ST. JOSEPH'S LIBERTY 5K
5K
Overall Finish List
July 06, 2019
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 BJ Roth Clarion PA 378 34 M 1 Top Fin 18:21.1 5:55/M
2 AJ Mayernik Okeechobee FL 347 37 M 2 Top Fin 18:45.6 6:03/M
3 Nate Datko Shippenville PA 359 18 M 3 Top Fin 19:45.6 6:22/M
4 Noah Schill Lucinda PA 381 18 M 1 15-19 20:31.5 6:37/M
5 Nick Schill Lucinda PA 380 18 M 2 15-19 20:42.9 6:41/M
6 Sara Lander 221 25 F 1 Top Fin 21:28.7 6:55/M
7 James Seidle Marble PA 367 29 M 1 20-29 21:56.0 7:05/M
8 Todd Mcgill Franklin PA 226 47 M 1 40-49 22:12.8 7:10/M
9 Jason Woolcock Oil City PA 355 47 M 2 40-49 22:24.6 7:14/M
10 Josh Pierce 234 38 M 1 30-39 22:32.7 7:16/M
11 Tony Ruth Seneca PA 356 58 M 1 50-59 22:42.0 7:19/M
12 Ryan George Summerville PA 379 42 M 3 40-49 22:48.2 7:21/M
13 Adam Gahr Franklin PA 216 35 M 2 30-39 22:50.3 7:22/M
14 Jamie Cubbon Oil City PA 210 48 M 4 40-49 23:11.0 7:29/M
15 Brady Pierce Shippenville PA 371 12 M 1 1-14 23:44.4 7:39/M
16 Alfred Lander Lucinda PA 220 67 M 1 60-69 24:33.2 7:55/M
17 Andy Kirby Strattanville PA 374 37 M 3 30-39 24:42.1 7:58/M
18 Erika Carpin Clarion PA 369 28 F 2 Top Fin 24:44.6 7:59/M
19 Frank Weber Lucinda PA 343 19 M 3 15-19 24:46.6 7:59/M
20 Jerimy Cochran Brookville PA 208 41 M 5 40-49 24:51.7 8:01/M
21 Clayton Mcelravy Shippenville PA 224 18 M 4 15-19 25:17.4 8:09/M
22 Jarrod Carpin Clarion PA 370 27 M 2 20-29 25:24.2 8:12/M
23 Greg Bauer Shippenville PA 357 57 M 2 50-59 25:34.5 8:15/M
24 Jim Baumcratz 201 49 M 6 40-49 25:52.7 8:21/M
25 Matt Hanhold Clarion PA 352 35 M 4 30-39 25:55.4 8:22/M
26 Evan Cyphert Lucinda PA 211 23 M 3 20-29 25:57.7 8:22/M
27 Jessica Troup Marble PA 341 39 F 3 Top Fin 26:04.6 8:25/M
28 Molly Kirby Strattanville PA 373 34 F 1 30-39 27:12.1 8:46/M
29 Nathan Borland Berwick PA 207 7 M 2 1-14 27:22.4 8:50/M
30 Joseph Forman Monaca PA 215 38 M 5 30-39 27:23.2 8:50/M
31 Patrick McMillen 229 56 M 3 50-59 27:36.1 8:54/M
32 Erin Smithley Pittsburgh PA 246 43 F 1 40-49 27:36.9 8:54/M
33 Renee Bodden Canfield OH 377 61 F 1 60-69 27:44.2 8:57/M
34 Taylor Dailey East Brady PA 363 13 F 1 1-14 27:51.8 8:59/M
35 Adam Rapp Athens OH 361 44 M 7 40-49 27:57.2 9:01/M
36 Alexandra Ochs Brookville PA 232 16 F 1 15-19 28:46.8 9:17/M
37 Declan Cunningham Lucinda PA 350 6 M 3 1-14 28:47.9 9:17/M
38 Scott Simpson Brookville PA 365 38 M 6 30-39 29:36.6 9:33/M
39 Jerry Mayernik Okeechobee FL 348 66 M 2 60-69 29:37.8 9:33/M
40 Frank Rapp Oil city PA 362 71 M 1 70-99 29:39.0 9:34/M
41 Sara Foreman monaca PA 372 36 F 2 30-39 29:43.6 9:35/M
42 Khristen Cochran Brookville PA 209 39 F 3 30-39 29:45.6 9:36/M
43 Milton Mcelravy Shippenville PA 225 15 M 5 15-19 30:20.7 9:47/M
44 David Roth Pittsburgh PA 240 44 M 8 40-49 30:23.7 9:48/M
45 Pam Baughman Cranberry PA 360 52 F 1 50-59 30:28.4 9:50/M
46 Eliza Datko Shippenville PA 358 10 F 2 1-14 30:33.7 9:51/M
47 Chad Troup Marble PA 249 40 M 9 40-49 31:07.5 10:02/M
48 Andrea Borland Berwick PA 206 36 F 4 30-39 31:20.7 10:06/M
49 Jennifer Bickel Oil City PA 203 33 F 5 30-39 31:24.3 10:08/M
50 Melia Baumcratz 202 14 F 3 1-14 31:42.2 10:14/M
51 Marie Fletcher 214 64 F 2 60-69 31:48.6 10:15/M
52 Joan Pierce 233 36 F 6 30-39 31:49.4 10:16/M
53 Melanie Rodgers Seneca PA 375 33 F 7 30-39 32:10.9 10:23/M
54 Holly Cunningham Lucinda PA 349 37 F 8 30-39 33:41.6 10:52/M
55 David Roth Pittsburgh PA 239 9 M 4 1-14 34:32.1 11:08/M
56 Anna Hoover Shippenville PA 353 12 F 4 1-14 34:43.4 11:12/M
57 Carrie Sieglinger Altoona PA 244 39 F 9 30-39 34:49.3 11:14/M
58 Anna Smerkar 245 65 F 3 60-69 34:54.7 11:15/M
59 Nancy Blauser Seneca PA 204 62 F 4 60-69 35:27.5 11:26/M
60 Kailynn Rodgers 235 9 F 5 1-14 37:07.2 11:58/M
61 Karey Rodgers 236 42 F 2 40-49 37:07.9 11:58/M
62 Madison Schill Lucinda PA 243 17 F 2 15-19 37:20.2 12:03/M
63 Annette Wielock 344 56 F 2 50-59 37:45.8 12:11/M
64 Jean Schill Lucinda PA 242 52 F 3 50-59 38:57.0 12:34/M
65 Monica Lehnortt Goodyear AZ 351 59 F 4 50-59 38:59.0 12:35/M
66 Jena Seidle Marble PA 368 28 F 1 20-29 39:18.6 12:41/M
67 Jean Baumcratz Lucinda PA 366 46 F 3 40-49 39:33.6 12:45/M
68 Lisa McCune Wilmerding PA 354 56 F 5 50-59 39:47.9 12:50/M
69 Nicole McLaughlin 228 36 F 10 30-39 40:17.7 13:00/M
70 Easton McLaughlin 227 6 M 5 1-14 40:18.5 13:00/M
71 Robert Wielock 346 56 M 4 50-59 41:25.8 13:22/M
72 Tytus Troup Marble PA 342 11 M 6 1-14 41:36.2 13:25/M
73 Andrew Stanley Vowinckel PA 247 12 M 7 1-14 41:37.4 13:25/M
74 Cyrus Troup Marble PA 250 8 M 8 1-14 41:37.8 13:25/M
75 Dick Rapp 364 73 M 2 70-99 42:40.1 13:46/M
76 Lauren Roth Pittsburgh PA 241 11 F 6 1-14 42:45.3 13:47/M
77 Colleen Roth Pittsburgh PA 238 42 F 4 40-49 42:46.7 13:48/M
78 Joseph Grunenwald Knox PA 217 71 M 3 70-99 43:23.4 14:00/M
79 Deanna Miller 230 43 F 5 40-49 48:24.3 15:37/M
80 Julie Rogers Knox PA 237 68 F 5 60-69 48:29.5 15:38/M
81 cindy Siler Ney OH 376 60 F 6 60-69 55:32.8 17:55/M
82 Cynthia Moore Lucinda PA 231 35 F 11 30-39 55:36.0 17:56/M
83 Megan Liska Allison Park PA 223 35 F 12 30-39 55:37.4 17:56/M