RED WHITE BLUE AAA VARSITY BOYS
Overall Finish List
September 19, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 CJ Singleton BUTLER 433 11 M 15:45.87 5:05/M
2 Scott Nalepa N ALLEGHENY 697 11 M 16:04.96 5:11/M
3 Jackson Hickel N ALLEGHENY 685 11 M 16:19.83 5:16/M
4 Gregory Kossuth N ALLEGHENY 691 10 M 16:23.27 5:17/M
5 Noah Petersen SENECA VALLEY 856 11 M 16:27.52 5:18/M
6 Graham Wolfe N ALLEGHENY 714 11 M 16:28.99 5:19/M
7 Sage Vavro BUTLER 450 11 M 16:34.23 5:21/M
8 Jake Borgesi SOUTH FAYETTE 884 10 M 16:38.19 5:22/M
9 Alex Jubert NORWIN 742 12 M 16:39.87 5:22/M
10 Barak Asher MT LEBANON 632 12 M 16:43.12 5:24/M
11 Andrew Kollitz N ALLEGHENY 689 12 M 16:45.62 5:24/M
12 Victor Williams PINE RICHLAND 823 12 M 16:46.87 5:25/M
13 Swapnil Rana MT LEBANON 660 11 M 16:52.57 5:26/M
14 Ryan Sarkett USC 936 12 M 16:58.26 5:28/M
15 Connor Foody N ALLEGHENY 681 12 M 16:58.49 5:28/M
16 Eli Dewitt SENECA VALLEY 833 10 M 16:59.50 5:29/M
17 Robert Shontz USC 940 11 M 17:02.76 5:30/M
18 Jacob Puhalla MOON 624 10 M 17:02.77 5:30/M
19 Ryan Paris SHALER 873 11 M 17:03.37 5:30/M
20 Patrick Driscoll PENN TRAFFORD 771 12 M 17:04.64 5:30/M
21 Aaron Skerbetz SOUTH FAYETTE 907 12 M 17:04.87 5:30/M
22 Raine Gratzmiller BUTLER 427 11 M 17:07.27 5:31/M
23 Matthew Quinn MT LEBANON 658 12 M 17:07.43 5:31/M
24 Ben Lyons BUTLER 438 10 M 17:08.46 5:32/M
25 Danny Robles N ALLEGHENY 703 11 M 17:08.62 5:32/M
26 Luke Whisel GATEWAY 529 12 M 17:11.82 5:33/M
27 Roman Galioto SOUTH FAYETTE 891 10 M 17:12.38 5:33/M
28 Tyler Paszkowski SHALER 874 11 M 17:14.87 5:34/M
29 Sebastian Wary SENECA VALLEY 865 12 M 17:17.97 5:35/M
30 Dominick Ditoro BALDWIN 376 11 M 17:18.37 5:35/M
31 Kevin Mcloughlin PINE RICHLAND 808 9 M 17:19.37 5:35/M
32 Daniel Suchin N HILLS 733 12 M 17:20.12 5:35/M
33 Jonah Dewitt SENECA VALLEY 834 12 M 17:21.62 5:36/M
34 Robert Winschel MT LEBANON 672 12 M 17:22.86 5:36/M
35 Bobby Konesky BALDWIN 382 11 M 17:26.87 5:37/M
36 Sawyer Weinmann USC 943 9 M 17:27.14 5:38/M
37 Travis Larson N HILLS 722 11 M 17:29.21 5:38/M
38 Zach Wyse BALDWIN 397 12 M 17:31.25 5:39/M
39 Joseph London PINE RICHLAND 804 12 M 17:31.50 5:39/M
40 Trey Reichenfeld MT LEBANON 661 12 M 17:38.81 5:41/M
41 Owen Dematt HEMPFIELD (7) 549 10 M 17:40.27 5:42/M
42 Max Thomas CANON MAC 487 12 M 17:41.28 5:42/M
43 Chris Fisher PINE RICHLAND 787 11 M 17:41.37 5:42/M
44 John Dodaro NORWIN 737 12 M 17:42.48 5:43/M
45 Austin Tatusko SENECA VALLEY 863 11 M 17:42.87 5:43/M
46 Antonio Tuttoilmondo HEMPFIELD (7) 563 10 M 17:43.10 5:43/M
47 John Yanosick MOON 630 11 M 17:44.70 5:43/M
48 Justin Domencic SENECA VALLEY 835 12 M 17:47.12 5:44/M
49 Drake Simpson SOUTH FAYETTE 906 12 M 17:48.12 5:45/M
50 Jack Olshenske MARS 587 11 M 17:48.13 5:45/M
51 Skyler Vavro BUTLER 451 12 M 17:48.79 5:45/M
52 Xander Rayburg BALDWIN 393 12 M 17:48.99 5:45/M
53 Cole Lyons BUTLER 439 12 M 17:53.28 5:46/M
54 Doron Wudkwych CANON MAC 492 11 M 17:55.62 5:47/M
55 Matthew Thomas CANON MAC 486 11 M 17:55.86 5:47/M
56 Ryder Kriley BUTLER 434 11 M 17:57.60 5:47/M
57 Andrew Barrett BALDWIN 371 10 M 17:57.80 5:47/M
58 George Nix PINE RICHLAND 812 12 M 17:58.37 5:48/M
59 Nick Labuda PINE RICHLAND 801 11 M 18:02.11 5:49/M
60 Thomas Quinn MT LEBANON 659 12 M 18:05.37 5:50/M
61 Ryan Cawley MT LEBANON 636 11 M 18:11.48 5:52/M
62 Andrew Mcgee CANON MAC 477 12 M 18:15.37 5:53/M
63 Matt Miller SENECA VALLEY 851 11 M 18:15.44 5:53/M
64 Gregory Chernosky MARS 573 10 M 18:16.12 5:54/M
65 Tyler Miller HEMPFIELD (7) 557 10 M 18:17.38 5:54/M
66 Micah Gaydos NORWIN 739 11 M 18:18.59 5:54/M
67 Jordan Gasper CANON MAC 466 11 M 18:19.12 5:55/M
68 Caleb Chaplik CANON MAC 458 11 M 18:19.86 5:55/M
69 Cullen Shipley NORWIN 743 12 M 18:31.36 5:58/M
70 Andres Breauchy NORWIN 735 10 M 18:33.41 5:59/M
71 Cole Jooste USC 919 11 M 18:36.64 6:00/M
72 Zack Warchol SOUTH FAYETTE 909 10 M 18:38.00 6:01/M
73 Joseph Storey GATEWAY 527 12 M 18:41.62 6:02/M
74 Gavin Dunn MOON 611 10 M 18:43.36 6:02/M
75 Phillip Pegher BALDWIN 389 10 M 18:47.64 6:04/M
76 Anthony Abbott CANON MAC 456 12 M 18:49.11 6:04/M
77 Tyler Lachapelle MOON 619 10 M 18:53.00 6:05/M
78 Quinn Pritchard PINE RICHLAND 817 12 M 18:56.57 6:06/M
79 Brady Sundin GATEWAY 528 11 M 18:57.65 6:07/M
80 Lukas Hollenbeck N HILLS 721 10 M 19:01.37 6:08/M
81 Oliver Donovan HEMPFIELD (7) 550 10 M 19:03.00 6:09/M
82 Felipe Molacuri USC 928 11 M 19:03.12 6:09/M
83 Hayden Santo MOON 627 10 M 19:08.55 6:10/M
84 John Dunn MARS 574 11 M 19:09.37 6:11/M
85 Santiago Giordanelli HEMPFIELD (7) 554 10 M 19:11.88 6:11/M
86 Evan Sarkett USC 935 10 M 19:12.84 6:12/M
87 Ryan Ging SOUTH FAYETTE 892 12 M 19:14.62 6:12/M
88 Jadon Petersson SOUTH FAYETTE 904 11 M 19:20.12 6:14/M
89 Colin Swope HEMPFIELD (7) 562 10 M 19:20.84 6:14/M
90 Andrew Groll N HILLS 719 12 M 19:24.81 6:15/M
91 Zackery Zigarovich PENN TRAFFORD 782 10 M 19:27.12 6:16/M
92 Brandon Lorkovic BALDWIN 386 11 M 19:29.37 6:17/M
93 Jack Edner BETHEL PARK 404 9 M 19:31.85 6:18/M
94 Jason Carter FOX CHAPEL 499 12 M 19:33.87 6:18/M
95 Max Kaizer FOX CHAPEL 503 9 M 19:34.48 6:19/M
96 Jonathan Zang SHALER 880 12 M 19:37.42 6:20/M
97 Beau Reed WILMINGTON 961 11 M 19:42.89 6:21/M
98 Sasidhar Devabhaktuni GATEWAY 517 12 M 19:44.62 6:22/M
99 Danny Dausey GATEWAY 515 10 M 19:53.77 6:25/M
100 Akito Hatch WILMINGTON 952 10 M 19:56.38 6:26/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Ryan Napolitan FOX CHAPEL 507 9 M 19:56.38 6:26/M
102 Brendan Dorosiev GATEWAY 518 12 M 19:56.61 6:26/M
103 Mason Sepesky HEMPFIELD (7) 560 10 M 20:01.29 6:27/M
104 William Marasco MOON 621 10 M 20:03.80 6:28/M
105 Jace Beam GATEWAY 511 9 M 20:04.76 6:28/M
106 Tagg Walker WILMINGTON 964 9 M 20:07.81 6:29/M
107 Brady Spoores MARS 594 9 M 20:13.31 6:31/M
108 Joshua Brositz MOON 605 11 M 20:13.37 6:31/M
109 Jacques Moye FOX CHAPEL 506 12 M 20:22.12 6:34/M
110 Rocco Didomenico FOX CHAPEL 500 9 M 20:23.37 6:35/M
111 Adam Ferris FOX CHAPEL 502 9 M 20:30.13 6:37/M
112 Jeremy Blocklin BETHEL PARK 402 11 M 20:32.60 6:37/M
113 Luke Weyandt NORWIN 748 11 M 20:38.38 6:39/M
114 Daniel Smith NORWIN 744 12 M 20:42.75 6:41/M
115 Alex Williams BETHEL PARK 416 12 M 20:44.99 6:41/M
116 Michael Ninness BETHEL PARK 411 10 M 20:45.81 6:42/M
117 Jeremy Stevenson MARS 596 10 M 20:53.13 6:44/M
118 Ralph Zatezalo MARS 602 10 M 20:54.13 6:45/M
119 Aiden Allridge BETHEL PARK 399 12 M 20:55.12 6:45/M
120 Andrew Schneider N HILLS 730 9 M 21:02.35 6:47/M
121 Jack Gibilisco N HILLS 718 10 M 21:08.84 6:49/M
122 Nick Mascilli FOX CHAPEL 505 11 M 21:16.87 6:52/M
123 William Rodina N HILLS 728 10 M 21:19.13 6:53/M
124 Joseph Markovitz USC 923 12 M 21:31.85 6:56/M
125 Jackson Banes BETHEL PARK 400 11 M 21:39.58 6:59/M
126 Rohan Chelakota MARS 572 9 M 21:48.59 7:02/M
127 Henry Ochs WILMINGTON 959 12 M 22:10.96 7:09/M
128 Ethan Winters WILMINGTON 965 12 M 22:17.70 7:11/M
129 Connor Watson PENN TRAFFORD 780 12 M 22:37.55 7:18/M
130 Luke Dieter WILMINGTON 949 12 M 23:14.12 7:30/M
131 Kaj Colby PENN TRAFFORD 769 9 M 25:36.28 8:15/M
132 Richard Lehman PENN TRAFFORD 776 10 M 25:52.53 8:21/M
133 Paul Baronak BETHEL PARK 401 9 M 27:28.43 8:52/M
134 Austin Valenta PENN TRAFFORD 779 11 M 28:01.37 9:02/M
135 Joseph Turkovich PENN TRAFFORD 778 8 M 28:40.37 9:15/M