PUNXSUTAWNEY MAHONING SHADOW SHUFFLE
Overall Finish List
October 09, 2021
Results By Miles of Smiles Timing Services smileymiles.com
HALF MARATHON
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Brian Tholl Durha NC 359 30 M 1 Top Fin 1:39:53.82 7:37/M
2 Ron Liscio Jr Pittsburgh PA 309 37 M 2 Top Fin 1:44:57.10 8:01/M
3 Tony Battaglia Punxsutawney PA 1451 56 M 3 Top Fin 1:51:13.18 8:29/M
4 Donald Shaw Punxsutawney PA 1458 37 M 1 31-40 1:53:14.94 8:39/M
5 Amy O'donnell Ebensburg PA 343 36 F 1 Top Fin 1:54:17.62 8:43/M
6 Shane Brunazzi Boston PA 268 41 M 1 41-50 1:56:54.47 8:55/M
7 Tim Andrulonis DUBOIS PA 1434 63 M 1 61-99 1:57:06.19 8:56/M
8 Sean Waksmunski Punxsutawney PA 1460 47 M 2 41-50 1:58:52.22 9:04/M
9 Kevin Hodgkinson Indiana PA 304 48 M 3 41-50 1:59:18.48 9:06/M
10 Craig Cramer Reynoldsville PA 281 60 M 1 51-60 2:03:24.40 9:25/M
11 Robert Shick Kittanning PA 356 57 M 2 51-60 2:10:38.89 9:58/M
12 Korry Cowher Tyrone PA 280 28 M 1 1-30 2:18:55.55 10:36/M
13 Nicole Long Home PA 317 43 F 2 Top Fin 2:19:11.90 10:37/M
14 Kate Charley Greensburg 1461 67 F 3 Top Fin 2:22:30.77 10:53/M
15 John Dumnich Greensburg PA 294 32 M 2 31-40 2:23:07.10 10:55/M
16 Valarie Corle Kittanning PA 277 50 F 1 41-50 2:28:48.64 11:22/M
10K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Doug Craft Punxsutawney PA 2554 60 M 1 Top Fin 45:40.22 7:22/M
2 Austin Dahl DuBois PA 282 24 M 2 Top Fin 48:37.29 7:50/M
3 Jason Miller Washington DC 342 47 M 3 Top Fin 49:18.19 7:57/M
4 Mark Boyer New Bethlehem PA 1463 37 M 1 31-40 51:59.64 8:23/M
5 Randy Shaffer Punxsutawney PA 1437 63 M 1 61-99 53:28.82 8:37/M
6 Carl Martin Punxsutawney PA 1327 37 M 2 31-40 54:24.78 8:46/M
7 Suzanne Mcfall DuBois PA 341 41 F 1 Top Fin 59:49.44 9:39/M
8 Gary Reinhart Punxsutawney PA 345 61 M 2 61-99 1:01:28.21 9:55/M
9 Kathleen Baraniak Gibsonia PA 1436 37 F 2 Top Fin 1:02:31.55 10:05/M
10 Joseph Bodziock Brookville PA 265 68 M 3 61-99 1:03:18.57 10:13/M
11 Terry Logan Brookville PA 310 62 F 3 Top Fin 1:20:36.27 13:00/M
5K
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Matthew Kengersky 1452 43 M 1 Top Fin 22:14.32 7:10/M
2 Tonya Bond Punxsutawney PA 266 49 F 1 Top Fin 22:42.68 7:19/M
3 Chad Kauffman Punxsutawney PA 1325 33 M 2 Top Fin 23:16.75 7:30/M
4 Brandi Peace Punxsutawney PA 344 42 F 2 Top Fin 25:20.10 8:10/M
5 Michael Boyer New Bethlehem PA 1447 10 M 3 Top Fin 34:33.83 11:09/M
6 Tucker Milligan Hagerstown MD 1439 11 M 1 1-30 35:08.68 11:20/M
7 Laura Chelgren Punxsutawney PA 271 25 F 3 Top Fin 35:13.81 11:22/M
8 Natalee Boyer New Bethlehem PA 1438 8 F 1 1-30 42:29.74 13:42/M
9 Elizabeth Boyer New Bethlehem PA 2549 35 F 1 31-40 42:30.14 13:43/M
10 Thomas Chelgren Punxsutawney PA 272 64 M 1 61-99 42:32.38 13:43/M
11 Colleen Gearhart Kittanning PA 2545 48 F 1 41-50 47:04.78 15:11/M
12 Laura Deet Punxsutawney PA 2589 49 F 2 41-50 47:53.34 15:27/M
13 Ronald Deet Punxsutawney PA 2537 50 M 1 41-50 47:54.34 15:27/M