NORTH PGH CATH. CHAMPIONSHIPS VARSITY
Overall Finish List
October 09, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Giacomo Lepore SEELOS 856 8 M 10:24.85 5:35/M
2 Liam Regan BLESSED TRINITY 693 7 M 15:40.48 8:25/M
3 Andrew Stepanow SEELOS 860 8 M 15:45.19 8:28/M
4 Joel Olshanski FATIMA 731 7 M 16:10.20 8:42/M
5 Michael Horton ST GREGORY 999 8 M 16:39.72 8:57/M
6 Tyler Flynn ST KILIAN 923 8 M 16:54.76 9:05/M
7 Miles Wienand CDTCA 728 7 M 16:59.19 9:08/M
8 Gannon Bowles SSPP 953 8 M 17:24.97 9:21/M
9 Bennett Goshen SSPP 954 8 M 17:31.71 9:25/M
10 Keegan Modro SSPP 958 7 M 17:36.98 9:28/M
11 Louis Bentivegna AQUINAS 642 7 M 19:12.47 10:19/M
12 Calvin Vento BLESSED TRINITY 698 8 M 19:15.96 10:21/M
13 Ben Kandravy BLESSED TRINITY 689 7 M 19:23.79 10:25/M
14 Colin Glass BLESSED TRINITY 687 7 M 19:24.48 10:26/M
15 Sam Elston PENN CHRISTIAN 769 8 M 19:25.92 10:26/M
16 Jacob Guillen AQUINAS 646 8 M 19:32.99 10:30/M
17 Donnie Schubert BLESSED TRINITY 695 8 M 19:39.94 10:34/M
18 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 699 8 M 19:43.60 10:36/M
19 Antony Flitcraft FATIMA 746 7 M 19:44.40 10:37/M
20 Jude Rottmann BLESSED TRINITY 694 7 M 19:47.22 10:38/M
21 Marco Napolitano BLESSED TRINITY 691 8 M 19:47.98 10:38/M
22 Patrick Horton ST GREGORY 1000 7 M 19:49.87 10:39/M
23 Justin Peoples SEELOS 858 7 M 19:50.97 10:40/M
24 Noah Black ST MONICA 803 8 M 20:01.23 10:46/M
25 Alex Weber ST KILIAN 927 7 M 20:02.97 10:46/M
26 Nick Miller SSPP 957 7 M 20:09.97 10:50/M
27 Owen McKernan ST KILIAN 925 7 M 20:23.29 10:58/M
28 Wesley Goshen SSPP 955 7 M 20:58.25 11:16/M
29 Thomas Kunz SEELOS 855 8 M 21:07.98 11:21/M
30 Jack White SEELOS 862 8 M 21:10.98 11:23/M
31 Dj Wippenbeck PENN CHRISTIAN 771 7 M 21:12.84 11:24/M
32 Nicholas Graper BLESSED TRINITY 688 7 M 21:15.72 11:25/M
33 Luke Crawford AQUINAS 645 7 M 21:23.22 11:30/M
34 Lucas Conley AQUINAS 644 7 M 21:27.70 11:32/M
35 Dante Palmer BLESSED TRINITY 692 8 M 21:38.67 11:38/M
36 Jason Hoffer PENN CHRISTIAN 770 8 M 21:40.80 11:39/M
37 Patrick Richthammer AQUINAS 647 7 M 21:48.21 11:43/M
38 TJ Wanamaker SEELOS 861 8 M 21:50.22 11:44/M
39 Jonah Burchill AQUINAS 643 7 M 22:29.84 12:05/M
40 Henry Buchanan ST GREGORY 998 7 M 22:34.22 12:08/M
41 Josef Safar SEELOS 859 8 M 22:53.20 12:18/M
42 Jack Samchuck SSPP 959 8 M 24:21.60 13:05/M
43 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 697 8 M 24:50.50 13:21/M
44 Alexander Miros BLESSED TRINITY 690 7 M 25:20.14 13:37/M
45 Tyler Carroll ST KILIAN 921 7 M 26:33.70 14:16/M
46 Tommy Moses FATIMA 747 8 M 27:09.63 14:36/M
47 Gabe Nonino ST KILIAN 926 7 M 27:16.75 14:40/M
48 Brody Dunn SEELOS 854 8 M 30:32.47 16:25/M
49 Michael Braun BUTLER CATHOLIC 714 8 M 30:32.53 16:25/M
50 Vincent Moncheck SEELOS 857 8 M 30:32.73 16:25/M
51 Lucca Grisafi SSPP 956 8 M 34:18.39 18:26/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Danica Purtell SSPP 952 8 F 11:41.13 6:17/M
2 Sienna Cozza ST KILIAN 912 8 F 12:10.19 6:32/M
3 Gianna Vangura AQUINAS 640 8 F 12:14.66 6:35/M
4 Maddie Meeuf ST KILIAN 915 7 F 12:27.66 6:42/M
5 Claudia Ierullo SSPP 950 8 F 12:48.72 6:53/M
6 Bridget Burke ST KILIAN 911 7 F 12:52.66 6:55/M
7 Tessa Driehorst ST KILIAN 913 7 F 13:10.16 7:05/M
8 Elizabeth Gallick ST JAMES 970 8 F 13:21.22 7:11/M
9 Julia Schaarsmith ST KILIAN 917 8 F 13:26.39 7:13/M
10 Arden Flynn ST KILIAN 914 7 F 13:40.45 7:21/M
11 Margaret Mary Sweeney ST JAMES 972 8 F 13:41.45 7:21/M
12 Charlotte Gauntner ST JAMES 971 7 F 13:43.67 7:22/M
13 Hannah Sahr BLESSED TRINITY 684 8 F 13:44.70 7:23/M
14 Abby Hall PENN CHRISTIAN 765 8 F 13:44.89 7:23/M
15 Becca Guillen AQUINAS 2397 0 F 13:48.96 7:25/M
16 Megan McLaughlin SEELOS 852 8 F 13:54.23 7:28/M
17 Abby Spalvieri ST KILIAN 920 8 F 14:02.98 7:33/M
18 Francesca Hite AQUINAS 2424 0 F 14:11.48 7:38/M
19 Lillian Best SEELOS 848 7 F 14:21.85 7:43/M
20 Fallon Bright ALPHA 790 8 F 14:29.73 7:47/M
21 Keelin Schessler ST KILIAN 918 8 F 14:37.73 7:52/M
22 Elaina Bousamra AQUINAS 2411 0 F 15:21.23 8:15/M
23 Emily McLaughlin SEELOS 851 8 F 15:31.97 8:21/M
24 Katherine Dudkowski SEELOS 849 8 F 15:40.34 8:25/M
25 Lauren Becker SEELOS 847 7 F 15:56.80 8:34/M
26 Addison Johns BUTLER CATHOLIC 713 7 F 16:13.43 8:43/M
27 Emily Hoffer PENN CHRISTIAN 766 7 F 16:40.65 8:58/M
28 Everlois Word AQUINAS 641 7 F 17:13.61 9:15/M
29 Alexa Risdon SEELOS 853 7 F 17:23.16 9:21/M
30 Isabella Yakich SSPP 951 7 F 17:26.72 9:22/M
31 Emma Blackburn CDTCA 725 8 F 17:27.47 9:23/M
32 Abigail Feczko ST JAMES 969 8 F 18:39.12 10:02/M
33 Caitlyn Abbett CDTCA 724 7 F 19:35.60 10:32/M
34 Clara You ALPHA 792 8 F 19:54.14 10:42/M
35 Sarah Myers PENN CHRISTIAN 768 7 F 23:16.10 12:31/M
36 Meghan McGee PENN CHRISTIAN 767 7 F 23:16.23 12:31/M