OIL CITY JINGLE BELL 5K
Overall Finish List
December 01, 2012
Results By Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Austin King 129 17 ***** M 14-19 17:26.20 5:37/M
2 Andrew Brosius Oil City PA 66 34 ***** M 30-39 17:31.40 5:39/M
3 Jeffrey McVay Oil City PA 57 47 ***** M 40-49 18:26.50 5:57/M
4 Doug Basinski Pittsburgh PA 125 41 1 M 40-49 18:36.00 6:00/M
5 Liam Raehsler Clarion PA 67 15 1 M 14-19 18:46.90 6:03/M
6 David Deeter 109 40 2 M 40-49 18:47.50 6:04/M
7 Nicky Varsek Oil City PA 74 15 2 M 14-19 19:34.30 6:19/M
8 Michael Sandrock Clintonville PA 5 48 3 M 40-49 19:34.70 6:19/M
9 Scott Bailey Seneca PA 27 54 1 M 50-59 19:51.30 6:24/M
10 John Miller Oil City PA 70 15 3 M 14-19 19:54.20 6:25/M
11 Gonzales Jeffrey 121 37 1 M 30-39 20:08.40 6:30/M
12 Emily Berry Seneca PA 28 24 ***** F 20-29 20:17.40 6:33/M
13 Matt Puleio 111 8 1 M 1-13 20:22.40 6:34/M
14 Willis Thomas 116 24 1 M 20-29 21:16.30 6:52/M
15 Crowe Theim Clarion PA 80 13 2 M 1-13 21:29.50 6:56/M
16 TIM HERTEL Akron OH 126 42 4 M 40-49 21:46.30 7:01/M
17 Shane Brunazzi McKeesport PA 79 32 2 M 30-39 21:46.60 7:01/M
18 Gary Puleio 112 34 3 M 30-39 22:38.40 7:18/M
19 Rod Brest 105 64 1 M 60-99 22:45.00 7:20/M
20 James Paulson Utica PA 48 45 5 M 40-49 22:53.00 7:23/M
21 Lauren Paulson Utica PA 49 38 ***** F 30-39 22:53.10 7:23/M
22 Amanda Greene 120 28 ***** F 20-29 23:03.10 7:26/M
23 Michelle Mehlburger Oil City PA 7 48 1 F 40-49 23:07.30 7:27/M
24 Michelle Turk Marble PA 36 43 2 F 40-49 24:02.30 7:45/M
25 Katie Hogg Seneca PA 41 18 1 F 14-19 24:13.90 7:49/M
26 Tifany Berry 104 12 1 F 1-13 24:21.90 7:51/M
27 Erica Puleio 113 10 2 F 1-13 24:24.00 7:52/M
28 Carol Williams Oil City PA 21 52 1 F 50-59 24:36.40 7:56/M
29 Scott Seeler 107 31 4 M 30-39 25:14.00 8:08/M
30 Richard McClay Edinboro PA 47 65 2 M 60-99 25:29.10 8:13/M
31 Mary Mehlburger Oil City PA 6 17 2 F 14-19 25:34.80 8:15/M
32 Cate Fry Franklin PA 24 40 3 F 40-49 25:46.40 8:19/M
33 Thomas Wilson Seneca PA 58 58 2 M 50-59 25:46.60 8:19/M
34 DICK NICHOLS 108 69 3 M 60-99 25:49.50 8:20/M
35 Nicky Nestor Leeper PA 59 33 1 F 30-39 26:18.00 8:29/M
36 Jeff McFadden Meadville PA 77 47 6 M 40-49 26:34.30 8:34/M
37 J.T. Stahlman Oil City PA 52 10 3 M 1-13 26:38.90 8:35/M
38 Christopher Bailey Aurora OH 30 47 7 M 40-49 26:54.00 8:41/M
39 Maggie Rapp Titusville PA 33 22 1 F 20-29 27:11.50 8:46/M
40 Phyllis Rapp Titusville PA 32 54 2 F 50-59 27:11.50 8:46/M
41 Richard Drelick 106 60 4 M 60-99 27:14.90 8:47/M
42 Melanie Henderson 127 36 2 F 30-39 27:16.40 8:48/M
43 Sean Russo 128 44 8 M 40-49 27:21.40 8:49/M
44 Sonya Eagles-Dill Meadville PA 43 34 3 F 30-39 27:25.10 8:51/M
45 Jack McDowell 130 70 5 M 60-99 27:35.90 8:54/M
46 Tracy Weckerly Knox PA 76 42 4 F 40-49 27:58.60 9:01/M
47 Tiffany Mitcham Franklin PA 39 23 2 F 20-29 28:00.80 9:02/M
48 Stephanie Swope Franklin PA 84 37 4 F 30-39 28:01.30 9:02/M
49 Mary Jo Carideo Spartansburg PA 44 53 3 F 50-59 28:04.80 9:03/M
50 Debra Grove Oil City PA 69 51 4 F 50-59 28:10.20 9:05/M
51 Michael Poff Jr 117 37 5 M 30-39 28:27.90 9:11/M
52 Stacy Ginkel Knox PA 26 38 5 F 30-39 28:44.90 9:16/M
53 Jessica Laller Oil City PA 51 15 3 F 14-19 29:01.70 9:22/M
54 Calvin Adams Seneca PA 61 60 6 M 60-99 29:22.60 9:28/M
55 Christine Painter Oil City PA 64 14 4 F 14-19 29:24.30 9:29/M
56 Bruce Gart 118 10 4 M 1-13 29:26.00 9:30/M
57 Michelle Aites 119 44 5 F 40-49 29:27.50 9:30/M
58 Bob Reed Oil City PA 17 60 7 M 60-99 29:39.20 9:34/M
59 Beth Furman Cochranton PA 75 32 6 F 30-39 29:57.80 9:40/M
60 Kathleen Warner 102 48 6 F 40-49 30:16.10 9:46/M
61 Jeff Fowler 115 48 9 M 40-49 30:30.30 9:50/M
62 Dixie Agnew Kennerdell PA 2 64 1 F 60-99 30:31.30 9:51/M
63 Sharon Nesta Knox PA 31 60 2 F 60-99 31:26.70 10:08/M
64 Erik Yeager Oil City PA 19 18 4 M 14-19 31:46.00 10:15/M
65 Zak Smith Franklin PA 85 9 5 M 1-13 32:00.80 10:19/M
66 Kay Schettler Fryburg PA 18 61 3 F 60-99 32:03.90 10:20/M
67 Christina Trbusich Oil City PA 95 41 7 F 40-49 32:52.20 10:36/M
68 Amanda Swope Franklin PA 83 13 3 F 1-13 33:11.30 10:42/M
69 Rebekah Deal Oil City PA 34 34 7 F 30-39 33:16.20 10:44/M
70 David Mitcham 103 24 2 M 20-29 33:31.20 10:49/M
71 Cheyenne Grove Oil City PA 60 17 5 F 14-19 34:47.30 11:13/M
72 Shauna Graham Franklin PA 15 36 8 F 30-39 35:13.20 11:22/M
73 Piper Schofield Franklin PA 23 47 8 F 40-49 36:02.90 11:37/M
74 Jane Gross Oil City PA 38 55 5 F 50-59 36:12.60 11:41/M
75 Amber Daly Oil City PA 8 26 3 F 20-29 39:10.20 12:38/M
76 Alivia McFadden Meadville PA 78 12 4 F 1-13 41:00.60 13:14/M
77 Melissa Neely Oil City PA 10 26 4 F 20-29 41:42.40 13:27/M
78 Terri Roberts Seneca PA 73 58 6 F 50-59 42:50.50 13:49/M
79 Dustin Graham Franklin PA 16 11 6 M 1-13 43:06.10 13:54/M
80 Jamie Fowler 114 47 9 F 40-49 43:28.20 14:01/M
81 Jess Vogan Seneca PA 56 23 5 F 20-29 43:41.80 14:05/M
82 Peg Schwab Oil City PA 55 55 7 F 50-59 43:58.90 14:11/M
83 Dave Baseler Polk PA 63 57 3 M 50-59 48:14.00 15:34/M
84 Sheryl Switzer Oil City PA 53 67 4 F 60-99 57:29.70 18:33/M
85 Kevin Fox Oil City PA 96 41 10 M 40-49 1:00:29.30 19:31/M