE 756 2 F 12:30.61 10:25/M
70 Genevieve Young ST THOMAS MORE 793 3 F 12:32.32 10:27/M
71 Samantha Oeler ALPHA 668 4 F 12:34.59 10:28/M
72 Maggie Carroll ST JAMES 689 4 F 12:37.53 10:31/M
73 Ella Shapiro BLESSED TRINITY 47 4 F 12:46.47 10:38/M
74 Emily Birchok ST GREGORY 900 4 F 13:02.80 10:52/M
75 Alaina Long BLESSED TRINITY 26 4 F 13:03.60 10:53/M
76 Isabella Windfelder ST. KILIAN 752 4 F 13:10.30 10:58/M
77 Emergy Feczko ST JAMES 693 4 F 13:10.90 10:58/M
78 Michelle Grayson SSPP 877 4 F 13:22.72 11:08/M
79 Leslie Best BUTLER CATHOLIC 58 4 F 13:22.72 11:08/M
80 Trystin Walsh SSPP 897 4 F 13:26.60 11:12/M
81 Reagan Large BUTLER CATHOLIC 67 4 F 13:27.82 11:13/M
82 Jennifer Wilson ST THOMAS MORE 789 4 F 13:32.61 11:17/M
83 Reagan Bayne ALPHA 656 4 F 13:40.81 11:23/M
84 Samantha Hinkofer ST THOMAS MORE 765 3 F 13:41.22 11:24/M
85 Brooklyn Elsesser HOLY CROSS 609 4 F 13:43.46 11:26/M
86 Georgie Bowles SSPP 868 4 F 13:45.56 11:28/M
87 Hailey Robinson HOLY CROSS 624 4 F 13:48.31 11:30/M
88 Violet Kelman ALPHA 537 0 F 13:52.20 11:33/M
89 Ainsley Kelman ALPHA 535 0 F 13:59.31 11:39/M
90 Beckley Haught BLESSED TRINITY 19 4 F 14:04.81 11:43/M
91 Frankie Pickell NORTHSIDE CATHOLIC 649 4 F 14:35.81 12:09/M
92 Taylor Bridge NORTHSIDE CATHOLIC 639 4 F 14:36.75 12:10/M
93 Autumn Schidlmeier ST THOMAS MORE 776 3 F 16:40.80 13:53/M
94 Kiera Trunick NORTHSIDE CATHOLIC 655 4 F 17:28.57 14:33/M
95 Sophia Roberts NORTHSIDE CATHOLIC 650 4 F 21:05.83 17:34/M