REINDEER RACE MILE
HEAT 1
Age Group Results
December 20, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Male OVERALL MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Noah Petersen Seneca Valley 931 16 1 6:18.53 6:18/M
2 Dean Banko New Florence PA 996 37 2 6:32.93 6:32/M
3 Owen Schessler N Catholic 930 16 3 6:39.60 6:39/M
Male 1 to 6
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Connor Eckenrode 957 5 37 15:29.42 15:29/M
Male 7 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Keith Eckenrode 943 8 23 9:57.53 9:57/M
Male 9 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ian Maloney 917 10 16 9:23.82 9:23/M
2 Jordan Eckenrode 944 9 21 9:56.53 9:56/M
3 Wyatt Bowman Harrisville PA 881 10 39 15:57.29 15:57/M
Male 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hunter Petersen 932 11 11 8:13.53 8:13/M
Male 13 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Urling Pine-Richland 924 15 4 6:57.78 6:57/M
Male 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Zac Baker North Catholic 911 17 17 9:42.95 9:42/M
2 Ben Capozzi N Catholic 929 16 20 9:51.45 9:51/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kentaro Onishi Pittsburgh PA 922 39 5 7:06.62 7:06/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Matt Mauclair 939 42 6 7:08.45 7:08/M
2 Carl Kondrach Barnesville OH 988 48 32 11:17.28 11:17/M
3 Steven Perry 999 46 35 12:21.72 12:21/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Bruni 912 56 13 8:38.00 8:38/M
Female OVERALL MILE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Viva Kreis 942 15 7 8:02.19 8:02/M
2 Amber Marsh 997 32 8 8:04.63 8:04/M
3 Alyssa Urling 923 12 9 8:05.78 8:05/M
Female 7 to 8
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jewelise Mozzocio 955 7 26 10:27.68 10:27/M
2 Jenalise Mozzocio 954 7 36 13:01.35 13:01/M
Female 9 to 10
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Hennen 949 10 28 10:52.91 10:52/M
2 Abby Hennen 948 9 30 11:12.70 11:12/M
Female 11 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Teagan Yurocko Pine-Richland 914 12 12 8:16.22 8:16/M
2 Madelyn Jo Vogan 856 12 14 9:07.78 9:07/M
Female 13 to 15
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julia Zalinski 937 15 18 9:42.95 9:42/M
2 Brooke Presnar 952 13 22 9:57.49 9:57/M
3 Maggie Adkins 934 15 38 15:57.29 15:57/M
Female 16 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emma Macdonald N Catholic 909 17 19 9:49.16 9:49/M
2 Samantha Hennen 933 16 29 10:53.53 10:53/M
3 Ariana Cartwright 857 18 33 11:21.73 11:21/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Vanessa Snyder Slippery Rock PA 913 32 10 8:08.44 8:08/M
2 Sarah Donley Bethesda OH 989 38 31 11:17.17 11:17/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stella Balzli New Castle PA 986 44 24 10:06.88 10:06/M
2 Lynda Pitzer New Castle PA 956 47 25 10:07.50 10:07/M
3 Jennifer Hull 945 41 34 12:21.52 12:21/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mary Kreis 941 50 15 9:13.36 9:13/M
Female 60 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cindy Waltemire 925 63 27 10:28.37 10:28/M