ANGIE GIOIOSA MEMORIAL RACES
2 MILE WALK
Age Group Results
July 04, 2013
Results By Miles of Smiles Timing Services
Female OVERALL 2 MILE WALKE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sam Freet 22 51 1 19:23.80 9:42/M
Female 1 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hailey Killinger 36 11 25 24:54.65 12:27/M
2 Helena Larson 44 12 29 25:29.66 12:45/M
3 Ava Barnes 111 6 47 26:57.66 13:29/M
4 KAITLYN McGough 26 7 48 26:57.66 13:29/M
5 Julia Larson 46 9 74 29:49.38 14:55/M
6 Hannah Beecher 6 7 86 33:14.42 16:37/M
Female 13 to 17
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erin Koehle 38 17 43 26:50.91 13:25/M
Female 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Allece Jensen 106 25 44 26:51.15 13:26/M
2 Dawn Piotti 65 25 59 28:01.91 14:01/M
3 Vida Szabat 80 27 63 28:25.92 14:13/M
4 Stephanie McClelland 53 28 82 32:58.16 16:29/M
Female 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kim Young 86 33 19 24:16.82 12:08/M
2 Andrea Lacki 102 32 42 26:46.45 13:23/M
3 Sarah McMann 97 30 53 27:24.32 13:42/M
4 Amy Griswold 24 32 73 28:56.91 14:28/M
5 Jessica Swander 79 31 96 36:52.83 18:26/M
6 Amanda Brenneman 94 31 101 45:29.90 22:45/M
Female 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Teresa Miller 56 35 2 20:30.65 10:15/M
2 GENETTE Swank 25 37 6 21:47.25 10:54/M
3 DANA ADAMS 114 37 39 26:35.66 13:18/M
4 Bethany Metz 104 39 40 26:42.80 13:21/M
5 Alyson Kroft 41 36 52 27:18.42 13:39/M
6 Jessica Dilling 109 35 60 28:01.96 14:01/M
7 Erin Lewis 47 35 71 28:54.64 14:27/M
8 Heather Workinger 100 37 90 33:28.66 16:44/M
Female 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Larissa Crum 13 42 14 23:20.65 11:40/M
2 Shelly Dalby 15 42 33 26:14.66 13:07/M
3 Robin Roberts 72 40 34 26:18.16 13:09/M
4 Becky Ross 75 41 38 26:34.88 13:17/M
5 Jennifer Larson 45 43 76 29:49.57 14:55/M
6 Stacey Roach 67 44 77 30:52.42 15:26/M
7 Sarah Tracy 85 41 79 31:36.32 15:48/M
8 Jen Rosenberry 74 43 88 33:16.42 16:38/M
Female 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kim Livingston 89 47 15 23:25.90 11:43/M
2 Annette Pellman 64 49 27 25:15.15 12:38/M
3 Michele DeRose 18 49 51 27:15.99 13:38/M
4 Sue Koehle 40 47 68 28:43.91 14:22/M
5 Melissa (Missy) Shetter 93 46 70 28:52.40 14:26/M
Female 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lisa Appleby 1 53 10 22:24.65 11:12/M
2 Karen Masucci 49 53 17 23:49.22 11:55/M
3 Jeanne Thompson 81 53 84 33:12.63 16:36/M
4 Lori Baker 2 51 89 33:17.66 16:39/M
5 Becky Lardieri 42 51 93 33:55.35 16:58/M
6 Michelle (Shell Modico 57 51 98 36:53.64 18:27/M
Female 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sherry Obert 63 57 5 21:22.82 10:41/M
2 Joni Reismeier 66 56 8 21:58.90 10:59/M
3 Monica Kelly 105 56 11 23:11.16 11:36/M
4 Paula Cummins 92 55 18 24:08.51 12:04/M
5 Cathy Householder 29 58 24 24:41.40 12:21/M
6 Sherry Nagle 59 56 26 25:01.65 12:31/M
7 Amy King 37 57 32 26:13.55 13:07/M
8 Sandy McGough 55 58 54 27:29.41 13:45/M
9 Mary Coho 11 57 55 27:30.62 13:45/M
10 Kathy Johnson 31 57 61 28:24.92 14:12/M
11 Nancy McClelland 52 56 69 28:47.26 14:24/M
Female 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Darlene Dalby 91 61 20 24:21.92 12:11/M
2 Kathy Decker 17 61 21 24:22.91 12:11/M
3 Jeannie Todd 82 62 30 25:45.84 12:53/M
4 Fran Roberts 69 62 35 26:18.57 13:09/M
5 Barbara Beecher 4 63 85 33:14.26 16:37/M
6 Pauline Bowers 7 61 91 33:47.16 16:54/M
Female 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Julia Burke 9 69 50 27:10.90 13:35/M
2 Virginia Harrington 95 67 56 27:51.91 13:56/M
3 Billie Dean 16 66 58 27:59.91 14:00/M
4 Marie Stock 77 67 65 28:33.27 14:17/M
5 Donna Roscia 73 67 67 28:42.99 14:21/M
6 Andrea Larson 43 66 78 31:36.13 15:48/M
Female 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Eleanor Nash 60 74 36 26:24.66 13:12/M
2 Diana Hite 28 70 64 28:28.56 14:14/M
3 Nancy Craig 12 77 83 33:00.17 16:30/M
4 Barb Franco 21 74 87 33:16.41 16:38/M
Male OVERALL 2 MILE WALKE Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jeff Roberts 70 70 3 21:18.78 10:39/M
Male 0 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Unknown Partic. 90 90 0 23 24:28.15 12:14/M
Male 1 to 12
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 M.J. HARRINGTON 113 6 28 25:21.41 12:41/M
2 Jordan Metz 103 11 41 26:43.40 13:22/M
3 Jude Koehle 39 8 66 28:40.36 14:20/M
4 Kenton Lewis 48 9 72 28:54.86 14:27/M
5 Joe Tracy 84 7 75 29:49.43 14:55/M
6 Cormac Tracy 83 5 80 31:36.41 15:48/M
7 Josh Banks 96 5 92 33:48.41 16:54/M
8 Anthony Swander 78 5 97 36:52.83 18:26/M
Male 25 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joshua McClelland 51 29 81 32:57.74 16:29/M
Male 30 to 34
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Martin Lacki 101 32 45 26:56.25 13:28/M
2 JIM MCGOUGH 112 33 46 26:57.49 13:29/M
3 Neil Heverly 27 32 94 35:24.85 17:42/M
Male 35 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 BRYAN ADAMS 115 38 22 24:25.39 12:13/M
Male 40 to 44
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 marty Livingston 88 44 13 23:20.41 11:40/M
2 Charles Barnes 110 44 49 27:01.34 13:31/M
Male 45 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Scott Dalby 14 45 31 26:10.81 13:05/M
Male 50 to 54
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marc Masucci 50 52 57 27:53.15 13:57/M
Male 55 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stewart McClelland 54 57 9 22:06.90 11:03/M
Male 60 to 64
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Justin Roberts 71 63 4 21:18.90 10:39/M
2 Mike Nagle 58 60 7 21:49.88 10:55/M
3 Jim Foster 20 64 62 28:24.92 14:12/M
Male 65 to 69
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 TERRY Goldstein 10 65 12 23:11.16 11:36/M
2 William Obert 87 66 37 26:27.91 13:14/M
3 Bob Johnson 30 66 95 36:06.68 18:03/M
4 Dennis Beecher 5 69 99 37:36.37 18:48/M
Male 70 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 James Burke 8 71 16 23:40.66 11:50/M
2 TOM ANDREWS 116 78 100 40:40.89 20:20/M