CANADOHTA LAKE FIRECRACKER
Overall Finish List
July 06, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Kemp Winkler Royal Oak MI 297 17 M 1 Top Fin 19:03.7 6:09/M
2 James Clark 911 10 M 1 0-99 21:15.8 6:51/M
3 Elliott Webb 928 13 M 2 0-99 22:54.4 7:23/M
4 Kyle Godhard 904 33 M 3 0-99 24:10.5 7:48/M
5 Melissa Good Linesville PA 271 49 F 1 Top Fin 24:11.8 7:48/M
6 Mitch Radella Cranberry Township 921 54 M 4 0-99 24:24.0 7:52/M
7 Brad Baker Camp Hill PA 924 35 M 5 0-99 24:25.2 7:53/M
8 Cooper Johnson 914 6 M 6 0-99 25:28.4 8:13/M
9 Jason Johnson 913 34 M 7 0-99 25:29.7 8:13/M
10 Jaymin Willis Spartansburg PA 296 15 M 8 0-99 25:42.4 8:17/M
11 Rylee Currier Albion PA 258 9 F 1 0-99 25:51.5 8:20/M
12 Ava Greer 929 11 F 2 0-99 25:52.7 8:21/M
13 Jason Niggel Erie PA 284 43 M 9 0-99 26:20.5 8:30/M
14 Ben Long Spartansburg PA 279 18 M 10 0-99 27:20.2 8:49/M
15 Alex Hough Albion PA 275 10 M 11 0-99 27:47.4 8:58/M
16 Jerry Sedlacko Union City PA 288 52 M 12 0-99 27:51.8 8:59/M
17 Sarah Webb 927 38 F 3 0-99 28:06.8 9:04/M
18 Kerri Greer 930 40 F 4 0-99 28:16.4 9:07/M
19 Dawn Andrews Wattsburg PA 238 50 F 5 0-99 28:24.4 9:10/M
20 Jamin Bookhamer 907 42 M 13 0-99 29:44.5 9:35/M
21 Liv Bookhamer 908 14 F 6 0-99 29:46.4 9:36/M
22 Bill Godhard 903 67 M 14 0-99 29:51.0 9:38/M
23 Richard McClay 906 71 M 15 0-99 29:53.1 9:38/M
24 Ben Kernick Edinboro PA 276 13 M 16 0-99 30:04.6 9:42/M
25 Rachel Stewart Union City PA 292 44 F 7 0-99 30:05.0 9:42/M
26 Amy Kern 917 38 F 8 0-99 30:11.7 9:44/M
27 Travis Goebel 918 42 M 17 0-99 30:25.5 9:49/M
28 Desiree Davis Girard PA 259 53 F 9 0-99 30:43.3 9:55/M
29 Levi Fritz Kalamazoo MI 266 13 M 18 0-99 31:07.6 10:02/M
30 Gwen Adams Corry PA 212 14 F 10 0-99 31:55.7 10:18/M
31 Dawn Raffensberger Cranesville PA 286 40 F 11 0-99 32:39.1 10:32/M
32 Elizabeth Malec Union City PA 280 40 F 12 0-99 33:09.5 10:42/M
33 Dale Conard Union City PA 254 66 M 19 0-99 33:32.1 10:49/M
34 Caitlin Conville Gaithersburg MD 255 33 F 13 0-99 34:02.5 10:59/M
35 Tricia Young Union City PA 902 51 F 14 0-99 34:33.6 11:09/M
36 Lisa Mcgrath Mc Donald PA 282 44 F 15 0-99 34:39.8 11:11/M
37 Christine Williams Union City PA 295 52 F 16 0-99 35:14.5 11:22/M
38 Linda Geer Edinboro PA 269 68 F 17 0-99 36:25.3 11:45/M
39 Jennifer Drayer Union City PA 261 47 F 18 0-99 36:37.9 11:49/M
40 Anna Yaple Union City PA 299 16 F 19 0-99 37:00.4 11:56/M
41 Kaylynn Thomas Youngstown OH 293 14 F 20 0-99 37:28.7 12:05/M
42 Mia Barber Youngstown OH 252 15 F 21 0-99 37:43.8 12:10/M
43 Tina Yaple Union City PA 901 52 F 22 0-99 38:00.0 12:15/M
44 Taylor Creacraft Centerville PA 256 11 F 23 0-99 39:11.1 12:38/M
45 Elijah Fritz Kalamazoo MI 264 12 M 20 0-99 39:13.6 12:39/M
46 Mari Siliano 910 65 F 24 0-99 39:29.8 12:44/M
47 Melissa Smith Amelia OH 290 46 F 25 0-99 39:31.3 12:45/M
48 Micah Fritz Kalamazoo MI 268 6 M 21 0-99 41:04.4 13:15/M
49 Andrew Fritz Kalamazoo MI 263 38 M 22 0-99 41:04.7 13:15/M
50 Kelly Sue Fritz Kalamazoo MI 265 38 F 26 0-99 47:13.1 15:14/M
51 Joseph Staresinic Pittsburgh PA 291 41 M 23 0-99 50:44.5 16:22/M
52 Cindy Marner Cochranton PA 281 37 F 27 0-99 56:16.7 18:09/M
53 Barb Tobin Meadville PA 294 64 F 28 0-99 56:17.0 18:09/M
54 Ayla Horton Springboro PA 273 28 F 29 0-99 57:25.4 18:31/M
55 John Horton Springboro PA 274 32 M 24 0-99 57:26.8 18:32/M
56 Sarah Obringer Pittsburgh PA 919 38 F 30 0-99 59:49.6 19:18/M
57 Sally Guzik Union City PA 932 62 F 31 0-99 1:00:35.0 19:33/M
58 Melissa Conner Aberdeen NJ 931 28 F 32 0-99 1:00:36.8 19:33/M
59 Cindy Conard Union City PA 253 60 F 33 0-99 1:04:56.7 20:57/M
60 Laurie Hornfeck West Mifflin PA 272 63 F 34 0-99 1:04:58.7 20:57/M
61 Deborah Wright West Mifflin PA 920 66 F 35 0-99 1:05:03.8 20:59/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Tyler Slaney Union City PA 289 19 M 1 Top Fin 38:00.4 6:08/M
2 Matthew Mcgrath Mcdonald PA 283 43 M 1 0-99 44:16.6 7:08/M
3 Martin Raffensberger Cranesville PA 287 42 M 2 0-99 44:51.7 7:14/M
4 Gavin Nichols 909 15 M 3 0-99 46:08.8 7:26/M
5 John Clark 912 46 M 4 0-99 46:43.3 7:32/M
6 Leah Wroblewski Erie PA 298 37 F 1 Top Fin 49:21.4 7:58/M
7 Heather Groll Rochester PA 905 34 F 1 0-99 51:32.9 8:19/M
8 Anna Long Spartansburg PA 278 17 F 2 0-99 53:17.9 8:36/M
9 Laura Jones 923 30 F 3 0-99 53:37.6 8:39/M
10 Meghen Linsted 926 32 F 4 0-99 55:02.2 8:53/M
11 Malachi Fritz Kalamazoo MI 267 15 M 5 0-99 56:37.0 9:08/M
12 Kim Shell 916 36 F 5 0-99 57:17.4 9:14/M
13 Nicole Welch 925 29 F 6 0-99 57:32.6 9:17/M
14 Thomas Yaple Union City PA 300 51 M 6 0-99 1:01:26.8 9:55/M
15 Jeremy Stolz 915 34 M 7 0-99 1:03:08.1 10:11/M
16 Patty Jones 922 33 F 7 0-99 1:04:12.3 10:21/M
17 Christina Perez Waterford PA 285 26 F 8 0-99 1:07:37.8 10:54/M
18 Valentino Cuba Waterford PA 257 35 M 8 0-99 1:07:38.5 10:55/M
19 Terry Lawrence Erie PA 277 59 M 9 0-99 1:08:56.4 11:07/M
20 Darla Foradora Corry PA 262 39 F 9 0-99 1:25:55.4 13:51/M
21 Dailene Adams Corry PA 210 35 F 10 0-99 1:25:56.8 13:52/M