BUFFALO STAMPEDE TRAIL RACES SHORT COURSE
Overall Finish List
June 02, 2012
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 MATT LIPSEY 117 22 M 1 18-28 34:08.9 6:50/M
2 Jody Lobert 44 46 M 1 40-50 37:28.3 7:30/M
3 STEVEN HARDIN 82 25 M 2 18-28 42:22.5 8:28/M
4 Calley Bridges 7 21 F 1 18-28 42:24.1 8:29/M
5 Kelli Gauthier 21 40 F 1 40-50 43:12.9 8:38/M
6 Steven Mix 52 41 M 2 40-50 43:47.3 8:45/M
7 Jacqueline Kirich 35 29 F 1 29-39 43:57.2 8:47/M
8 Ron Coperich 14 31 M 1 29-39 45:09.8 9:02/M
9 Bandit Number 9001 9001 M 1 0- 0 45:29.0 9:06/M
10 TRAVIS CONFER 104 19 M 3 18-28 45:55.0 9:11/M
11 John Ciroli 12 41 M 3 40-50 47:01.6 9:24/M
12 JASON JUSTI MONACA PA 127 36 M 2 29-39 47:02.6 9:24/M
13 Russ Hemwall 28 40 M 4 40-50 47:05.1 9:25/M
14 Lynne Rivera 65 31 F 2 29-39 47:06.3 9:25/M
15 Amy Heben 27 23 F 2 18-28 47:07.2 9:25/M
16 David Fuller 20 35 M 3 29-39 47:08.8 9:26/M
17 STEVE BAIRD 123 54 M 1 51-99 47:11.6 9:26/M
18 STEVEN SOLIWODA 132 24 M 4 18-28 47:18.6 9:28/M
19 JASON DASCHBACH 109 35 M 4 29-39 47:21.4 9:28/M
20 JEFF WOZNIAK 106 34 M 5 29-39 47:23.0 9:29/M
21 KALEB BEHANNA 86 16 M 1 1-17 47:25.7 9:29/M
22 Brittany Sapolich 66 26 F 3 18-28 47:32.7 9:30/M
23 KURT HELLGREN 125 36 M 6 29-39 48:15.1 9:39/M
24 Michele Lobert 45 43 F 2 40-50 48:22.7 9:40/M
25 BRITTNI GEIBEL 83 23 F 4 18-28 48:39.3 9:44/M
26 LANCE CONFER 103 15 M 2 1-17 48:52.1 9:46/M
27 Tami Sari 67 34 F 3 29-39 49:19.3 9:52/M
28 Bandit Number 9002 9002 M 2 0- 0 49:20.3 9:52/M
29 JEFF VANDERMOLEN 102 41 M 5 40-50 49:22.0 9:52/M
30 Wendi Lincoln 42 41 F 3 40-50 49:42.7 9:56/M
31 TAYLOR EDWARDS 130 29 F 4 29-39 49:59.9 10:00/M
32 Leah Logue 47 43 F 4 40-50 50:01.7 10:00/M
33 Tracy Newman Worthington PA 111 32 F 5 29-39 50:08.3 10:02/M
34 George Logue 46 43 M 6 40-50 50:19.8 10:04/M
35 MELISSA CROCKER 107 33 F 6 29-39 50:58.2 10:12/M
36 ANGIE FRITCH 119 36 F 7 29-39 51:05.6 10:13/M
37 STEVE CONFER 105 48 M 7 40-50 51:48.8 10:22/M
38 Nicholas Ashenden 2 50 M 8 40-50 51:50.9 10:22/M
39 CHLOE BATTISTA 100 15 F 1 1-17 52:02.0 10:24/M
40 JIM BROWN 113 40 M 9 40-50 53:18.7 10:40/M
41 Jason Rivera 64 33 M 7 29-39 53:23.4 10:41/M
42 Julie Amsdell 1 25 F 5 18-28 54:12.5 10:50/M
43 Katherine Coperich 13 29 F 8 29-39 54:30.5 10:54/M
44 JOHN SHEARER 90 30 M 8 29-39 54:34.5 10:55/M
45 SARA THORNSEN 108 33 F 9 29-39 55:55.7 11:11/M
46 Lana Tharnish Seven Fields PA 76 30 F 10 29-39 55:57.6 11:11/M
47 Kayla Dames 17 20 F 6 18-28 56:38.3 11:20/M
48 SARAH VANDERMOLEN 101 42 F 5 40-50 56:52.7 11:22/M
49 DEBRA BATTISTA 98 48 F 6 40-50 57:09.2 11:26/M
50 KAITLYN BEHANNA 85 14 F 2 1-17 57:59.4 11:36/M
51 Judy Gurchak 23 41 F 7 40-50 58:21.7 11:40/M
52 NECOLE OLSON 96 33 F 11 29-39 58:36.7 11:43/M
53 CHELSEA PLUTA 99 24 F 7 18-28 58:58.2 11:48/M
54 Ryan Lehman export PA 40 35 M 9 29-39 58:59.4 11:48/M
55 JIM SUTTON 121 51 M 2 51-99 59:39.8 11:56/M
56 Benjamin Kramer Seven Fields PA 36 28 M 5 18-28 59:55.5 11:59/M
57 Lesley Bachman Butler PA 5 37 F 12 29-39 1:00:05.4 12:01/M
58 CHARLES BEHANNA 84 51 M 3 51-99 1:01:57.3 12:23/M
59 Will Beth 6 37 F 13 29-39 1:01:59.1 12:24/M
60 Todd Peterson 58 45 M 10 40-50 1:02:01.1 12:24/M
61 Alanna McWilliams 51 29 F 14 29-39 1:03:15.4 12:39/M
62 Dana Corbin 15 38 F 15 29-39 1:05:22.6 13:04/M
63 Felicia Soper Plum PA 70 32 F 16 29-39 1:07:00.1 13:24/M
64 BEN WALLACE 89 23 M 6 18-28 1:07:45.2 13:33/M
65 DAVE LOCKERMAN 128 60 M 4 51-99 1:07:53.4 13:35/M
66 Beth-Ann Rau 62 33 F 17 29-39 1:07:59.6 13:36/M
67 Kate Stieg 73 31 F 18 29-39 1:08:06.3 13:37/M
68 Phil Stieg 74 34 M 10 29-39 1:08:08.8 13:38/M
69 John Soper 71 40 M 11 40-50 1:08:11.0 13:38/M
70 VICKI TURNER 129 59 F 1 51-99 1:08:20.9 13:40/M
71 Dellinger Patricia 57 45 F 8 40-50 1:11:52.3 14:22/M
72 DIANE BURNS 94 43 F 9 40-50 1:16:56.4 15:23/M
73 Julie Brown 8 33 F 19 29-39 1:29:36.5 17:55/M
74 Lynn Aufman CRANBERRY PA 3 47 F 10 40-50 1:33:13.2 18:39/M
75 Ray Aufman 4 48 M 12 40-50 1:33:16.7 18:39/M