TWILIGHT RACE
Overall Finish List
December 31, 2020
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 AJ Kelly Altoona PA 189 39 M 1 Top Fin 16:01.34 5:10/M
2 Dean Banko 2 59 37 M 2 Top Fin 16:17.88 5:15/M
3 Rich Love 75 56 M 3 Top Fin 16:50.14 5:26/M
4 Tyler Miller Greensburg PA 49 15 M 1 15-18 17:25.32 5:37/M
5 Tim Umstead 57 15 M 2 15-18 17:29.60 5:38/M
6 Morgan Hess Huntingdon 39 16 F 1 Top Fin 17:46.87 5:44/M
7 Tom Hallinan Cresson 38 36 M 1 35-39 18:08.58 5:51/M
8 Jeff Bartlett 34 56 M 1 55-59 18:12.52 5:52/M
9 Samuel Mills Tyrone 198 25 M 1 25-29 18:51.71 6:05/M
10 Alexis Lovrich Tyrone 44 16 F 2 Top Fin 18:57.83 6:07/M
11 Jason Griffith 179 50 M 1 50-54 20:13.77 6:31/M
12 Marie Gorman Hollidaysburg 177 25 F 3 Top Fin 20:19.32 6:33/M
13 Randy Tarpey Tyrone 514 54 M 2 50-54 20:41.92 6:40/M
14 Seth Conaway 62 18 M 3 15-18 21:01.62 6:47/M
15 Danielle Wombacher Williamsburg 89 42 F 1 40-44 21:03.52 6:47/M
16 Paul Umstead 56 8 M 1 6- 8 21:09.36 6:49/M
17 Amber Marsh1 77 32 F 1 30-34 21:11.39 6:50/M
18 Tina Kunstbeck Altoona 194 46 F 1 45-49 21:13.76 6:51/M
19 Gina Graham 37 47 F 2 45-49 21:19.32 6:53/M
20 Bill Rabold 506 34 M 1 30-34 21:20.45 6:53/M
21 Jillian Griffith 280 16 F 1 15-18 21:50.63 7:03/M
22 Hannah Umstead 55 10 F 1 9-11 21:51.57 7:03/M
23 Steve Miller 47 44 M 1 40-44 21:52.61 7:03/M
24 Frederick Ferguson 64 47 M 1 45-49 22:25.14 7:14/M
25 Stephanie Claar 61 45 F 3 45-49 22:28.92 7:15/M
26 Heather High 185 48 F 4 45-49 22:48.15 7:21/M
27 Christina Dambeck Altoona 63 49 F 5 45-49 22:59.14 7:25/M
28 Travis Cohenour 100 42 M 2 40-44 23:04.22 7:26/M
29 Samantha Papcunik Summerhill PA 504 12 F 1 12-14 23:05.85 7:27/M
30 Joshua McClelland Duncansville 78 37 M 2 35-39 23:17.14 7:31/M
31 Jamie Greenwalt 178 52 F 1 50-54 23:28.90 7:34/M
32 Mike Kick Portage PA 191 49 M 2 45-49 23:37.20 7:37/M
33 Aaron Barbee New Enterprise PA 92 13 M 1 12-14 23:42.30 7:39/M
34 Scott Harding Jr Altoona 182 20 M 1 19-24 23:56.59 7:43/M
35 Gail Good Altoona 176 57 F 1 55-59 24:05.46 7:46/M
36 Tim Hallinan Altoona 181 64 M 1 60-64 24:05.51 7:46/M
37 Amanda Myers Altoona 199 35 F 1 35-39 24:18.46 7:50/M
38 Lainey Farabaugh 36 15 F 2 15-18 24:28.52 7:54/M
39 Christy Huber Tyrone PA 188 56 F 2 55-59 24:34.21 7:55/M
40 Mary Baniak 91 47 F 6 45-49 24:45.96 7:59/M
41 Scott Lantz Altoona 195 42 M 3 40-44 25:04.51 8:05/M
42 Merrilee Anderson Portage 33 48 F 7 45-49 25:20.84 8:10/M
43 Carl Musselman Bedford 50 53 M 3 50-54 25:43.66 8:18/M
44 Kevin Reasbeck 53 33 M 2 30-34 26:03.97 8:24/M
45 Abigail Claar 60 9 F 2 9-11 26:19.40 8:29/M
46 Kate Kilcoyne Altoona 192 36 F 2 35-39 26:32.54 8:34/M
47 Joe Franco Altoona 174 58 M 2 55-59 26:33.71 8:34/M
48 Andrea Miller 46 42 F 2 40-44 26:54.82 8:41/M
49 Patti Caswell Tyrone PA 99 53 F 2 50-54 26:54.94 8:41/M
50 Kelsey Randolph Altoona 508 27 F 1 25-29 26:56.96 8:41/M
51 David Komlenic 41 61 M 2 60-64 26:57.46 8:42/M
52 Revanth Paturu 82 27 M 2 25-29 26:59.73 8:42/M
53 Aubrey Saccol Johnstown 510 32 F 2 30-34 27:03.69 8:44/M
54 Bill Harshman Tyrone 183 74 M 1 70-99 27:09.60 8:45/M
55 Joannie Nedwreski 81 53 F 3 50-54 27:11.34 8:46/M
56 Jessica Ferguson Ebensburg 65 39 F 3 35-39 27:12.90 8:46/M
57 Kosie Shepherd-Poraela Seward 511 41 F 3 40-44 27:14.87 8:47/M
58 Tom Worthington II Blandburg 58 44 M 4 40-44 27:36.58 8:54/M
59 John Stump Roaring Spring 513 79 M 2 70-99 28:03.90 9:03/M
60 Dave Despot Altoona 168 64 M 3 60-64 28:27.23 9:11/M
61 Barbara Raifsnider 1 52 58 F 3 55-59 28:41.84 9:15/M
62 Jodie Potter Phillipsburg 51 45 F 8 45-49 28:51.79 9:18/M
63 Saphira Williams 523 11 F 3 9-11 29:11.96 9:25/M
64 Steve Beschler Altoona 97 65 M 1 65-69 29:15.30 9:26/M
65 Kelly Bottenfield Altoona 35 48 F 9 45-49 29:18.33 9:27/M
66 Chrissey Wagner Hollidaysburg 518 60 F 1 60-64 29:25.78 9:29/M
67 Sherry Phillips Summerhill PA 505 63 F 2 60-64 29:28.55 9:30/M
68 Barbara Raifsnider 3 83 58 F 4 55-59 29:55.59 9:39/M
69 Paige Webster 521 17 F 3 15-18 30:04.72 9:42/M
70 Sarah Cox 166 30 F 3 30-34 30:04.72 9:42/M
71 Erin Swatsworth Osceola Mills PA 54 40 F 4 40-44 30:17.27 9:46/M
72 Kendyl Papcunik Summerhill PA 502 8 F 1 6- 8 30:29.57 9:50/M
73 Laura Papcunik Summerhill PA 503 41 F 5 40-44 30:29.96 9:50/M
74 Tracey Tittle 515 58 F 5 55-59 30:36.40 9:52/M
75 Jessica Oswald Hollidaysburg 501 39 F 4 35-39 30:46.71 9:55/M
76 Barbara Raifsnider 5 507 58 F 6 55-59 30:52.71 9:57/M
77 Nicole Weaver 87 43 F 6 40-44 30:58.80 9:59/M
78 Angeline Leeper Hollidaysburg 43 65 F 1 65-69 32:10.66 10:23/M
79 Steve Willetti 522 58 M 3 55-59 32:13.47 10:24/M
80 Stewart McClelland Hollidaysburg 80 64 M 4 60-64 32:35.63 10:31/M
81 Stephanie McClelland Hollidaysburg 79 35 F 5 35-39 32:56.16 10:37/M
82 Lindsey Cook 164 23 F 1 19-24 33:04.46 10:40/M
83 Andrea Cox 165 45 F 10 45-49 33:05.72 10:40/M
84 Brad Westhafer 88 69 M 2 65-69 33:11.15 10:42/M
85 Kylie Ferguson 66 9 F 4 9-11 33:23.41 10:46/M
86 Megan Horell 72 32 F 4 30-34 33:45.41 10:53/M
87 Barbara Yoder 525 60 F 3 60-64 35:28.54 11:26/M
88 Megan Griffith 279 13 F 2 12-14 35:51.11 11:34/M
89 Morgan Horell 73 18 F 4 15-18 37:54.33 12:14/M
90 Erin Himes 68 16 F 5 15-18 38:31.35 12:25/M
91 Rachel Lucas 98 16 F 6 15-18 38:31.41 12:25/M
92 Kristi Kick Portage PA 190 48 F 11 45-49 39:55.22 12:53/M
93 Nicole Himes 70 18 F 7 15-18 40:47.38 13:09/M
94 Angela Blanchard 67 36 F 6 35-39 43:00.20 13:52/M
95 Matthew Himes 69 28 M 3 25-29 48:21.67 15:36/M
96 Marissa Lombardi 74 26 F 2 25-29 48:22.12 15:36/M