BIG RED INVITE JR HIGH GIRLS
GIRLS
Overall Finish List
September 09, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Anijha Foust LAKEVIEW 456 0 F 9:42.34 6:04/M
2 Chasie Fry SHARPSVILLE 874 7 F 9:45.60 6:06/M
3 Evalyn Lerch CLARION 107 8 F 9:53.34 6:11/M
4 Lily Smith SHARPSVILLE 875 8 F 10:02.34 6:16/M
5 Emma Mason WILMINGTON 1349 0 F 10:05.59 6:18/M
6 Marie Bickel SLIPPERY ROCK 885 8 F 10:06.40 6:19/M
7 Abby Douglas SHARON 821 7 F 10:08.21 6:20/M
8 Olivia Murray GROVE CITY 366 7 F 10:18.34 6:26/M
9 Ashia Jackson OIL CITY 693 0 F 10:20.83 6:28/M
10 Lyndzie Springer SHARPSVILLE 876 7 F 10:23.55 6:29/M
11 Jenna Van Dee UNION CITY 938 8 F 10:23.60 6:29/M
12 Zoey Beck GROVE CITY 325 8 F 10:23.66 6:29/M
13 Bella Scott CLARION 106 8 F 10:24.59 6:30/M
14 Lia Bartholomew WEST MIDDLESEX 989 0 F 10:28.13 6:33/M
15 Maddie Hartner NORTH EAST 643 8 F 10:29.76 6:33/M
16 Abby Mellon LAKEVIEW 461 0 F 10:31.95 6:34/M
17 Abigail Steffler GROVE CITY 352 8 F 10:36.84 6:38/M
18 Abby Ambrosini NEW CASTLE 573 0 F 10:36.85 6:38/M
19 Camryn Kollar WILMINGTON 1344 0 F 10:37.69 6:38/M
20 Emily Carter NEW CASTLE 571 0 F 10:39.94 6:39/M
21 Becka Book WILMINGTON 1345 0 F 10:40.10 6:40/M
22 Hannah Busi HICKORY 372 7 F 10:40.10 6:40/M
23 Ava Greenawalt CAMBRIDGE SPRINGS 81 7 F 10:40.55 6:40/M
24 Sarah Daly GREENVILLE 292 7 F 10:44.34 6:43/M
25 Rebecca Krenzer GROVE CITY 344 8 F 10:45.19 6:43/M
26 Alissa Loeblein LAKEVIEW 459 0 F 10:46.23 6:44/M
27 Natalie Ostheimer SHARON 820 7 F 10:46.59 6:44/M
28 Sarah Graham GROVE CITY 335 8 F 10:49.59 6:46/M
29 Madison Marczak OIL CITY 702 0 F 10:50.29 6:46/M
30 Ainsley Howard GROVE CITY 340 8 F 10:51.11 6:47/M
31 Autumn Hendry NESHANNOCK 525 0 F 10:52.73 6:48/M
32 Aubrey Hogue LAKEVIEW 458 0 F 10:54.84 6:49/M
33 Madison Soukovich NEW CASTLE 572 0 F 10:55.18 6:49/M
34 J. Bryson NEW CASTLE 580 0 F 10:55.78 6:49/M
35 Riley Dietrich JEFFERSON 1397 8 F 10:56.59 6:50/M
36 Lauren Dolan WARREN 946 7 F 10:57.60 6:51/M
37 Lexi Doerflinger SLIPPERY ROCK 889 7 F 10:59.84 6:52/M
38 Morgan Stover CRANBERRY 174 8 F 11:00.46 6:53/M
39 Ashlyn Schultz CRANBERRY 181 7 F 11:04.74 6:55/M
40 Gabrielle Klapthor CAMBRIDGE SPRINGS 80 7 F 11:04.84 6:55/M
41 Savanna Welch HICKORY 391 8 F 11:05.95 6:56/M
42 Sidney Urey LAKEVIEW 465 0 F 11:07.97 6:57/M
43 Ellabay Perry CRANBERRY 180 7 F 11:09.38 6:58/M
44 Abagail Geiger GROVE CITY 334 8 F 11:10.20 6:59/M
45 Hannah Kwiat NESHANNOCK 526 0 F 11:12.23 7:00/M
46 Maria Clause NESHANNOCK 524 0 F 11:13.26 7:01/M
47 Mikayla Montgomery GROVE CITY 346 8 F 11:13.59 7:01/M
48 Kylie Disney NORTH CLARION 611 7 F 11:14.27 7:01/M
49 Alexa Boley CRANBERRY 172 8 F 11:15.93 7:02/M
50 Emeline Eshelman FRANKLIN 263 8 F 11:15.95 7:02/M
51 Sophia Gill HICKORY 385 8 F 11:16.10 7:03/M
52 Samantha Frazier SLIPPERY ROCK 886 8 F 11:16.72 7:03/M
53 Gianna Bedel SLIPPERY ROCK 884 8 F 11:17.33 7:03/M
54 Meranda Thomson NORTH EAST 651 8 F 11:17.53 7:03/M
55 Savannah Pottinger GROVE CITY 367 7 F 11:18.56 7:04/M
56 A. Bradley NEW CASTLE 581 0 F 11:18.57 7:04/M
57 Rielly Chatfield NORTH EAST 640 7 F 11:20.81 7:05/M
58 Sydni Hoobler FRANKLIN 269 7 F 11:21.82 7:06/M
59 Kayla Aaron NORTH CLARION 605 8 F 11:22.60 7:06/M
60 Brooke Hite NORTH EAST 645 8 F 11:24.52 7:08/M
61 Mallory Blaze WEST MIDDLESEX 981 0 F 11:25.70 7:08/M
62 Lia Vastano WILMINGTON 1351 0 F 11:27.85 7:09/M
63 Samantha Gian WILMINGTON 1343 0 F 11:28.71 7:10/M
64 Jamie Maxwell LAKEVIEW 460 0 F 11:29.10 7:11/M
65 Elizabeth Svetz NORTH EAST 646 8 F 11:29.84 7:11/M
66 Hannah Beighly HICKORY 371 7 F 11:31.58 7:12/M
67 Grace Schmader CLARION 101 8 F 11:31.99 7:12/M
68 Jenna Kirkwood OIL CITY 694 0 F 11:32.34 7:13/M
69 Beletu Kelliher WILMINGTON 1363 0 F 11:33.22 7:13/M
70 Claire Kriebel NORTH CLARION 608 8 F 11:33.34 7:13/M
71 Abi Frederick CLARION 108 7 F 11:35.10 7:14/M
72 Erika Ulan HICKORY 378 7 F 11:35.60 7:14/M
73 Arianna Ruiz GREENVILLE 312 8 F 11:36.68 7:15/M
74 Sarah Fisher OIL CITY 692 0 F 11:38.32 7:16/M
75 Monica DePew GROVE CITY 360 7 F 11:39.85 7:17/M
76 Kendall McLaughlin REYNOLDS 764 0 F 11:39.85 7:17/M
77 Kendell Findlay CRANBERRY 177 7 F 11:40.56 7:18/M
78 Laura Bidwell CAMBRIDGE SPRINGS 77 7 F 11:40.56 7:18/M
79 Brookelyn Miller CRANBERRY 179 7 F 11:41.38 7:18/M
80 Emma Hopson UNION CITY 937 8 F 11:41.58 7:18/M
81 Gwendolyn Earp CRANBERRY 176 7 F 11:41.79 7:18/M
82 Riley Bordell ROCKY GROVE 808 0 F 11:49.80 7:23/M
83 Lauren Johnson CRANBERRY 173 8 F 11:50.60 7:24/M
84 Jordyn Hendrickson NORTH CLARION 607 8 F 11:50.60 7:24/M
85 Darcy Maul NORTH CLARION 609 8 F 11:50.92 7:24/M
86 Madelyn Switzer CRANBERRY 175 8 F 11:52.32 7:25/M
87 Hannah Hohman GROVE CITY 339 8 F 11:52.73 7:25/M
88 Carly Amon LAKEVIEW 455 0 F 11:54.35 7:26/M
89 Rachel Kroner NESHANNOCK 528 0 F 11:54.77 7:26/M
90 Michayla Magee UNION CITY 945 7 F 11:58.24 7:29/M
91 Cassandra Dancak SHARPSVILLE 872 7 F 11:59.85 7:29/M
92 Isobel Yasenchack CAMBRIDGE SPRINGS 78 7 F 12:00.48 7:30/M
93 T. Epps NEW CASTLE 576 0 F 12:01.28 7:31/M
94 Maggie Rumelfanger HICKORY 389 8 F 12:01.69 7:31/M
95 Maddy DiMuccio WILMINGTON 1346 0 F 12:01.87 7:31/M
96 Sarah Ward UNION CITY 942 7 F 12:03.60 7:32/M
97 Paige Doyle SHARPSVILLE 873 7 F 12:03.87 7:32/M
98 Elizabeth Perry KENNEDY CATHOLIC 1476 8 F 12:07.10 7:34/M
99 Jadyn Phipps FRANKLIN 265 8 F 12:11.67 7:37/M
100 Makenzie Rummings NORTH EAST 649 8 F 12:12.68 7:38/M
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
101 Faith Jones WILMINGTON 1347 0 F 12:14.10 7:39/M
102 Cheyenne Clyde REYNOLDS 765 0 F 12:20.60 7:43/M
103 Libby Kent GROVE CITY 363 7 F 12:21.10 7:43/M
104 Abby Bull HICKORY 380 8 F 12:24.28 7:45/M
105 Sophia Schwab ROCKY GROVE 813 0 F 12:24.35 7:45/M
106 Alleya Dittman CLARION 104 8 F 12:24.86 7:45/M
107 Aryah Lindsey CONNEAUT 151 8 F 12:24.87 7:45/M
108 Alianah Johnson UNION CITY 943 7 F 12:27.53 7:47/M
109 Grace Foehringer BUTLER CATHOLIC 2 8 F 12:32.42 7:50/M
110 Nicole Fair NORTH CLARION 613 7 F 12:34.67 7:51/M
111 Avery Teasdale WEST MIDDLESEX 993 0 F 12:35.88 7:52/M
112 Leah Buchan GROVE CITY 327 8 F 12:38.54 7:54/M
113 Rena Duffy NEW CASTLE 568 0 F 12:40.98 7:55/M
114 Riley Criss GROVE CITY 356 7 F 12:44.60 7:58/M
115 Caitlin Sindlinger GROVE CITY 351 8 F 12:44.61 7:58/M
116 Hailey Gonzales NEW CASTLE 579 0 F 12:44.66 7:58/M
117 Zoe Balsamo CONNEAUT 152 7 F 12:45.35 7:58/M
118 Jenna Kalp WEST MIDDLESEX 982 0 F 12:45.60 7:58/M
119 Jazmine Jones SLIPPERY ROCK 887 8 F 12:45.74 7:58/M
120 Poole Morgan WARREN 949 7 F 12:47.10 7:59/M
121 Lily Bement NORTH EAST 653 7 F 12:51.76 8:02/M
122 Emily Barborak HICKORY 370 7 F 12:52.10 8:03/M
123 Brooke Schreiber COMMODORE PERRY 44 7 F 12:52.97 8:03/M
124 Natalie Mantzell WEST MIDDLESEX 984 0 F 12:53.35 8:03/M
125 Chiara Slaboda BUTLER CATHOLIC 1 7 F 12:54.80 8:04/M
126 Libby Babcock JAMESTOWN 450 7 F 12:55.36 8:04/M
127 Julia McGuigan JAMESTOWN 449 7 F 12:55.36 8:04/M
128 Baine Snyder OIL CITY 698 0 F 12:55.60 8:04/M
129 Sonja Bowser GROVE CITY 326 8 F 12:55.60 8:04/M
130 Mariah Vogus NEW CASTLE 578 0 F 12:56.20 8:05/M
131 Adriana Delgros HICKORY 383 8 F 13:02.85 8:09/M
132 Leah Ward UNION CITY 939 8 F 13:05.60 8:11/M
133 Dolce Ortiz GREENVILLE 309 8 F 13:08.26 8:13/M
134 Alaina Brown ROCKY GROVE 812 0 F 13:08.26 8:13/M
135 Ellie Cardman GIRARD 278 0 F 13:08.60 8:13/M
136 Samantha Gracenin HICKORY 386 8 F 13:09.60 8:13/M
137 Julia Agnew JEFFERSON 1398 7 F 13:10.85 8:14/M
138 Carissa Ayers WEST MIDDLESEX 988 0 F 13:10.93 8:14/M
139 Lauren Oliver LAKEVIEW 462 0 F 13:12.74 8:15/M
140 Katie Bauer NORTH CLARION 610 7 F 13:12.94 8:15/M
141 Christina Dunkerley GROVE CITY 361 7 F 13:13.95 8:16/M
142 Sydney Rummings NORTH EAST 654 7 F 13:15.98 8:17/M
143 Laural St. John LAKEVIEW 464 0 F 13:15.98 8:17/M
144 Reana Aiken ELLWOOD CITY 231 0 F 13:18.42 8:19/M
145 Ava McLughlin SHARON 822 8 F 13:19.60 8:19/M
146 Holly Martin GREENVILLE 305 8 F 13:23.85 8:22/M
147 Kaleigh Miller HICKORY 388 8 F 13:26.35 8:24/M
148 Abbey Krivosh WEST MIDDLESEX 983 0 F 13:27.36 8:24/M
149 Sara Aaron NORTH CLARION 606 8 F 13:28.35 8:25/M
150 Kat Walters OIL CITY 700 0 F 13:30.12 8:26/M
151 Olivia pierce NEW CASTLE 582 0 F 13:33.52 8:28/M
152 Abbie Samoros HICKORY 390 8 F 13:33.85 8:28/M
153 Emily Bowser RIVERSIDE 774 0 F 13:34.35 8:29/M
154 Sage Martin RIVERSIDE 775 0 F 13:35.47 8:29/M
155 Olivia Siegel NORTH CLARION 612 7 F 13:36.88 8:30/M
156 Keri Ohl HICKORY 376 7 F 13:40.94 8:33/M
157 Abby Keckler WEST MIDDLESEX 992 0 F 13:43.36 8:34/M
158 Grace Schenberg OIL CITY 704 0 F 13:43.79 8:34/M
159 Hannah Evans HICKORY 384 8 F 13:43.99 8:34/M
160 Baylie Allen UNION CITY 944 7 F 13:46.60 8:36/M
161 Maddie Knight CAMBRIDGE SPRINGS 79 7 F 13:49.48 8:38/M
162 Sarah Lewis WILMINGTON 1342 0 F 13:55.58 8:42/M
163 Addison Coburn REYNOLDS 766 0 F 13:59.86 8:44/M
164 Jessica Durnell ELLWOOD CITY 232 0 F 14:01.88 8:46/M
165 Lily Widmyer WEST MIDDLESEX 994 0 F 14:07.99 8:49/M
166 Chloe Dunn GROVE CITY 332 8 F 14:11.60 8:52/M
167 Sylvia Novak GREENVILLE 308 7 F 14:11.60 8:52/M
168 Ansley Svolos OIL CITY 699 0 F 14:18.35 8:56/M
169 Brynn Heckman LAKEVIEW 457 0 F 14:23.11 8:59/M
170 Mara Martinec OIL CITY 695 0 F 14:23.11 8:59/M
171 Harkins Kayleigh WARREN 950 7 F 14:30.86 9:04/M
172 Jackie Smith GREENVILLE 331 0 F 14:32.85 9:05/M
173 Sarah Hunyadi NEW CASTLE 577 0 F 14:38.93 9:09/M
174 Jackie Wildauer WILMINGTON 1350 0 F 14:42.55 9:11/M
175 Olivia Jones GREENVILLE 299 8 F 14:45.83 9:13/M
176 Amber mirro NEW CASTLE 575 0 F 14:45.85 9:13/M
177 Hawke Ashley FRANKLIN 268 7 F 14:49.61 9:16/M
178 Alexandra McClain RIVERSIDE 1404 7 F 14:57.11 9:21/M
179 Bailey Rowdybush WARREN 948 7 F 14:59.61 9:22/M
180 Anjolie Friday WILMINGTON 1341 0 F 15:10.36 9:29/M
181 Samantha Vaslperga SHARON 819 7 F 15:14.83 9:31/M
182 Makenna Hale NESHANNOCK 527 0 F 15:15.61 9:32/M
183 Carley Wright GROVE CITY 368 7 F 15:23.11 9:37/M
184 Mykenzee Hawk NEW CASTLE 574 0 F 15:26.85 9:39/M
185 Ashlee Skreckengost OIL CITY 697 0 F 15:30.30 9:41/M
186 Jordan Haag WEST MIDDLESEX 987 0 F 15:36.36 9:45/M
187 Eleanor Furimsky WILMINGTON 1348 0 F 15:38.62 9:46/M
188 Ciara Burns HICKORY 381 8 F 15:42.70 9:49/M
189 Ellie Hartle SLIPPERY ROCK 890 7 F 16:11.55 10:07/M
190 Quinnlyn Reaver WEST MIDDLESEX 986 0 F 16:28.11 10:18/M
191 Abby O'dell UNION CITY 941 8 F 16:35.57 10:22/M
192 Shania Howard NORTH EAST 639 8 F 16:38.61 10:24/M
193 Elizabeth Adcock NORTH EAST 650 7 F 16:45.54 10:28/M
194 Dominque Mathieson GROVE CITY 364 7 F 16:54.50 10:34/M
195 Georgia Yeager GROVE CITY 369 7 F 19:40.87 12:18/M
196 Danielle Anderson GROVE CITY 323 8 F 20:20.87 12:43/M