REINDEER RACE 1/2 MILE
HEAT 1
Age Group Results
December 20, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Female OVERALL 1/2 MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Viva Kreis 942 15 6 3:42.52 7:24/M
2 Amber Marsh 997 32 7 3:56.50 7:52/M
3 Vanessa Snyder Slippery Rock PA 913 32 10 4:09.69 8:18/M
Female 1 to 6
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amerlia Waltenmire 965 4 27 6:23.74 12:46/M
Female 7 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Elle Waltenmire 963 8 17 4:46.75 9:32/M
2 Emilia Eckenrode 959 7 21 5:41.17 11:22/M
3 Cora Monhemius 967 7 26 6:23.73 12:46/M
Female 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Teagan Yurocko Pine-Richland 914 12 19 5:06.87 10:12/M
2 Alyssa Urling 923 12 20 5:06.87 10:12/M
Female 13 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julia Zalinski 937 15 15 4:37.78 9:14/M
2 Maggie Adkins 934 15 29 7:01.50 14:02/M
3 Carly Monhemius 968 13 31 7:45.25 15:30/M
Female 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emma Macdonald N Catholic 909 17 16 4:45.53 9:30/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Donley Bethesda OH 989 38 13 4:31.80 9:02/M
2 Jocelyn Vincent 969 39 34 14:35.40 29:10/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kristan Marchewka 970 42 35 14:40.85 29:20/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mary Kreis 941 50 12 4:24.17 8:48/M
2 Jennifer Martin 601 50 36 14:49.75 29:38/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cindy Waltemire 925 63 25 6:05.80 12:10/M
Male OVERALL 1/2 MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dean Banko New Florence PA 996 37 1 3:08.49 6:16/M
2 Owen Schessler N Catholic 930 16 2 3:23.35 6:46/M
3 Matt Mauclair 939 42 3 3:31.71 7:02/M
Male 1 to 6
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Connor Eckenrode 957 5 23 5:49.13 11:38/M
2 Cole Waltenmire 964 5 24 6:03.99 12:06/M
3 Emmett Conjack 961 3 32 10:44.52 21:28/M
Male 9 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ian Maloney 917 10 11 4:20.91 8:40/M
2 Cael Waltenmire 962 9 18 4:49.42 9:38/M
3 Jordan Eckenrode 944 9 28 6:56.54 13:52/M
4 Wyatt Bowman Harrisville PA 881 10 30 7:02.53 14:04/M
Male 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hunter Petersen 932 11 8 4:05.55 8:10/M
Male 13 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Urling Pine-Richland 924 15 4 3:35.79 7:10/M
Male 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ben Capozzi N Catholic 929 16 14 4:35.51 9:10/M
2 Zac Baker North Catholic 911 17 22 5:46.48 11:32/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kentaro Onishi Pittsburgh PA 922 39 33 14:04.25 28:08/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Carl Kondrach Barnesville OH 988 48 5 3:39.25 7:18/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Bruni 912 56 9 4:07.30 8:14/M