TWO MILE RUN MT. BIKE TIME TRIAL
Overall Finish List
July 18, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services
EXPERTS
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Wyatt Rodgers 92 Syndicate Specializ 18 M 1 1-39 0:06.80 2:48:17.76 2:48:10.96 8.56MPH
2 Thad Paunovich 133 Pro Bike 26 M 2 1-39 0:01.94 2:52:04.33 2:52:02.39 8.37MPH
3 Ryan Craig 230 Dolfi Law 32 M 3 1-39 0:12.93 2:56:19.15 2:56:06.22 8.18MPH
4 Jim Rodgers 6 Pro Bikes 46 M 1 40-99 0:17.99 3:02:30.28 3:02:12.29 7.90MPH
SPORT
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Doug Soxman 60 35 M 1 19-47 1:06.99 1:53:42.56 1:52:35.57 8.53MPH
2 Nick Curzi 35 41 M 2 19-47 0:56.74 2:02:48.30 2:01:51.56 7.88MPH
3 Connor Karkowsky 160 Gear Bycycles 20 M 3 19-47 0:40.15 2:04:22.90 2:03:42.75 7.76MPH
4 Ryan Williams 118 Dolfi Law 40 M 4 19-47 1:21.99 2:05:37.49 2:04:15.50 7.73MPH
5 Brent Baldauf 149 AG3R Racing 38 M 5 19-47 1:16.24 2:10:21.10 2:09:04.86 7.44MPH
6 Brad Esper 33 Gear Cycles 22 M 6 19-47 1:11.99 2:11:35.45 2:10:23.46 7.36MPH
7 Roy Gryskevich 113 Frankford Bike 66 M 1 48-99 0:54.18 2:12:22.33 2:11:28.15 7.30MPH
8 Adam Diem 151 CDE Racing 37 M 7 19-47 1:51.74 2:18:04.47 2:16:12.73 7.05MPH
9 Darin Shaffer 13 Hollow Oak Trust 46 M 8 19-47 2:02.24 2:22:13.93 2:20:11.69 6.85MPH
10 Brandon Beasley 100 Dolfi Law 34 M 9 19-47 1:34.63 2:22:39.34 2:21:04.71 6.81MPH
11 Chase Steinbuhler 220 49 M 2 48-99 1:56.99 2:23:36.60 2:21:39.61 6.78MPH
12 Brion Cooke 157 Snitgers 52 M 3 48-99 2:18.49 2:29:16.72 2:26:58.23 6.53MPH
13 Jason Poloff 163 Dolfi Law 43 M 10 19-47 1:29.74 2:29:43.17 2:28:13.43 6.48MPH
14 Travis Wertman 162 Dolfi Law 39 M 11 19-47 1:26.30 2:29:42.75 2:28:16.45 6.47MPH
15 Michael White 42 49 M 4 48-99 2:58.40 2:31:45.93 2:28:47.53 6.45MPH
16 Mark Mazurkewiz 73 47 M 12 19-47 3:02.65 2:32:17.78 2:29:15.13 6.43MPH
17 Ed Moran 156 59 M 5 48-99 2:07.58 2:35:01.30 2:32:53.72 6.28MPH
18 Robert Felmlee 72 22 M 13 19-47 2:36.74 2:46:47.19 2:44:10.45 5.85MPH
19 Laurie Plummer 158 Hollow Oak Coyotes 57 F 1 40-99 2:50.71 3:11:45.78 3:08:55.07 5.08MPH
DNF Seth Bevington 150 22 M 19-47 2:13.27
DNF Jon Haden 15 33 M 19-47 0:49.92
DNF Matt Morgan 146 Roots Run Deep Adv 39 M 19-47 0:43.60
DNF Cory Nicols 161 41 M 19-47 1:39.53
SINGLE SPEED
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Matthew McClellan 147 36 M 1 0-99 1:46.46 1:59:23.57 1:57:37.11 8.16MPH
2 Sean Brady 153 Hollow Oak Coyotes 52 M 2 0-99 1:01.91 2:04:17.20 2:03:15.29 7.79MPH
FAT BIKE
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Stephen Roesch 148 Loud Performance 39 M 1 0-99 2:27.49 3:09:04.73 3:06:37.24 5.14MPH
NOVICE
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Brodie Luke 4 13 M 1 1-18 3:16.86 1:13:00.53 1:09:43.67 7.75MPH
2 Chris Krepp 155 31 M 1 19-47 2:44.49 1:16:32.15 1:13:47.66 7.32MPH
3 Shawn Parnell 28 40 M 2 19-47 3:20.95 1:19:40.51 1:16:19.56 7.08MPH
4 Rachel Abbott 16 37 F 1 19-39 3:57.93 1:31:38.95 1:27:41.02 6.16MPH
5 John Wiesner 228 59 M 1 48-99 2:22.45 1:31:07.53 1:28:45.08 6.08MPH
6 Gannon Krebs 22 32 M 3 19-47 3:50.59 1:33:39.26 1:29:48.67 6.01MPH
7 Gary Hite 24 37 M 4 19-47 3:34.62 1:43:55.25 1:40:20.63 5.38MPH
8 Andrew Young 159 14 M 2 1-18 2:32.97 1:44:10.48 1:41:37.51 5.31MPH
BEGINNER
Start Finish Net
Place Name Bib No City Age Gend Age Group Time Time Time Pace
1 Ryan Wolf 152 32 M 1 0-99 3:54.24 43:43.94 39:49.70 7.53MPH
2 Devin Gold 154 28 M 2 0-99 3:41.49 43:40.50 39:59.01 7.50MPH
3 Hayden Parnell 26 16 M 3 0-99 3:27.54 43:47.77 40:20.23 7.44MPH