EAST END CHAMPIONSHIPS JV
Overall Finish List
October 08, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services
BOYS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Landon Greene ST. BEDE 905 4 M 5:22.96 5:58/M
2 Rami Shaw HILLEL 630 5 M 5:24.17 6:00/M
3 Reece Hankinson ST. BEDE 904 4 M 5:29.95 6:06/M
4 Trey Trebilcock WINCHESTER THURSTON 764 5 M 5:33.71 6:10/M
5 Dov Gelman HILLEL 621 5 M 5:38.42 6:16/M
6 Danny Haller SACRED HEART 866 4 M 5:40.66 6:18/M
7 Luke Hartman ST. BEDE 907 5 M 5:44.72 6:22/M
8 Peter Reynolds ST. BERNADETTE 614 5 M 5:46.14 6:24/M
9 Sam Wahila ECS 703 4 M 5:49.17 6:28/M
10 Patrick Malandra ST. BERNADETTE 607 5 M 5:53.62 6:32/M
11 Adam Steiner EAST CATHOLIC 661 4 M 5:55.45 6:34/M
12 Matthew Love PUCS 999 4 M 5:57.31 6:37/M
13 Eli DeSimone WINCHESTER THURSTON 755 5 M 5:57.46 6:37/M
14 Benjy McHale ECS 692 5 M 5:57.92 6:37/M
15 Yonah Itskowitz HILLEL 634 4 M 5:57.92 6:37/M
16 Simon Passerrello-Carneval SHADYSIDE 445 4 M 5:58.74 6:38/M
17 Will Van Haitsma PUCS 997 5 M 5:59.98 6:39/M
18 Jonah Suffoletto WINCHESTER THURSTON 763 5 M 5:59.98 6:39/M
19 Aran McNutt ECS 697 4 M 6:00.37 6:40/M
20 Will Nury SHADYSIDE 444 4 M 6:01.39 6:41/M
21 Evan Burns WINCHESTER THURSTON 749 4 M 6:05.87 6:46/M
22 Matthew Evans CARLOW 961 5 M 6:06.68 6:47/M
23 Ty Rubenstein SACRED HEART 871 5 M 6:08.71 6:49/M
24 William Kaczmarek SACRED HEART 869 5 M 6:10.14 6:51/M
25 Mack Jamison ST. EDMUNDS 481 5 M 6:12.39 6:53/M
26 Henry Marriott ECS 696 4 M 6:12.46 6:53/M
27 Houston Frentzos SACRED HEART 864 4 M 6:13.96 6:54/M
28 Nicholas Orsatti SACRED HEART 870 5 M 6:14.41 6:56/M
29 Santino DiSilvio SACRED HEART 863 4 M 6:17.26 6:59/M
30 William Schroeder CARLOW 945 4 M 6:18.46 7:00/M
31 Azi Knoll HILLEL 618 4 M 6:18.71 7:00/M
32 Gino Emanuele ST. BERNADETTE 602 5 M 6:21.16 7:03/M
33 Spencer McKay SACRED HEART 868 5 M 6:21.74 7:03/M
34 Mathias Murdock CARLOW 962 5 M 6:24.42 7:07/M
35 Jacob Tuite CARLOW 946 4 M 6:27.89 7:10/M
36 Ji Little ECS 691 5 M 6:33.71 7:17/M
37 Zeke Ufberg HILLEL 635 4 M 6:34.41 7:18/M
38 Gus Passerrello-Carneval SHADYSIDE 453 5 M 6:35.96 7:19/M
39 Luca Anselmo SACRED HEART 867 4 M 6:39.21 7:23/M
40 Andrew Koes ST. BEDE 908 5 M 6:39.90 7:23/M
41 Sammy Tobias ECS 702 4 M 6:41.11 7:26/M
42 Henry Culbertson ECS 694 4 M 6:42.97 7:27/M
43 Henry Clark CARLOW 959 5 M 6:43.96 7:28/M
44 Robert Felter PUCS 998 4 M 6:47.60 7:32/M
45 Alex Moore ECS 693 5 M 6:48.71 7:33/M
46 Caleb Shirk PUCS 996 5 M 6:49.81 7:34/M
47 Akiva Sunshine HILLEL 617 4 M 6:50.96 7:36/M
48 Chapin Nienhuis ECS 699 4 M 6:51.64 7:37/M
49 Seth Dumblosky ST. ROSALIA / THERE 418 5 M 6:52.96 7:38/M
50 Angelo Collins PUCS 994 5 M 6:53.89 7:39/M
51 Zachary Werstil ST. EDMUNDS 473 4 M 6:55.46 7:41/M
52 Jasper Chapman SHADYSIDE 451 5 M 6:57.36 7:43/M
53 Caleb Myers ECS 698 4 M 6:57.96 7:43/M
54 Micah Halfhill PUCS 995 5 M 6:59.96 7:46/M
55 Ashton Buckner ST. EDMUNDS 478 5 M 7:02.43 7:49/M
56 Robert Hatala ST. ROSALIA / THERE 417 5 M 7:02.84 7:49/M
57 Fisher Woodward SACRED HEART 872 5 M 7:06.30 7:53/M
58 Nico Grzymkowski SHADYSIDE 441 4 M 7:09.77 7:57/M
59 Alex Mai SHADYSIDE 452 5 M 7:12.21 8:00/M
60 Sam Levis ST. EDMUNDS 475 4 M 7:13.21 8:01/M
61 Tatum Adams SHADYSIDE 440 4 M 7:14.44 8:02/M
62 Michael Chaer CARLOW 958 5 M 7:17.96 8:06/M
63 Julien Cohen CARLOW 960 5 M 7:21.72 8:10/M
64 Mateo Maiz SHADYSIDE 443 4 M 7:21.96 8:10/M
65 Ben Clendenning-Kim WINCHESTER THURSTON 754 5 M 7:21.96 8:10/M
66 Rumi Keller-Finucane WINCHESTER THURSTON 759 5 M 7:22.77 8:11/M
67 Aadi Sengupta CARLOW 963 5 M 7:24.61 8:13/M
68 Charlie Routledge WINCHESTER THURSTON 762 5 M 7:25.02 8:14/M
69 Elijah Plummer Polson ECS 701 4 M 7:26.22 8:16/M
70 William Palko EAST CATHOLIC 648 5 M 7:28.88 8:18/M
71 Paris Doherty ECS 690 5 M 7:33.26 8:23/M
72 Jamie Hare ECS 695 4 M 7:39.96 8:30/M
73 Daniel Patton ST. BEDE 906 5 M 7:41.46 8:32/M
74 Najih Haider ST. EDMUNDS 476 4 M 7:53.91 8:46/M
75 Ray Porter PUCS 1000 4 M 8:13.84 9:08/M
76 Julius Mendenhall ST. JOHNS / JOES 791 4 M 8:25.64 9:21/M
77 Jay Sen ST. BERNADETTE 616 5 M 8:27.67 9:23/M
78 Michael O'Brien ST. BERNADETTE 610 5 M 8:36.62 9:33/M
79 Rohan Khera WINCHESTER THURSTON 750 4 M 9:04.10 10:04/M
80 Aiden Piemme WINCHESTER THURSTON 752 4 M 9:33.81 10:37/M
GIRLS
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Lenna Birchard ST. EDMUNDS 490 3 F 5:33.20 6:10/M
2 Abby Weinstein WINCHESTER THURSTON 753 4 F 5:42.46 6:20/M
3 Eilidh Edgar PUCS 1623 5 F 5:44.38 6:22/M
4 Bailey White ST. ROSALIA / THERE 422 4 F 5:49.46 6:28/M
5 Sarah Nixon WINCHESTER THURSTON 761 5 F 5:49.95 6:28/M
6 Cordelia Lackner ECS 668 5 F 5:52.12 6:31/M
7 Ananda Minutolo ST. EDMUNDS 492 5 F 5:54.34 6:33/M
8 Kayla Weinberg HILLEL 626 5 F 6:01.69 6:41/M
9 Vega Mani CARLOW 953 5 F 6:02.30 6:42/M
10 Olivia Hill SACRED HEART 846 5 F 6:07.80 6:48/M
11 lilly Carr MARY OF NAZARETH 810 5 F 6:11.95 6:52/M
12 Elena Clark CARLOW 947 5 F 6:13.21 6:54/M
13 Sima Reinerz HILLEL 631 4 F 6:13.69 6:54/M
14 Lauren Osth CARLOW 956 5 F 6:14.90 6:56/M
15 Sonia Schachter HILLEL 632 5 F 6:16.93 6:58/M
16 Chloe Crawford ECS 669 4 F 6:18.54 7:00/M
17 Maggie Marquette SHADYSIDE 456 5 F 6:18.71 7:00/M
18 Leah Olson ST. ROSALIA / THERE 421 5 F 6:19.36 7:01/M
19 Melina Bui ST. BERNADETTE 497 4 F 6:20.37 7:02/M
20 Maeve O'Driscoll ECS 671 4 F 6:25.65 7:08/M
21 Teresa Mas Pecina SACRED HEART 836 4 F 6:26.80 7:09/M
22 Mary Gotaskie CARLOW 951 5 F 6:27.83 7:10/M
23 Laura Ziff HILLEL 627 5 F 6:30.71 7:13/M
24 Maren Crowley SACRED HEART 837 4 F 6:30.95 7:13/M
25 Devan Fayock CARLOW 950 5 F 6:31.37 7:14/M
26 Elena Penrod ST. BERNADETTE 612 4 F 6:34.71 7:18/M
27 Hannah Hammons WINCHESTER THURSTON 757 5 F 6:37.68 7:21/M
28 Caitlin Burke ST. BERNADETTE 498 4 F 6:37.89 7:21/M
29 Ruby Frazier ECS 667 5 F 6:38.69 7:22/M
30 Virginia Burkley CARLOW 942 4 F 6:39.21 7:23/M
31 Evangelina Passero CARLOW 957 5 F 6:47.21 7:32/M
32 Julia Schaarsmith SACRED HEART 845 5 F 6:49.74 7:34/M
33 Natalia Connor CARLOW 948 5 F 6:50.46 7:36/M
34 Lili Levkulich ECS 670 4 F 6:54.55 7:40/M
35 Myia Haney ST. ROSALIA / THERE 420 5 F 7:00.67 7:47/M
36 Hannah Swedarsky HILLEL 625 3 F 7:04.11 7:51/M
37 Delaney Elias ST. ROSALIA / THERE 423 4 F 7:08.17 7:56/M
38 Mary Hutchinson SACRED HEART 841 4 F 7:08.18 7:56/M
39 Annabell Johnson EAST CATHOLIC 647 4 F 7:09.82 7:57/M
40 Lucy Basso SACRED HEART 842 4 F 7:10.40 7:58/M
41 Amy Jin WINCHESTER THURSTON 758 5 F 7:11.63 7:59/M
42 Olivia Lowry WINCHESTER THURSTON 751 4 F 7:11.71 7:59/M
43 Nora Faraci CARLOW 949 5 F 7:20.96 8:09/M
44 Zia Shelly ECS 672 4 F 7:22.66 8:11/M
45 Natalie Moore PUCS 1625 4 F 7:37.70 8:28/M
46 Mia Dzurenda MARY OF NAZARETH 808 4 F 7:38.71 8:29/M
47 Emily Long ST. BERNADETTE 605 5 F 7:39.33 8:30/M
48 Abby Walsh CARLOW 944 4 F 7:42.58 8:33/M
49 Layla Gibson PUCS 1624 4 F 7:56.96 8:49/M
50 Lilliana Figallo ST. BEDE 900 4 F 8:03.16 8:57/M
51 Sarah Rothstein SACRED HEART 843 4 F 8:04.38 8:58/M
52 Olivia Parker ST. EDMUNDS 493 5 F 8:11.14 9:06/M
53 Juliette Styers CARLOW 943 4 F 8:13.71 9:08/M
54 Lucia Pelling PUCS 1627 4 F 8:15.96 9:10/M