MILES OF SMILES YOU MAY RUN VIRTUAL 5K
5K
Overall Finish List
May 31, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Stella Balzli New Castle PA 73 43 F 1 40-49 19:11.0 6:11/M
2 Carter Williams Sandy Lake PA 93 15 M 1 1-19 19:15.0 6:13/M
3 Julie Demarco Jamestown PA 53 45 F 2 40-49 19:22.0 6:15/M
4 Brian O'Roark Beaver Falls PA 131 45 M 1 40-49 19:56.0 6:26/M
5 Gregory Banyay Ellwood City PA 72 38 M 1 30-39 20:00.0 6:27/M
6 Connor Lamison Cranberry Twp PA 47 19 M 2 1-19 20:21.0 6:34/M
7 Ricky Campbell Huntington WV 68 29 M 1 20-29 20:21.0 6:34/M
8 Falyn Kiebler Clarksburg PA 81 27 F 1 20-29 20:50.0 6:43/M
9 Herbster Cratty Ellwood City PA 2 56 M 1 50-59 21:05.0 6:48/M
10 Tina Seech Pittsburgh PA 89 58 F 1 50-59 21:10.0 6:50/M
11 Dan Bickel Jamestown PA 54 47 M 2 40-49 21:11.0 6:50/M
12 Butch Caimano Boardman OH 102 67 M 1 60-69 21:12.0 6:50/M
13 Douglas Basinski Pittsburgh PA 5 49 M 3 40-49 21:14.0 6:51/M
14 Joseph Neiheisel Columbiana OH 39 37 M 2 30-39 21:15.0 6:51/M
15 Joseph Carei Uniontown PA 100 52 M 2 50-59 21:18.0 6:52/M
16 Brian Yowler Beaver Falls PA 98 46 M 4 40-49 21:42.0 7:00/M
17 Carl Kondrach Barnesville OH 104 48 M 5 40-49 21:46.0 7:01/M
18 Mariann Tullius Wexford PA 76 60 F 1 60-69 22:08.0 7:08/M
19 Mark Lamison Cranberry Twp PA 46 52 M 3 50-59 22:11.0 7:09/M
20 Tim Cassidy East Liverpool OH 110 28 M 2 20-29 22:20.0 7:12/M
21 John Mckivigan Butler PA 17 65 M 2 60-69 22:44.0 7:20/M
22 Zachary Chrobak New Castle PA 55 15 M 3 1-19 23:04.0 7:26/M
23 Danielle Williams Sandy Lake PA 92 19 F 1 1-19 23:06.0 7:27/M
24 Brad Thomas New Castle PA 21 42 M 6 40-49 23:16.0 7:30/M
25 John Hancock Beloit OH 11 46 M 7 40-49 23:30.0 7:35/M
26 Amylynn Chambers Canfield OH 3 37 F 1 30-39 23:46.0 7:40/M
27 Becki Williams Sandy Lake PA 12 46 F 3 40-49 23:48.0 7:41/M
28 Autumn Hendry New Castle PA 116 16 F 2 1-19 23:49.0 7:41/M
29 Cynthia Sanchas South Park PA 45 65 F 2 60-69 23:56.0 7:43/M
30 Sarah Donley Bethesda OH 133 37 F 2 30-39 24:06.0 7:46/M
31 Amy Farmer Lisbon OH 31 38 F 3 30-39 24:47.0 8:00/M
32 Tyler Kiebler Clarksburg PA 80 29 M 3 20-29 24:51.0 8:01/M
33 Heather Harmon Jefferson OH 86 37 F 4 30-39 24:54.0 8:02/M
34 Erin Kohlmeyer West Sunbury PA 7 32 F 5 30-39 24:59.0 8:04/M
35 Jodi Baer Leetonia OH 69 45 F 4 40-49 25:14.0 8:08/M
36 Maria Severa Youngstown OH 113 34 F 6 30-39 25:35.0 8:15/M
37 Charles Welch Spring Mills PA 74 56 M 4 50-59 25:35.0 8:15/M
38 Meredith Deichler Columbiana OH 37 38 F 7 30-39 25:44.0 8:18/M
39 Jay Williams Sandy Lake PA 94 50 M 5 50-59 25:45.0 8:18/M
40 Keith Davis Hubbard OH 77 59 M 6 50-59 25:46.0 8:19/M
41 Phillip States Punxsutawney PA 23 45 M 8 40-49 25:52.0 8:21/M
42 Janie Crowl Salem OH 36 61 F 3 60-69 25:55.0 8:22/M
43 Jessica Logue Hermitage PA 51 38 F 8 30-39 25:56.0 8:22/M
44 Lynda Pitzer New Castle PA 44 46 F 5 40-49 26:01.0 8:24/M
45 Caroline Stone Salem OH 49 58 F 2 50-59 26:25.0 8:31/M
46 Tessa Szymanski Prospect PA 40 12 F 3 1-19 26:56.0 8:41/M
47 Ray Sanchas South Park PA 33 69 M 3 60-69 26:59.0 8:42/M
48 Jamie Graham Beaver Falls PA 95 53 M 7 50-59 27:06.0 8:45/M
49 Scott Simpson Brookville PA 112 39 M 3 30-39 27:17.0 8:48/M
50 Joella Baker Harmony PA 38 49 F 6 40-49 27:25.0 8:51/M
51 Kevin Reasbeck Johnstown PA 97 33 M 4 30-39 27:27.0 8:51/M
52 Alta Roqueplot SHARPSVILLE PA 105 43 F 7 40-49 27:30.0 8:52/M
53 Abbey Jewart Chicora PA 25 14 F 4 1-19 27:34.0 8:54/M
54 Kathryn Defilippi Natrona Heights PA 67 38 F 9 30-39 27:51.0 8:59/M
55 Tom Abbott Natrona Heights PA 109 64 M 4 60-69 28:21.0 9:09/M
56 Candie Burbick Leetonia OH 64 48 F 8 40-49 28:25.0 9:10/M
57 Aaron Tu Olympia WA 129 21 M 4 20-29 28:39.0 9:15/M
58 Michael Poff Ellwood City PA 114 75 M 1 70-99 28:43.0 9:16/M
59 Kimberly Weible Girard OH 28 40 F 9 40-49 28:52.0 9:19/M
60 Trigg Mcmahon Girard OH 29 9 M 4 1-19 29:08.0 9:24/M
61 Kristy Elliott Hermitage PA 22 44 F 10 40-49 29:15.0 9:26/M
62 Alexandra Thomas Hanoverton OH 108 28 F 2 20-29 29:44.0 9:35/M
63 Michel Chrastina New Wilmington PA 61 15 M 5 1-19 29:45.0 9:36/M
64 Tom Gorka Pittsburgh PA 50 68 M 5 60-69 29:47.0 9:36/M
65 Michael Balzli New Castle PA 43 15 M 6 1-19 29:59.0 9:40/M
66 Lisa Sheets Homeworth OH 19 39 F 10 30-39 30:05.0 9:42/M
67 Patricia Neubert Saxonburg PA 26 67 F 4 60-69 30:16.0 9:46/M
68 Kristen Smith Allentown PA 13 36 F 11 30-39 30:43.0 9:55/M
69 Brenda Royer Sharon PA 79 48 F 11 40-49 30:55.0 9:58/M
70 Shalon Farmer Beaver Falls PA 6 40 F 12 40-49 31:11.0 10:04/M
71 Kelly Mateljan Cresson PA 130 44 F 13 40-49 31:18.0 10:06/M
72 Lorrie Speir-Chrastina New Wilmington PA 59 56 F 3 50-59 31:21.0 10:07/M
73 Nora Frisk Mercer PA 16 37 F 12 30-39 31:22.0 10:07/M
74 Russell Howell HERMITAGE PA 82 36 M 5 30-39 31:24.0 10:08/M
75 John Patrus Valencia PA 111 72 M 2 70-99 31:28.0 10:09/M
76 Jim Woolfit Cleveland TN 90 68 M 6 60-69 31:43.0 10:14/M
77 Renea Cassidy Ailiquippa PA 125 31 F 13 30-39 31:54.0 10:17/M
78 Maryann Wheeler Indiana PA 20 36 F 14 30-39 31:54.0 10:17/M
79 Nancy Blauser Seneca PA 78 63 F 5 60-69 32:14.0 10:24/M
80 Becky Arter Canton OH 71 38 F 15 30-39 32:25.0 10:27/M
81 Jeanne Bacon MERCER PA 123 60 F 6 60-69 32:46.0 10:34/M
82 Bob Mcvey Hermitage PA 48 67 M 7 60-69 33:06.0 10:41/M
83 Rocco Piccirilli Blairsville PA 107 26 M 5 20-29 33:09.0 10:42/M
84 Holly Villella Cecil PA 106 34 F 16 30-39 33:40.0 10:52/M
85 Sheila Porterfield West Middlesex PA 87 45 F 14 40-49 34:42.0 11:12/M
86 Chrissy Miodrag SHARPSVILLE PA 103 52 F 4 50-59 35:21.0 11:24/M
87 Kelly Deville Lisbon OH 57 43 F 15 40-49 35:47.0 11:33/M
88 Donna Stoltz Altoona PA 42 60 F 7 60-69 35:47.0 11:33/M
89 Keith Chrastina New Wilmington PA 60 62 M 8 60-69 35:56.0 11:35/M
90 Brandon Williams Sandy Lake PA 91 21 M 6 20-29 36:02.0 11:37/M
91 Jessica Anderson Darlington PA 9 39 F 17 30-39 39:42.0 12:48/M
92 Daryl Weiss Spring Mills PA 75 52 F 5 50-59 40:02.0 12:55/M
93 Heidi Fleming Butler PA 96 48 F 16 40-49 43:04.0 13:54/M
94 Vicki Schooley Mercer PA 52 59 F 6 50-59 43:14.0 13:57/M
95 Cathy Caldwell Valley Grove WV 8 63 F 8 60-69 44:39.0 14:24/M
96 Beth Hepfner Hubbard OH 4 63 F 9 60-69 46:24.0 14:58/M
97 Kim Kenetz Cranberry Twp PA 66 54 F 7 50-59 46:57.0 15:09/M
98 Roberta (Bobbie Woodley Ebensburg PA 56 62 F 10 60-69 48:12.0 15:33/M
99 Krista Woodford Ridgway PA 58 27 F 3 20-29 50:47.0 16:23/M
100 Melinda Rostron Jamestown PA 124 55 F 8 50-59 52:10.0 16:50/M
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
101 Angel Napoli Youngstown OH 84 30 F 18 30-39 55:00.0 17:45/M
102 David Thomas Massena NY 122 62 M 9 60-69 56:33.0 18:15/M
103 Piper Schofield Franklin PA 127 55 F 9 50-59 58:42.0 18:56/M
DNF Bill Baer Leetonia OH 70 49 M 40-49
DNF Cindy Barnes Hermitage PA 41 57 F 50-59
DNF David Convery Renfrew PA 101 62 M 60-69
DNF Laura Dinsmore Hermitage PA 27 32 F 30-39
DNF Blake Headen Wellsburg WV 1 53 M 50-59
DNF Erinn Heymann Miamisburg OH 85 33 F 30-39
DNF Susie Hinerman Glen Easton WV 30 53 F 50-59
DNF Sandie Kolesar Hollsopple PA 63 54 F 50-59
DNF Jill Manczka New Castle PA 88 45 F 40-49
DNF Patricia Martin Kensington OH 65 52 F 50-59
DNF Briana Richards Masury OH 126 32 F 30-39
DNF Everett Sargent Carnegie PA 117 13 M 1-19
DNF Amanda Sargent Carnegie PA 118 45 F 40-49
DNF Dashiell Sargent Carnegie PA 119 11 M 1-19
DNF Wilder Sargent Carnegie PA 120 7 M 1-19
DNF Arabella Sargent Carnegie PA 121 16 F 1-19
DNF Jennifer Tucker Glen Dale WV 99 41 F 40-49
DNF Peter M. Winkler Franklin PA 18 67 M 60-69