HERMITAGE YMCA ARTFEST
Overall Finish List
August 01, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 AJ Kelly Altoona PA 860 39 M 1 Top Fin 16:59.32 5:29/M
2 Ty Rether 790 23 M 1 20-29 17:30.82 5:39/M
3 Aaron Titus Fowler OH 787 34 M 1 30-39 18:26.16 5:57/M
4 Michael Cramer Volant PA 844 35 M 2 30-39 19:36.70 6:19/M
5 Anthony Santoro 789 22 M 2 20-29 20:15.62 6:32/M
6 Brandon Domagalski 845 29 M 3 20-29 20:20.77 6:34/M
7 John Erdesky III Hermitage PA 792 43 M 1 40-49 20:38.35 6:39/M
8 Kelly Martin Canfield OH 862 34 F 1 Top Fin 21:57.30 7:05/M
9 Brian Foltz Sharpsville PA 848 47 M 2 40-49 22:31.70 7:16/M
10 Isaac Tarbell 888 32 M 3 30-39 22:42.56 7:19/M
11 Ali Elliott Hermitage PA 846 13 F 1 1-14 22:59.37 7:25/M
12 Melissa Good Linesville PA 788 51 F 1 50-59 23:21.62 7:32/M
13 Raeann Erdesky Hermitage PA 793 40 F 1 40-49 23:29.55 7:35/M
14 Everleigh Abbott West Middlesex PA 838 11 F 2 1-14 23:37.35 7:37/M
15 Mitch Radella Cranberry Twp PA 881 56 M 1 50-59 23:53.83 7:42/M
16 Aaron McKendry 865 37 M 4 30-39 24:42.37 7:58/M
17 Bill Woods 892 55 M 2 50-59 26:03.17 8:24/M
18 Liam Sharp Cranberry Twp PA 884 11 M 1 1-14 27:31.65 8:53/M
19 Rebekah Bertolasio New Wilmington PA 841 28 F 1 20-29 27:32.10 8:53/M
20 Terry Yarian 893 68 F 1 60-69 27:52.88 8:59/M
21 Frank Tarantine Youngstown OH 887 63 M 1 60-69 27:58.29 9:01/M
22 Harrison Greene West Middlesex PA 852 27 M 4 20-29 28:01.84 9:02/M
23 Bill McConnell 863 56 M 3 50-59 29:13.68 9:25/M
24 Megan Chess 843 24 F 2 20-29 29:21.63 9:28/M
25 Kristy Elliott Hermitage PA 847 45 F 2 40-49 29:27.38 9:30/M
26 Jonathan Jobe New Wilmington PA 857 52 M 4 50-59 29:28.13 9:30/M
27 Christine McFall 864 33 F 1 30-39 29:28.55 9:30/M
28 Shelley Jobe New Wilmington PA 858 52 F 2 50-59 29:28.57 9:30/M
29 Jessica Fortuna Sharpsville PA 849 38 F 2 30-39 30:27.88 9:49/M
30 Mike Adams Farrell PA 840 34 M 5 30-39 30:32.49 9:51/M
31 Krystal Miller Hermitage PA 794 39 F 3 30-39 30:35.35 9:52/M
32 Peter M. Winkler Franklin PA 891 68 M 2 60-69 30:36.38 9:52/M
33 Nicole Jennings 791 37 F 4 30-39 30:41.51 9:54/M
34 Anthony Sunseri Grove City PA 886 72 M 1 70-99 32:00.59 10:19/M
35 Liam Harris 856 9 M 2 1-14 32:06.89 10:21/M
36 Allison Black Hermitage PA 1370 19 F 1 15-19 32:07.63 10:22/M
37 Brenda Royer Sharon PA 882 50 F 3 50-59 32:46.14 10:34/M
38 Kathyj Jones Greenville PA 859 64 F 2 60-69 34:09.37 11:01/M
39 Danielle Adams Farrell PA 839 31 F 5 30-39 34:46.65 11:13/M
40 Bob McVey Hermitage PA 880 68 M 3 60-69 35:59.10 11:36/M
41 Paige Green 851 29 F 3 20-29 36:14.89 11:41/M
42 Tiffany Greene West Middlesex PA 854 27 F 4 20-29 36:15.91 11:42/M
43 Daniel Sharbutt 883 9 M 3 1-14 36:31.64 11:47/M
44 Janelle Fumerola 850 47 F 3 40-49 37:26.57 12:05/M
45 Rebecca Greene 853 55 F 4 50-59 38:22.49 12:23/M
46 David Campbell 842 45 M 3 40-49 49:17.91 15:54/M
47 Kylee Harris 855 9 F 3 1-14 51:00.66 16:27/M
48 Tammy Steele poland OH 885 44 F 4 40-49 51:15.41 16:32/M
49 Jennifer Winkler Franklin PA 890 63 F 3 60-69 51:26.61 16:35/M
2 MILE WALK
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Steve Lengel Hermitage PA 1369 64 M 1 Top Fin 18:07.10 9:04/M
2 Carl Kondrach Barnesville OH 1337 49 M 2 Top Fin 18:11.40 9:06/M
3 Katherine Zucco Hermitage PA 1345 33 F 1 Top Fin 25:48.88 12:54/M
4 Pong Woo 1344 71 M 3 Top Fin 30:15.24 15:08/M
5 Cathy Owens 1339 70 F 2 Top Fin 30:15.63 15:08/M
6 Sydni Kondrach Barnesville OH 1368 15 F 3 Top Fin 31:50.89 15:55/M
7 Tom Cokain 1332 69 M 4 Top Fin 33:43.39 16:52/M
8 Bev Cokain 1331 64 F 4 Top Fin 33:43.63 16:52/M
9 Christopher Thrasher 1342 33 M 5 Top Fin 35:14.42 17:37/M
10 Karen Elder 1334 73 F 5 Top Fin 37:38.56 18:49/M
11 Mary Lehett 1338 67 F 1 0-99 38:20.32 19:10/M
12 Eleanor Stewart 1341 83 F 2 0-99 38:29.65 19:15/M
13 Judith Kaibas 1335 76 F 3 0-99 44:39.16 22:20/M
14 Beth Kendall 1336 60 F 4 0-99 44:39.63 22:20/M