NORTH AREA CHAMPIONSHIPS JV
BOYS
Overall Finish List
October 05, 2017
Results By Miles of Smiles Timing Services http://www.smileymiles.com
Total
Place Name Team Bib No Age Gend Time Pace
1 Canaan Sauers ST. GREGORY 196 6 M 11:02.67 6:08/M
2 Cameron Fettis BLESSED TRINITY 410 6 M 11:09.96 6:12/M
3 Tommy Schafale ST. KILIAN 256 6 M 11:26.73 6:21/M
4 Joey Voytas ST. KILIAN 257 6 M 11:29.54 6:23/M
5 Michael Braun BUTLER CATHOLIC 362 5 M 11:35.96 6:26/M
6 Donald Schubert BLESSED TRINITY 416 5 M 11:40.63 6:29/M
7 John Caliguiri BLESSED TRINITY 409 6 M 11:47.96 6:33/M
8 Brendan Donnelly SEELOS ACADEMY 113 6 M 11:47.96 6:33/M
9 Aidan Hicks ST. KILIAN 251 6 M 11:50.41 6:34/M
10 Declan Bartholomew HOLY CROSS 317 5 M 11:52.98 6:36/M
11 Joseph Waskiewicz BLESSED TRINITY 420 5 M 11:54.43 6:37/M
12 Ethan Gannon BLESSED TRINITY 411 6 M 11:56.98 6:38/M
13 Liam Orie HOLY CROSS 322 6 M 12:24.73 6:53/M
14 Charlie Depner ST. JAMES 212 6 M 12:25.94 6:54/M
15 Anthony Kunsak ST. KILIAN 253 6 M 12:28.39 6:56/M
16 Keegan Thomson BLESSED TRINITY 418 6 M 12:29.40 6:56/M
17 Nicolas Carioto SEELOS ACADEMY 112 6 M 12:41.19 7:03/M
18 Owen Maddalon ST. KILIAN 254 5 M 12:42.62 7:03/M
19 Justin Beck ASSUMPTION 51 5 M 12:51.75 7:08/M
20 Ian Stanton HOLY CROSS 326 6 M 12:52.16 7:09/M
21 Patrick Horton ST. GREGORY 192 4 M 12:52.48 7:09/M
22 Dante Palmer BLESSED TRINITY 415 5 M 12:56.48 7:11/M
23 Carter Robertson HOLY CROSS 323 5 M 13:08.73 7:18/M
24 Jack Ryan HOLY CROSS 324 5 M 13:18.48 7:23/M
25 Adam Byers ST. GREGORY 180 4 M 13:20.36 7:24/M
26 Michael Liguori AQUINAS ACADEMY 12 6 M 13:20.74 7:24/M
27 Mark Bence AQUINAS ACADEMY 15 4 M 13:21.73 7:25/M
28 Jack T. White SEELOS ACADEMY 123 5 M 13:30.48 7:30/M
29 Jack Martin SEELOS ACADEMY 117 5 M 13:37.87 7:34/M
30 Tyler Kuhar ST. KILIAN 252 5 M 13:50.23 7:41/M
31 Nolan Thiel BLESSED TRINITY 417 5 M 14:01.46 7:47/M
32 Calvin Vento BLESSED TRINITY 419 5 M 14:04.69 7:49/M
33 Dominic Ferraro AQUINAS ACADEMY 13 5 M 14:08.74 7:51/M
34 Brayden Beighley HOLY CROSS 318 6 M 14:14.85 7:54/M
35 Brady Wolff HOLY CROSS 329 6 M 14:17.23 7:56/M
36 Tyler Collins HOLY CROSS 320 5 M 14:30.98 8:03/M
37 Benjamin Sibenac HOLY CROSS 325 6 M 14:39.23 8:08/M
38 Justin Katz BLESSED TRINITY 412 6 M 14:49.21 8:14/M
39 Jimmy Erfort, ST. GREGORY 190 5 M 14:54.77 8:17/M
40 Xavier West ASSUMPTION 52 5 M 15:05.48 8:23/M
41 Andrew Gower SSPP 285 6 M 15:05.89 8:23/M
42 Andrew Stepanow SEELOS ACADEMY 122 5 M 15:48.45 8:47/M
43 Grayson Mizuk HOLY CROSS 321 5 M 15:49.59 8:47/M
44 Nathan Maher BUTLER CATHOLIC 364 5 M 15:53.12 8:49/M
45 Anthony Ranalli BUTLER CATHOLIC 365 5 M 16:08.39 8:58/M
46 Franklin Grayson SSPP 286 6 M 16:11.84 8:59/M
47 Vincent Moncheck ALPHA 459 5 M 17:01.28 9:27/M
48 Owen Maddix ST. GREGORY 194 5 M 17:07.96 9:31/M
49 Gannon Bowles SSPP 283 5 M 17:09.23 9:32/M
50 Thomas Kunz SEELOS ACADEMY 116 5 M 17:12.62 9:33/M
51 Logan Mlecko SEELOS ACADEMY 118 6 M 17:17.48 9:36/M
52 Matthew Radermacher SEELOS ACADEMY 121 6 M 17:29.69 9:43/M
53 Niccola Johns SEELOS ACADEMY 115 5 M 17:35.16 9:46/M
54 Colin Dorcy BUTLER CATHOLIC 363 6 M 17:37.20 9:47/M
55 Trey Purnsely ST. GREGORY 195 6 M 17:44.33 9:51/M
56 Ben Sutton ST. GREGORY 197 6 M 18:22.73 10:12/M
57 David Thomas HOLY CROSS 327 6 M 18:45.51 10:25/M
58 Sam McGowan BLESSED TRINITY 413 5 M 18:50.97 10:28/M
59 Michael Horton ST. GREGORY 191 5 M 18:55.73 10:31/M
60 Bennett Goshen SSPP 284 5 M 20:30.96 11:23/M