HUNDRED ACRE WOOD RACES
10 mile
Overall Finish List
July 09, 2016
Results By Race Management Systems, Inc.
Total
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace
1 Adam Rowe Ripley NY 491 35 M 1 Top Fin 1:05:14.7 6:31/M
2 Gary Sexton Youngstown OH 495 60 M 2 Top Fin 1:07:34.9 6:45/M
3 Robb Frost Erie PA 475 35 M 3 Top Fin 1:10:55.7 7:06/M
4 Ron Burket 614 56 M 1 55-59 1:18:21.0 7:50/M
5 Fred Weaver 616 39 M 1 35-39 1:19:36.2 7:58/M
6 Steve Stoddard Corry PA 497 52 M 1 50-54 1:19:59.0 8:00/M
7 Pamela Morton Wattsburg PA 484 51 F 1 Top Fin 1:20:05.2 8:01/M
8 Seth Perry Oil City PA 487 26 M 1 25-29 1:20:48.1 8:05/M
9 Suzanne Weightman Greensburg PA 500 52 F 2 Top Fin 1:21:12.8 8:07/M
10 Karen Groshek Erie PA 477 42 F 3 Top Fin 1:23:40.4 8:22/M
11 Jack Sharer 617 28 M 2 25-29 1:24:57.4 8:30/M
12 Rod Brest Meadville PA 470 68 M 1 65-69 1:25:24.7 8:32/M
13 Karen Manganaro Erie PA 483 57 F 1 55-59 1:28:54.2 8:53/M
14 Terry Anderson Union City PA 465 40 M 1 40-44 1:29:01.3 8:54/M
15 Richard Morton Wattsburg PA 485 57 M 2 55-59 1:29:33.7 8:57/M
16 Kevin Roberts Titusville PA 490 43 M 2 40-44 1:33:21.4 9:20/M
17 Jennifer Eckenrode 615 32 F 1 30-34 1:34:20.9 9:26/M
18 Pamela Jewell Erie PA 478 55 F 2 55-59 1:35:00.8 9:30/M
19 Tammy Stoddard Corry PA 498 48 F 1 45-49 1:35:06.4 9:31/M
20 Amanda Koon Beaver Falls PA 479 29 F 1 25-29 1:40:36.4 10:04/M
21 Meghan Farley Summerville PA 474 29 F 2 25-29 1:41:20.8 10:08/M
22 Jill Bolmer Corry PA 468 64 F 1 60-64 1:41:35.0 10:10/M
23 Kristen Glass Shippenville PA 476 38 F 1 35-39 1:46:28.5 10:39/M
24 Jenny Turak 618 31 F 2 30-34 1:48:25.8 10:51/M
25 Gale Connor Seven Hills OH 472 57 F 3 55-59 1:48:30.0 10:51/M
26 Richard Simpson Fairview PA 496 55 M 3 55-59 1:51:47.0 11:11/M
27 Ashley See Erie PA 493 25 F 3 25-29 1:53:39.6 11:22/M
28 Ronald Bennett Waterford PA 467 69 M 2 65-69 1:53:54.4 11:23/M
29 Tracey Lippman New Brighton PA 481 26 F 4 25-29 1:56:22.8 11:38/M
30 Mickalene Cross Forestville NY 473 41 F 1 40-44 1:56:34.2 11:39/M
31 Denise Petersen Erie PA 488 49 F 2 45-49 1:57:33.2 11:45/M
32 Kim Serafin Erie PA 494 47 F 3 45-49 1:57:35.7 11:46/M
33 Penny Linsted Titusville PA 480 54 F 1 50-54 1:59:53.3 11:59/M
34 Susan Rapp Sugar Grove PA 489 56 F 4 55-59 2:04:12.5 12:25/M