ARMSTRONG COUNTY YMCA BIGFOOT RACES
Overall Finish List
April 06, 2013
Results By Miles of Smiles Timing Services
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 TOM LIPSIE 1923 45 ***** M 40-49 1:20:34.10 6:09/M
2 Mindy Sawtelle-Zottol Indiana PA 1881 40 ***** F 40-49 1:27:32.00 6:41/M
3 Charlie Weaver 1921 54 ***** M 50-59 1:34:34.40 7:13/M
4 LUKE SNYDER Richmond VA 1941 27 ***** M 20-29 1:35:19.10 7:17/M
5 CLINT HARTLE WEST SUNBURY PA 1933 34 1 M 30-39 1:38:45.40 7:32/M
6 Dave Charlton VANDERGRIFT PA 1814 59 1 M 50-59 1:39:15.10 7:35/M
7 Brian Kurpiel Connellsville PA 1847 44 1 M 40-49 1:39:31.40 7:36/M
8 Melissa Schaeffer Sarver PA 1882 39 ***** F 30-39 1:40:56.80 7:42/M
9 Asha Natarajan New York NY 1863 27 ***** F 20-29 1:41:20.20 7:44/M
10 DON MARCO Leechburg PA 1929 66 1 M 60-99 1:43:29.60 7:54/M
11 MATT URAM 1930 47 2 M 40-49 1:44:20.20 7:58/M
12 Nicholas Lau New York NY 1849 26 1 M 20-29 1:45:07.30 8:01/M
13 Shane Brunazzi Boston PA 1807 32 2 M 30-39 1:45:45.00 8:04/M
14 Rick Conroy New Kensington PA 1817 62 2 M 60-99 1:49:07.70 8:20/M
15 Mark Berger Kittanning PA 1802 37 3 M 30-39 1:49:13.80 8:20/M
16 KURT BOWERS 1904 53 2 M 50-59 1:49:28.80 8:21/M
17 MICHAEL MERCURIO 1915 27 2 M 20-29 1:49:38.00 8:22/M
18 Ellie Butler Boston MA 1812 28 1 F 20-29 1:50:33.20 8:26/M
19 Leanne Kurpiel Connellsville PA 1848 44 1 F 40-49 1:51:27.00 8:30/M
20 DAN MCMEANS 1926 30 4 M 30-39 1:53:55.80 8:42/M
21 CARRIE SMITH 1931 34 1 F 30-39 1:55:31.20 8:49/M
22 Dan Reed New Castle PA 1927 49 3 M 40-49 1:55:32.90 8:49/M
23 Jill Horvatic New Kensington PA 1842 53 1 F 50-59 1:56:17.60 8:53/M
24 JOSHUA CARLSON 1920 30 5 M 30-39 1:56:30.10 8:54/M
25 ERICA RIDLEY 1925 34 2 F 30-39 1:56:31.50 8:54/M
26 Becky Pfrogner Kittanning PA 1872 24 2 F 20-29 1:56:42.30 8:55/M
27 Bob Hardman East Liverpool OH 1918 59 3 M 50-59 1:58:02.30 9:01/M
28 RICK MERCURIO 1914 59 4 M 50-59 1:58:04.50 9:01/M
29 JANET RYEN 1919 49 2 F 40-49 2:01:00.10 9:14/M
30 Art Zottola Indiana PA 1903 58 5 M 50-59 2:01:25.60 9:16/M
31 SARA BRUNAZZI 1936 28 3 F 20-29 2:02:14.60 9:20/M
32 Scott Seeley Shippenville PA 1883 32 6 M 30-39 2:02:21.00 9:20/M
33 Wayne Toy Freeport PA 1895 59 6 M 50-59 2:09:16.80 9:52/M
34 Megan Harvey-Crissman Kittanning PA 1837 28 4 F 20-29 2:09:57.60 9:55/M
35 Alex Pfrogner Kittanning PA 1871 23 3 M 20-29 2:15:47.00 10:22/M
36 Rebecca Fetzer Homer City PA 1823 24 5 F 20-29 2:17:04.10 10:28/M
37 Becky Grafton-Barrett Kittanning PA 1836 25 6 F 20-29 2:20:33.50 10:44/M
38 William Kennedy 1845 32 7 M 30-39 2:24:51.90 11:03/M
39 Diane Bell Homer City PA 1801 41 3 F 40-49 2:29:13.90 11:23/M
40 SARA NECCIR 1942 24 7 F 20-29 2:31:39.00 11:35/M
41 Kayla Peters Clayton PA 1870 26 8 F 20-29 2:36:00.50 11:55/M
42 Ben Grafton Kittanning PA 1835 22 4 M 20-29 2:42:31.10 12:24/M
43 Jim Grafton Kittanning PA 1833 57 7 M 50-59 2:43:21.10 12:28/M
44 Michael Shutty Homer City PA 1887 44 4 M 40-49 2:57:55.14 13:35/M